Skocz do zawartości

Czy warto kupić nowy - Clip Plus vs. Clip Zip


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

mam małą sprawę, a właściwie to może i kilka małych spraw, mam nadzieję, że rozwiążecie moje problemy ; )

 

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem Sansy Clip Plus już bodaj 3 lub 4 lata, kupiłem ją z polecenia tego forum i jak najbardziej nie żałuję, świetny sprzęt jak za takie pieniądze. Jedyny mój z nim problem jest taki, że klips nie wytrzymał zbyt długo na swym miejscu, i mimo że jakoś bardzo dużo nie był eksploatowany, zwyczajnie urwał się.

No a cóż, przydałby się, do biegania chociażby.

 

Stąd też moje pytanie numer jeden.

Jak sądzicie, czy jest sens sprzedawać obecnego Plusa i kupić Zipa (opcjonalnie coś innego, niezbyt dużego i też grającego nie najgorzej)? Najbardziej interesuje mnie wersja 8 gb, ale słyszałem że kolorowe modele są tylko w wersji 4gb, czy to prawda?

 

Pyatnie numer dwa.

Jeśli już zdecydowałbym się na sprzedawanie Plusa, to ile on może być mniej więcej wart na dzień dzisiejszy?

Jest to wersja 8gb, stan techniczy jak i wizualny, bo cóż, idealny. Ba, na wyświatlaczy przyklejona jest folia ochronna! ; )

Jedeny minus to klip, którego po prostu nie ma. Chociaż w zasadzie jest, z tym, że leży sobie gdzieś w szufladzie ; )

Do tego oryginalne pudełko i takie ******ły. Byłbym wdzięczny za pomoc.

 

 

I już ostatnie, czy moglibyście polecić mi jakieś słuchawki do Plusa/Zipa, które wyciągały by z tych odtwarzaczy to co najlepsze. Aktualnie mam dokadałowe Soundmagici i w zasadzie źle nie jest, ale planuje w niedalekej przyszłości jakieś nauszne/wokółuszne.

WIęc jeśli mógłbym prosić Was o podanie jakiegoś wariantu z dokanałowych i nauszych/wokółusznych. Za niezbyt duże pieniądze, w sam raz to tych odtwazaczy.

 

 

Pozdrawiam serdecznie ; )

 

 

EDIT:

 

http://allegro.pl/sandisk-sansa-clip-zip-4gb-mp3-darmowa-wysylka-sz-i3293683016.html

 

Co sądzicie, czy Zip 4gb za stówkę to jakaś ściema czy warto rozważyć kupno w tym miejscu? Do wyboru jest kilka różnych kolorów, oferta wygląda interesująco..

Edytowane przez Beren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie w czwartek zamówiłam Zipa od tego użytkownika, dam Ci znać jak przyjdzie czy wszystko z nim ok. W każdym razie jest to oem, a ja dzwoniłam się jeszcze dopytać i "niewiadomo czy to refurb czy nowy". Skoro tak powiedział, to pewnie raczej refurb, ale wg. mnie za tą cenę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak właściwie wygląda sprawa z tym odnawianym sprzętem? Wiadomo, że nigdy nie wiesz w jakim stopniu był on odnawiany, ale czy na pewno wszysko będzie w środku w porządku? No i stan wizualny też powinien być normalny, czy może być jakiś problem? ; )

 

Różnica w cenie jest duża, stówka tam na allegro, a sto pięćdziesiąt normalnie w sklepie za 4gb, ciekawa sprawa.

 

EDIT.

No i kwestia gwaracji jeszcze, u tego gościa to jest 12 miesięcy, normalnie nówka ma 24 ; )

Edytowane przez Beren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refurby są testowane przed wypuszczeniem na rynek w takim samym stopniu jak nowe, a to co nie działa lub się zużywa (obudowa, bateria) jest w nich wymieniane. Wizualnie są więc jak nowe bo mają nowe obudowy. Można zakładać, że to co nie zostało wymienione ma teraz trochę krótszą żywotność, bo ktoś już tego ileś tam czasu używał, ale podobno statystycznie najwięcej zwrotów jest zaraz po zakupie, gdy ktoś kupił nowy sprzęt i od razu okazało się że coś w nim nie działa. W takim wypadku wymieniają to, co zepsute, a zrobiony z tego refurb jest praktycznie jak nowy. Trzeba też mieć trochę szczęścia, żeby dobrze trafić, ale przy zakupie nowego też można trafić na wadliwy.

 

Co do gwarancji to tak, na nowy produkt sa 2 lata, ale normalnie na refurb jest 3 miesiące. Czyli 12 miesięcy to akurat w tym wypadku dobrze. Mnie to m. in. przekonało do zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon! Dawno Cię nie było! Welcome back

 

Ja wczoraj zamówiłem od tego samego sprzedawcy Zip'a bo mój Clip + już mnie zaczął wkurzać - non stop się wieszał etc. Więc zobaczymy co to potrafi jak dostanę przesyłkę.

 

Ogólnie najlpszymi słuchawkami do Clipa to są Shure SE530/SE535. Dla mnie jedna z lepszych synergii. A nausznych bym do clipa nie polecał w ogóle - za mało mocy ma ten odtwarzacz - musiałbyś dokupić ampa.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie najlpszymi słuchawkami do Clipa to są Shure SE530/SE535. Dla mnie jedna z lepszych synergii. A nausznych bym do clipa nie polecał w ogóle - za mało mocy ma ten odtwarzacz - musiałbyś dokupić ampa.

 

Popieram moje SHURE se530 z Clipem RockBoxed zagrały wspaniale w porownaniu z moimi Audeo czy Ultimate Ears.

Natomiast co do nausznych słuchawek to takie K450 czy KPP dają rade i nawet fajnie to brzmi lecz żadnych nausznych mi prawidłowo nie napędził choć nie zaprzecze że grały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przepraszam autora wątku za to że się podepnę pod wątek, myślę że zrozumie.

Chodzi mi o to czy Sansa Fuze gra podobnie do Clipa+ czy Clipa Zip??? Pytam ponieważ chcę kupić jakieś lepsze słuchawki typu Fisher Audio Eterna lub NuForce NE-700X tylko problem w tym, że wyczytałem że do Fuza ciężko dobrać słuchawki i dlatego wolę się upewnić, a tu na forum pewnie mogę liczyć na pomoc, czy nie zacząć zbierać na Clipa lub Zipa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam zipa. Kolorowy wyświetlacz jest mało czytelny, szczególnie w słońcu. Przyciski są mniej wygodne niż w plusie, no ten długi power na środku często zdarzało mi się nacisnąć przy odczepianiu odtwarzacza, gdy chciałem popatrzeć na ekran. Moim zdaniem rozmieszczenie jest nieprzemyślane.

 

Jak problemem jest tylko klips to skorzystaj z tego poradnika http://anythingbutipod.com/forum/showthread.php?t=70153

albo kup taki zaczep http://www.amazon.com/Nite-Ize-eCLIPse-Locking-Black/dp/B0037H5NF0/ref=pd_cp_cps_0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Okazuje się, że nie tylko ja chciałbym zamówić na aukcji tego gościa Zipa, mam nadzieję, że z Waszymi modelami wszystko będzie okej, a być może wtedy i ja się skuszę ; )

 

 

kukus83, nie ma problemu, mam podobne problemy więc to tylko dobrze zrobi temu tematowi ; ) Przynajmniej więcej może wypowie się więcej osób ; )

 

 

Moon-Flower, co w końcu z tym Twoim Zipem? Oddany na gwarancję? Jest w oóle szansa na naprawę takiej usterki(?) w ramach gwarancji? Właściwie to zastanawiam się też czy to aby na pewno jest usterka, być może taki właśnie jest wyświetlacz. Zbyt dużej rozdzielczosci on pewnie nie ma i dlatego może być widać tak wyraźnie piksesle tworzące obraz... No ale nie wiem, ciekawe.

 

 

Arthass, fajna sprawa z tymi doczepianymi klipami, zastanowię się jeszcze ; ) Tylko cena czegoś takiego dość wysoka, odpowiednio 8 i 15 dolców plus przesyłka nie wiadomo skąd, kupa kasiory.

 

 

Ktoś może mi powiedzieć jeszcze lie może być na dzień dzisiejszy warty taki Clip Plus 8GB? W razie gdybym go sprzedawał, chciałbym się chociaż trochę orientować w realiach cenowych : P

 

 

Dzięki, pozdrawiam

Paweł

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zupełnie odmienne zdanie niż Arthass :) Dla mnie zip jest lepszy pod każdym względem od plusa :) Wyświetlacz mało czytelny? Używałem go 'w terenie', na słońcu i jakoś problemów większych nie miałem. Z resztą co to za problem ręką przysłonić... Za to w końcu ekran jest na tyle duży, że można komfortowo przeglądać muzyczne zasoby. A i obrazek albumu cieszy... Przyciski źle rozmieszczone? Kwestia przyzwyczajenia... Poza tym nawigacyjne są większe, więc łatwiej trafić bez patrzenia (podczas biegu). W sumie zmieniłbym tylko te od głośności, bo ciężko wymacać... Wizualnie też moim zdaniem poprawa na lepsze. Bateria trzyma niby tyle samo (a może i dłużej), cenowo wychodzi podobnie, więc po co się pchać w starszy model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon-Flower, co w końcu z tym Twoim Zipem? Oddany na gwarancję? Jest w oóle szansa na naprawę takiej usterki(?) w ramach gwarancji? Właściwie to zastanawiam się też czy to aby na pewno jest usterka, być może taki właśnie jest wyświetlacz. Zbyt dużej rozdzielczosci on pewnie nie ma i dlatego może być widać tak wyraźnie piksesle tworzące obraz... No ale nie wiem, ciekawe.

 

To nie piksele tylko takie jasne smugi. Dzwoniłam do nich i wymienią na nowy bez problemu, więc wysłałam im go i czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon-Flower, daj znać jak już dojdzie nowy model ; ) Mam nadzieję, mimo wszystko, że mnie nie spotka konieczność wymiany. Oby chociaż pokryli Ci koszty wysyłki, wtedy nie byłoby najgorzej.

 

Zapytam jeszcze raz, bo może wcześniej nie zauważyliście, a na tym najbardziej mi zależy.

 

Za ile mniej więcej mogę próbować sprzedać mojego Clipa Plus 8GB?

Chyba jednak zdecyduję się go wystawić na allegro albo gdzieś, i chciałbym znać chociaż orientacyjną cenę. Stan techniczny idealny, na wyświetlaczu folia ochronna od nowości, razem z pudełkiem, tylko brak felernego klipa. A właściwie to jego też mogę wysłać, tylko oderwanego, może ktoś sobie naprawi :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zupełnie odmienne zdanie niż Arthass :) Dla mnie zip jest lepszy pod każdym względem od plusa :) Wyświetlacz mało czytelny? Używałem go 'w terenie', na słońcu i jakoś problemów większych nie miałem. Z resztą co to za problem ręką przysłonić... Za to w końcu ekran jest na tyle duży, że można komfortowo przeglądać muzyczne zasoby. A i obrazek albumu cieszy... Przyciski źle rozmieszczone? Kwestia przyzwyczajenia... Poza tym nawigacyjne są większe, więc łatwiej trafić bez patrzenia (podczas biegu). W sumie zmieniłbym tylko te od głośności, bo ciężko wymacać... Wizualnie też moim zdaniem poprawa na lepsze. Bateria trzyma niby tyle samo (a może i dłużej), cenowo wychodzi podobnie, więc po co się pchać w starszy model?

 

Widzisz, ustawiłem sobie dzisiaj na plusie kontrast na 0 i dalej mogę bez problemu widzieć wszystko nawet przy mocnym słońcu. Przy ściąganiu odtwarzacza z koszulki, odruchowo łapię za górną część, więc w zipie przeważnie przez przypadek naciskałem power. Nawigacyjne mimo, że większe, to imo gorzej się nimi steruje... środkowy został spłaszczony, a boczne są pod dziwnym kątem. Poza tym home jeszcze tam wcisnęli nie wiadomo po co. Przyciski od głośności też imo dziwnie wyprofilowane, i do tego zamienili je miejscami z gniazdem jack (nie wiem w jakim celu, może tak tylko żeby było inaczej?) Jedyne co mogli poprawić (choć nie zdążyłem dłużej użytkować, żeby definitywnie stwierdzić) to pewniejsze umocowanie klipsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrus-g, naprawdę tylko tyle? Nówka na allegro jest za dwie stówki, a on "tylko" nie ma klipa :P

Chcę Ci przypomnieć że ja kupiłem Clipa ZIP nowego (OEM bo OEM, ale jednak nowy) za 99zł brutto 4GB (więc netto wychodzi mnie to 80zł bo sobie na firmę wziąłem). Różnica w GB nie warta jest aż tyle zważywszy że clip obsługuje karty 64. Sam sobie odpowiedz na to pytanie. Ja też mam urąbany klips w moim clip+ i w życiu nie dał bym za niego 100zł

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności