Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] K242 a podróbki


Rekomendowane odpowiedzi

Nie spotkałem jeszcze podróbek tych akg. Słuchał 2 godziny, pewnie na słuchawki jest nadal gwarancja, wątpliwości rozwiałby paragon. Jeżeli chodzi o atrakcyjną cene to 2 dni do końca, stawiam, że słuchawki osiągną cenę 350-400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim sensie?

Jeśli dźwiękowym, to recenzji na sieci jest w pip, również i u mnie.

Jeśli potencjalnej ceny za jaką pójdą, to mogę pobawić się w Kaszpirowskiego i typować do ~500 zł max :)

Jeśli potencjalnego stanu, w jakim są, to bez real foto potrzeba tutaj już raczej Jackowskiego, bo jasnowidz ze mnie żaden ;).

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dźwiękowym - w związku z tym co napisał Bamboszek

 

Inna sprawa że imho nic szczególnego. Też kiedyś je kupiłem skuszony okazją na allegro i jak szybko przyszły tak szybko poszły. Jak na słuchawki za prawię 600zł spodziewałem się znacznie więcej.

 

bo czytałem raczej pozytywne opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ogólnie z opiniami różnie bywa i każda zależy od punktu, w którym siedzi jej autor. Trudno często zweryfikować też, czy jej autor faktycznie posiadał dany model słuchawek, czy tylko łazi i klepie - tak często bywało z np. K272. Drugi problem to obiektywność. Ja np. staram się zawsze znaleźć w danych słuchawkach ten konkretny punkt, z którego mogę wypowiedzieć się jako ich potencjalny odbiorca. Jeśli nie lubię basu to jak mogę ocenić poprawnie słuchawki basowe? Nijak, póki nie postawię się w roli osoby szukającej dokładnie takiego brzmienia i potrafiącej docenić je być może bardziej ode mnie gdybym podchodził z perspektywy stricte ja + mój gust.


Miałem sporo czasu K240 MKII, model bliźniaczy, korzystałem z nich na obu rodzajach padów i powiem tak - nie mam ich głównie ze względu na komfort - za duże i zbyt odstające uszka :).

Jeśli chodzi o brzmienie - uwielbiam szeroką scenę i K240 taką właśnie mi dawały, ale brakowało im konsystencji w jej środku, miałem wrażenie wręcz przesterowania i braku realizmu. W dowolnej elektronice brylowały, efekty były świetne, ale nie nazwałbym ich niestety all rounderami. Gdyby nie wygoda to pewnie bym je zatrzymał. Teraz zresztą za 600zł o których pisze Bamboszek można dostać K550, które są od nich sporo bardziej uniwersalne i wygodniejsze, nie mają takiej stereofonii, fakt, ale zakupem są bezpieczniejszym.


Może to trochę Ci podpowie czego się po nich spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeroka scena to coś czego szukam, bo słucham rocka czy też metalu progresywnego - kto słuchał Dream Theater wie dlaczego scena jest istota przy takim rodzaju muzyki instrumentalnej. K550 to już nie mój budżet zupełnie zważywszy na to że chcę tu jeszcze potem upchnąć FIIO E10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje kupiłem za 350zł, za tyle samo sprzedałem. Pozwól że sam się zacytuję ze stycznia, zaraz po zakupie K242 HD

Szczerze powiedziawszy to bardziej podobały mi się chyba Superluxy. Brakuję mi trochę pazura, niskiego basu i blasku wysokich. W pomiarach widać nawet że zamknięty wariant, czyli K272 HD czy dosyć podobny K240 Sextett mają dosyć mocny rolloff na niskim basie.

http://www.innerfidelity.com/images/AKGK240Sextett.pdf

Możliwe że jest to przez spaczony gust, jak zauważył Syler. Zakochałem się w ich wygodzie, myślałem że pady będą bardziej miękkie chodź to też pewnie kwestia tego że są nowe. Nie wiem dlaczego ale ogromnie ciągnie mnie do Beyerów, zwłaszcza DT990 Pro. Kiedyś jak dopiero stawałem przed wyborem pierwszych słuchawek, od razu spodobały mi się właśnie Beyery. W zasadzie HD660 kupiłem w ciemno tylko dlatego że były podobne z wyglądu do DT770, zaraz po ich premierze w Polsce. Byłem chyba pierwszy na forum który ich słuchał :P

AKG oceniłem tak krytycznie bo myślałem że jeżeli słuchawki kosztują 4 razy więcej to zwalą mnie z nóg, a tutaj jest podobny poziom SQ tyle że z inną charakterystyką.

Porównywałem to wszystko do Superluxów HD660

 

Kolejnym nabytkiem po tych AKG były DT990 Pro które okazały się strzałem w 10. Są niewiele droższe ale stawiam je kilka klas wyżej, imho są lepsze praktycznie pod każdym względem, moje opisy Beyerów możesz znaleźć gdzieś na forum, bodajże w temacie o wszystkim i o niczym.

Ogólnie jeżeli uda Ci się kupić te AKG za jakieś 300zł to warto, wyżej moim zdaniem lepiej szukać czegoś fajniejszego.

 

EDIT

Szeroka scena to coś czego szukam, bo słucham rocka czy też metalu progresywnego - kto słuchał Dream Theater wie dlaczego scena jest istota przy takim rodzaju muzyki instrumentalnej. K550 to już nie mój budżet zupełnie zważywszy na to że chcę tu jeszcze potem upchnąć FIIO E10
Beyery w porównaniu do tych AKG mają dużo lepszą holografię. Na przykład przejścia na bębnach przyprawiają aż o ciarki na plecach, każdy instrument ma swoje miejsce. DT990 właśnie szczególnie dobrze brzmią w metalu i rocku. Edytowane przez BamboszeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pewnie czego bym nie kupił to i tak będę zadowolony bo przez 8 lat używam philipsów wartch dziś 60zł nowe. Tyle że dawniej tanie nie oznaczało totalnego shitu i te słuchawki brzmią bądź co bądź dobrze. Pozostaje jeszcze sprawa wzmacniacza lampowego który też mnie troszkę rzucił w kierunku dobrego dźwięku tak że teraz słuchając czegoś na słuchawkach kolegów robi mi się niedobrze.

Beyerny też swoje kosztują ja jako niepracujący a jedynie składający na coś człowiek no musze mieć jakieś ograniczenia :-)

Kombinuje na prawo i lewo zobaczymy co z tego wyjdzie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bamboszek: tak jak ja otrzesz się o STAXy i zmienisz zdanie ;). Ale tak jak widać - co człowiek to opinia i niekonieczny strzał w bramkę jeśli chodzi o brzmienie. K240/2 mają swoje mocne strony i potrafią się podobać, potrafią grać rewelacyjnie ale nie każdemu, nie wszystko i nie na wszystkim. DT990 mają od nich również bardziej agresywne brzmienie które również nie musi się specjalnie podobać na ich tle, ale też są osoby (np. Ty) którym się bardzo podobają i nie chcą ich zmieniać. Najlepiej jest tu moim zdaniem po prostu kupić, samemu przesłuchać, ew. sprzedać z minimalną stratą ale będąc bogatszym o te doświadczenie. Inaczej człowiek nigdy do końca się nie dowie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie spróbuje to się nie dowiem. Będę próbował wylicytować :-) Tyle że bez DAC'a to chyba i tak nie zobacze co one mogą. A są jakieś uniwersalne DAC które można użyć zarówno jako zew karta dźwiękowa + wzmacniacz jak i sam przenośny wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Jeśli podobają Ci się uśmiechnięte DT990 Pro, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że podpasowałyby Ci HE-4. Jedyny problem to ich bardzo niska skuteczność. U STAXa z kolei masz od czasu do czasu całkiem niezłą okazję na rynku wtórnym + najczęściej z energizerem w zestawie, więc to tylko pozornie potrafi wyjść drożej.

 

FiiO E07K


Dokładnie + będzie lepszy niż E10, który brzmi zresztą identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, znamy się i z tymi "idealnymi" ;). Tak jak pisałem - póki nie dostaniesz, nie obejrzysz, nie przymierzysz i nie odsłuchasz, to nie będziesz wiedział a i ja Ci nie odpowiem na to w 100% przekonująco.

 

Od razu dam Ci też poradę: nie oceniaj ich wprost out of the box, pozwól samemu sobie się do nich przyzwyczaić. Często K24x to dla ludzi zderzenie z wreszcie np. jakąkolwiek szerszą sceną, może to być pewien szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności