Skocz do zawartości

Akg K26p Wymiana Wtyczki


DrLastContaQt

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety po ponad pol roku uzywania moich AKG praktycznie calkowicie urwal mi sie kabelek przy wtyczce. Same kable sa narazie OK, ale "ekran" ma juz zaledwie pare linek miedzianych i niedlugo urwie sie calkiem. Wobec powyzszego stoje przed koniecznoscia wymiany wtyczki bo jak wiadomo z tej nic juz nie bedzie, i tu pojawia sie problem. Kupic nowa wtyczke i przylutowac kable to zaden problem, ale kupic wtyczke relatywnie malych gabarytow (wiadomo jak wyglada te, ktore sa w sprzedarzy - WIELKIE) to juz wiekszy problem.

Moze ktos z was wie, gdzie mozna kupic (w internecie) wtyczki nie wiele wieksze od tych oryginalnych jakie serwuja nam producenci sluchawek i sprzetu przenosnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, ze fabryczne wtyczki sa zgrzewane. Niemniej jednak wtyczki ogolnie dostepne sa bardzo duze zeby nie powiedziec OGROMNE. Wiadomo ze nie uda mi sie dostac wtyczki wielkosci fabrycznej ale mnie wystraczy wtyczka wielkoscia zblizona do wzorcowej a nie to co da sie kupic w kazdym sklepie z elektronika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, ze fabryczne wtyczki sa zgrzewane. Niemniej jednak wtyczki ogolnie dostepne sa bardzo duze zeby nie powiedziec OGROMNE. Wiadomo ze nie uda mi sie dostac wtyczki wielkosci fabrycznej ale mnie wystraczy wtyczka wielkoscia zblizona do wzorcowej a nie to co da sie kupic w kazdym sklepie z elektronika...

Niestety, to co w każdym sklepie elektronicznym jest to najczęściej porażka. Te wtyczki są beznadziejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widze ze odpowiedzi dalej nie ma...

Ale teraz problem jest powazniejszy. Niestety pekl mi jedne z tych plastikowych lacznikow, ktore lacza blaszki i zaraz trzymaja je "razem". Jak tylko zrobie zdjecia tych uszkodzen to wysle je do serwisu z zapytaniem czy cos takiego podlega gwarancji. Jednak przeczuwam ze odpowiedz bedzie negatywna i pewnie bede musial rozgladac sie na za nowymi sluchawkami. Tu powstaje nowe pytanie:

 

Czy zmienilo sie cos na rynku sluchawek zamknietych konkurencyjnych dla AKG K26P?

 

PS. Czy ktos mial stycznosc ze sluchawkami Panasonic RP-DJ100 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 pary słuchawek z tymi samymi przetwornikami rp-ht202 i rp-hg20- OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM.

 

Ja bym kupił kolejne 26p, albo 81dj. Za moment będą dostępne w lansiarskim czarnym designie. (518dj)

Poza tym są jeszcze dość ładne k27i (białe) i Sennki HD25SP- ale sennki są troszkę droższe i trudniej dostepne. Słuchałem w tym segmencie już wszystkiego, co mogłem znaleźć w PL (oprócz HD25SP i grado sr60) i AKG IMHO są najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c odo wtyczki, to pracowalem ostatnio nad swoimi portami, i...

sam zrobilem wtyczke. obskubalem wtyk do zera-tak ze zostal sam bolec. zlutowalem co mialem zlutowac, pozniej klej w pistolecie w lape-zakleilem luty, uformowalem z tego wtyczke, i na koniec,z ze by estetycznie wugladalo nalozylem koszulke termokurczliwa, pare ruchuw zapalniczka i piekna wtyczka gotowa!!! mała i kątowa. solidnie wykonana, nie zanosi sie zeby sie miala rozpieprzyc szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łuh... brzydko to wygląda. Tak przy okazji, to ta gąbeczka też niedługo odpadnie... Mam nadzieje, że moje k26p pożyją dłużej... :P

 

co do k27 (czy coś takiego)... Słyszałem na tym forum, że nadają sie tylko jako kosmetyk do jabłkoda... Brzmią dużo gorzej... (nie wiem czemu :P)

 

P.S. Nastepnym razem fotografuj na mniej "szokującym" tle... xP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do k27 (czy coś takiego)... Słyszałem na tym forum, że nadają sie tylko jako kosmetyk do jabłkoda... Brzmią dużo gorzej... (nie wiem czemu :P)

1. Odsłuch był na niewygrzanych słuchawkach

2. Nawet było o tym na forum, że K27i to K26 + iPod design + potencjonometr. Nawet AKG oficjalnie to przyznało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O k27i pisałem ja. były beznadziejne, bo prosto z pudełka. 26p słuchałem wygrzanych. Rozsądek podpowiada, że to te same słuchawki,tylko 27i są do Ipodów.

 

k81dj, wcale nie są większe od rp-ht202/hg20/dj100. To są MAŁE słuchawki!!!

Są nieco tylko większe od 26p, to k181DJ są kobyłami (nie aż takimi strasznymi) Poza tym o co wam chodzi z tą wielkością? To jakiś wstyd chodzić w dużych słuchawkach po mieście? A może Wy się przejmujecie tym, co sobie ludzie pomyślą?? :lol:

 

Pamiętajcie- people=shit! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej siębędę kłócił, że 81/518 są w sam raz :)

Jakoś nikogo nie odrzuca od np. sennków hd-202, a one są większe od AKG (które w dodatku się bardzo fajnie skłądają...)

 

DrLastContaQt: wyobraź sobie słuchawki trochę większe od k26p, znacznie lepiej izolujące, o niebo lepiej grające, niewiele droższe i w dodatku całkiem czarne :D

 

Tak się napaliłem paskudnie, że resztę miesiąca przeżyję na serkach topionych, ale te słuchawki po prostu MUSZĘ mieć! (grałem w sobotę imprezę na HG20 i chyba je wyrzucę przez okno... :/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem panie darkness:P

 

Mi sie 81ki wydaja za duze jednak, powiedzmy 26tki sa w sam raz. Oczywiscie ze 81ki graja pieknie za ta cene do tego swietnie izoluja ale sa okropnie niewygodne (niestety bardziej od 26tek). Mi sie wydaja za duze , kusi mnie jednak zeby je kupic ich dzwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem panie darkness:P

 

Mi sie 81ki wydaja za duze jednak, powiedzmy 26tki sa w sam raz. Oczywiscie ze 81ki graja pieknie za ta cene do tego swietnie izoluja ale sa okropnie niewygodne (niestety bardziej od 26tek). Mi sie wydaja za duze , kusi mnie jednak zeby je kupic ich dzwiek.

 

Nie powiedziałbym ,że grają świetnie - IMO PX100 z gąbkami od HD414 są lepsze pod każdym dźwiękowym względem (a w szczególności pod względem basu i średnicy) ,a do tego są o wiele bardziej wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Forza Lazio, uscisle moja wypowiedz. W porownaniu do AKG k26p oraz jak na sluchawki zamkniete za ta cene graja swietnie. Moze tak zostac?

Moim zdaniem w cenie do 200zl w Polsce zmiataja wszystkie inne sluchawki zamkniete (ryzykuje bo slyszalem tylko kilka) i spokojnie moga konkurowac z otwartymi (np. wlasnie PX100 i KPP)-i tu duzo bedzie zalezalo od preferencji bo jednak moim zdaniem ogolnie 81dj nie sa gorsze od zadnej z powyzszych sluchawek.

Pamietam ze jak pierwszy raz wlozylem je na glowe ich brzmienie mnie bardzo pozytywnie rozczarowalo i tyle. Sam wole brzmienie swoich Grado (notabene tez z gabkami od HD414).

 

PX100 wydaja mi sie miec 'mniejszy' dzwiek od 81DJ ale nie sluchalem ich z gabkami od hd414.

Ja nawet wole taki dzwiek jak senkow-bardziej naturalny mniej ekspansywny, narzucajacy sie ale niektorzy z pewnoscia bardziej docenia AKG. Tylko tyle i az tyle- z tym ze na AKG tez mozna dokonac jakis modów (ludzie z HEad-Fi cos z nimi robia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności