Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne , Monster Beats Mixr kupno.


bq95

Rekomendowane odpowiedzi

Ej dobra chłopaki ... jutro mu tego posłucham jeśli tylko sie uda i jak chce kupić to niech kupi, a jeśli chodzi o sklep to chyba najtaniej będzie na redcoon lub mp3store.

 

Ale do Ciebie autorze ... niezależnie jak będą grały nie wierzę by grały na poziomie takich AKG czy Beyerdynamiców, już nie mówiąc o Senkach Momentum. Jest dużo ładnych słuchawek i grających bardzo klarownie ( ot choćby Harman Kardon ) ... nie musisz kupować beatsów, tym bardziej, że "lans" na nie wydaje mi się, że dużo spadł, po tym jak co druga osoba w Warszawie zaiwaniała z podróbkami ( identycznymi jak oryginały zresztą ). Bo o "lans" też Ci chyba mimo wszystko chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się spiesz bo ten lans na Beatsy to już chyba przemija. Moi znajomi raczej się śmieją z ludzi w Beatsach niż zazdroszczą. A jak wiadomo, im większy był lans tym większy wstyd się w nich pokazać jak już przejdzie :P

Edytowane przez Moon-Flower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem dzisiaj, słuchałem i porozmawiałem sobie z miłym ( i bardzo "ogarniętym" w temacie ) sprzedawcą z działu Audio w Katowickim Saturnie. Czego słuchałem? Beatsów Mixr, AKG K551 ( odmienny styl grania, ale nic sensownego w podobnej cenie nie widziałem oprócz Philipsów których kompletnie nie znam ), Beatsów Solo HD, tych tu wyżej wymienionych Soniaczy.

 

Na pierwszy odsłuch poszły Mixr-y przez co wrażenia po nich były dosyć ... dobre o.O Słuchawki były nastawione na bas, ale nie zalewał on innych pasm w takim stopniu jak robiły to Solo HD czy Studio (o ile dobrze pamiętam) choć starał się wcisnąć gdzie mógł. Sam bas był bardzo mocny i w miarę przyjemny choć musiałbym posłuchać dłużej. Nie wiem jak nisko schodzi, bo mało czasu miałem na odsłuch i niczego w bibliotece, co by to okazale pokazało. W Mixrach była bardzo przyjemna przestrzeń (taka ... nie, ekhem, sceniczna, ale bardzo "osobista" - ciężko to określić) i średnica (tyle co słuchałem) również była OK. Gitarki w ciągu tych kilkudziesięciu sekund dosyć mi się spodobały - ciepłe, wyraziste dźwięki. Niestety góra mocno kłuła. Ogółem dźwięk był bardzo efektowny, funowy, ale żeby dobrze je opisać trzeba by wziąć je na "warsztat" na dłużej, by posłuchać na nich bardziej wymagających kawałków i w lepszych formatach. Do tego wygoda była na poziomie zadowalającym, ale zarówno AKG jak i Soniacze również pod tym aspektem nie dawały Beatsom startu do siebie.

Ciężko było mi je porównać do AKG, bo to zupełnie inna szkoła grania (bardziej moja, więc, jako - że jestem stronniczy tutaj - wolę bezpośrednio nie zestawiać ich razem), a jak grają AKG każdy wie, natomiast Mixr'y zjadły IMO Solo HD, które to utwierdziły mnie w przekonaniu jak strasznym SHITEM są. Warto pamiętać, że Mixr'ów słuchałem jako pierwszych, a od jakiegoś czasu nie słucham muzyki na innych słuchawkach niż Superlux HD681 i (co ważne, bo to na co dzień i najczęściej) Soundmagic e10, co mogło wpłynąć na moje odczucia.

SONY przy tym wszystkim wypadły ... nijako, były za ciemne jak dla mnie i niby wszystko było OK, ale nie czuć było, że "TO WŁAŚNIE TE SONY" mam na głowie. Ot, po prostu klarownie grające słuchawki (aczkolwiek chyba trochę zbyt wymagające dla samego iPhone'a) ii ... szalenie wygodne oraz dopasowane do głowy.

 

Reasumując: Mixr'y to z pewnością najlepsze z rodziny Beatsów z jakimi miałem do czynienia, a do tego całkiem wygodne i "ładne", choć warto mieć na uwadze wszystko to o czym pisałem. Ja bym ich nie kupił, ale nawet będąc w ich pobliżu warto posłuchać i porównać, a najlepiej (jeśli kogoś interesują te słuchawki) spróbować odsłuchać je na porządnym, znanym przez siebie sprzęcie z muzyka której słuchamy na co dzień w jakiś formatach bezstratnych. Cena? 1000 zł to zdecydowanie za dużo, 800 zł? Myślę, że też, jeśli by kosztowały 450-600 zł to chyba byłyby dobrą (a przynajmniej nie złą) propozycją. Tak to wygląda po krótkim odłsuchu z iPhone'a na " mp trójkach 256kb " czy coś w ten deseń ;)

 

PS. Słuchałem na każdej parze słuchawek kawałku " Show Some Luv " oraz " Here comes the sun ".

Edytowane przez TvSuperStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdę na dniach do Saturna i sprawdzę czy mają.

 

Określenie "najlepsze z dotychczasowych bitsów" nie jest w moim odczuciu pochlebne, bo coś trochę lepsze od kupy, za 1000zł (nawet jeśli warte są te 500) to przegięcie.

 

A co do lansu, to nie wiem jak młodzież <20 roku życia, ale starsi, myślący i trochę obeznani patrzą na takich ludzi z "b" z politowaniem.



A tu autor może poczytać odczucia innych. http://www.head-fi.org/t/599345/beats-mixr-first-impressions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określenie "najlepsze z dotychczasowych bitsów" nie jest w moim odczuciu pochlebne, bo coś trochę lepsze od kupy, za 1000zł (nawet jeśli warte są te 500) to przegięcie.

Tak wiem .. ale mowie tu nie o różnicy jednej klasy, tylko CO NAJMNIEJ dwoch lub trzech. Po posłuchania Mixrow ( i AKG ... ) zakładając Solo HD poczułem sie jakby po, no nie wiem ... Senkach HD 380 Pro (wyraźne, z mocnym, dosyc nisko schodzacym i kontrolowanym basem ktory wie kiedy ma uderzyć i ładnie brzmiacymi instrumentami szczegolnie roku, dobra scena) przerzucić sie na jakies Scullcandy ktore grają .. wiadomo jak .. jakbys sluchal muzyki z słuchawki telefonu stacjonarnego. A te 1000 zł to cena saturna, najniższa pewnie bedzie ok 800 jak pisałem, a używki pewnie za 500-600, co nie jest juz zła cena za ten model jak wspominałem. Ja sie raczej nastawiam na te Sony. Sprawdza sie i jako portable ( + ew. maly wzmak ) i pewnie z mojego amplitunera zagrają na poziomie. A do tego kosztują te 600-650 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności