Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do 1200 zł (Asus Xonar Essence ST)


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie poszukuje słuchawek które najlepiej sie zgrają z Xonarem i jego wbudowanym wzmacniaczem.

 

Moje obecne typy to:

 

- Sennheiser hd 600

- Philips Fidelio X1

- Hifiman He-300

 

Słuchawki muszą być otwarte i wygodne.

 

Będą używane głównie do gier i słuchania muzyki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę taki temat w tym przedziale cenowym, szczerze.

 

 

Po pierwsze - zawsze myślałem, że to słuchawki są najważniejsze w systemie i to pod nie się szuka źródła a nie na odwrót.

 

Po drugie - wszystko zależy od tego jakie ktoś ma wymagania i oczekiwania brzmieniowe względem słuchawek, a o tym oczywiście jak zwykle nic nie wiadomo. Z wymienionych tutaj w ciemno brałbym osobiście HD600, ale nie powiedziałbym, że są wygodne, przynajmniej nie dla mnie.

 

Po trzecie - w Xonarze ST/STX limiterem potencjału przy takiej półce cenowej staje się jego wbudowany TPA6120A2, z którym nic nie zrobisz.

 

Po czwarte - same OPA są w tych kartach wymienne, więc brzmienie można sobie co prawda w dużej mierze dopasować samemu, ale najlepsze efekty uzyska się po RCA, nie po wyjściu z TPA.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilić zasili, ale energii, przestrzeni i barwy będzie brakowło.

Jak już napisałem innemu koledze, podłączając bezpośrednio X1 (30 omowe) do dziurki w ST właśnie tego mi brakowało, wieć jak podłączysz 300 omowe, to może być jeszcze gorzej (pomimo deklaracji producenta, że spokojnie obsługuje słuchawki 600 omowe).

Oczywiście da się słuchać, jak najbardziej, ale wydając tyle kasy na słuchawki, bez zewnętrzego wzmacniacza, bedzie to poprostu marnotrastwo.

Xonar na stockowych opampach jest trochę za płaski i za ostry - pomyśl o wymianie opapmów aby go trochę "umuzykalnić" - zwłaszcza, że myślisz o DH600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat wybrałeś HD600?

Z jakiegoś konkretnego powodu?

Pomimo ich ogromnej popularności, może się okazać, że wcale Ci nie przypadną do gustu, bo są specyficzne i wymagające co do źródła.

IMO ST do nich to trochę nie ta liga...

Może bardziej brzmieniowo pasowałby Ci tańszy i bliższy klasowo do ST model HD595?

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się od wyboru słuchawek w tym temacie odcinam, nie jestem Jackowski, nie mam zdolności jasnowidzenia i mogę mówić w tym momencie tylko z własnego doświadczenia i przez pryzmat własnego gustu. Z tym że chciałbym zadać pewne pytanie:

 

IMO ST do nich to trochę nie ta liga...

Może bardziej brzmieniowo pasowałby Ci tańszy i bliższy klasowo do ST model HD595?

 

...co zatem powiesz o moich elektrostatach podpiętych do STX'a przez RCA? Jak one wypadają w stosunku do niej klasowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

595 odpadają gdyż nie sądze aby były lepsze od pioneerów które mam teraz.

 

Nie muszą to być konktetnie hd 600 ale potrzebuje słuchawek z wymiennym kablem i nausznicami, chcę mieć wytrzymałe słuchawki na lata.

 

Który tryb wzmocnienia w xonarze będzie odpowiedni do hd 600 +12 (64-300) czy +18 (300-600) ?

 

Hd 600 zagrają z wzmacniacza xonara lepiej niż pioneer se-a1000?

 

Jeśli sie zdecyduje na hd 600 to jaki wzmacniacz polecacie pod rca xonara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się od wyboru słuchawek w tym temacie odcinam, nie jestem Jackowski, nie mam zdolności jasnowidzenia i mogę mówić w tym momencie tylko z własnego doświadczenia i przez pryzmat własnego gustu. Z tym że chciałbym zadać pewne pytanie:

 

IMO ST do nich to trochę nie ta liga...

Może bardziej brzmieniowo pasowałby Ci tańszy i bliższy klasowo do ST model HD595?

 

...co zatem powiesz o moich elektrostatach podpiętych do STX'a przez RCA? Jak one wypadają w stosunku do niej klasowo?

Ano grają tak , na ile pozwoli mu STX :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy słucha co mu się podoba :)

Ja do ST/STX nie podłączyłbym droższych słuchawek niz 1000 zł (te X1 kosztowały kiedyś 700 zł i tyle powinny), bo uważam, że nie tędy droga.

Oczywiście różnica w stosunku do tańszych modeli będzie, ale nie taka na jaką stać owe słuchawki (np HD600), podłączając je pod lepsze źródło.

Zawsze w sprzęcie stacjonarnym popierałem zasadę "utrzymania klasy sprzętowej" i widzę, że koledzy na tym forum też tak uważają, w czym jeszcze bardziej się utwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważyłeś:

- jak w ogóle można ESy pod STXa podpiąć? Wystarczy za nimi googlnąć i już wszystko staje się jasne.

- z powyższego więc: że ja cały czas mówię o wyjściu RCA, a nie TPA?

- a także, że zdążyłem się już negatywnie wypowiedzieć o puszczaniu czegokolwiek po TPA (czyli de facto się z Tobą zgadzam)? :)

 

To nie jest kwestia tego czego kto słucha i co mu się podoba (to uniwersalny tekst zbywający i omijający niewygodną dyskusję), nie jest to też kwestia stawiania czemukolwiek ołtarzyka (czyli ST/STX), a zwykłej umiejętności prostego określenia na czym tak naprawdę aktualnie się siedzi i jakie ma to możliwości. W Twoim przypadku odnoszę po prostu wrażenie, że siedzisz na rakiecie myśląc, że to nędzna petarda, być może dlatego, że nie testowałeś swojego ST w roli tylko pierwszego elementu toru w porównaniu z czymś droższym, np. x2 lub x3 a patrzysz na niego tylko przez pryzmat wyjścia po TPA (co jest dla mnie co najmniej dziwne w kontekście Twojego siga). Stąd moje usilne próby określenia mi wprost, jak wg Ciebie sprzęt, który posiadam się w Twoich oczach plasuje "klasowo" i jak widzę efekt jest zerowy, bo unikasz odpowiedzi jak ognia.

 

I żeby nie było:

- tak, testowałem HD600 po TPA z STX (było nędznie) i po tych trzech latach znam na wylot możliwości swoich SRSów,

- tak, testowałem STXa w roli pierwszego elementu toru po RCA,

- tak, porównywałem go w takiej roli ze sporo od niego droższym sprzętem.

 

Mówiąc więc wprost: ST/STX po TPA = całkowicie się z Tobą zgadzam. ST/STX po RCA = całkowicie się z Tobą NIE zgadzam :).

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważyłeś:

- jak w ogóle można ESy pod STXa podpiąć? Wystarczy za nimi googlnąć i już wszystko staje się jasne.

- z powyższego więc: że ja cały czas mówię o wyjściu RCA, a nie TPA?

- a także, że zdążyłem się już negatywnie wypowiedzieć o puszczaniu czegokolwiek po TPA (czyli de facto się z Tobą zgadzam)? :)

 

To nie jest kwestia tego czego kto słucha i co mu się podoba (to uniwersalny tekst zbywający i omijający niewygodną dyskusję), nie jest to też kwestia stawiania czemukolwiek ołtarzyka (czyli ST/STX), a zwykłej umiejętności prostego określenia na czym tak naprawdę aktualnie się siedzi i jakie ma to możliwości. W Twoim przypadku odnoszę po prostu wrażenie, że siedzisz na rakiecie myśląc, że to nędzna petarda, być może dlatego, że nie testowałeś swojego ST w roli tylko pierwszego elementu toru w porównaniu z czymś droższym, np. x2 lub x3 a patrzysz na niego tylko przez pryzmat wyjścia po TPA. Stąd moje usilne próby określenia mi wprost, jak wg Ciebie sprzęt, który posiadam się w Twoich oczach plasuje "klasowo" i jak widzę efekt jest zerowy, bo unikasz odpowiedzi jak ognia.

 

I żeby nie było:

- tak, testowałem HD600 po TPA z STX (było nędznie) i po tych trzech latach znam na wylot możliwości swoich SRSów,

- tak, testowałem STXa w roli pierwszego elementu toru po RCA,

- tak, porównywałem go w takiej roli ze sporo od niego droższym sprzętem.

Napisałem Ci przecież, że klasowo na poziomie wyjść RCA w STX.

Nie jest to nasz temat, tylko temat kolegi, który szuka do swojej karty słuchawek.

Ty mu poleciłeś w ciemno HD600 a później mi piszesz, że że z STX było nędznie.

Nie kwestionuję jakości Twoich słuchawek i domyślam się, że grają o wiele lepiej od moich :)

A swoją drogą to nie wiedziałem, że w swojej budzie mam takie cudo :D co można porównać z czymś x2 lub x3 kroższym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci przecież, że klasowo na poziomie wyjść RCA w STX.

Nie jest to nasz temat, tylko temat kolegi, który szuka do swojej karty słuchawek.

Ty mu poleciłeś w ciemno HD600 a później mi piszesz, że że z STX było nędznie.

Nie kwestionuję jakości Twoich słuchawek i domyślam się, że grają o wiele lepiej od moich :)

A swoją drogą to nie wiedziałem, że w swojej budzie mam takie cudo :D co można porównać z czymś x2 lub x3 kroższym.

 

Nigdzie takiej informacji się nie doszukałem. Być może zbyt słabo zaznaczyłeś tenże fakt :).
Wiedziałem, że pojawi się taki argument, to było całkowicie naturalne ;).
Z całym szacunkiem dla autora tematu - jego pytanie było tak szczątkowo sformułowane, że polecenie mu czegokolwiek w ciemno będzie takim samym złem. Dlatego napisałem w dwóch miejscach, że 1. dle mnie osobiście z tych trzech, które wymienił, największą wartość muzyczną samą w sobie przedstawiają HD600 i 2. że nie bawię się generalnie w Jackowiskiego po tym, jak nadal po kolejnych postach nie dowiedziałem się niczego, co potwierdzałoby w 100% mój, Twój czy jakikolwiek inny typ. Kupowanie słuchawek za 1200 pod konkretne źródło to jak wchodzić do domu przez komin. W sumie da się, ale... no właśnie.
Nigdzie nie zarzuciłem Ci ich kwestionowania i nie czynię z tego elementu swojej retoryki. Nie napisałem też wprost, że grają lepiej :). Zmierzam jednak za ich przykładem do tego, o czym napiszę niżej pod kątem Twojego ostatniego zdania powyższej wypowiedzi.
Też nie wiedziałem, póki nie porównałem na własne uszy, a trochę już słyszałem. Można oczywiście powiedzieć: bo to, z czym porównywałem było słabszej jakości brzmieniowo a kosztowało nieporównywalnie do tego. Nie - osoby, które też je testowały, twierdziły dokładnie to samo o tymże urządzeniu. Cały sekret tkwi w banalnie prosto rozwiązanym obiegu sygnału przez dwa OPA i bufor. Wystarczy dobrać odpowiedni wzmacniacz i skonfigurować OPA w sposób optymalny (co jest samo w sobie sporą sztuką) i można uzyskać naprawdę świetny duet, choć tylko pod konkretne słuchawki, bo nie ma to w sobie krzty uniwersalności, niestety. Weźmy tutaj za przykład brzmienie HD600 po STX - właśnie przez TPA było nędznie, właśnie przez ten nieszczęsny, niewymienny, osuszający i spłaszczający nieco przekaz TPA. I właśnie dlatego TPA w ogóle nie używam, bo cokolwiek byś nie próbował ugrać kostkami, to od pewnego momentu neguje TPA. Dla osoby, która nie słyszała HD600 po lepszym układzie będzie to niebo, w przeciwnym wypadku - ciągota do dalszych zakupów. Jednakże ST/STX w roli źródła po RCA? Po tym co słyszałem - w każdej chwili, tylko trzeba zarezerwować sobie 2 dni z góry na zabawę w mozolne żonglowanie OPAmi i potem tylko wybrać odpowiedni amp, aby uzyskać wyraźną i mocną synergię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

595 odpadają gdyż nie sądze aby były lepsze od pioneerów które mam teraz.

 

Nie muszą to być konktetnie hd 600 ale potrzebuje słuchawek z wymiennym kablem i nausznicami, chcę mieć wytrzymałe słuchawki na lata.

 

Który tryb wzmocnienia w xonarze będzie odpowiedni do hd 600 +12 (64-300) czy +18 (300-600) ?

 

Hd 600 zagrają z wzmacniacza xonara lepiej niż pioneer se-a1000?

 

Jeśli sie zdecyduje na hd 600 to jaki wzmacniacz polecacie pod rca xonara

Widać bardziej decydujesz "sercem niż rozumem".

Po ilości pytań odn HD600, można wnioskować, że niebawem staniesz się ich właścicelem. :)

Jak już je będziesz miał, to ustaw Xonarze najwyższ gain i postaraj sie wymienić opampy w przetworniku na np. LME49860, OPA2107 lub OPA2604 - na Allegro od ręki za parę zł. Tak na początek.

Osłuchaj się i wtedy dobierz wzmacniacz - bo to już osobny temat - może być tranzystor, lampa bądź hybryda. Tak w ciemno, zwłaszcza jak nie podaleś swoich preferencji brzmieniowych, to ciężko coś polecic.

Niebawem zapewne i tak pod HD600 wymienisz Xonara, bo będzie system ciągnął w dół.

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności