Skocz do zawartości

AKG K545 - słyszał ktoś?


4ndr3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja oceniałem te słuchawki po prostu po tym jak mi się podobały. I niestety K545 podobają mi się mniej niż Momentum. W ogóle to jest pomieszanie. K545 są portable w stosunku do K550 czy K551. Tymczasem zarówno Momentum jak i Momentum On Ear są dla mnie słuchawkami portable. Czyli Momentum nie są odpowiednikami K550. Od biedy mogę powiedzieć,że są uniwersalne ale nie stricte domowe. Znowu K545 "portable" mnie "gotowały" uszy, choć może to być tylko moje odczucie. Czyli w ciepły dzień, K545 zagrzeją mnie bardziej niż Momentum. Wygoda wcale nie większa...

 

Zastanawiałem się kiedyś czy dokupić MOE do pary. Jednak sądzę,że nie. Miałbym tylko w niewielkim stopniu większą "mobilność" (bo mniejsze muszle) ale dźwiękowo miałbym podobnie z nieco większym basem. Tak to odczuwam. równocześnie, ze względu na cenę, obawiałbym się "nie szanować" MOE, czyli traktować je lekko, rzucać do torby czy plecaka bez ochrony.

 

Nie potępiam K545 - jednak ich dźwięk w stosunku do K550 mniej mi się podobał. Nie miały tego "czegoś", przez co długo miałem K550, aż zastąpiły je Q701.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że K545 trochę nie mają sensnu, jeżeli mamy je porównywać do K550. Przynajmniej mi używanie ich na zewnątrz było trochę niewygodne, czułem się w nich jak kosmita. Do domu w sam raz, ale z kolei tutaj K550 by się lepiej sprawdziły... Muszę się jeszcze przyjrzeć K550 i Momentum, bo mnie strasznie ciekawią.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie K545 miały za dużo basu i nieco za mało góry. Recenzent miał też w teście MOE. I to je rekomendował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOE maja dużo więcej basu od K545. :P zreszta niedługo do mnie zawierają ponownie K545, dla sprawdzenia K845BT i duże Momentum. Będzie się działo :]

Ale my jesteśmy różni. MOE podobały mi się o wiele bardziej niż K545 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś k545 w ręku, ale niestety coś było nie tak z kablem i dźwięk był jak ze studni. Podobała mi się budowa tych słuchawek, tylko przewód mógłby być ciut lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testuję K845BT. Zastanawia mnie tylko, jak wpływa zmiana źródła na jakość dźwięku przez BT. Sam nie mam zbytnio jak sprawdzić, ale skombinuję jakiś charakterny telefon i zrewiduję. Z iPhonem miodzio.

 

Baaaardzo ciężko jest dopatrzeć się różnić pomiędzy nimi a K545, pierwsze udane słuchawki bezprzewodowe?

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem dziś k545 w ręku, ale niestety coś było nie tak z kablem i dźwięk był jak ze studni. Podobała mi się budowa tych słuchawek, tylko przewód mógłby być ciut lepszy.

 

Wtyk mógł nie pasować. W zestawie jest kabel dla Apple i drugi dla "reszty świata".

 

Możliwe. Wziąłem ze sobą jedynie C4. Jabłuszka to nie moja liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, ze odnajdę z czasem jakieś różnice, ale jak na razie nie wiem czy lżejsze i z deko bliższym wokalem są K845BT, czy mi sie tylko wydaje...

 

Na pewno są to te same przetworniki, różnią sie tylko trochę inna konstrukcja wewnątrz muszli.

 

Małe porównanie:

K845BT:

3u5yrequ.jpg

K545:

4u8ytyqy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem dwa całe czarne modele. Jedne z suportu, które odesłałem po tym jak Ty dostałeś swoje. Drugie z Headbeat, które wróciły 3 dni temu.

 

Jeśli nawet trafiły do Ciebie te same, które były u mnie, to mam pewność, że dostałem je w idealnym stanie i odesłałem w takim samym :) Może jak zaglądałeś do środka, to coś się stało? :P

 

Gorzej, że okazuje się, że są awaryjne. all999, w ogóle masz chyba pecha słuchawkowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

K545 wróciły z serwisu po tygodniu. "Opis Naprawy - Przelutowanie połączeń + wymiana przewodu"

Po założeniu na głowę stwierdziłem uszkodzenie lewego przetwornika. Po krótkiej rozmowie z dystrybutorem została podjęta decyzja o wymianie słuchawek na nowe i przesyłkę na koszt dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności