Skocz do zawartości

Superlux HD440 - prośba o opinie


1313

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Wiem, że w czasie Thomannowych zakupów ktoś je kupował. Czy mógłbym się uśmiechnąć o jakąś krótką charakterystykę/recenzję tych słuchawek? Cena w Polsce nie jest zachęcająco niska, wygląd wg mnie paskudny, więc musiałyby się obronić brzmieniem, a tego akurat z fotografii nie da się ocenić? Mogę na Was liczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem przez chwilkę i brzmią przyjemnie. Jasno, ale nieanalitycznie. Bas trochę przymały i "upłynniony", środek wypchnięty. Wygodne, ładnie zbudowane i mniejsze o połowę od innych SL. Są zamknięte ale nie zwróciłem uwagi na izolację. Jeszcze kiedyś do nich wrócę, bo ciekawie to brzmi. No ale na pierwszy rzut ucha nie robią łał.

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no bo w Agito je ciut taniej mają i dodatkowo wysyłka gratis. Chociaż i tak mam punkt odbioru prawie pod domem... A pamiętacie cenę Thomanna? Teraz ich nie ma w ofercie. Niby można je oddać itd., ale już kiedyś zwracałem towar w Agito i nie chcę podpaść :P

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi superluxami hd440 w Thomannie to dziwna sprawa. Pojawiają się na krótko, a za chwilę ich nie ma. Kontaktowałem się bodajże w lutym z nimi to otrzymałem odpowiedź, że już ich nie będą mieli. Z nimi to trochę tak jak z tym murzynem na pasach z dowcipu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, myślę, że coś będę zamawiał u nich, więc spytam, czy można na nie liczyć. Serio, ale za 19E chętnie bym potestował, bo już za 160 zł to niekoniecznie :(



Zanim jeszcze o cokolwiek spytałem, widzę, że są "już prawie dostępne" - realizacja 2-5 dni.

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się wypowiem jako jedyny (znany mi) ich posiadacz. Przetwornik, ścianka czołowa i pady są identyczne jak w HD330 i HD660. Inna jest konstrukcja muszli. Mam porównanie z HD330 i przez zamkniętość HD440 zyskują na ilości tonów średnich i tracą na basie. Są zauważalnie jaśniejsze od CAL. Prawdopodobnie grają bardzo podobnie do HD660 z wentyl modem - nie porównywałem, ale konstrukcja muszli na to wskazuje. W mojej ocenie mają wygodniejszy pałąk od HD330.

Podsumowując - warto i to nawet za cenę z Agito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ale z tymi jednakowymi przetwornikami, to coś mi nie pasuje. Pasmo przenoszenia jest sporo węższe niż dla 330/660.

 

Mam oba modele (HD330 i HD440) i oczywiście oba rozbierałem ;)

 

To co piszą o paśmie to można miedzy bajki włożyć, nawet czułość może być inna ze względu na budowę.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Ponadto widać, że jeśli słuchawki mają charakterystykę płaską lub delikatnie opadającą w stronę 20 Hz, to jasnym jest, że od 20 w dół nie dostaną nagle 60dB/okt :D. Inna sprawa, że cała rodzina "zerówek" nie ma pokazanych ch-tyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki już mam, wstępnie posłuchałem i grają bardzo przyjemnie. Wyglądają paskudnie, grają ładnie :). Ale... Ja nie wiem, czy ja mam jakiś niestandardowy łeb, czy co, ale one mi źle leżą, a dokładniej nie ma wystarczającego docisku od dołu muszli. Gdy te doły się lekko dociśnie, to niskie stają się o wiele lepsze. Król Julian podobnież robił jakieś przeróbki tego wynalazku, które przyczyniły się do poprawy jakości. Powiesz coś więcej o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się doginałem pałąk, żeby od spodu dobrze przylegały. Miejsce zagięcia to wyjście tych drutów z muszli. Można trochę powyżej jak ci się nie chce rozbierać słuchawek, ale trudne to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

W tych gumowych rurkach są metalowe pręty? Możne bez obawy zginać? Nie pęknie?

Tak w środku jest metal. Czy to pręty czy płaskowniki to nie pamiętam, ale raczej płaskowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Królu Perulu, jak coś, to się zafocham i obrażę :P. Zaraz jak przyjdę, to je rozbiorę i wygnę, bo psuje to przyjemność z odbioru muzyki...



No i po bólu. Prawą rozebrałem i wykrzywiłem goły pałąk, a lewą zrobiłem "na żywca" - bez demontażu. Jest zdecydowanie lepiej i niskie się diametralnie poprawiły i nawet są "booming" :).

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te sluchawki. Swietne sa w swojej klasie cenowej.

Po pierwszym podlaczeniu bylem bardzo zawiedziony. Graly gorzej niz KSC75. Mulacy bas, dziurawa gora oraz srednica. Podlaczylem je pod kompa i przez 3 dni katowalem 20Hz. Dzwiek po tym czasie sie zmienil bardzo na plus. Wg mnie graja teraz dosc przyjemnym i relaksacyjnym dzwiekiem. Pasmo dziurawe, najbardziej niestety w zakresie wysokich tonow, zreszta jak w kazdych sluchawkach, ale w przypadku tego modelu nie jest tak zle. Minimalnie podbita srednica oraz troche mocniej zakres sybilantow 7-11Khz. Dobra przestrzen oraz scena. To na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Są bdb. Mnie tylko nie przekonuje ich tandetny plastikowo-odpustowy wygląd i przy polskiej cenie ponad 160 zł nie mogłem się przemóc. Ale za te 80 zł z Thomanna się przełamałem, dokonałem modyfikacji "siłowej" i brzmieniowo nadganiają wygląd bez problemu :)

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z ukłonem w stronę Perula - czy jesteś w stanie porównać ich brzmienie ze słuchawkami Renkforce CD 340? http://image.ceneo.pl/data/products/15101491/i-renkforce-cd-340.jpg

 

Jestem bardzo ciekaw, czy to podobna klasa brzmienia. Jeśli tak, to po powrocie z wyjazdu zakupię te Renkforcy chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się porównać bezpośrednio, tylko muszę HD440 do domu zabrać. Tak z pamięci to jednak HD440 są lepsze. Renkforce to raczej klasa Maxell Retro DJ, jak je pierwszy raz założyłem to moje wrażenie było "jakie one nudne i bez życia" - ale to chyba była przesiadka z CAL więc się nie dziwię ;) . Obecnie robią u mnie za słuchawki do keyboardu i jako takie dobrze się sprawdzają, mają dość równe pasmo ale bardziej po ciemnej stronie i dobrze izolują, do tego są wygodne (nie trzeba doginać jak HD440).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności