Skocz do zawartości

Nadłamane słuchawki Denon AH-D1100 - CO ROBIĆ?


Basshunterek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu stałem się szczęśliwym (jak dla mnie ;) ) posiadaczek słuchawek wymienionych w tytule. Niestety, przez moją nieuwagę, zostały wepchnięte do pełnego plecaka, co prawda w skórzanym pokrowcu, no ale co on miał poradzić? :D Nadłamały się przy jednej słuchawce, nie potrafię tego dokładnie opisać (tak, jestem laikiem! :D ), dlatego załączam zdjęcia. Co powinienem zrobić? Jest możliwość serwisowania, własnoręcznej naprawy (?) czy może jeszcze coś? Dowiedziałem się, że gwarancja czegoś takiego nie obejmuje :( Proszę o pomoc!

 

Pozdrawiam!

 

@Edit

 

Lepsza jakość zdjęć:

http://i48.tinypic.com/2qu3ewj.jpg

http://i46.tinypic.com/20r8f1i.jpg

CameraZOOM-20130325184824119.jpg

CameraZOOM-20130325184829584.jpg

Edytowane przez Basshunterek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki tak mają, mi same z siebie popękały widełki. Zresztą poczytaj komentarze na amazonie. Gwarancja takie coś obejmuję, ale trudniej ze zrealizowaniem. Dzięki tym słuchawkom byłem jakieś 100zł do tyłu, dostałem tylko zwrot kasy za same słuchawki a trzeba doliczyć 2x wysyłka do UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się nie udało wymienić w ramach gwarancji, to mogę spróbować coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam od dłuższego czasu jak by tu wzmocnić same widełki. Myślałem nad wstawieniem jakiejś sztywnej blaszki w to 'puste' miejsce wzdłuż całych widełek, wtedy konieczne by było przypiłowanie tego elementu który się przykręca śrubkami, żeby widełki trzymały się pałąka. Zalać to żywicą epoksydową np... Tylko na razie brak mi czasu i chęci na to, no i trochę się boję, że do reszty je spierniczę. Chociaż byłaby większa motywacja żeby poszukać alternatywy dla tego pałąka ;) . Bo pęknięcia pojawiły się chyba po 2 tygodniach użytkowania... Choć przez te parę miesięcy się nie pogłębiły, to i tak się boję, że się rozpadną w końcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam od dłuższego czasu jak by tu wzmocnić same widełki. Myślałem nad wstawieniem jakiejś sztywnej blaszki w to 'puste' miejsce wzdłuż całych widełek, wtedy konieczne by było przypiłowanie tego elementu który się przykręca śrubkami, żeby widełki trzymały się pałąka. Zalać to żywicą epoksydową np... Tylko na razie brak mi czasu i chęci na to, no i trochę się boję, że do reszty je spierniczę. Chociaż byłaby większa motywacja żeby poszukać alternatywy dla tego pałąka ;) . Bo pęknięcia pojawiły się chyba po 2 tygodniach użytkowania... Choć przez te parę miesięcy się nie pogłębiły, to i tak się boję, że się rozpadną w końcu...

 

Ten palak w tym modelu to jakieś żarty nie dość ze skrzypi to jeszcze delikatny a nomen omen w polandii za nie trzeba dać okolo 600-700 , ale za to dźwięk mig się bardzo podobał, mocny i nisko schodzacy bas

Z tego co pamiętam to crysis miał moda do tego modelu robić, w sensie wymiana palaka plus widełek więc jak nie wyjdzie zwrot to może warto do niego również podbić

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2 & Swype

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czekałem czy pochwali się efektami pracy. To miał być pałąk od nauszników ochronnych, chyba peltor optime. Ja się zastanawiam nad innym rozwiązaniem, bo zdarza mi się jednak w nich wyjść na ulicę, a mam wrażenie, że po zmianie pałąka będą wyglądały nico ko(s)micznie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuje temat bo moich Denonach d1100 też ukazały się pęknięcia. Myślałem, że może jednak mi się to nie przytrafi, a poprzedni użytkownicy nie dbali o słuchawki. Jednak to była prawda. Kupiłem je w kwietniu, używane może, że 30 godzin. A ostatnie 2 miesiące leżały na półce. A przedwczoraj przyjrzałem się i są już pęknięcia - popękały od leżenia.

 

Ale zasadniczo, czy ktoś z reklamował ze skutkiem pozytywnym. Ja kupiłem na allegro o tutaj http://allegro.pl/show_user.php?uid=16932304 .

 

https://www.dropbox.com/sc/hh6t16a5i2a1rmr/AAD8Jkgc0Z-Oa_5kpJZfz8lja

https://www.dropbox.com/sc/pxnb94s5478gg1n/AADeOS_k80G2bFQ1zpF9oQNva

Edytowane przez BarteqW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno Michauczokowi wysłałem pałąk od D1100 i już myśli jak go trwale naprawić.

Co do pęknięć to w moich są już 1,5 roku i się nie powiększają, więc zbytnio nie musisz się martwić.

 

Wystukane na parapecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno Michauczokowi wysłałem pałąk od D1100 i już myśli jak go trwale naprawić.

Co do pęknięć to w moich są już 1,5 roku i się nie powiększają, więc zbytnio nie musisz się martwić.

 

Wystukane na parapecie

 

OK, ale napiszę do tego sklepu zobaczymy co odpiszą. Ja tak sobie myślałem, czy nie dałoby rady wytopić sobie z aluminium ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno Michauczokowi wysłałem pałąk od D1100 i już myśli jak go trwale naprawić.

Co do pęknięć to w moich są już 1,5 roku i się nie powiększają, więc zbytnio nie musisz się martwić.

 

Wystukane na parapecie

Już nawet wymyślił, tylko musi sprawdzić w praktyce. Widełki będą nie do złamania, tylko żeby reszta sie nie posypała :D Edytowane przez michauczok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności