Skocz do zawartości

Zlecę wykonanie Kabla do D2000


NuBreed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Walecznych DIYowców.

 

Zlecę wykonanie Custom Kabla do słuchawek DENON AH-D2000.

 

Moje wymagania to:

 

Wysokiej jakości jack 3,5mm : ViaBlue T6s PHONO PLUGS STEREO 3.5 MM lub Odpowiadający Jakościowo, żadne Neutriki nie wchodzą w grę/

 

Splitter ViaBlue SC-2, SC-4/2 lub NF-S1.

 

Kabel Dobrej Jakości Plecionka Copper w bezbarwnej izolacji 99,999%/

 

Termin Wykonania do Uzgodnienia, nie spieszy mi się bardzo.

 

 

 

Propozycje odnośnie kabla i ewentualnych zmian w podzespołach oraz ceny Proszę zamieszczać Tu w wątku, Gdyż myślę, że pomoże to ewentualnym przyszłym DIY w rozeznaniu się w temacie rekablingu.

 

 

Do Modów: Jeżeli Temat nie spełnia warunków i uważacie, że powinien znaleźć się w Komisie w Dziale KUPIĘ, proszę powiadomić mnie na PW, a nie usuwać

Wątek. Dziękuję

 

 

Jeżeli była by możliwość zamontowania gniazd w słuchawkach by móc odpinać kabel, proszę o kontakt

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka: Może wystarczy Hicon HI-J35S02?

Splitter: Jak tam sobie chcesz. ;) Zobacz sobie jeszcze splitterki Qables

Przewód: takie coś http://www.ebay.co.uk/itm/Pure-Stranded-UP-OCC-Cyro-Treated-7N-Copper-Wire-per-ft-/110960759490 na przykład?

Gniazda też się da zrobić. ;)

 

O cenę pytaj na maila: serwis małpa itfans.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość 2,2-2,5m gdyż Stockowy ma coś około 3m, chyba że cena będzie fajna to wtedy 3m.

 

Y-Splittery Qables mam dwa Białe 5 i 6,5mm ale za bardzo nie pasują mi do projektu ;)

 

Kasę na kabel będę miał w Maju, także na razie Walcie z Propozycjami i renderami HD // żart taki// :)

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to nie każdy super kabel będzie ci pasował do tych słuchawek, tani nie znaczy dobry. Tak samo wtyki niektórzy nie lubią viablue.

 

Jeśli do domu (bo kabel 2,5-3m) to dlaczego nie jack 6,35 ? Zdecydowanie lepiej powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie źródło to Pianocraft E700, on dużej dziurki nie posiada :) Jeżeli dojdzie DAC/AMP to dorzucę przejście z 3,5 na 6,3mm, Z Jackiem ViaBlue t6s jestem zaznajomiony. gdyż w poprzednich denonach miałem go jako konfekcję na kablu i byłem więcej niż zadowolony.

 

Zdaję sobie sprawę, że nie każdy kabel mi zagra z D2000/ Chcę je trochę rozjaśnić i uporządkować na górze, bez cięcia głębi basu. Co polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem mozność słuchania D2000 z Kimber 4PR http://www.kimber.com/products/loudspeakercables/pr/4/ od aallena i było za jasno, także sztywność tego warkocza pozostawiała wiele do życzenia.... To kabel stricte głośnikowy... jednakże może takie 4TC http://www.kimber.com/products/loudspeakercables/tc/4/ byłoby bardziej wiotkie i przyjazne jako kabel słuchawkowy. Nie ukrywam, że wizualnie bliższe o eony przez transparentną izolację. Boję się tylko, że ogólne SQ będzie podobne jak w 4PR.. czyli jaśniej, ostrzej z uciętym dołem.

 

Wstępnie jestem zainteresowany plecionką z Double Helix Cables Nucleotide OCC Copper, wiem, że Majsterkowicze posiadają ten drut ze zbiorowego zamówienia organizowanego jakiś czas temu na forum.

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poszukać czegoś cieńszego żeby było bardziej giętkie, rozjaśnienie zależy w głównej mierze od użytej izolacji, a jak polutował to nie daj boże cyną bezołowiową to mogły się dziać dziwne rzeczy, kimbery różnią się głównie użytą izolacją i rodzajem splotu, lepsze druty są w ich interkonektach ale ceny są już nieciekawe.

http://www.koda.pl/produkt/1936/INTERKONEKT_AUDIO_XLO_HT1-500*

tego raczej nikt nie próbował używać jeszcze na forum, taki trochę lepszy canarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też w pewnej mierze na czym się słucha, na jednym sprzęcie będzie rozjaśnienie na innym rozszerzenie przestrzeni i holografia, jeżeli nie ma szorstkich metalicznych dźwięków i jest gładko na wysokich, to raczej nie jest problemem rozjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On to mi fajnie wyjaśnił, ale niestety nie mam już tej konwersacji. Chodziło o to, że DHC uzupełnia średnice i wtedy denony dziwnie grają. Najlepiej byłoby się go zapytać.

Dokładnie o tym myślałem. Miałem coś podobnego.

 

Słuchawki to moje TSy czyli głównie właśnie środkiem grają i górą (w przeciwieństwie do d2000). Chciałem je rozjaśnić (stockowy był jasny ale skręcony czego też nie lubie).

Pierwszy canarek poprawił barwę ogólnie na+. Kable działają jak EQ wiec chciałem wydobyć jeszcze ciekawszą średnicę niż jest bo w niej jest głównie ta muzykalność na której mi zależy. Przed occ miałem canarka po jakimś czasie wróciłem ponownie do canarka. Po tym założyłem cmk422 (symetrycznie a co) barwa basu ŁOOO! ale ciemno. Teraz Grają na CFS450 (4 posrebrzane żyły ).

 

Owszem nie jest cienki ale w miarę solidny za to, no i żyły 0,5mm, teraz jak go używam w sumie się nie martwię o to że go nadepnę i uszkodzę jak przy kanarku i innych cieńszych kablach, do domu fajna sprawa.

Mnie osobiście nie podobają się te splitery wielka kulka, wole coś dyskretniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym posłuchać tego DHC na Denonach, tak jak mówiłem, nie śpieszy się, może jakiś okaz uda mi się dorwać by osłuchać co i jak z tym brzmieniem po przeszczepie się złego dzieje...

 

Rzeczywiście, splitter ViaBlue jest duży, ale strasznie ładny, Powoli zaczynam się wahać, kilka konwersacji na PW i zaczynam zmieniać koncepcję..i schodzę z kosztów..a jak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie mam jedną konkretną elastyczną ofertę i jestem bogatszy o wiedzę, której sam bym nie wysłuchał. Czekam na propozycje co do Kabla. Ma grać, wyglądać i nie kosztować fortuny//

 

Proponuję by każdy kto ma jakiś koncept podał go w formie pseudo grafu np:

 

ViaBlue T6s 3.5mm --->DHC NucleotideOplot multifil ---> Y-Splitter Qables (black) ---> DHC Nucleotide ---> D2k

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym posłuchać tego DHC na Denonach, tak jak mówiłem, nie śpieszy się, może jakiś okaz uda mi się dorwać by osłuchać co i jak z tym brzmieniem po przeszczepie się złego dzieje...

 

Rzeczywiście, splitter ViaBlue jest duży, ale strasznie ładny, Powoli zaczynam się wahać, kilka konwersacji na PW i zaczynam zmieniać koncepcję..i schodzę z kosztów..a jak :D

Ładny ? Toż to (cytuje tofika) bźydal :P ...

Za darmo bym go sobie nie założył.

 

Fataso który cmk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz pomyśleć o jakimś rodowanym wtyku, są bardziej przeźroczyste i dynamiczne, dodają mniej od siebie tzn nie zaokrąglają dźwięków jak złocone.

najładniejszy spliter jaki widziałem był z drewna z czarnymi oplotami na kablu, trochę taki vintydźowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności