Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do muzycznego telefonu ;)


Rekomendowane odpowiedzi

...Mnie osobiście bardziej podeszły CAL, nawet z nienajlepszych źródeł. One po prostu grają inaczej. Choć strasznie jestem ciekaw tego bas moda i chyba je sobie sprawie niedługo...

Jak masz już CAL to lepiej tego spróbuj http://forum.mp3store.pl/topic/101248-creative-aurvana-live-poszerzamy-scen/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perul, byłem dziś w sklepach wszelkiego rodzaju w Rzeszowie i nasłuchałem się pełno gorszych słuchawek, bo nic dobrego nie ma. Jedyne co było to wspomniane wcześniej HD205, Podłączam do swojego telefonu, bo tylko na nim sprawdzałem i... zagrały najlepiej ze wszystkich jakie słuchałem. O dziwo nie było słabo - dośc mocny bass i nawet czysta wysoka góra - i odtwarzane z telefonu. Powiem, że miło zaskoczyły i nie widzę jakiś uszczerbków z powodu źródła. Więc myślę, że Shure albo CAL też mi w miarę ładnie zagrały. No nic więcej o czym było w tym wątku wspomniane nie znalazłem i o dziwo nie ma możliwości ściągnięcia np. CAL do sklepu na odsłuch ;/ A o Shure już nie wspomnę, bo się pytają - "a co to? U nas? Nie, nie ma, nie było i pewnie w ogóle nic nie będzie." Katastrofa. Skoro Senki HD 205 łanie mi grają na telefonie, to Shurki i CAL też będą dały się słuchać. Tylko teraz kwestia które? :)

 

Edit: Jak wyglądają Shure co do wymagań i bassu w porównaniu z tymi Senkami HD 205? ;)

Edytowane przez Tianse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Senki HD 205 łanie mi grają na telefonie, to Shurki i CAL też będą dały się słuchać.

Ale CAL! to inna liga, one na mocnej lampie i po modzie Perula mogą konkurować z Senkami za 7 stówek. :) Shure, to także słuchawki mało wymagające (tak wnioskuję, po tym, co napisał Perul) i nie odkryjesz w nich nic nowego na lampie za 2000 zł.

 

A ja opisywałem HD201, a nie 205. ;) Jeżeli u Ciebie w mieście jest Neonet, to tam zajdź - w prawie każdym mają Senki HD419, które też warto posłuchać. Jednakże, tak jak pisałem wcześniej - czegoś im brakuje, więc jeżeli nie znajdziesz Shure i CAL!, to możesz je spróbować wziąć na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Senki HD 205 łanie mi grają na telefonie, to Shurki i CAL też będą dały się słuchać.

Ale CAL! to inna liga, one na mocnej lampie i po modzie Perula mogą konkurować z Senkami za 7 stówek. :) Shure, to także słuchawki mało wymagające (tak wnioskuję, po tym, co napisał Perul) i nie odkryjesz w nich nic nowego na lampie za 2000 zł.

 

A ja opisywałem HD201, a nie 205. ;) Jeżeli u Ciebie w mieście jest Neonet, to tam zajdź - w prawie każdym mają Senki HD419, które też warto posłuchać. Jednakże, tak jak pisałem wcześniej - czegoś im brakuje, więc jeżeli nie znajdziesz Shure i CAL!, to możesz je spróbować wziąć na odsłuch.

Perul pisał o HD205 i czekam na jego porównanie, ale bardziej skłaniam się ku Shure na chwilę obecną :)

 

 

Panowie! Miałem dziś CAL na głowie zasilane z telefonu. Powiem krótko: miazga. Co robią te słuchawki to jeszcze się z tym nie spotkałem. Mówicie, że słabe źródła słabo napędzają - mój smartfon radzi sobie wyśmienicie. Bass jest bardzo głęboki i dynamiczny, nie płaski i pusty, góra wyraźna i wyśmienicie wszystko słychać :) Jestem pod istnym wrażeniem. Bassu nawet jest za dużo, aż taki bassowiec nie jestem :) Jest go naprawdę wystarczająco ;p No i z telefonu zagrały świetnie jak dla mnie i na moje wymagania :) Tylko to wykonanie - trochę słabawe. Wytrzymają mi ze 3 lata, czy kupić shure?

 

Jeżeli shure brzmią podobnie, to wolałbym shurki, bo są lepiej wykonane i bardziej mobilne - chce w nich chodzić po mieście itd :) XPERIA mi spokojnie ciągnie CALe, więc też sobie z shure poradzi :)

Perul - powiedz mi jeśli możesz, bo miałeś obie pary słuchawek na głowie - o ile mniejszy bass jest w shure? Czy jest też głęboki i dynamiczny? ;) Bo CAL grają wyśmienicie, ale nie są mobilne i wytrzymałe, bardziej do domu, dlatego składniam się coraz to bardziej ku shure ;) I jak wyglądają pady w shure? W CAL mega miękkie i wygodne :)

Edytowane przez Tianse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że słabe źródła słabo napędzają - mój smartfon radzi sobie wyśmienicie.

Tobie raczej ciężko to ocenić, bo nie słuchałeś na lepszych źródełkach. Ja wczoraj byłem u kolegi posłuchać na lampowym - w muzyce klasycznej te słuchawki dogoniły AKG 701 (co prawda mniej wygrzane, ale halo, to są słuchawki za ponad 900 zł!). Także jest gicior.

 

 

 

Wytrzymają mi ze 3 lata, czy kupić shure?

Powiem tak: Ja mam pół roku i musiałem wymienić kabel, bo młodszy brat przez moją nieuwagę "troszkę" go uszkodził. Malutkie mankamenty typu wysunięta "skóra" z pałąka da się naprawić w 3 minuty używając śrubokręta. ;) Natomiast mój kolega właśnie kończy trzeci rok z calami i nic nie musiał wymieniać oprócz rekablingu, przez który chciał powiększyć lekko scenę. :)

 

 

Bo CAL grają wyśmienicie, ale nie są mobilne i wytrzymałe, bardziej do domu

Zależy, co rozumiesz przez mobilne. Ja codziennie chodzę w nich do szkoły, wrzucam je do plecaka i nic się nie połamało. ;) Oczywiście, że nie są tak praktyczne, jak AKG 518 DJ, ale na pewno da się z nimi wyjść. Ja tak, jak mówiłem prawie nie używam ich do komputera - iPod z 4x lepszym dźwiękiem wystarcza. ;)

 

Edit: Nie, no sorry... Jeżeli Shure są bardziej portable, to sobie chyba rękę utnę... http://forum.mp3store.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=23531 Toż to większe beatsy...

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że słabe źródła słabo napędzają - mój smartfon radzi sobie wyśmienicie.

Tobie raczej ciężko to ocenić, bo nie słuchałeś na lepszych źródełkach. Ja wczoraj byłem u kolegi posłuchać na lampowym - w muzyce klasycznej te słuchawki dogoniły AKG 701 (co prawda mniej wygrzane, ale halo, to są słuchawki za ponad 900 zł!). Także jest gicior.

 

 

 

Wytrzymają mi ze 3 lata, czy kupić shure?

Powiem tak: Ja mam pół roku i musiałem wymienić kabel, bo młodszy brat przez moją nieuwagę "troszkę" go uszkodził. Malutkie mankamenty typu wysunięta "skóra" z pałąka da się naprawić w 3 minuty używając śrubokręta. ;) Natomiast mój kolega właśnie kończy trzeci rok z calami i nic nie musiał wymieniać oprócz rekablingu, przez który chciał powiększyć lekko scenę. :)

 

 

Bo CAL grają wyśmienicie, ale nie są mobilne i wytrzymałe, bardziej do domu

Zależy, co rozumiesz przez mobilne. Ja codziennie chodzę w nich do szkoły, wrzucam je do plecaka i nic się nie połamało. ;) Oczywiście, że nie są tak praktyczne, jak AKG 518 DJ, ale na pewno da się z nimi wyjść. Ja tak, jak mówiłem prawie nie używam ich do komputera - iPod z 4x lepszym dźwiękiem wystarcza. ;)

 

Edit: Nie, no sorry... Jeżeli Shure są bardziej portable, to sobie chyba rękę utnę... http://forum.mp3store.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=23531 Toż to większe beatsy...

 

To są zdjęcia z recenzji o shure :) Jestem do nich bardziej przekonany, tak jak Perul mi radził :) Poczytałem trochę o modyfikacji i nowe (z A na końcu) mają poprawione pady, budowę że plastiki nie skrzypią i lekko podniesiony bass ;) Także są bardziej wytrzymałe niż CAL i chyba mi bardziej odpowiadają. Muszelki są większe, ale wydaje mi się że praktyczniejsze i lepsze wyciszenie :) Jestem przekonany do shurek ;p

 

Edit: Poważnie nie ma nigdzie w rzeszowie shurek? Ja szukałem i nie znalazłem, ale nie mieszkam tu na stałe to nie znam wszystkich miejsc.

Edytowane przez Tianse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie nie ma nigdzie w rzeszowie shurek?

Ogólnie na ceneo i skąpcu nigdzie nie ma, a szukałem po znanych mi sklepach i też nie mieli.

 

A co do wyboru - zrobisz, jak chcesz. Sam bym chętnie posłuchał Shurek, ale kupić bym nie kupił, bo nie podobają mi się. ;) Chyba, że oferują dużo.

 

Edit: Zdaj relacje, jak kupisz. :)

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shure mają mniej basu od CAL, zwłaszcza tego wyższego, buczącego, mają też bardziej podkreślone średnie tony, wokale na nich są zdecydowanie wyrazistsze. Górę wolę tą z CAL, w Shure najwyższe trochę są obcięte. Za to scena lepsza jest w Shure i dzięki temu zyskują zwłaszcza w ambitniejszej muzyce. Tak jak pisałem wcześniej - ilość basu w Shure najprawdopodobniej jest trochę większa niż w Panasonikach.

Jeśli jednak podobały ci się CAL to moim zadaniem możesz je brać, przynajmniej już wiesz czego się spodziewać. W razie co możesz zrobić mod, który już przytaczałem, zyskuje scena i kontrola basu - wtedy powinny ci jeszcze bardziej pasować.

CO do trwałości, to niestety CAL nie są jakieś mega trwałe, zwłaszcza połączenie widełek z muszli z pałąkiem. Najczęściej łamie się bolec na którym muszla się obraca, ale czasem też wyrabiają się plastiki w których ten bolec chodzi. Naprawiłem już niejedne CAL popsute w ten pierwszy sposób tym sposobem http://forum.mp3store.pl/topic/86043-naprawa-zawiasu-palaka-w-cal/ Najstarsze w ten sposób naprawione już z 1,5 roku się trzymają więc chyba to mocniejsze połączenie niż fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shure mają mniej basu od CAL, zwłaszcza tego wyższego, buczącego, mają też bardziej podkreślone średnie tony, wokale na nich są zdecydowanie wyrazistsze. Górę wolę tą z CAL, w Shure najwyższe trochę są obcięte. Za to scena lepsza jest w Shure i dzięki temu zyskują zwłaszcza w ambitniejszej muzyce. Tak jak pisałem wcześniej - ilość basu w Shure najprawdopodobniej jest trochę większa niż w Panasonikach.

Jeśli jednak podobały ci się CAL to moim zadaniem możesz je brać, przynajmniej już wiesz czego się spodziewać. W razie co możesz zrobić mod, który już przytaczałem, zyskuje scena i kontrola basu - wtedy powinny ci jeszcze bardziej pasować.

CO do trwałości, to niestety CAL nie są jakieś mega trwałe, zwłaszcza połączenie widełek z muszli z pałąkiem. Najczęściej łamie się bolec na którym muszla się obraca, ale czasem też wyrabiają się plastiki w których ten bolec chodzi. Naprawiłem już niejedne CAL popsute w ten pierwszy sposób tym sposobem http://forum.mp3store.pl/topic/86043-naprawa-zawiasu-palaka-w-cal/ Najstarsze w ten sposób naprawione już z 1,5 roku się trzymają więc chyba to mocniejsze połączenie niż fabryczne.

Wielkie dzięki za dobre słowo Perul ;) Ale jeśli jest więcej bassu niż w panasonicach to będzie dla mnie już dobrze ;p

Lecz to co wymyśliłem może będzie dziwne, ale wam powiem :) Po wielkanocy postanowiłem zamówić shure na allegro u sprzedawcy Lighting Center. 100% pozytywów, więc sprzęt powinien być ok :) Jeśli mi przypadną do gustu, to je zostawie, jak nie to im odeśle, bo jest możliwość odesłania w przeciągu 10 dni i wtedy kupię CAL ;) Dlaczego tak? Bo nie jestem super dźwiękowcem, aby rozróżniać aż jakoś super dźwięki, a wolę lepszej jakości wykonanie :) Jak po wielkanocy mi przyjdą to zdam relację, pewnie gdzieś za jakieś półtora tygodnia, góra dwa ;)

http://allegro.pl/shure-srh240a-sluchawki-dynamiczne-gw-2-lata-fv-i3111129924.html

 

 

Edyta mówi!!!

Nie zdam relacji - wybór padł na shure srh440 :) Doliczając worek i recabling do 240 wychodzi tyle co za 440 ;p Tyle, że 440 nie potrzebują recablingu i są solidniej wykonane ;) Zdam relacje jak kupię w wątku o srh440 :)

Edytowane przez Tianse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności