Skocz do zawartości

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Palpatine napisał(a):

Stalker - 1979 - no I teraz nie wiem...jakby oceniać sam film to mocno średnio, ale cała symbolika 10/10

Z dzisiejszego punktu widzenia, gdzie widz jest przyzwyczajony do szybkich zwrotów akcji, jest atakowany dźwiękami... Taki 'poetycki' Tarkowski wydaje się rozlazły i pozbawiony akcji. Ja oglądałem 'za młodu' i wcale nie odstawał od większości produkcji z ZSRR, czy Polskiej tzw. 3. fali. Po kilku latach przy ponownym spotkaniu, zupełnie mi jego klimat nie przeszkadzał. Generalnie, jak to w kulturze rosyjskiej - jak coś to do Boga 😜 Osobiście wole tryptyk Szulkina. IMO też trzeba sobie zdawać sprawę z pewnych ograniczeń technicznych ówczesnych produkcji, przymknąć oko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, neonlight napisał(a):

Do filmów tylko proj. 😎 Na nowych TV filmy wyglądają sztucznie, zbyt idealnie, jak jakaś gra, imo.

Może Ja powiem monitory świecą i te telewizory świecą i kolory nie będą naturalne jak na projektorze.

Na projektorze kolory wyglądają obłędnie, są żywe, brak jakiejś pikselizacji, nie świecą.

Projektory mają dobry chip z Dolby Surround i pewnie nowsze z Dolby Atmos.

Zajmują mniej miejsca i mają więcej ustawień moim zdaniem jeżeli chodzi o kolory(mam na myśli chińskie projektory) z androidem, w których soczewki to wątpliwa jakość, brak ustawień kolorów, słabej jakości wentylatory i głośne.

Zakupiłem i nie żałuję i polecam dla każdego.

Czekam na epsona 3LCD żeby porównać z DLP.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2024 o 23:01, marco-polo napisał(a):

 

 

Oledy chińskie tv czy projektory?

 

 

 

Oledy. Koreańskie. Południowokoreańskie. LG na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Thomm napisał(a):

 

 

Oledy. Koreańskie. Południowokoreańskie. LG na przykład.

Z samsungami mam dobre wspomnienia. Koreańskie dobre.

Śnieżne bractwo 2023 bardzo dobry. Wzruszyłem się.

Siedem sióstr - ciekawa fabuła.

Edytowane przez marco-polo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echo MarvelStudio kingpin i jakoś nie było dużo fajerwerków ale 30 minutowe 5 odcinków miło się oglądało. Nie było dużo wybuchów i fajerwerków taki do zabicia czasu.

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie trafiłem na Sisu (2023) legalnie, taki balet przemocy ala Tarantino i włoskie spaghetti westerny (ale wloskie nie te Leone). 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli dasz radę obejrzyj na Canal+ online "Mafia po fińsku". Zupełnie inne podejście do wszystkiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lord Rayden napisał(a):

Wreszcie trafiłem na Sisu (2023) legalnie, taki balet przemocy ala Tarantino i włoskie spaghetti westerny (ale wloskie nie te Leone). 

 

Raczej balet niewiarygodności i absurdu. Już to chyba zresztą w tym wątku pisałem. Ja rozumiem pewną konwencję, ale w tym filmie główny bohater jest dosłownie Niezniszczalny (Stallone, czytasz to? ;) ) I pewnie jakby 5 metrów od niego walnęła atomówka, to by tylko wstał, otrzepał się i... zabijał dalej :D Ostatnia (przedostatnia) scena - ta w samolocie - litości...

 

Dawno się tak na filmie "wojennym" (cudzysłów celowy) nie uśmiałem. Wybacz Lordzie, ale temu tworowi to tak do filmów Tarantino jak mnie do bycia żarliwym katolikiem ;) No offence.

 

 

 

 

Najgorszy, pełnometrażowy Marvel jaki widziałem. "Dzieło" dla 12-to latek pragnących zostać Superbohaterkami. Infantylne, złe. Marvelu, nie idź tą drogą! 4/10.

 

 

 

DC. Film z problemami (zmiany scenariusza, dokrętki itd.), Finalnie całkiem strawny. Poza tym Momoa i Kidman zawsze na propsie :) 6/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz do wieczności 2015 dobry.

Wiekowy multimilioner dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny przenosi swoją świadomość do ciała zdrowego, młodego człowieka. Choć operacja przebiega pomyślnie, mężczyznę zaczynają nawiedzać koszmarne wspomnienia związane z tajemniczą przeszłością dawcy. Musi odkryć jego tożsamość i dowiedzieć się dlaczego komuś tak bardzo zależy na jego śmierci

KLĄTWA MŁODOŚCI 2020 hojjojek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności