Skocz do zawartości

Parę słów o iBasso D3


Rekomendowane odpowiedzi

Rozpocząłem testy iBasso D3, który wstępnie zakupiłem u Kolegi Damixa. Ten DAC/AMP o nazwie Python, nie jest już produkowany.

Jego parametry : http://www.ibasso.com/en/products/show.asp?ID=35

- Wolfson WM8740 DAC Chip + TI PCM2706

- USB signal input, provides I2S interface for decoding

- 4ch Amp architecture

- Line out function, allow it to work as a standalone USB-DAC

- 2-Setting Gain Switch for impedance matching (+3/10dB)

- Powered by 5 AAA batteries. With 5 AAA alkaline, the play time is longer than 100 hours

- Measures 55*21*92mm, and weighs 130g

 

Pierwsze odsłuchy prowadziłem z iModem i BD T50p. Porównywałem go trochę z SMSLem sAp-4s . Dźwięk z D3 spodobał mi się od włączenia i pierwszego elektronicznego kawałka muzyki. Dźwięk jest przestrzenny, w porównaniu z nim SMSL jest trochę ciemniejszy i ma nieco mniej góry. Za to bas w D3 jest jakby trochę miększy. D3 jest swobodniejszy, gra z większym powerem.

 

Słuchałem oczywiście Klausa Schulze, Kellera i Schonwaldera,Kraftwerku.

 

Czy D3 napędzi także AKG K550 ? - oczywiście. Też próbowałem. Jednak zamierzam wykorzystywać go jako AMP przenośny do iModa. Stąd odsłuch na T50p. Pewnie jeszcze popróbuję go z DTX501p. iMod i D3 były sklejone kawałkami nanopada.

 

D3 reaguje na telefony komórkowe. Choć nie na mój i nie nagminnie. Zdarzyło mi się to raptem raz czy dwa.

 

Mam zamiar zaprezentować D3, Koledze Fatso - może podejmie się jakiegoś modowania ? Natomiast czy warto go kupować zamiast SMSLa ? Trudno powiedzieć. Na moich słuchawkach odczułem określone różnice, jednak nie dyskwalifikują one tańszego sprzętu - SMSL to doskonały wzmacniacz, za te pieniądze, jakie za niego zapłaciłem. Dodatkowo "kanapka" z nim jest mniejsza. Nie jest DACem - D3 jest DACem USB. Natomiast D3 jest napędzany przez 5 baterii AAA - trzeba więc kupować bateryjki, lub kupić akumulatorki i co jakiś czas ładować je w ładowarce (a nie przez USB).

 

Ciąg dalszy chyba nastapi...

20130711_115649.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust gra inaczej niż Fiio. Mniej "cyfrowo". Fiio troche zapomniałem bo używałem smsla długo jako wygodniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dźwięku to mam podobne odczucia, gra lekko i swobodnie, spora scena ale nie ma się wrażenie, że instrumenty grają w oddali wiec wszystko jest w najlepszym porządku. Szczegółowość na na bardzo dobrym poziomie ale nie wybitnym. Środek także jest na swoim miejscu, nie wychodzi do przodu ani nie jest schowany. Mam wrażenie ze ładnie wyciąga i pogłębia zejście i impakt basu o ile słuchawki to dobrze potrafią.

 

Jeśli chodzi o wady to są jedynie konstrukcyjne, o których już wspomniał kolega: czasami słychać nadchodzące połączenie jak w nieekranowanych głośnikach u mnie gdy telefon leżał blisko wzmacniacza.

Przy działaniu jak DAC nic takiego nie ma miejsca, z tego względu też wycofali ten model... W USA jakiś recenzent stałe słyszał jakąś stacje radiowa w tle :-D.

A druga sprawa, że baterie nie ładują się po podłączeniu do USB, trzeba je naładować osobno. Ale dla mnie to nie jest specjalnie wada bo na 5x Aaa trzyma spokojnie 100h,takze na miesiąc można zapomnieć w ogóle o ładowaniu, duuuuuzo lepiej niż większość wzmacniaczy przenośnych które trzymają przeważnie 9-16h z tego co patrzyłem.

 

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dźwięku to mam podobne odczucia, gra lekko i swobodnie, spora scena ale nie ma się wrażenie, że instrumenty grają w oddali wiec wszystko jest w najlepszym porządku. Szczegółowość na na bardzo dobrym poziomie ale nie wybitnym. Środek także jest na swoim miejscu, nie wychodzi do przodu ani nie jest schowany. Mam wrażenie ze ładnie wyciąga i pogłębia zejście i impakt basu o ile słuchawki to dobrze potrafią.

 

Jeśli chodzi o wady to są jedynie konstrukcyjne, o których już wspomniał kolega: czasami słychać nadchodzące połączenie jak w nieekranowanych głośnikach u mnie gdy telefon leżał blisko wzmacniacza.

Przy działaniu jak DAC nic takiego nie ma miejsca, z tego względu też wycofali ten model... W USA jakiś recenzent stałe słyszał jakąś stacje radiowa w tle :-D.

A druga sprawa, że baterie nie ładują się po podłączeniu do USB, trzeba je naładować osobno. Ale dla mnie to nie jest specjalnie wada bo na 5x Aaa trzyma spokojnie 100h,takze na miesiąc można zapomnieć w ogóle o ładowaniu, duuuuuzo lepiej niż większość wzmacniaczy przenośnych które trzymają przeważnie 9-16h z tego co patrzyłem.

 

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

 

 

 

Odnośnie dźwięku to mam podobne odczucia, gra lekko i swobodnie, spora scena ale nie ma się wrażenia, że instrumenty grają w oddali wiec wszystko jest w najlepszym porządku. Szczegółowość na bardzo dobrym poziomie ale nie wybitnym. Środek także jest na swoim miejscu, nie wychodzi do przodu ani nie jest schowany. Mam wrażenie ze ładnie wyciąga i pogłębia zejście i impakt basu o ile słuchawki to dobrze potrafią.

 

Jeśli chodzi o wady to są jedynie konstrukcyjne, o których już wspomniał kolega: czasami słychać nadchodzące połączenie jak w nieekranowanych głośnikach u mnie gdy telefon leżał blisko wzmacniacza.

Przy działaniu jako DAC nic takiego nie ma miejsca, z tego względu też wycofali ten model... W USA jakiś recenzent stałe słyszał jakąś stacje radiowa w tle :-D.

A druga sprawa, że baterie nie ładują się po podłączeniu do USB, trzeba je naładować osobno. Ale dla mnie to nie jest specjalnie wada bo na 5x Aaa trzyma spokojnie 100h,takze na miesiąc można zapomnieć w ogóle o ładowaniu, duuuuuzo lepiej niż większość wzmacniaczy przenośnych które trzymają przeważnie 9-16h z tego co patrzyłem.

 

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

 

 

 

Odnośnie dźwięku to mam podobne odczucia, gra lekko i swobodnie, spora scena ale nie ma się wrażenie, że instrumenty grają w oddali wiec wszystko jest w najlepszym porządku. Szczegółowość na na bardzo dobrym poziomie ale nie wybitnym. Środek także jest na swoim miejscu, nie wychodzi do przodu ani nie jest schowany. Mam wrażenie ze ładnie wyciąga i pogłębia zejście i impakt basu o ile słuchawki to dobrze potrafią.

 

Jeśli chodzi o wady to są jedynie konstrukcyjne, o których już wspomniał kolega: czasami słychać nadchodzące połączenie jak w nieekranowanych głośnikach u mnie gdy telefon leżał blisko wzmacniacza.

Przy działaniu jak DAC nic takiego nie ma miejsca, z tego względu też wycofali ten model... W USA jakiś recenzent stałe słyszał jakąś stacje radiowa w tle :-D.

A druga sprawa, że baterie nie ładują się po podłączeniu do USB, trzeba je naładować osobno. Ale dla mnie to nie jest specjalnie wada bo na 5x Aaa trzyma spokojnie 100h,takze na miesiąc można zapomnieć w ogóle o ładowaniu, duuuuuzo lepiej niż większość wzmacniaczy przenośnych które trzymają przeważnie 9-16h z tego co patrzyłem.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

Damix, a czy wiesz czy to ściąganie fal zostało poprawione np. w d4/d42? a jak z wysokimi w nich? są mocno rozciągnięte? są wycofane? czy całe pasmo jest równe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ściąganie fal miało miejsce tylko w D3, ta kostka wzmacniacza przy tych komponentach dawała takie rezultaty. W D4 jest ok.

Jeśli chodzi o pasmo to nie wyczułem, że są jakieś dziury, może delikatnie jest mniej góry ale nie dam głowy teraz, może lepiej jak się wypowie nasz "lord" , ma lepsze odniesienie i porównanie do innych wzmakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra jest moim zdaniem spora. Właśnie wydaje mi się że była ostra ale jak ścìągnąłem EQ na 0 dB (dla T50p mam podbitą lekko górę) to przestało być ostro.

 

Może na łączenia telefoniczne Fatso coś wymyśli. Wymiana opampa ? Bo rozumiem że generuje to wzmak słuchawkowy ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na head-fi się wypowiadała osoba od ibasso i problem dotyczył opampa . Trzeba poszukać na head-fi tego, na pewno to nie dotyczy DACa. Też warto sprawdzić czy prąd nie "biega" po obudowie, w końcu jest metalowa.

 

Tutaj jeden z postów, gdzie była wymiana maili z ibasso http://www.head-fi.org/t/376315/ibasso-d3-review/15#post_5008949 . Albo winny jest opamp albo coś jest nie tak z konstrukcją i np. obudowa, potencjometr, cokolwiek może działać jako antena .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój H120 chyba też czasem reaguje na telefon. Jak się da zminimalizować to już coś.

Nie wiem czy reakcja na starsze, prostsze komórki nie jest większa. Bardziej sieją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W D3 nie podstawek do szybkiej wymiany elementów. Z resztą sam możesz szybko zerknąć jak wygląda cała płytka. Odkręcasz 2 śrubki z tyłu, wyciągasz baterie, wyciągasz gałkę potencjometru z przodu i wtedy wysunie się ładnie całe pcb.

Możliwe, że coś takiego by pomogło http://www.quickbridgesolutions.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności