Skocz do zawartości

Cały zestaw audio do komutera


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wymienić wszystko co związane z dźwiękiem przy komputerze. Do tej pory używałem zintegrowanej karty, typowo komputerowych głośników Logitech z506 i słuchawek "for gamers" od SteelSeries. Mam zamiar wymienić to na konkretny sprzęt, który wystarczy mi na dłuższy czas i będzie oferować naprawdę bardzo dobry dźwięk. Komputer jest używany do grania/słuchania muzyki/ i oglądania filmów. Słuchawki używam do gier i muzyki, a głośników do filmów i muzyki, więc chciałbym sprzęt który sprawdzi się w tych kategoriach. W przypadku głośników miejsce nie będzie problemem (pokój ~ 6.5mx4m, z czego 3mx3m jest przeznaczone na komputer i rzeczy z nim związane) więc mogą być nieco większe niż te typowo komputerowe. Co do źródła dźwięku to sam nie mam pojęcia co będzie potrzebne, czy wewnętrzna karta (jeśli tak to na płycie mam tylko sloty pci-express 1.0 x1, x4 i 3.0 x16). Piszę tutaj z nadzieją, że ktoś pomoże dobrać taki sprzęt, gdyż sam nie mam prawie żadnego pojęcia do sprzętu audio, a chcę wreszcie dźwięk na poziomie. Na całość mam do wydania max 3-4tys. zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głośników to bym wziął yamaha HS80 + podstawki. Rozwiązuje to problem wzmaka, można je dobrze ustawić i mają w sobie korekcje dźwięku. Do komputera w sam raz jak ktoś lubi czysty dźwięk wysokiej jakości. Dzisiaj pewnie sam bym pewnie to rozwiązanie wybrał. No ale jak nie pochodzisz nie posłuchasz różnych zestawów to się nawet nie dowiesz co Ci pasuje a co nie.

 

Słuchawki to też musisz pochodzić i sam posłuchać, które Ci bardziej odpowiadają i w jaką półkę cenową chcesz uderzyć. W przedziale do 1000zł różne cyrki się dzieją. A powyżej tym bardziej odsłuch własny ale głównie niuanse ulegają zmianie, których osoba nieosłuchana albo nie wychwyci, albo nie doceni. W każdym razie człowiek musi wiedzieć na co się pisze.

 

Jeśli chodzi o źródła to poszukaj na forum ostatnio dużo dobrych propozycji padło. Ja jestem za prostymi, a dobrymi rozwiązaniami. Albo ciepły i analogowy w brzmieniu modyfikowany sd-793 (ciężko dostępny) / aune PCM1793 z jakimś dobrym konwerterem. Albo oDAC ze swoją nieskrępowaną neutralnością. Co kto lubi. Osobiście nie uważam by tutaj zachodziły jakieś kolosalne różnice. Charakter dźwięku lepiej zmieniać słuchawkami/kolumnami i ew. equalizerem niż źródłem.


Co do wzmaka słuchawkowego, to zależy od słuchawek, też znajdziesz trochę informacji na forum. Można kilka wymienić tak dla celów poglądowych.

 

Klon lehmana (z ebay albo aliexpress), Lovely Cube (od chińczyka) - można je modyfikować, brzmienie zależne od tego co znajdzie sie i zrobi się w środku, ale raczej z kategorii audiofilskiego grania. Fajny wzmacniacz bo może służyć jako dobry preamp.

 

Objective 2 / Używka rega ear - tanie a dobre rozwiązania. Bez żadnych fajerwerków w brzmieniu po prostu karmią słuchawki mocą. O2 Dobry do napędzania słuchawek niskoomowych.

 


Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności