Skocz do zawartości

Beyerdynamic DT860 - z małej chmury duży deszcz.


mikolaj612

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi na to że w słuchawki24.pl coś się zmieniło - pisałem do nich pytając o dt860 i okazuje się że teraz mają właśnie tę starszą wersję.

Edytowane przez Borsuczysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja broń Boże nie kwestionuje tego że masz od nich kupioną tą nowszą wersję- piszę tylko że teraz mają w ofercie te starsze , no chyba że osoba z którą rozmawiałem (mailowo) była średnio kompetentna ....Powiedz, jak kupowałeś u nich to zdjęcia też mieli od tych starszych w opisie produktu ? (wybaczcie że tak drążę temat ale biorę je pod uwagę jako słuchawki dla siebie i bardzo bym nie chciał trafić na te srebrne jeśli już bym się na dt860 decydował)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coś więcej? ;] Z lapka w zestawie z dacem i przenośnym ampem (zasilanie z baterii/usb) lub zintegrowanym dac/amp po usb?

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz, że scena jest szeroka i radzą sobie równie dobrze z metalowym uderzeniem co spokojną muzyką to wyglądają jak słuchawki dla mnie. Zależy mi na energii w metalu, ale też odwzorowaniu przestrzeni i klimatu w elektronice ambientowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy ci na słodkich kobiecych wokalach to możesz brać w ciemno. Co do wspomnianych gatunków to może brakować nieco uderzenia basu, ale jest na to prosty i nieingerujący wewnątrz mod - opisany przeze mnie parę postów wyżej (post #25)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Widzę, że temat od dawna nieodświeżany, ale pozwolę sobie wrzucić swój komentarz ;)

 

Na początku wielkie dzięki za świetną recenzję dla mikolaj612. Przyznam szczerze, że to właśnie Twoja recenzja przekonała mnie do zakupu DT860. Jestem z tych słuchawek bardzo zadowolony, a sposób w jaki grają zdecydowanie trafia w mój gust. Ze wszystkim co opisałeś w swojej recenzji zgadzam się w 100%. Moja przygoda z Audio zaczęła się stosunkowo niedawno i nie mam w tych sprawach wielkiego doświadczenia dlatego cieszę się, że inni chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i opiniami na temat sprzętu, z których można zaczerpnąć wiele ciekawych i pomocnych informacji. Jeszcze raz wielkie dzięki!

 

Nawiązując jeszcze do podsumowania w Twojej recenzji, zdążyłem również zauważyć, że popularność tych słuchawek nie jest zbyt wielka i zdecydowanie częściej wybierane są przez użytkowników modele takie jak DT880 czy DT990. Nie wiem czy to iż są to modele z wyższej półki i ich popularność jest większa skłania wiele osób właśnie do ich zakupu i całkowitego pominięcia DT860. Porównywałem jakiś czas temu DT860 z DT990 Edition i muszę przyznać że DT860 niczym nie odstawały, a nawet zaryzykował bym stwierdzenie, że w kilku kwestiach przewyższały DT990 Edition, ale to tylko moje subiektywne zdanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Szczera, krótka recenzja. Beyerdynamic DT 860 + HA INFO U2PLUSV2 z zasilaczem Abasco.

Plusy:

+ bardzo dobra jakość dźwięku - niskie, średnie, wysokie,

+ grają bardzo czysto, analitycznie, po jasnej stronie - ja to lubię,

+ wysoka jakość plastików,

+ made in Germany,

+ wg mnie są tanie jak na taką jakość dźwięku.

 

Minusy:

- są niewygodne jak dla mnie, ale mi zależy tylko na jakości dźwięku, która jest najwyższa ze wszystkich słuchawek, które miałem,

- długo się nagrzewają (dźwięk na początku jest średni. Po kilkudziesięciu godzinach grania staje się fenomenalny, szczególnie wysokie dźwięki!),

- potrzeba wysokiej jakości plików (FLAC, ALAC dobrze zripowanych (polecam rutracker org, ale spotify premium też jest OK)),

- u mnie po roku padło połączenie przy wtyczce jack. Wysłałem na gwarancję i dostałem z powrotem naprawione. Grają kolejny rok i nic się nie dzieje.

Edytowane przez addle2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Osobiście mam te słuchawki już rok. Jakość dźwięku jest fenomenalna, lecz sama konstrukcja pałąku pozostawia wiele do życzenia. Najpierw pękła kulka wewnątrz mechanizmu widełek, potem pękły same widełki.

Gwarancję uznali, ale po pewnym czasie to samo. Teraz szukam jakiegoś lepszego pałąku ale tak na prawdę jestem w kropce. Nikt nie może mi pomóc.

W jaki sposób znaleźć solidne mocowanie muszli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam DT860 i od kilku dni DT880 250 ohm. Słyszę dużą różnicę w jakości dźwięku na korzyść DT880 (słucham na Aune X1S). Wysokie dźwięki są nieporównywalnie lepsze niż w DT860. To, że jest ten sam driver nic nie znaczy. Wg mnie naprawdę opłaca się dopłacić do DT880! DT880 są lżejsze i wygodniejsze.

Jakość dźwięku wg mnie w skali od 1 do 10:

DT860: 7/10

DT880: 10/10

 

W poprzednim poście pisałem, że DT860 grają mega-******ście, jednak po odsłuchaniu DT880 uważam, że grają średnio. Lepszych słuchawek niż DT880 nie miałem, dlatego 10/10.

Edytowane przez addle2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności