Skocz do zawartości

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Valhalla Rising. po raz trzeci :) podoba się scenografia, obraz, cisza, mroczność. takie do refleksji

Film świetny. Popieram

Oj tak, świetny film - genialne opowiadanie obrazem i ten gęsty klimat, po prostu miodzio. Jednak trochę współczuję typom, którzy poszli na to do kina, bo skusił ich tytuł "Valhalla - Mroczny wojownik"( taki był u nas tytuł) i reklama w stylu "film twórcy Drive" ;) To musiała być niezła niespodzianka.

 

Z podobnych klimatów mogę polecić "Only God Forgives"(też Refna) i nowy MacBeth - szczególnie ten drugi ładnie buduje klimat obrazem i muzyką.

Wołyń - warto iść i zobaczyć. Chociaż ja spodziewałem się nieco więcej historii a nie tylko z punktu widzenia jednej bohaterki.

Czekam na Wołyń, oj czekam i mam nadzieję, że jest to porządnie zrealizowane kino, nie skażone nadmiarem patosu i bogoojczyźnianymi pierdami.
Nie ma patosu, nie ma patriotyzmu, nie ma o Boga, choć część winy jest zrzcona na kościół zarówno 'nasz' jak i prawosławny. Czysta akcja bez przedstawiania moralności, wartości patriotycznych itd. I nie polecam zabierać na Wołyń osób o niskiej tolerancji na przemoc, krew itd. Bo w filmie są sceny nadające się praktycznie na sadistic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Dzień Niepodległości 2... myślę sobie to nic, że gra w nim Liam Hemsworth, może ujdzie...

Nie uszło, to jakiś kurfa Disney zmiksowany z wojownikami z kosmosu, czy jak im tam było...

Żelbeton 10/10 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańta bo przyjdzie Jakub(ek) Harnaś i Wam warny ciupagą rozda ! A żelbeton to beton z żelem. Albo żelki betonowe.

 

Z tego co obejrzałem niedawno to jeszcze Star Trek : Beyond. Dało się obejrzeć, ale magii Starych Treków nie ma to wiele. Zresztą najlepsze ST to zawsze były seriale a nie filmy.

Zawsze wspominam wspaniały ST DS9 (chyba najlepszy serial z ST) oraz ST Voyager.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie ostatnio starą Odyseję 2001 Kubricka na kacu obejrzałem. Jak zwykle przewinąłem początek z małpami... Przesłanie rozumiem, ale te wrzaski są niesamowicie irytujące ...a później już odleciałem, bo takie to przyjemne. Gdzieś w połowie zasnąłem, obudziłem się jak niedobry pan kosmonauta wyłączał HALa :<

 

I'm afraid. I'm afraid, Dave...

Daisy, Daisy...

...give me your answer do....

I'm half crazy all for the love of you...

 

Cudo!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w kinie na Służącej. Film Chan-wook Parka czyli reżysera Oldboya. Na prawdę świetny film. Idąc do kina w sumie nie wiedziałem czego się spodziewać, wiedziałem jedynie że zgarnia świetne oceny i warto zobaczyć. No i można powiedzieć że byłem nieźle zaskoczony w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Film podzielony jest na części. Po pierwszej miałem wrażenie że jest już kompletny jednak kolejne dopiero nieźle namieszały. Nawet gdyby zrezygnować ze scen erotycznych (swoją drogą niektóre wydawały się zbędne z punktu widzenia fabuły :P) z uroczymi Koreankami film dalej byłby ciekawy i warto wybrać się do kina. Niestety z tym może być trudno bo stosunkowo niewiele kin go gra.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam "Jestem Mordercą". Mimo, że polski, to trzyma poziom. Tematyka znana, bo film opowiada historię wampira z Zagłębia. Z minusów: zbyt spora inspiracja kinem moralnego niepokoju i momentami przerost formy nad treścią. Z plusów - cała reszta. Sumując, warto wybrać się do kina. 4,5/6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szczerze polecam "Jestem Mordercą". Mimo, że polski, to trzyma poziom. .

Chyba źle do tej pory dobierałeś repertuar, polskie kino ma wiele do zaoferowania.

Czeka mnie seans, pewnie w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności