Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Superlux HD668b czy Superlux HD681B+karta dźwiękowa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zastanawiam się nad kupnem nowych słuchawek nausznych do komputera. Z tego co zauważyłem ostatnio na fali są Superluxy dlatego chciałbym sobie kupić któryś z tych modeli.

Zastanawiam się co będzie lepszym rozwiązaniem? Kupno słuchawek za 200zł (np. HD668b) czy kupić słuchawki za 100 zł (HD681B) + plus jakaś karta dźwiękowa?

Ogólnie zależy mi na tym, żeby słuchawki w miarę dobrze izolowały.

Nie znam się na kartach dźwiękowych więc gdyby ktoś mógłby podać jakiś konkretny model to też byłbym wdzięczny.

Poprzednio miałem Technicsa RP-F290, ale nie byłem z nich zadowolony. Chciałbym aby nowe słuchawki lepiej zagrały.

 

Czy ktoś jest w stanie polecić lub odradzić którychś z zestawów?

 

P.S. Poza budżetem chciałbym sobie kupić jakiś mikrofon. Zalman zm-mic1 jest dobrym wyborem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają dobrze izolować to raczej słuchawki zamknięte. Jeśli chodzi Ci o słuchawki grające jasno jak powyższe superluxy - to model HD669 chyba ma podobną prezentację oraz poziom techniczny dźwięku.

 

Ważne jest też do czego będziesz je podłączał. Bo jeśli np. jakaś stara zintegrowana dźwiękówka w płycie głównej to raczej nie będzie to dobre wyjście.

 

W technicsach co Ci się nie podobało? Nie wiem czy je słyszałem, kiedyś miałem jakiś model Technicsa na głowie, to pamiętam, że miały dość sporo basu.

 

Sam mam zalmana owego - jest ok, łapie głos nawet jak leży na biurku. Ponoć można taniej to samo - http://www.ceneo.pl/13125656 ( http://www.logitech-hardcore.pl/forum/viewthread.php?thread_id=865 )

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicsy nie grały nic oprócz basu. Gdy były podłączone do kompa to grały średnio, bez szały. Nie potrafię opisywać dźwięku. Po podłączeniu do Sansy Clip to już tylko bass było słychać i z tego co pamiętam to jakość tego bassu tez szału nie robiła.

O wiele lepiej wspominam Sound Magic 30 no ale one były na dwór więc to tylko taka dygresja:P

Jeśli chodzi o kartę dźwiękową to jest to integra w starej płycie głównej. Na pewno nic ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli zamówię sobie HD681B + Xonar DG bo nie widzę potrzemy zamawiania kart dźwiękowej za 100 zł aż zagranicy.


Teoretycznie wolałbym słuchawki zamknięte, ale ten model jest bardzo zachwalany i jestem ciekaw czy naprawdę są takie dobre czy to kolejny sezonowy hit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak DG, ale z DX 681b nie zgrywają się ani troche. Za 100zł nie kupisz dobrej karty dźwiękowej, o niej możesz myśleć mając 200zł i to najlepiej kupić używaną.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX bez wzmaka to niestety jest padaka. DX ma około 100ohm na wyjściu liniowym (czyli tym do którego podłącza się słuchawki), DG ma około 10ohm + jakiś prosty wzmacniacz dodatkowo, czego w innych kartach w tym przedziale cenowym się nie znajdzie. Czyli wypada nawet lepiej niż audigy 2 ZS z 35ohmami. W sumie DG wcale nie odstaje tak bardzo od ST , szczególnie jeśli wgra się unified xonar drivers.

Zawsze też można kupić słuchawki HD330 lub HD660 do DG, któy mocowo da radę i nie będzie żadnych ewentualnych problemów z dampingiem. I te słuchawki właśnie byłyby dobrym pomysłem (choć już ponad budżet), zamawiane najtaniej stąd - http://forum.mp3store.pl/topic/105938-zamwienie-z-thomannde-czerwiec-2013-by-flamerunner/#entry956668

 

hifimediy to zapewne lepsza karta, tylko pytanie jak to się zgra. Wiadomo, że superluxy potrzebują czegoś cieplejszego, a raczej hifimediy taki nie jest. Więc w przypadku zakupu hifimediy pytanie jakie słuchawki z nim dobrze zagrają, bo jak wiadomo mocy to ma bardzo niewiele. Tylko, że to już budżet 200złotowy by jeszcze bardziej przekroczyło.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifimediy to nie jest karta tylko DAC i konwerter zarazem. Można podłączać do niego bezpośrednio słuchawki, lecz jeśli będą to dobre słuchawki jak np. superlux to można się zawieść, a jak słabe słuchawki, to nie ma sensu w ogóle kupować. Dokupienie wzmacniacza, chociażby takiego jak E6/E5 jest mocno rekomendowane (żeby nie powiedzieć wymagane).

 

200-300zł za cały tor to bardzo niewiele.

 

W tej cenie. Ja bym proponował stare dobre CAL + taką maya U5, zamiast CAL ew. HD330/660, jeśli słuchasz więcej rocka to pewnie nawet HD681 EVO by pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem nie karta, tylko DAC dokładnie, lecz jak chce się podłączyć tylko słuchawki to starczy.

 

Jeśli ktoś chce jedynie np. wyeliminować szumy i trzaski komputera, to można, lecz może to nie zagrać lepiej niż integra. Dopiero po podpięciu wzmacniacza zaczyna to grać, bo na samym DACu damping właściwie nie istnieje, scena też jest licha.

 

 

A jak z mocą mówisz? Hifimediy jest taki lichy pod tym względem?

 

Napięcia ma sporo (może nawet niekiedy za dużo), głośność będzie odpowiednia, ale z tego co wyczytałem to prądu da nie za wiele. Wzmak może mieć gain'u 0 ale jest raczej potrzebny by dostarczyć słuchawkom prądu. Nawet na mega efektywnych S500 (gdzie właśnie napięcie muszę obniżać w systemie) słychać różnicę, nie w głośności, a w jakości.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli teraz na czele wysunęła się kombinacja HD660 + Xonar DG.

HD660 nawet bardziej mi by odpowiadały ze względu na to, że są zamknięte, ale czy ktoś z was miał je na uszach?

Z tego co przeczytałem HD660 też mają sporo basu. Nie chciałbym. Czy nie ma go za dużo i nie przykrywa wszystkiego innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzę tylko, że na Hfimediy Sabre problemów z głośnością raczej być nie powinno, u mnie na hi-2050 w każdym razie napędzenie słuchawek wychodzi mu tak samo jak integrze, ale oczywiście brzmi to znacznie lepiej. Ale gorzej z wysterowaniem i wzmak jest konieczny :) Bez niego zdecydowanie brakuje wykopu, do tego warto wzmakiem wyrównać charakterystykę słuchawek bo Sabre nie dodaje nic od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności