Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne do 200zł


Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo wiem od czego zacząc, wiec sorki za chaotycznosc.

 

Chcialbym kupic sluchawki nausze do 200zł, uzywalbym ich glownei w domu, ale wziac ze soba pewnie tez sie zdarzy.

Zdarza się że siedze po kilka godzin, dlatego preferowałbym kontrukcje półotwartą(choc moga byc wszystkie), słuchawki muszą być wygodne, lekkie i dobrze zeby ciekawie wyglądały.

Z muzyki to słucham wszystkiego, jednak nie zalezy mi szczegolnie na basie.

Dobrze zeby dalo sie je podpiac do slabego zrodla ( telefon LG 4x hd).

karty dzwiekowej narazie nie mam, ale nic nie stoi na przeszkodzie zebym kupil takowa w przyszlosci (jesli bedzie robic to znaczna roznice dzwieku)

 

Szperając troche po necie znalazłem kilka ciekawych

AKG K520

AKG K514 MKII

AKG k518 DJ

KOSS UR40

 

Które z nich mi polecicie i dlaczego(i jak wypada wokal w nich)? Jak ktoś mial stycnzosc z senhaiserami 201 to może mi jakies porownanie przedstawic ;p

Mozecie ew podrzucic jakies inne, byle zeby spelnialy warunki opisane wyzej

 

z gory dzieki za pomoc

Edytowane przez Kopytk0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyższych, żeby siedzieć kilka godzin to K520 lub K514. Dźwiękowo znam K520 - bardzo udane słuchawki, równe pasmo z lekko podbitym basem. Wadą K520 jest pękający pałąk, ale jeśli są z polskiej dystrybucji to zostają wymienione na nowe.

Radzę się też zastanowić nad tą aukcją http://allegro.pl/panasonic-rp-htf600-welurowe-pady-edt250v-i3246887959.html Obecnie używam takich słuchawek zmodowanych i z welurowymi padami. Bardzo wygodne, świetnie grają - praktycznie bez wad (jak za tą cenę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w takim razie shurki tez wezme pod uwage, ale czy przypadkiem nie trzeba miec karty dzwiekowej(tzn zintegrowana, przynajmniej narazie) i czy beda graly z telefonem, to jest najwazniejsze, po co mi dobre sluchawki zebym nie korzystal z ich potencjalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyscie napisać coś więcej? Bo takie suche "te są dobre" nie wiele mi mowi. Każdy może miec inne oczekiwania wobec słuchawek :P

 

Oczywiscie przeczytałem kilka testów i recenzji, ale chciałem zasiegnac opinii zwyklych uzytkownikow, bo sam nie mam mozliwosci "odsluchania" takich sluchawek.

 

Btw. znak ktoś w gdansku/trojmiescie jakis sklep w ktorym mozna przetestowac taki sprzet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sopocie gdzieś są...

 

Zaraz poszukam gdzie

 

Mam:

 

Sopot

Aleja Niepodległości 677/4 (na rogu)

Top Hi-FI & Video Design.

 

Tylko tam nie kupuj, tam srh240 kosztują 270zł :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też poprę Shurki.

Grają ładnie - góra nie kłuje w uszy, ładna średnica, bardzo fajny, niski bas( można zawsze dodać jak będzie zbyt mało)

Napędza je nawet pilot od telewizora.

Jeżeli chodzi o wygodę to są OK. Nie jest to co prawda konstrukcja półotwarta ale z poceniem nie ma problemu.

 

W razie pytań pisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, narobiliscie mi na te shurki apetytu, tyle że cena miedzy tymi co podalem a shurkami jest widoczna, a skorpodobne pady (szczegolnie w lecie) i brak wentylacji troszke mnie zniechęcają. Szkoda też że białych nie ma, ale to raczej szczegol ;p

 

 

a co powiecie o brzmieniu akg k520? i jak u nich jest z podłączeniem do słabego, a jak z np. sansa clip zip/plus?

 

 

tak myśle o nich, bo są najmniejsze z nich wszystkich i wyglądają na outdoorowe.

Tak wiem że łatwo je złamac, ale podobno na gwarancje się wysyła i dostaje "z buta" nowe

Edytowane przez Kopytk0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K520 nie są wymagające co do źródła. Nie mają takich fajnych średnich tonów jak Shure (są bardziej schowane, ale nie przesadnie), ale bas mają fajniejszy, taki mruczący. Scena większa (w końcu są półotwarte). Z wygoda też sporo lepiej, mi się nieraz zdarzało w nich słuchać ze 3 godz i nie było problemu, a jestem z tych wymagających - na pewno w Shure bym tyle nie wysiedział. Nie tylko dzięki welurowym padom, to jest tez kwestia pałąka, który w K520 jest chyba najwygodniejszym jaki miałem na głowie (przewiewna siateczka jako pasek nagłowny a nie skaj jak w większości tego typu konstrukcji).

Co do wymiany u dystrybutora połamanych, to nie ma problemu o ile masz kupione z Polskiej dystrybucji (czyli większość sklepów).

Z tym "outdoor" to się nie do końca zgodzę - one praktycznie nie izolują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez outdoor, ja rozumiem że są na tyle wygodne, małe że mozna uzywac ich w ruchu i nie wyglada sie jak z wiadrem na glowie ;d

jesli chce braku zaklocen (srodowisko, inni ludzie etc) to slucham w domu ;p , wiec pod tym katem nie ma problemu, ba to nawet dobrze, bo jest mniejsza szansa ze zostane potracony przechodzac przez ulice ;)

 

dzieki za pomoc

 

 

 

Miał ktoś styczność Audio Technica ATH-SJ55?? Na necie za duzo o nich znalezc nie moglem.

Edytowane przez Kopytk0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, możesz napisać dlaczego "fajne"

 

mysle ze jak bede przy okazji w sopocie to zajde do kilku muzycznych, odslucham i wtedy wybiore

 

dzieki wszystkim za pomoc, jak wybiore to dam znac ;p, moze ktos bedzie mial taki klopot jak ja to komus pomoge

 

pod znakiem zapytania stoja

shurki 240

akg k514 mkii

akg k520 (faworyt ze wzgledu na wielkosc, wyglad i nie narzaucajacy sie bas)

 

o tych sj55 czytalem ze sa raczej nastawione na bas

 

ale najwazniejsza zostala kwstia odsluchu ;p

Edytowane przez Kopytk0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odświeże temat

 

Ma ktoś coś jeszcze do dodania? Jutro wreszcie jade do trójmiasta to przesłucham kilka par.

 

AKG K514 MKII 170zł

Shure srh240 220zł

akg k520 250zł

all z transportem w cenie

 

Jeszcze jakies ciekawe propozycje? Lub nizsze ceny? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z K520 uważaj, mają wrażliwy pałąk, wielu osobom pękał. Tyle dobrego, że AKG widzi problem i wymienia słuchawki na nowe zazwyczaj.

 

Do domu zawsze warto rozważyć Superluxy, tańsze, ale jak się je ujarzmi (źródło, equalizer ew. jedno i drugie) to naprawdę dobry zakup można zrobić.

 

SRH240 i K514 MKII mają podobną charakterystykę gry, Shurki można zmodować, żeby zwiększyć ilość basu - wtedy ciężko o coś lepszego w tej cenie, co będzie tak uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K520 masz sporo taniej w ispocie http://ispot.pl/AKG_K520__sluchawki_polotwarte_przewodowe__p38294.html

a niedługo powinienem mieć egzemplarz w jeszcze lepszej cenie i bez pękającego pałąka jak tylko zrobię jak te K540 http://forum.mp3store.pl/topic/89926-bd-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobiem/page-38#entry949248

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że przerabiam - tak samo jak podlinkowane K540, bo to taki sam pałąk tylko w innym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności