Skocz do zawartości

Psytrance


ZaiT

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie wilu z was nie wie co to jest wogole psytrance ;p. Wiec dlatego postanowilem cos o tym gatunku muzyki napisac. Tutaj znajdziecie cos w teori Klik.

 

Po przeczytaniu tego kawalka o psy dowiaduje sie kilka sucych informacji.

Tutaj mozecie posmakowac cos z psy

Link

Link

Link

Link

 

PsyTrance mozemy podzielic na dark i full on roznica miedzy tym hmm ciezko to ujac w jakies sesowne slowa ale full on to glownie szybkie rytmy zroznicowane czsami z jakims wokalem itd

Dark to bardziej monotonne kawalki.

 

Slucham tej muzyki juz dobre kilka lat i moim zdaniem rozwija sie w dobrym kierunku wiekszosc albumow traci juz swoja monotonnosc chyba ze ktos lubi takie rytmy.

Muzyka to moim zdaniem moze sie spodobac tym ktorzy szukaja czegos szybkiego z ostrym rytmem.

Pewnie wielu z was slucha lub sluchalo techno czy trancu i czegos i tam brakowalo Psy trance moze byc tym czyms ; ]

 

Gdzie mozna znalesc te muzyke ?

Nowe albumy glownie na byle jakiej wiekszej stronie torrentowej.

 

A co wy myslicie o psy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wilu z was nie wie co to jest wogole psytrance ;p. W

A co wy myslicie o psy ?

 

 

ehm, za bardzo stawiasz sie :P

nawet nie masz pojeciu ile ludzi slyszalo to i inne gatunki (kiedy np chodziles jeszcze w pieluchach materialowych :P), o ktorych ty nie masz pojecia...

 

J apolecam wybuchowa mieszanke Goa i Psy

Infected Mushroom

Astrix

Astral Projection

1200 mics

Goa Gil

 

i wiele wiele innych...

polecam do zassyanaia filemp3.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, Astral Projection słyszałem i to nawet kilka krążków (Ten, Dancing Galaxy, Amen i Trust In Trance) :) Wiedziałem, że ta muzyka jest określana jako trance ale nie wiedziałem, że z przedrostkiem "psy". Generalnie bardzo ciekawe dźwięki, ale na dłuższą metę wydają mi się zbyt monotonne i jednostajne, a ja lubię urozmaicenia.

 

Może kiedyś sięgnę po coś więcej z rzeczonego gatunku, ale nie prędko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, Astral Projection słyszałem i to nawet kilka krążków (Ten, Dancing Galaxy, Amen i Trust In Trance) :) Wiedziałem, że ta muzyka jest określana jako trance ale nie wiedziałem, że z przedrostkiem "psy". Generalnie bardzo ciekawe dźwięki, ale na dłuższą metę wydają mi się zbyt monotonne i jednostajne, a ja lubię urozmaicenia.

 

Może kiedyś sięgnę po coś więcej z rzeczonego gatunku, ale nie prędko.

 

to polecam Infected Mushrooms - Converting Vegetarians - bardzo zroznicowane dzwieki... na 2 cd to juz wogole nie trans :) ale klimat trzymaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goa psy jest konkretne

dobre na trening, niezłego kopa daje

 

Tutaj możecie posłuchać sobie kilka radiostacji z muzyką techniczną między innymi goa psy

wchodzimy w zakładke listen now wybieramy gatunek i jazda

niestety za free tylko w jakości 96kbps ale tragedii nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja jednak uwazam,ze skazi czy infected mushroom bije juz straszna komercha i kawalki sa bez klimatu.To jest moje zdanie.Uwazam te,ze coraz trudniej obecnie o trance z prawdziwego znaczenia.Tez slucham juz kilka lat i wole jednak cos spokojniejszego typu progressive psytrance.Tutaj generalnie live acty nie zawodza.Genearalnie za prawdziwa perelke z tego gatunku uwazam dokonania Arana Gallaghera z Australii znanego jako FREq,Nyquist badz SHM (Simple Harmonic Motion) i to wlasnie jego album Strange Attractors zrobil na mnie najlepsze wrazenie i jest to tym samym dla mnie plyta wszechczasow.Sluchalem jej z 1000 razy i wciaz mi sie nie nudzi.Bardzo przemyslana,energetyczna doskonale dopracowana,i majaca w sobie ten niesamowity klimat,ktroego dzisiajeszym produkcjom brakuje.Masterpiece:)Oprocz tego cos ze Skandynawii:Atmos,Vibrashere,Ticon,Son Kite,Human Blue,Tegma,Andromeda,12 Moons,Gaudium i wiele innych.Polecam tez Liquid Soul,Perfect Stranger

Dla bardziej egzotycznych:Antix(NZ),FREq,Sun Control Species,Mr.Peculiar (Australia) (choc to ostatnie to juz raczej czysty Psy)

A oprocz tego slucham takze ambient`u w kazdej formie.Wspomne tylko kilka artystow w tym gatunku:Solar Fields,Aes Dana(polecam cala dyskografie Ultimae),Cell,Biosphere,Healer,Entheogenic,Ganja Beats,Puff Dragon,Sundial i Aural Planet (Polskie formacje).

Mnostwo tego jest az nie chce mi sie wymieniac.W sumie jesli ktos sie nie wkreci to niech sobie zapali i zamknie oczy to moze pomoze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

WItam

 

Sorry , ze odkopuje,ale moze jeszcze dyskusja sie rozwinie.

 

TEz slucham od jakis 2-3 miechow psychodelica i musze powiedziec , ze to jest to. Zajaralem sie ta muza zupelnie przez przypadek gdy z emula sciagnalem jakies wideo z imprezy na ktorej gral Skazi... wtedy sie tym zajaralem.

 

ZaiT dobrze to napisal. To muzyka dla tych ktorym brakuje tego szybkiego ,ostrego tepa ktore uwielbiam - RACJA.Duzo slychalem hard techno (lubie taka najebke),trance'u ale wlasnie tego mi brakowalo. Oczywiscie teraz tez tego duzo slucham.

 

Musialem tu to napisac jak znalazlem ten temat :D ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Psychodelic i podobnych styli trance (Goa, Minimal) słycham już koło 10 lat.

Moje ulubione grupy to:

Talamasca (szczególnie utwór " Sinai " - naprawde polecam);

Sun project ( " computer breath " );

oczywiście Juno Reactor;

Son Kite ( " Aiwana " w wolniejszej wersji teraz nie pamietam kto robił remix);

Absolum;

Dark Soho;

Luminus;

itd.

Jak macie jakieś ulubione utwory z tych gatunków to napiszcie.

Jestem bardzo ciekawy co kto lubi.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zarzucicie jakimis dobrymi kawalkami :)

 

Jak pisalem,od niedawno slucham psy/goa i juz pare kawalkow przypadlo mi szczegolnie do gustu.

 

Ant & DDR - Its Not Goa But Its Fucking Psychedelic

beat_bizarre_-_urban_disturbances

Infected Mushroom - Symphonatic

Infected Mushroom (With Holymen) - Desert Storm

Skazi - Seek And Destroy (Metalica)

astral_projection_-_people_can_fly_-_(delirious_remix)

 

http://www.speedyshare.com/896476497.html - zna ktos tytul?

 

I jeszcze pare innych...ale bym musial przesluchac.

 

Wic jak macie jakies fajne utworki,z szybkim tempem,ostrym basem to podawajcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czemu nikt nie wspomniał o Hallucinogen.

Slucham psy/goa trance'u (nie za duzo, ale czesto wracam) od ponad 4 lat i moim zdaniem nie ma lepszego wykonawcy niz Hallucinogen.

Najbardziej do gustu przypadł mi album The Lone Deranger, ale pozostałe też warto poznać (pierwszy, debiutancki album, Twisted, jest jak dotąd najlepiej sprzedającym się albumem w historii goa trance'u).

 

Astral Projection, Infected Mushroom i wiele innych zespołów mają w swojej twórczości wiele smaczków i dobrych kawałków, ale na dłuższą metę nudzą lub zaczynają irytować - zwłaszcza udziwnienia i nagłe zmiany klimatu psujące spójność u Infected Mushroom.

 

Mocno zahaczający o goa trance ale nieco spokojniejszy, bardziej melodyjny i zróżnicowany brzmieniowo jest projekt Shpongle (współtworzony przez twórcę Hallucinogenu).

Warto go posłuchać nawet gdy nie gustuje się w elektronice. Najbardziej godny polecenia jest album Nothing Lasts but Nothing is Lost który jako całość jest jedym z najciekawszych i najlepiej brzmiących wydawnictw jakie miałem przyjemność kiedykolwiek słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nareszcie temacik ruszyl.

TEz musze zbadac ten albumik Nothing Lasts but Nothing is Lost.

 

Juz troche zbiorow na dysku mam,troche przesluchalem i tez moge cos polecic.

 

Astral projection - jak wyzej

VA - maja od groma albumow,mam moze z 7 ,lecz nie wyszstkie mi przypadly do gustu.

Space Buddha - Full circle - te plytke polecam. BArdzo klimatyczna,melodyjna i z ladnym tempem...

Tristan

Nolax

Son Kite

 

Obecnie przeslu****e Sub6 - Saved EP. Dzis w nocy se przeslucham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shpongle super!

 

Wujek ov_Darkness by do tego sosiku dorzucił deep trance, rituale i tribale, więc poleca jeszcze: Electric Universe, Asura (taki bardziej czilałt), Medicine Drum, Juno Reactor, Fluke, Astral Projection... I obowiązkowo Cosmic Gate Jest tego w opór, ja jadę składankami, żeby mieć jakiś przekrój tematu, bo słucham od kilku miesięcy takich klimatów (thx to Wujek Tonid, bo mnie zabrał na Pulsary)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Goa znam od poczatku jego istnienia ale z czasem brakowalo mi kopa!!! Brakowalo tego, zeby ktos polaczyl TeKnO z PsyTrancami no i niedawno trafilem na cos takiego - Kindzadza, Baphomet Engine, Highko, AghOri Tantrik.

 

Znacie wiecej takich?

 

No i z cieplych i kwasnych polecam Live Mix - Dj Miriam - Children of Night

 

Miodzio!!!

 

Moze ktos zna liste utworow z Jej seta, albo rozpozna choc jeden kawalek? Bylbym wdzieczny!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczam się do fanów;]

 

Infected grzybek, Astral Projection(wszystkie płytki mam), Saafi Brothers i Breakfast(mało znane, ale wypasione- zamiast ycycycyc dają bżęczenie, wszystko ładnie zgrane, można słuchać non stop, wciąga i głowa nie boli, taki raczej uplifting psytrance)

 

 

tu jest sporo torrentów astrali i reszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności