Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@up: Ale tu nie chodzi o sam bas tylko o całość, tysiąc złoty za słuchawki które grają nie lepiej od produktów za 100-200 zł. Nie wiem jak Mixr/Pro bo ich nie słuchałem ale Studio/Solo nie są warte swojej ceny, nawet w połowie. Mi sama sygnatura Beatsów nie przeszkadza, ale one grają strasznie nie równo... zresztą są to jedne z niewielu słuchawek które słyszałem, na których jeden utwór brzmi ok a drugiego nie da się słuchać(i mówię tu o muzyce elektronicznej).

Btw, czemu uważasz że nikt nie słucha EDM na K701? Z tego co pamiętam z opinii mają fajny, niski basik, akurat do takiej muzyki. Za cenę Beats masz właśnie K701, co byś wybrał?

Edytowane przez Avantu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bylem dzisiaj na miescie i posluchalem solo HD. Szczerze to mi sie bardzo spodobaly. Utwory takie jak Scream & Shout dostaly tego czegos, czego nie moglem uzyskac na denon C452 i C101. Tak siedze teraz w domu i sie zastanawiam czy sie nie skusic :) Na dodatek widzialem wersje czerwona, ktora idealnie by pasowala do mojego ipoda. Chyba jutro znow sie przejde na odsluch.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo HD ... proszę Cię, największe badziewie jakie widział świat. Nawet inne Beatsy (pomijając studio chyba) zjadają je na śniadanie.

Prosze Cię.. Moje vivanco za 30zł zjadają je na śniadanie,a o se-mj721 (które bazują na wyglądzie bitsóf) już nie wspomnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych przez użytkownika GryfPomorski otwarte to są tylko KPP, a ich sygnatura brzmieniowa świetnie tłumi hałas otoczenia. Ja również wolę przenośnie nauszne od wokółusznych - jeśli już używam mobilnie.

 

Sygnatura brzmieniowa tłumi hałas otoczenia?? Mógłbyś rozwinąć tę myśl? :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych przez użytkownika GryfPomorski otwarte to są tylko KPP, a ich sygnatura brzmieniowa świetnie tłumi hałas otoczenia. Ja również wolę przenośnie nauszne od wokółusznych - jeśli już używam mobilnie.

Sygnatura brzmieniowa tłumi hałas otoczenia?? Mógłbyś rozwinąć tę myśl? :woot:

 

 

 

Na przykładzie Shure SE215 - w domu są mocno basowe, na zewnątrz są znacznie równiejsze. Ogólnie w słuchawkach mobilnych przydaje się więcej basu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał BamboszeK.

 

Bas i niska średnica tłumi hałas miasta - maskuje je, bo eksponuje podobne pasmo częstotliwości - mamy je jednak bliżej ucha, więc wygrywa. Stąd właśnie wrażenie wyrównania, bo hałas nie może stłumić tego pasma w pełni - często mówi się o niektórych słuchawkach, że nie nadają się do domu, a są lepsze na ulicy.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych przez użytkownika GryfPomorski otwarte to są tylko KPP, a ich sygnatura brzmieniowa świetnie tłumi hałas otoczenia. Ja również wolę przenośnie nauszne od wokółusznych - jeśli już używam mobilnie.

Sygnatura brzmieniowa tłumi hałas otoczenia?? Mógłbyś rozwinąć tę myśl? :woot:

 

 

Na przykładzie Shure SE215 - w domu są mocno basowe, na zewnątrz są znacznie równiejsze. Ogólnie w słuchawkach mobilnych przydaje się więcej basu.

I dlatego kupuje sie coś w stylu m9 czy coś z serii xb nauszne/dokanałowe,bo fakt w domu na każdych moich słuchawkach jest bas i to w nadmiernej ilości,ale po wyjściu na miasto ten bas lekko zanika,góra także,ale zawsze jest zapas mocy żeby podkręcić eq :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego gdy wychodzi się z Audeo na miasto to basu w ogóle nie ma :P tak samo np. w V-Jays.

 

KPP ze swoim podbiciem niskich i mid-bassu dają radę nawet w pociągu (ale lepiej w wagonach bezprzedziałowych) :)

 

Soulreaver: Tłumienie to rzeczywiście może być złe słowo - maskowanie brzmi lepiej :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak po przejściu przez miasto odsłuchałem k540 w saturnie, to moja pierwsza myśl brzmiała "O matko, przecież to nie ma basu". Ja do chodzenia po mieście mam zamiar kupić sobie jakieś DJ'ki, gdybym miał kase to może wziąłbym mixr. Podoba mi się ich wykonanie i dźwięk jest ok (idąc przez miasto nie wsłu****ę się zbytnio). I nie jestem za hejtowaniem tych słuchawek, ale Z3nky też nie jestem za ich obroną, ponieważ świetne nie są. Szczególnie w przypadku solo/studio płacimy minimum 3 razy za dużo.

Edytowane przez hris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał BamboszeK.

 

Bas i niska średnica tłumi hałas miasta - maskuje je, bo eksponuje podobne pasmo częstotliwości - mamy je jednak bliżej ucha, więc wygrywa. Stąd właśnie wrażenie wyrównania, bo hałas nie może stłumić tego pasma w pełni - często mówi się o niektórych słuchawkach, że nie nadają się do domu, a są lepsze na ulicy.

 

yyyy

 

przeczytałem na szybko i coś mi się nie klei. Powinno być chyba "Bas i niską średnicę tłumi hałas miasta", tylko że...

piszecie tutaj o czymś takim jak zjawisko interferencji destruktywnej (dźwięku w przeciwfazie) wykorzystywanej w systemie aktywnego tłumienia dźwięków (noise canceling) do 1200-1500Hz. Wytłumianie basu w ten sposób, w takich warunkach wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał BamboszeK.

 

Bas i niska średnica tłumi hałas miasta - maskuje je, bo eksponuje podobne pasmo częstotliwości - mamy je jednak bliżej ucha, więc wygrywa. Stąd właśnie wrażenie wyrównania, bo hałas nie może stłumić tego pasma w pełni - często mówi się o niektórych słuchawkach, że nie nadają się do domu, a są lepsze na ulicy.

 

yyyy

 

przeczytałem na szybko i coś mi się nie klei. Powinno być chyba "Bas i niską średnicę tłumi hałas miasta", tylko że...

piszecie tutaj o czymś takim jak zjawisko interferencji destruktywnej (dźwięku w przeciwfazie) wykorzystywanej w systemie aktywnego tłumienia dźwięków (noise canceling) do 1200-1500Hz. Wytłumianie basu w ten sposób, w takich warunkach wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne.

Po prostu źle w słowa zostało to ujęte :P

 

Im chodzi o to, że materiał słuchawek przepuszcza niskie częstotliwości, przez co część z niższego zakresu odtwarzanego przez słuchawki jest zagłuszana przez hałas otoczenia. Nie mam jednak zielonego pojęcia jakim cudem hałas otoczenia może wpływać na osłabienie słyszalności wysokich tonów. Ma ktoś jakiś logiczny pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał BamboszeK.

 

Bas i niska średnica tłumi hałas miasta - maskuje je, bo eksponuje podobne pasmo częstotliwości - mamy je jednak bliżej ucha, więc wygrywa. Stąd właśnie wrażenie wyrównania, bo hałas nie może stłumić tego pasma w pełni - często mówi się o niektórych słuchawkach, że nie nadają się do domu, a są lepsze na ulicy.

 

yyyy

 

przeczytałem na szybko i coś mi się nie klei. Powinno być chyba "Bas i niską średnicę tłumi hałas miasta", tylko że...

piszecie tutaj o czymś takim jak zjawisko interferencji destruktywnej (dźwięku w przeciwfazie) wykorzystywanej w systemie aktywnego tłumienia dźwięków (noise canceling) do 1200-1500Hz. Wytłumianie basu w ten sposób, w takich warunkach wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne.

Po prostu źle w słowa zostało to ujęte :P

 

Im chodzi o to, że materiał słuchawek przepuszcza niskie częstotliwości, przez co część z niższego zakresu odtwarzanego przez słuchawki jest zagłuszana przez hałas otoczenia. Nie mam jednak zielonego pojęcia jakim cudem hałas otoczenia może wpływać na osłabienie słyszalności wysokich tonów. Ma ktoś jakiś logiczny pomysł?

Tu raczej nie trzeba logicznych pomysłów ponieważ słuchawki to słuchawki i nie są w stanie dac takiego wygłuszenia,że będziesz słyszał na dworze 100% muzyki bo zawsze jakiś głośniejszy dźwięk sie przedostanie do ucha,a z racji tego,że idąc ulica skupiasz sie i na muzyce i natym co sie dzieje do okoła (żeby np. samochód Cię nie pier*****) to mózg sam poprostu do tego doprowadza,że i tak coś usłyszysz z zewnętrznych dźwięków bo wtedy jesteś raczej bardziej czujny (bynajmniej mi sie tak wydaje),ale są też tacy co cisną przez miasto skupieni w 100% na muzyce by wychwicić wszystkie dźwięki idealnie,a tu bum nagle budza sie w szpitalu albo na masce samochodu :)

Ja przykładowo mam tak,że jak bas zaczyna schodzić to w pewnym momencie jakby zatykają mi sie uszy i musze przykładowo przewinąć fragment i przesłuchać ponownie jakoś to opanowując to samo jest z górą,ale też gdy siedze w domu i słucham muzyki czy to na xb500,które wygłuszenie mają nieprzeciętne czy na sho9567,które mają je jeszcze lepsze to i tak słysze jak np. ktoś wbija mi do pokoju tak chyba musi być albo ja jestem jakiś inny i tak mam :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu źle w słowa zostało to ujęte :P

 

Im chodzi o to, że materiał słuchawek przepuszcza niskie częstotliwości, przez co część z niższego zakresu odtwarzanego przez słuchawki jest zagłuszana przez hałas otoczenia. Nie mam jednak zielonego pojęcia jakim cudem hałas otoczenia może wpływać na osłabienie słyszalności wysokich tonów. Ma ktoś jakiś logiczny pomysł?

 

wrq, Ty żyjesz. :)

 

ale ja ciągle niezbyt rozumiem, o co tak naprawdę tu chodzi. Padają opinie, że słuchawki w śrdowisku miejskim (hałas) stają się mniej basowe - z tego wynika wyciszenie dolnego pasma przy niezmienionej całej reszcie pasma - post wyżej, raczej niemożliwe.

 

(albo...)

 

Co to znaczy zagłuszenie basu? Hałas miejski może się dodawać do dźwięków z przetwornika i np. ma on 300-500Hz. Bas oraz wysokie pozostają niezmienione,dochodzi więcej dźwięków z pasma 300-500 i może się wydawać, że zarówno niskie jak i wysokie poza tym obszarem są wtedy cichsze, bo zmienia się stosunek głośności tych pasm do siebie. To tak jedynie toretycznie, szczerze mówiąc ja nie zuważyłem tego efektu (używam nieźle izolujących doków), jak uwolnie się rano z roboty to sprawdzę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności