Skocz do zawartości

CAL! problem z Bassem


iDaft

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna mam problem z bassem w CAL!. Po podpięciu go do iPoda przy każdym rapowym kawałku mam wrażenie, iż lekko "pierdzi" i jest jak w słuchawkach za 15zł... Problem nie występuje przy dubstepowych kawałkach, w których baz zawsze jest wysoko.

 

Słuchawki rekablowane Canrkiem + Neutrki, ogólnie jestem zadowolony, bo grają dynamiczniej i głośniej, ale ten bass... Próbowałem wszystkiego, nawet bawienia się Neutronem na Andku. Na iOS nie znam żadnych dobrych eq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jeszcze pokombinowałem i zauważyłem bardzo dziwną rzecz. Mianowicie, tak jak wcześniej pisałem - na Taczce niski bass "pierdzi", to niestety dalej występuję, ale przy podłączeniu CAL! do SE: NEO V (dużo słabszy grajek) efekt "pierdzenia" nie występuje po wyłączeniu Neutrona.

 

Teraz, to już na prawdę jestem zdezorientowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obu urządzeniach mam te same kawałki, w tej samej jakości.

 

Teraz jeszcze całą bibliotekę przekonwertowałem na AAC, zaraz powiem jak jest.


Ehh, Fastlane Bad Meets Evil słuchać się nie da, pierdzi masakrycznie... Na Neo V jest lepiej, ale nadal słabo.

 

A może być to wina złego rekablingu?


A może ja wybrzydzam, a ten kawałek po prostu taki jest? Jakby ktoś mógł przesłuchać na swoich CAL!, to dziękuję bardzo. ;)

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że problem może być z gniazdkiem ipoda. Sprawdź CAL na jeszcze innym źródle (skoro na telefonie jest OK), podłącz też inne słuchawki do ipoda najlepiej jakieś bardziej wymagające, nauszne i też z neutrikiem, żeby zdiagnozować, po której stronie jest problem.

Problem może być też w samej wtyczce - słaby lut i trochę puścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź CAL na jeszcze innym źródle (skoro na telefonie jest OK), podłącz też inne słuchawki do ipoda najlepiej jakieś bardziej wymagające, nauszne i też z neutrikiem, żeby zdiagnozować, po której stronie jest problem.

Jakbym miał, to już bym dawno to zrobił. :) Ale ja niestety posiadam jedynie CAL!, mam jeszcze tylko od iPhone 4 i te od Nokii N8... Na kompie z Integrą jest trochę gorzej, niż z Neo V.

 

 

Podejrzewam, że problem może być z gniazdkiem ipoda

Też tak myślałem, ale ten słaby bass zauważyłem dopiero przedwczoraj, a wcześniej było dobrze. A wejście w iPodzie nie powinno się przecież uszkodzić od leżenia na biurku...

 

 

Problem może być też w samej wtyczce - słaby lut i trochę puścił.

Wysłałem w tej sprawie PM'kę do retter, to może obejrzy i zdiagnozuje przyczynę.

 

Edit: Teraz to totalnie nie rozumiem. Wziąłem dwa takie same kawałki: jedne z YT, drugi przekonwerterowany na ACC i różnica jest spora... Może znacie jakieś bass testy, żeby to lepiej sprawdzić?

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być wiele.

 

CALe maja słąby kabelek obcina pasmo, kanarek je poszerza.

Głośnik morze wchodzić na przester, a EQ taczki może to jeszcze tu mieć swoje 3 grosze.

 

Co do lutu połączenie jest albo niema wiec gra albo nie gra, inna sprawą jakość połączenia. Tu jak się by trzymało na dwóch włóknach grało by ale nie z pełnym basem w skrócie im mniejszy styk tym gorzej ale grać będzie czysto bo to jak byś wrócił do starego kabla czytaj mniejsza średnica nitki.

 

Zobacz czy coś się nie dostało na membranę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam powód.

 

Po pierwsze: Tamten kawałek ma taki "pierdzący" bass. Sprawdziłem na innych CAL!.

 

Po drugie: Te utwory, w których to występowało były w 64kbps, więc po konwertowaniu jest OK.

 

Po trzecie: Weszły dwa małe włoski, ale raczej nie moje, bo ja mam dłuższe. :) Pewnie brat, czy ktoś z rodziny.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc, temat do zamknięcia.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności