Skocz do zawartości

[imp-xxx] Polski Firmware?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Istnieje mozliwosc przetlumaczenia softu do innych iriver'kow. To Wy musicie powiedziec, ktora dokladnie wersje spolszczyc i do ktorego imp'a (jak chcecie to zrobcie glosowanie, czy cos) i czy w ogole jestescie tym zainteresowani.

 

Jednakze jest problem... Nie mam dostepu do innych odtwarzaczy poza iMP-100 :( Dlatego potrzebna jest mi osoba, ktora bylaby na tyle odwazna, zeby zrobic ten pierwszy krok i by wgrala nowy soft. Inne wymagania co do tej osoby (moze razem to zrobicie) to rozpiska calego menu do danego modelu. Aha... Najlepiej, zeby taka osoba mogla posiedziec w nocy w sieci - wtedy na bierzaco moglbym tlumaczyc soft. Ja moge obiecac tylko tyle, ze zrobie wszystko co w mojej mocy, zeby nikt nie mial problemow z tym softem.

 

To chyba tyle co mam do powiedzenia w tej chwili...

Aha... Nowym softem bede mogl sie zajac gdzies za dwa, trzy tygodnie.

 

Pozdrawiam,

CyberDe@th.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phalanx - jak zapewne wiesz mam juz jakies doswiadczenia w tej kwestii (tlumaczenie softu) i zawsze zaczynam od przetlumaczenia jednego slowa. Pozniej wgrywam soft i sprawdzam. W tym momencie nie ma prawa sie nic popsuc, gdyz nic sie nie zmienia poza jednym slowem. Jesli przez przypadek usune jeden bajt, to moge go dodac, ale wole nawet zaczac prace od poczatku - tak dla bezpieczenstwa, wiec nie musisz sie martwic.

 

oliver27 - sprawdzilem, czy takze soft do serii H jest kodowany i niestety tak jest, w zwiazku z tym przerobki firmware'u dla innej serii niz iMP sa niemozliwe na dzien dzisiejszy.

 

Wszyscy pozostali - zmienil sie jeden warunek wspolpracy ze mna :) Osoba, ktora zdecyduje sie na eksperyment, nie bedzie musiala przesiadywac po nocach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CyberDe@th

:) Nie ma sprawy, heh. Jak chcesz mogę być betatesterem :P Martwic sie nie martwie, moj Imp sporo już przeszedł :) A jeśli chodzi o modyfikacje flasha, jestem bardzo odważny :P Od SL45(i) do M55 mieszam w sofcie i to sprawia sporą przyjemność :D

 

Post Scriptum: Poza tzw. lang packiem zamierzasz dokonać jakichś zmian ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb2gm5x - naglowek to najmniejszy problem :D

Rosjanie nie napisali takze jak przerobic soft dla iMP-100 :P

 

ReGie i Phalanx - to juz mamy dwa modele (w sumie trzy). :D Czy ktos zglasza inne???

 

Phalanx - czy zamierzam wprowadzic jakies zmiany poza tlumaczeniem... To dosyc trudne pytanie, gdyz prawie kazdy z iMP'ow korzysta z innego procesora... Skoro zajmujesz sie wgrywaniem patchy do SL45i i M55 to wiesz, ze nawet kolejne wersje firmware'u roznia sie na tyle, ze patche sa inne dla kazdego z nich, wiec to jest kolejne utrudnienie. Mimo wszystko nie wykluczam takiej mozliwosci, jednakze pierwszym modelem, z ktorym bede eksperymentowac na tym polu, jest iMP-100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb2gm5x - naglowek to najmniejszy problem :D

Rosjanie nie napisali takze jak przerobic soft dla iMP-100 :P

:ph34r:

Rosjanie "tylko" zostawili potrzebne narzędzia. Tłumaczenie zdekodowanego pliku, gdzie wszystkie ciągi znaków są jak na dłoni, chyba nie stanowi wielkiego problemu... Zresztą pamiętam jak swego czasu ręcznie podmieniałem logo startowe na iMP-350 (najgorsze było ładowanie o nieswojego playera - przeżyje czy nie? ;)).

 

 

Nagłówek w firmware dla iMP-100 jest typowy:

"IMP-100"...jakieś bajty..."ReignCom"...

 

Oprogramowanie ze strony http://mp3-upgrade.narod.ru/etools.htm nie zdekoduje firmware'a dla iMP-550 z powodu innego nagłówka, pewnie programiści z iriver zastosowali jakieś szyfrowanie. Chyba, że posiadasz jakiś program, o którym nie wiem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb2gm5x - owszem zmienilo sie kodowanie, dlatego iMP-550 zostawiam na pozniej.

Zauwaz takze, ze ten naglowek jest takze typowy dla pozostalych iMP'ow. Dopiero w iMP-550 i nowszych jest ono inne i nie wykluczone, ze takie samo jak w iHP :) Ale to dopiero pozniej bedzie mozna sprawdzic.

 

Ralph - to tylko od Was zalezy, ktora wersje chcecie miec spolszczona, mnie to jest obojetne :)

 

Generalnie zmierzam do tego, zeby sprawdzic wszystkie mozliwe narzedzia, a pozniej udostepnic te dane dla wszystkich. Najpierw bedzie tlumaczenie, a pozniej sie zobaczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jak najbardziej za przetlumaczeniem softu dla IMP-550 :) i bardzo chetnie podejme sie mozliwosci wgrywania tego i owego :D:P

P.S>

sam chcialem przetlumaczyc Firmware, ale nie moglem sie odnalezc w kodzie, nie znalazlem zadnej frazy, ktora odpowiadala by za menu :/

 

CyberDe@th, jakbys mogl podac od jakiego adresu sie zaczyna cos w menu (IMP-550) bylbym wdzieczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam chcialem przetlumaczyc Firmware, ale nie moglem sie odnalezc w kodzie, nie znalazlem zadnej frazy, ktora odpowiadala by za menu :/

Jest to spowodowane szyfrowaniem/kompresją firmware i dlatego ciągi znaków nie są widoczne (patrz: mój poprzedni post). Chyba nie pozostaje nam nic innego jak napisać do panów z Rosji prośbę o zaktualizowanie strony z programami :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem rozpiskę tego co miałem, czyli 1.50b... MENU :rolleyes: Jak są jakieś dodatki tekstowe w tym nowym koreańcu, to dopiszcie do tego co jest, chyba będzie łatwiej..

Porównałem tą rozpiske z moim 2.70N:

Zamiast zakładki "sound" jest zakładka "user EQ"

+User EQ1

-bass boost

-bass corner frequency

-treble boost

-treble corner frequency

+User EQ2

-bass boost

-bass corner frequency

-treble boost

-treble corner frequency

+User EQ3

-bass boost

-bass corner frequency

-treble boost

-treble corner frequency

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie - w 1.60N nie zmieniło się nic, jeśli chodzi o menu... Naczekałem się, bo zanim udało mi się szczęśliwie wgrać to wszystko do złomka, to minęło z 15 minut, ale gra jakby głośniej. Był jakiś upgrade podbicia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności