Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki zamknięte lub dokanałowe do 150zł(basowe)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprawa jest prosta,poszukuję słuchawek zamkniętych lub dokanałowych(zależy co lepszego znajdzie się do 150zł).

W 90% słucham rapu.

Czego oczekuje od słuchawek?

Przede wszystkim chce doświadczyć czegoś takiego-jak ja pier*** ale ******ste słuchawki:D.Przyznam że jestem takim basshead'em,który ocenia dobre słuchawki m.in po dobrym bassie,ale nie tylko!.Bardzo zależy mi na dobrym,głębokim basie który jest w stanie mocno pier**** :D,bardzo sobie cenie w słuchawkach również przestrzenność,gdzie odczuwam że dźwięk mnie otacza,a nie leci zwyczajnie blisko mnie z przodu,chciałbym też aby wokal był też wyraźny. I to w sumie tyle.

Co do odtwarzacza będę muzykę na razie odpalał na dobrej zintegrowanej karcie od komputera oraz na muzycznej nokie 5230(już się po woli sypie).W przyszłości chciałbym zakupić sobie odtwarzacz sansa clip +,więc już chciałbym wybrać takie słuchawki,które się zgrają z tym odtwarzaczem.

 

Podam wam kawałek,który prawie zawsze towarzyszy mi przy odsłuchu rożnych słuchawek:http://tnij.com/u85TG - na takich brzmieniach mi zależy m.in

Edytowane przez Yamakasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem się m.in nad tymi słuchawkami,ale trochę martwi mnie sprawa ze słuchawki ogólne są dość małe i gąbki z tego co widzę również sa małe więc raczej słuchawki nie zakryją całych uszu,a jedynie je pokryją.I jest jeszcze sprawa jak z izolacją.Widzę że posiadasz te słuchawki.Możesz się na temat nich wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę.

 

Słuchawki leżą na uchu, ale zakrywają całe ucho.

 

Co do izolacji, w tej cenie trudno o lepsze.

 

Jeżeli chcesz coś dokładniej wiedzieć, to pytaj trochę precyzyjniej, bo ogółów już się dosyć napisałem ;)

 

Izolacja bardzo dobra, ale strasznie cierpi na tym wygoda.

O tym sie nie wypowiadajmy, bo ta kwestia jest jednak dość osobista. Jak dla mnie są wygodne, innym zgniatają czaszkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy mi te słuchawki przypasują,ponieważ jestem przyzwyczajone do słuchawek dokanałowych oraz zamkniętych takich co nakrywają całe uszy,a te słuchawki tylko tak jakby leżą na uszach.

Co do samych słuchawek jak możesz ocenić w nich bass,czy jest zwyczajny neutralny,czy raczej fajny,głęboki i mocno słyszalny który nadaję muzyce fajnego charakteru?Jak jest z przestrzennością słuchawek,czy grają raczej przeciętnie jak każde inne słuchawki ale poprawie dobrze,czy może jednak wyróżniają się w tej kwestii i można dostrzec fajne efekty dźwiękowe?

 

Możecie mi również oferowować inne słuchawki.

Edytowane przez Yamakasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak, te słuchawki są zamknięte, tylko są nauszne, a ty jesteś przyzwyczajony do wokółusznych ;)

 

Bas jest mocny, slyszalny i bardzo dobry. Jest najbardziej słyszalnym pasmem, jednak nie zalewa reszty.

 

Są całkiem 'przestrzenne' są lepsze niż przecietniaki, jednak shurką w tej kwestii nie dorównają ;)

 

 

Ja polece jeszcze z doków a-jays two(jeżeli chcesz używki, to są uszkodzone w komisie, naprawa koło 30-50 zł wyniesie, możesz sobie ich poszukać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mee w ognie graj... Brainwavz r1 lub m5.

K518 nie polecam bo niewygodne i brak sceny ( 0 100% grania w glowe ) do tego moim zdaniem jednak bas czasem zlewa si꠺ pasmami jedyne co mona zrobi栴o wyj栧bki wtedy sytuacja si꠰oprawia . Sa inne suchawki w tej cenie np. Sennheiser hd 205 ktzagraj lepiej.

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk 2

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,czym mniej wydam tym lepiej ponieważ będę zbierał jeszcze na sansa clip+ :) Tyle daliście propozycji,że już naprawdę nie wiem jakie wybrać.Ważne aby dobrze zgrały się z sansa clip+ .Myślałem też na creative aurvana live ponad budżet,ale te słuchawki potrzebują mocnego,dobrego odtwarzacza co wiąże się w dużymi kosztami...

Edytowane przez Yamakasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wracając do tematu,kasa się powoli zbiera i czas wreszcie coś wybrać.Ludzie polecają mi żeby do 200zł celować w słuchawki dokanalowe.Nie wiem dlaczego ja mam takie wrażenie że słuchawki nauszne potrafia lepiej zagrac od dokanałowych,ponieważ są większe,zakrywają całe uszy itd.Ale to pewnie takie głupie wyobrażenie.Zastanawiam się na słuchawkami nausznymi.

 

Na razie moje typy:

-Brainwavz M5

-Brainwavz R1

-Brainwavz Alpha

-Soundmagic e10 lub pl10

-NuForce NE-700x

-Sennheiser CX 400 II

 

Z nausznych zamkniętych:

-Creative Aurvana Live

-superlux hd 668b

-SENNHEISER HD 205

-Ostatecznie Brainwavz HM3

 

Powtarzając zależy mi na dobrym, głębokim basie,dobrym dźwięku przestrzennymi,i dobrą izolacją.Które modele moge skreślić,moze któryś się okaże najlepszy,a może coś innego?

 

Odtwarzacz to będzie Sansa Clip plus lub moze jakieś używany ipod w cenie sansy.

Edytowane przez Yamakasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dokanałowych przedstawionych przez ciebie, ograniczyłbym się do firmy Brainwavz z naciskiem na M5. Sam je wybrałem i bardzo sobie chwalę.

Co do nausznych to rzeczywiście CAL! nie pokażą wszystkiego co mają, ale to nie znaczy, że zagrają kiepsko. Wiele ludzi powtarza ten MIT.

Z nausznych jeszcze obadaj ATH SJ55 i może SM P30. Odpuść raczej HM3, bo IMO nie warto, a i przestrzeni tam nie doświadczysz.

Nie miałem okazji jakoś specjalnie obadać HD205, ale są chwalone.

 

Ja wybrałbym drugi raz M5, bo zachwycają mnie swoją głębokością przy takim mocnym basie, lub P30, które mają mięciutki basik i grają całkiem przestrzennie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już całkiem co innego, ale ja byłbym zadowolony bardziej z doków. Od 200zł IMO jest całkiem spory skok.

Poczytaj trochę o rodzajach słuchawek bo piszesz ciągle zamknięte, myśląc po prostu o nausznych (są też wokółuszne).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mam takie wrażenie ze te tzw.słuchawki dokanałowe to takie maleństwa które nie są np.w stanie zagrać tak dobrze jak słuchawki wokół uszne,że np nawet najlepsze doki np.za 300zł nie są w stanie dorównać słuchawką wokół usznym do 300zł,wiem może trochę głupię,ale takie mam wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności