Skocz do zawartości

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

@Thomm jasne że film jest absurdalny. Bękarty Wojny też takie były. Zauważ że wspomniałem włoskie spaghetti westerny. O Django i inne. Scenki kiedy tam facet wyjmuje z trumny Gatlinga/mitralieze i strzela z ręki... .  

Dla mnie bardziej dostrzegalne jest np. wykorzystanie czołgu T54/55 jako hm...Tygrysa. bez specjalnej charakteryzacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2024 o 12:28, Lord Rayden napisał(a):

Wreszcie trafiłem na Sisu (2023) legalnie, taki balet przemocy ala Tarantino i włoskie spaghetti westerny (ale wloskie nie te Leone). 

 

Kolejny film o złych nazistach i super komandosie. Ale wyrazisty, z bezgwiezdną ale dobrą obsadą aktorską. Cieszy brak poprawności politycznej, przy ustalaniu tejże obsady.

W każdym razie, trup ściele się gęsto... Jak ktoś lubi takie klimaty, to do obejrzenia.

Edytowane przez chico99
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chico99 napisał(a):

 

Kolejny film o złych nazistach i super komandosie. Ale wyrazisty, z bezgwiezdną ale dobrą obsadą aktorską. Cieszy brak poprawności politycznej, przy ustalaniu tejże obsady.

W każdym razie, trup ściele się gęsto... Jak ktoś lubi takie klimaty, to do obejrzenia.

Sisu mnie się podobał. Taki fiński terminator

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, marco-polo napisał(a):

Sisu mnie się podobał. Taki fiński terminator

 

Albo Rambo. W polskim tłumaczeniu słyszałem Niemcy. Po angielski oczywiście "nazis"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ - Closed Circuit 2013 dokument przedstawiający jak okłamuje nas rzeczywistość.

Mroczna strona księżyca 2023 zostawię sobie na wieczór. Klimatyczny na dużym ekranie powinien być ciekawy z poczytanych komentarzy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy hamerykański teen-gore-horror movie. Nic specjalnego. Obejrzałem z nudów i dla Cage'a, którego po prostu lubię oglądać na ekranie. Film słaby jak amerykański Budweiser, ale za to jakie dialogi 😎 Cage nie miał takich od czasów "Leaving Las Vegas" ;) Stąd całe... 5/10.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Thomm napisał(a):

Typowy hamerykański teen-gore-horror movie. Nic specjalnego. Obejrzałem z nudów i dla Cage'a, którego po prostu lubię oglądać na ekranie. Film słaby jak amerykański Budweiser, ale za to jakie dialogi 😎 Cage nie miał takich od czasów "Leaving Las Vegas" ;) Stąd całe... 5/10.

 

 

Ja go obejrzałem robiąc co innego taki ciekawy był ale fakt chyba teksty były nietuzinkowe. Coś tam sprzątał i zabijał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmów nie oglądam prawie wcale bywają lata że nie obejrzę ani jednego. Ale dla fanów Sci-fi polecam ten który sobie właśnie odświeżyłem: Tajemnica Syriusza (Screamers). To jest ten klimat filmów SF złotej ery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Birken napisał(a):

Filmów nie oglądam prawie wcale bywają lata że nie obejrzę ani jednego. Ale dla fanów Sci-fi polecam ten który sobie właśnie odświeżyłem: Tajemnica Syriusza (Screamers). To jest ten klimat filmów SF złotej ery.

https://www.rollingstone.com/tv-movies/tv-movie-lists/best-sci-fi-movies-1234893930/the-last-starfighter-1984-1234930701/ a z tych co poleciłbyś?

 

https://podobnefilmy.com/top/najlepsze-filmy-sci-fi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie to jest lista 150 filmów 😵 Aczkolwiek po pobieżnym zapoznaniu się z listą widzę, że najgorsza ona nie jest. Bo zazwyczaj na takich listach widnieje jakiś Spiderman albo Fantastyczna czwórka to normalnie nie tylko ręce opadają. Ale jak coś jest pomiędzy pomiędzy dajmy na to 1976 a 2006 rokiem to można zaryzykować seans. 

 

 

 

Edytowane przez Birken
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marco-polo napisał(a):

Ja go obejrzałem robiąc co innego taki ciekawy był ale fakt chyba teksty były nietuzinkowe. Coś tam sprzątał i zabijał??

 

No miał posprzątać by zarobić gotówkę na naprawę samochodu. Po czym w tym parku to oni mieli zabić jego, ale to on zabijał ich. Popijając energetyki i zmieniając regularnie t-shirty 😎 Rzucając w międzyczasie głębokie przemyślenia na temat ludzkiej egzystencji i jaka to ona jest niewdzięczna/przewrotna.

 

;)

Edytowane przez Thomm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, marco-polo napisał(a):

Pszczelarz Statham i trochę zbajerowany to nie to co pułapka 2 z brucem.

nawet nie porównuj... nawet do połowy nie wytrzymałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Karkolomny napisał(a):

nawet nie porównuj... nawet do połowy nie wytrzymałem

O. To znaczy, że dobry jak forumowicze nie wytrzymują.

Wczoraj oglądałem Bullet Train. Fantastyczny.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał(a):

Equalizer 3 czyli Robert Mc Call w akcji. Lubię tą serię ale Trójka mogła by być mocniejsza.

Obejrzałem z przyjemnością, lubię Denzela... Tylko lepiej żeby, z nim nie robili Equalizer 4.

Miśkowaty dziadek już z niego i w filmach kina akcji zaczyna być niewiarygodny.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności