Skocz do zawartości

DAC/wzmacniacz do CAL! ~400zł


Bgfa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam do Was pytanie i prośbę, jaki DAC na USB ze wzmacniaczem słuchawkowym bylibyście mi w stanie polecić? Moje wymagania są następujące:

- priorytetem jest czysty, szczegółowy dźwięk, nie basowe 'umcy umcy', w miarę szeroka scena;

- możliwość jednoczesnego podłączenia słuchawek oraz głośników 2.1;

- przełącznik między wyżej wymienionymi źródłami byłby miłym, ale nie niezbędnym dodatkiem;

- konieczne pokrętło regulacji dźwięku słuchawek na urządzeniu;

Urządzenie na chwilę obecną ma grać z Creative Aurvana Live. W przyszłości może jakieś 'lepsze' słuchawki.

Póki co moim wyborem jest FiiO E10 OLYMPUS. Jakieś lepsze propozycje? Dodam jeszcze, że wolę zamówić sprzęt w kraju i nie obawiać się o cło po drodze.

 

Byłbym bardzo wdzięczny za Waszą pomoc.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Też mam identyczne wymagania i ten sam kłopot. Nie mogę się na nic zdecydować. Czytałem, że FiiO E10 Olympus ma dość wąską scenę. Zastanawiałem się jeszcze nad: NuForce uDAC2, FiiO Andes (E07K), Audiotrak Prodigy Cube. Popatrz na te i poczytaj. Ja nadal mam mętlik w głowie i nie wiem co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł do mnie Lovely Cube po modzie mikolaj612 właśnie go słucham od 16 bez przerwy i powiem wam że jest rewelka. To co robi ten wzmak z Calami i tym nieszczęsnym Xonarem to przeszło moje oczekiwania. Wzmaka kupiłem miesiąc temu, wymieniłem w nim opa stokowego na2228p i już było lepiej ale jeszcze nie to.

Dopiero mod mnie zadowala. Cale żeby zagrały potrzebują dobrego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat co wy. Ale jak kupisz coś co Ci nie będzie się podobało to kupisz drugi raz coś innego i też wydarz kasę.

A Lovely napędzi każde słuchawki, wysokoomowe też. Zasada jest taka : kto tanio kupuje ten dwa razy kupuje.

Lepiej poczekać, kasy dozbierać niż później żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lovely Cube Premium z tej strony

http://alicemagicbox.com/lasercollection/lovelycube.html

 

DACa muszę też kupić.

Zdjęcie bebechów mam w galerii.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audinst HUD-mini DAC USB - 399 zł ale nie słuchałem tego

Zobacz tu może coś z używanych

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?category=76328&order=p&string=DAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuj coś Azahielowi, -ha-info-u2plus-v2-modowane-z-zasilaczem (swoją drogą też modowane przez mikołaja) powinno Cię zadowolić :)

 

link: http://forum.mp3store.pl/topic/101920-ha-info-u2plus-v2-modowane-z-zasilaczem;-superlux-hd668b-recablowane/

Edytowane przez fuzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Muszę chyba dodać, że zależy mi na sprzęcie nowym, a nie używanym.

Audinst HUD-mini z początku wydał mi się ciekawym wyborem, ale po przeczytaniu wielu opinii na jego temat nie jestem zbyt przychylnie do niego nastawiony.

jd1210 tego Lovely Cube niestety musiał bym brać z zagranicy, a jednak wolę wziąć coś tutejszego. Do tego cena, i to jedynie wzmak.

Teraz waham się pomiędzy Prodigy Cube, a FiiO E10. Ten pierwszy ma podobno szerszą scenę i jest bardziej szczegółowy. Czy ta różnica jest znacząco odczuwalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć gra trochę płasko, wypadałoby wymienić opampy, a to znowu jakiś koszt :(



A może HA INFO U2 plus V2? Umówiłem się na odsłuch w przyszłym tygodniu. Będę testował NuForce uDAC2, FiiO Andes (E07K), Audiotrak Prodigy Cube i FiiO E10. Dam znać jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bgfa nie musisz brać klona z Chin czy ebay.

tu masz nowego klona już zmodowanego.

http://allegro.pl/wzmacniacz-sluchawkowy-lehmanna-klasa-a-i3146597385.html

 

Napisz do mikolaj612 na pw.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie E10 > Prodigy Cube > Audinst HUD MX-1 (ale nie mini, chociaż co do niego to nie wróżę rewelacji).

 

Ale jednak E07k > E10. Znacznie bardziej opłacalny wybór i przyda się mobilnie. Dobre połączenie do Aurvan, czyste brzmienie - krystaliczne (trochę wyczyszczona średnica), przestrzeń w normie - nastawiona raczej na dobrą ekspozycję instrumentów, ale i rozrywkę.

 

Nie wiem dlaczego proponujecie koledze sprzęt za 2000 zł, skoro chce dobrze grającego i łatwo dostępnego DAC/USB do 400 zł. :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie chcę wydać więcej niż 400zł.

Ten drugi FiiO też oglądałem, ale obawiałem się o baterię przy podłączeniu do laptopa. Teraz widzę, że można wyłączyć ciągłe ładowanie. Tylko pytanie, widzę na alledrogo jakby różne wersje, E7, E07, E07k, ANDES. Czy są to jakieś literówki, czy czymś się od siebie różnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie wersje:

 

E7 to poprzednia wersja, zastąpiona przez E07K Andes Nie słuchałem jej, ale ma mniej rozbudowany korektor i nie obsługuje plików 24 bitowych - działa jednak na baterii podobno 80h...

 

E07k Andes do już kilkanaście godzin pracy na baterii, bardziej funkcjonalna budowa i lepszy EQ. Brzmienie jak w E17, zresztą prawie identyczny układ.

 

Ładowanie baterii można wyłączyć, jednak sama z siebie traci moc, niestety. Tak samo było w E17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki.

Widzę tylko jeszcze mały problem. Pod E10 z powodzeniem mógłbym podłączyć jednocześnie słuchawki oraz głośniki, tutaj ta opcja chyba odpada? Bo domyślam się, że nie ma możliwości ustawienia odrębnego poziomy głośności dla obydwu gniazd mini-jack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że przy tej przejściówce traci się gniazdo AUX. Skoro już jest, chciałbym je wykorzystać. Wygodą użytkowania ustępuje też jak dla mnie E10. Wolę pokrętło regulacji głośności od przycisków. Jako urządzenie przenośne nie jest mi niezbędny. Kwestia sprowadza się do jakości muzyki. Czy jest ona znacząco odczuwalna w E07k względem E10? To pewnie kwestia indywidualnych odczuć, ale chciałbym poznać opinię.

 

UP: Jak ten opamp zmienia charakterystykę Kostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E10 brzmi trochę brudniej i cieplej, ale i naturalniej. E07k jest bardziej przejrzysty i czystszy, brzmi troszkę sztuczniej, ale z lepszą kontrolą sopranów i basu. Wielkich różnic nie ma, DAC ten sam.

 

Ogólnie zdarza się, że forumowicze kupują E10 i narzekają, że nie ma dużych różnic w porównaniu do lepszych kart zintegrowanych. Jest w tym trochę racji, ponieważ jego brzmienie jest "zwyklejsze", bardziej klasyczne i cieplejsze. E07k w porównaniu do integry ma jednak większy efekt wow, głównie przez przejrzystość brzmienia (pewnemu odchudzeniu średnicy). To taki stuningowany E10 :)

 

Co do pokrętła głośności to racja, jednak E07k można z czasem wyposażyć w E09k, z którym brzmi to już bardzo poważnie.

 

Blokowanie gniazda Aux nie jest w sumie dużym problemem, przejściówkę łatwo wypiąć.

 

Dla mnie oba urządzenia są godne polecenia, naprawdę świetne zabawki.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że przy tej przejściówce traci się gniazdo AUX. Skoro już jest, chciałbym je wykorzystać. Wygodą użytkowania ustępuje też jak dla mnie E10. Wolę pokrętło regulacji głośności od przycisków. Jako urządzenie przenośne nie jest mi niezbędny. Kwestia sprowadza się do jakości muzyki. Czy jest ona znacząco odczuwalna w E07k względem E10? To pewnie kwestia indywidualnych odczuć, ale chciałbym poznać opinię.

 

UP: Jak ten opamp zmienia charakterystykę Kostki?

Proponuję poczytać temat na forum :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tak więc stanęło na FiiO E07k. Zakupiłem go w mp3store (świetna obsługa!) i jestem zadowolony. Razem z CALami grają bardzo fajnie. Brzmi dla mnie lepiej od zestawu z Prodigy Cube. Być może nagnę trochę budżet i dokupię do tego E09k jeśli brzmienie będzie wyraźnie lepsze i mi podpasuje. A przedtem planuję jeszcze uzupełnienie zestawu o Beyerdynamic DT860.

 

Dzięki wszystkim za pomoc w wyborze, szczególnie użytkownikowi maciux.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności