Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Piękniegrające słuchafony do 450zeta :)


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

 

Słucham czegoś o fajnym przestrzennym brzmieniu i niskoschodzącym wyrazistym basie, muzyki słucham na zmoddowanym iHP120 (Wymiana baterii, MicroSD mod no i rockbox, mam też przedwzmacniacz Fiio) nie jestem fanatykiem wielkiej separacji lubię bardziej mięsiste brzmienie. Słuchane są wszelkie rodzaje metali i rocków, dubstepy, chillstepy aż po jazzy.

 

Dokanałówek mam już dużo i najbardziej podchodzą mi a-Jaysy three, teraz chciałbym spróbować czegoś o zamkniętej konstrukcji, rozważam tajemnicze V-Moda Crossfade LP (niedostępne u nas), myślę też o AKG K142HD, nie znam się na zamkniętych polećcie coś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem v-mody i nie przypadły mi do gustu ze wzgledu na wygodę a raczej jej brak w porównianu z denonami ah-d1100 wymiękają. Jak cena jakośc to tylko denony, w teście ponad 200 słuchawek portable na head-fi były na bodaj piątym miejscu, zaraz po v-modach m80, tyle ze mody masz za 650zł a denony za jakies 400.

Edytowane przez antyGMO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki anty, te Denonki o których pisałeś są na 7ym miejscu.

Za to miejsce 4te okupuje Audio-Tehnica ATH-M50, jak uważacie - warto dla nich zgwałcić budżet o nadwyżkowe 150 zeta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Shure 750 DJ? W elektronice sprawdzą się w świetnie, w rocku, metalu trochę gorzej, choć na forum była osoba która używała tych shurek do metalu. Jeżeli będzie mało basu to można zrobić prosty mod :) M50 nie grają sporo lepiej od 750 DJ, a słyszałem że wielu osobom które przesiadły się z DJ'ek na M50 brakowało tego niskiego basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999 - wiesz, ja np. nie zamierzam ich sprzedawać i bardzo je sobie chwalę - jako słuchawki do grania na kompie. Muzyki na nich słuchać nie potrafię bez skrzywienia, ale za to jakie wrażenia z efektów specjalnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Avantu, modowanie?

 

Mmmm podoba mi się! :D już się dokopałem do twojego postu :D (czym porobiłeś te otworki?)

 

Mogę Cię prosić o sprawdzenie jak gadają na muzyce-powiedzmy takiej jakiej słucham? :D

 

 

To kapela mojego kolegi ze Szwecji, mają tam napchane dużo różnych dźwięków i te klimaty mnie biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denony all the way, sprzedaje bo potrzebuje pieniedzy, jak sie odrobie od razu kupie Denony, dla mnei sa idealne, bo wpasuja sie w moje potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DarkH8: Otworki w obudowie robiłem wiertarką, a w przetworniku śrubokrętem. Przesłuchałem to co dałeś i gra to poprawnie, gitara basowa ładnie podkreślona, i to co mi się podoba w tych słuchawkach to dobra separacja instrumentów - nic się nie zlewa. Jednak zawsze brakuje mi tego czegoś. W takich klimatach sporo lepiej się czują:

. Musze jeszcze wspomnieć o źródle dla nich... one potrzebują coś dobrego, ciepłego, z lekkim wzmocnieniem. Nie wiem jak gra twój iHP120 ale wydaje mi się że z Fiio da radę. Gorzej będzie jak będziesz chciał to podłączyć do kompa, bo słuchanie ich na integrze to katorga. Moim zdaniem są to niedocenione słuchawki, nie dużo osób je ma, a szkoda bo cena nie duża i grają na prawdę dobrze. No i moim zdaniem są wygodne. Jedyny mankament to to że wykonanie jest przeciętne, no i strasznie trzeszczą jak je zakładasz itp. Jakbyś miał jeszcze jakieś pytanie, pisz śmiało :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam składankę UKF na pamięć :) świetna do biegania :D

 

Kurcze, zastanawiam się nad tymi Shure'ami, faktycznie mało o nich w sieci a w tym rankingu w ogóle się nie pojawiły :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, okazuje się że nawet słuchałem Denonów AH-D1100 - znajomy z Irlandii przywiózł gdzie kupił w granicach 250zł i muszę przyznać że mi się całkiem podobały.

Razem z moim iHP120 i Fiio naprawdę fajnie to gadało, ich problem to po prostu zbyt wysoka cena, jakby chodziły o kilka stówek taniej wtedy miałyby szanse zamieszać na rynku :)

 

@Ingvar czemu akurat te modele? Testowałeś je wszystkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, okazuje się że nawet słuchałem Denonów AH-D1100 - znajomy z Irlandii przywiózł gdzie kupił w granicach 250zł i muszę przyznać że mi się całkiem podobały.

Razem z moim iHP120 i Fiio naprawdę fajnie to gadało, ich problem to po prostu zbyt wysoka cena, jakby chodziły o kilka stówek taniej wtedy miałyby szanse zamieszać na rynku :)

 

@Ingvar czemu akurat te modele? Testowałeś je wszystkie?

no ja po przesiadce z przereklamowanych v-moda m80 pozytywnie sie zaskoczylem dononem, wygodne, super soczysty, nisko schadzacy bas, szczegolowa scena troszke przesunieta do tylu, no super, mi graja ladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych Denonów, dużo rozmawiałem z użytkownikiem MrBrainwash, szukałem z nim źródła do moich shurek. Pytałem się go, czy jest sens zmiany moich DJ'ek na D1100 i je trochę porównał:


 

Wszystko zależy jakie źródło im podasz. Ich basowość [Denonów] imo polega raczej na zdolności wyprodukowania niskich rejestrów z łatwością, a nie to walą że jak głupie tym basem. W sumie to z początku przypominały mi trochę srh750, ale teraz muszę powiedzieć że mają z deka inne brzmienie. Ciężko mi porównać do SRH750dj bo mają inną manierę dźwięku, pewne rzeczy są na plus, a pewne na minus w sumie to są porównywalne, srh mają dźwiek bardziej skierowany do profesjonalistów, a denony bardziej do zwykłych użytkowników, grają luźniej z większą sceną, łatwiej je napędzić. Obie pary lubiłem, ale wolę D1100 bo są lżejsze, łątwiesze do napędzenia i mają większą scenę, również bardziej bezpośredni przekaz.


Może ten opis coś ci pomoże. Ja oczywiście dalej będę polecał Szurki bo uważam że zasługują na większe uznanie, ale cokolwiek wybierzesz pewnie będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, aktualnie to chyba zupełnie nie wiem co zakupić :/ mam wrażenie że cieszyłbym się i z tych starych dobrych CAL'i sądząc po waszych wypowiedziach, i że fajne dla mnie byłyby też Beyerdynamic Custom One Pro.. chyba nie ma rady i trzeba zataszczyć tyłek do jakiegoś sklepu i wyrobić sobie własne zdanie.

 

Polecicie jakiś punkt w Warszawie gdzie mają tego dużo i nie patrzą na człowieka jak na debila jeśli chce potestować słuchawki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mp3store, Audiomagic. Ewentualnie Media-Centrum, teoretycznie za godzinę odsłuchu pobierają opłatę 50 pln jeśli nic nie kupisz, za to jeśli zdecydujesz się zakup w ciągu 30 dni to odliczają Ci tę kwotę. Oczywiście jeśli kupisz słuchawki od razu , nie płacisz nic. No i mają prawie wszystko co wymyślisz, poza CAL, te tylko w dużych elektromarketach.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i to mi się w sumie nawet podoba :) (mówisz że mają wszystko? Ciekawe czy byłyby te V-Mody Crossfade :P )

Zaraz pozaglądam do nich na strony żeby zobaczyć jaki mają asortyment, w którym z tych punktów będzie najwięcej modeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bardzo pro to wszystko wygląda. Nie omieszkam się tam bryknąć i skorzystać. Będę informował jak coś wyszukam :) Dzięki ludkowie, jakby coś komuś jeszcze do głowy wpadło to surgerujcie śmiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności