Skocz do zawartości

Kabel do Sennheiser Momentum


Asturas

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie 2.5mm

Tyle że jak FR zauważył, trzeba jakiś rdzeń + obudowę z żywicy. Możliwe że znalazłbyś też jakiegoś jacka już w obudowie ale nie wiem jak by się trzymał. Musisz sprawdzić dokładnie na co się tam trzyma, najlepiej zrób dobre zdjęcie gniazda w słuchawkach i końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.

Załączam dwa zdjecia. Widac na nich różnice w wielkości miniJacka i tego drugiego, czyli pewnie microJacka. Na zdjęciach widać też, że microJack ma wyżłobienia. Jego nie wpina się tak po prostu. Trzeba po pierwszym włożeniu przekręcić go i dopiero wchodzi na miejsce. Nie mogę zrobić zdjęcia wejścia, bo jest za głęboko.

WP_000460.jpg

WP_000463.jpg

Edytowane przez Asturas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.rms.pl/index.php?k103,sluchawki-akcesoria-do-sluchawek,1 A któryś z tych kabli, chociażby od Beyerdynamic Custom One Pro czy Shurek. Shure mają moim zdaniem dobry kabel, ale pewnie będzie problem z mechanizmem blokującym i nie wiem czy któryś z tych kabli będzie pasował.

@down: Nom :3 W sumie pasować może będą, ale pewnie zacznie wypadać :D

Edytowane przez Avantu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobny problem z px360bt. Nie miałem do nich kabla a mają 2.5mm w słuchawkach, więc zakupiłem adapter 3.5->2.5mm, rozwaliłem, następnie z wtyczki która tam była wykonałem kabel na canare i za pomocą termokurczliwych wykonałem "obudowę" wtyczki. Ba nawet udało mi się wykonać mechanizm blokujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Czy sprawę kabla do Momentum została pozytywnie rozwiązana ? Jaki adapter trzeba użyć, rozwalić ?

Niedługo będę robił kabel do SHP890 - tez ma taką wtyczkę. Adapter już zamówiony (ale jeszcze nie dotarł) więc jeśli podpasuje to podam namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawę kabla do Momentum została pozytywnie rozwiązana ? Jaki adapter trzeba użyć, rozwalić ?

Niedługo będę robił kabel do SHP890 - tez ma taką wtyczkę. Adapter już zamówiony (ale jeszcze nie dotarł) więc jeśli podpasuje to podam namiar.

Kupiłem coś takiego http://allegro.pl/kabel-maly-jack3-5mm-mini-jack-2-5mm-pro-kat-0-5m-i3488448274.html i z niego wyciągnąłem rdzeń. Kabel już zrobiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hej. Pozwolę podpiąć się pod wątek.

Popsuł mi się kabel do sennheiser momentum (ten prosty kabel, bez sterowania). Dokładniej jest to chyba wtyczka (ta 3.5mm).

Stąd mam pytanie: Co robić ? :)

1. Myślałem, że może by polutować. Mam zwykłą lutownicę typu "grzałka". Da radę coś zdziałać ? Wtyczkę bym kupił jakąś lepszą lub wziął z jakichś innych popsutych słuchawek. Nie wiem tylko, czy to ma sens, bo nie jestem dobry w lutowaniu i wydaje mi się, że nawet jeśli zlutuję, to i tak będę miał różną rezystancję na prawym i lewym uchu. Ktoś z was się bawił w lutowanie ? Ma to sens ?

2. Inna możliwość to kupno nowego kabla. Gdzie waszym zdaniem warto go kupić ?

Na allegro znalazłem taki:

http://allegro.pl/552704-552771-sennheiser-kabel-2k-momentum-on-ear-i5301762163.html

Na aliexpress znalazłem taki:

http://www.aliexpress.com/item/New-Replacement-Audio-Cable-Cord-line-For-Momentum-Over-On-Ear-HeadphonesFree-shipping-alistore/32610617278.html?spm=2114.13010308.0.134.98xcfo

 

Pytanie, czy to ten sam kabel ? Bo na allegro napisali, że to niby oryginał. Ja mam wątpliwość, czy przypadkiem oni nie kupi tego na aliexpress. W każdym razie nie wiem, więc pytam.

 

Warto kupić któryś z tych kabli, czy w jakichś innych źródłach szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cała masa ludzi robi kable DIY na zamówienie.

Czyli musisz dogadać z jakiego przewodu, czy w oplocie, czy zaplatany, no i najważniejsze to wtyczki, od których zależy do czego będzie kabel pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z komórki nie dam rady podlinkować, wejdź w dział DIY i tam jest spis DIYerów. Ja też w nim jestem, tylko obecnie na urlopie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności