Skocz do zawartości

2.1 czy 5.1? Zestaw do 12-15 tysiecy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po dlugim czasie chcialbym ze sluchawek czesciowo przerzucic sie na glosniki. Mialyby rowniez sluzyc jako glosniki do kina domowego. Zastanawiam sie czy jest sens kupowania zestawu 5.1(kolumny+blu+amp) skoro efekt moze nie byc tak dobry jak na sluchawkach(hifiman 5le, HD800). Wiec powstaje pytanie. 2.1 o klase lepsze czy tez 5.1? Cena obejmuje caly zestaw lacznie z reszta. Muzyka to glownie klasyka, rock, metal i ich pochodne.



I jezeli ktos moglby napisac to prosze o ewentualne zestawy. Pokoj dosc maly 6x5

Edytowane przez rerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zazdroszczę budżetu :P Po drugie skoro masz tyle kasy to stać cię na rozejrzenie się za topowymi modelami i przesłuchanie ich. W tym budżecie dobre kolumny jakoś bardzo mocno się od siebie nie różnią, trzeba je po prostu posłuchać. Co do 5.1 czy 2.1, zależy co wolisz. Jeżeli lubisz przestrzenny dźwięk i masz gdzie to 5.1. rozstawić to czemu nie. Jeżeli nie chce ci się bawić w rozmieszczanie kolumn lub nie masz miejsca bierz 2.1, albo jakieś duże podłogowe 2.0 i sub nie będzie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po dlugim czasie chcialbym ze sluchawek czesciowo przerzucic sie na glosniki. Mialyby rowniez sluzyc jako glosniki do kina domowego. Zastanawiam sie czy jest sens kupowania zestawu 5.1(kolumny+blu+amp) skoro efekt moze nie byc tak dobry jak na sluchawkach(hifiman 5le, HD800). Wiec powstaje pytanie. 2.1 o klase lepsze czy tez 5.1? Cena obejmuje caly zestaw lacznie z reszta. Muzyka to glownie klasyka, rock, metal i ich pochodne.

 

I jezeli ktos moglby napisac to prosze o ewentualne zestawy. Pokoj dosc maly 6x5

 

 

Proszę bardzo - w takim metrażu i budżecie jak dla mnie fenomentalny zestaw:

 

 

Xavian XN Piccola

+

 

CAYIN A-88T

 

Dobre DACe i CD to już mniejszy kłopot bo można tanio a dobrze.

 

Alternatywny zestaw:

 

Aries Reference

 

+

 

KRELL S300i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki Cayin na lampach KT88 to jest jeden z najmocniejszych wzmacniaczy w tych pieniądzach jakie znam - ta lampa wysteruje bez problemu znacznie większe kolumny. (moje monobloki lampowe na KT66 bez problemu wysterowały np. kolumny Akkus - RedWine na bardzo wymagających przetwornikach accutona). W przypadku lamp nie należy się kierować mocą wzmacniacza ale jego konstrukcją i zastosowanymi lampami i ich wydajnością prądową. Takie lampy jak KT66, KT88, 6550, 300B, czy nawet 2A3 wydajność prądową mają gigantyczną. Recenzji nie brakuje. Polecam poczytać choćby tu:

 

http://www.6moons.com/audioreviews/cayin/a88t_2.html

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-i-sympatykow-produktow-cayin-spark_92582.html

http://www.audiostereo.pl/cayin-a-88t-wzmacniacz-lampowy_15075.html

http://www.audiostereo.pl/najlepsza-konstrukcja-na-kt88_49644.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma być taniej to taki

 

Hegel H70

 

również sobie świetnie radzi z Xavianami, tu jest test:

 

http://agdlab.pl/testy/xavian-xn-piccola-test-pasywnych-kolumn-podlogowych,37599,page5/#testy-odsuchowe-hegel-h70-xavian-xn-piccola

 

sam słuchałem takiego zestawu na wystawie i byłem pozytywnie zaskoczony.

 

za resztę można brać bardzo ładnego

MARANTZa UD5005

 

 

Choć dla mnie bardziej uniwersalny będzie

 

 

Popcorn Hour C-300

Po wyjściu coaxialnym można podłączyć dowolnego DACa np.

 

http://www.q21.pl/hegel-hd2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Creek to sprawa nie jest taka prosta , nie jestem zbytnio fanem angielskich piecyków ale jak dla mnie sprzęt tej marki kieruje się innymi wartościami....dynamiki ci może brakować..i tutaj możesz się ostro zawieźć.

 

Tak naprawdę to gratki dla tej firmy bo połączyli piecyk oraz kolumny które nie mają same w sobie żadnego wyrazu ale razem tworzą zestaw raczej tylko do muzyki spokojnej , jazzu oraz partii vokalnych .

 

 

Miałem podobny budżet co ty , nie jest to kwestia na pewno spędzonych kilku chwil na forum , tutaj w grę wchodzą raczej pół roczne odsłuchy...

 

Między bogiem a prawdą to przy twoim obecnym budżecie i preferencjach muzycznych proponowałbym coś ze stajni Vincenta w połączeniu z JM Lab Electra 1007S . Oczywiście tylko sugeruje ale słuchałem ostatnio takiego połączenia przy utworach Nighthawks i powiem szczerze koparka mi opada ale to chyba ze względu na fakt że moje uszy nie trawią innych kolumn oprócz francuskich. Sprawdź sam powyższą konfigurację a może to będzie to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez juz okolo kilka miesiecy slucham. Problem w tym ze w kazdym zestawieniu brakuje mi czegos. Wszystko ma jakis ubytek. Jak nie slaby bas to lokalizacja, przestrzennosc itd.(Z poczatku chcialem zestaw 5.0/5.1 ale za te pieniadze nie przebije dobrych sluchawek). Moze okresle sie dokladniej. Chcialbym czysty rozciagniety bas nie wchodzacy na inne pasma ale bedacy ladnym, kontrastowym tlem. Przestrzennosc rowniez duza jako ze jest to pokoj otwarty. Czystosc i dokladnosc to chyba nie musze pisac ale brak mi prawie we wszystkich glosnikach wypelnienia w dzwieku. Wszystko jest jak pusty przekaz :( Mam nadzieje ze ktos zrozumie moje rozwody... Aha i przede wszystkim musi byc to tez zestaw z blu(blu i amp nie musi byc z tej samej serii).



Aha i pytanie. Czy jezeli mam otwarty pokoj, okolo 5.5x5.5 to czy lokalizacja i przestrzennosc bedzie dobra? Oczywisce na 2 kolumnach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i pytanie. Czy jezeli mam otwarty pokoj, okolo 5.5x5.5 to czy lokalizacja i przestrzennosc bedzie dobra? Oczywisce na 2 kolumnach

 

dużo zależy od ustawienia kolumn, odległości od ściany, odległości między kolumnami i wytłumienia pomieszczenia. Warto też czymś odizolować kolumny od podłoża np. plintami granitowymi. Doradziłem prostą dwudrożną konstrukcję - Xavian właśnie dlatego żeby w takim metrażu mogła zabrzmieć. Xaviany Piccola jak i Aries Reference grają wybitne przestrzennie i holograficznie jeśli się je odpowiednio napędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no , tylko nie Xaviany , one bez subwoofera nie istnieją , to są kolumny skierowane tylko dla mega fanów tej czeskiej firmy , bas nie rytmiczny , dynamika jak dla mnie nie akceptowalna i to wszystko za 8 tys ?

 

Rzerzy , powiedz mi co już słuchałeś , mialeś styczność z B&W ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 serie b&w (najbardziej znane w tym zakresie), wiele cantonow, dali, boston, audio physic, klipsch. Jeszcze kilka mniej godnych uwagi ale wlasnie mam problem ze zlokalizowaniem studio16, a bardzo mi sie podobaja i musze ich przesluchac przed zakupem. Co do amp i blu myslalem o wysokich modelach marantza(sluchalem i duzy plus dla nich glownie za rezerwe mocy). Kiedys pisales w moim starym poscie ze jestes z Gdyni. Gdzie warto pojechac i poszukac czegos ciekawego w 3city?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no , tylko nie Xaviany , one bez subwoofera nie istnieją , to są kolumny skierowane tylko dla mega fanów tej czeskiej firmy , bas nie rytmiczny , dynamika jak dla mnie nie akceptowalna i to wszystko za 8 tys ?

 

O jak miło poczytać wpis rodem z audiostereo gdzie każdy wie lepiej, słyszy lepiej i narzuca swoje zdanie innym. Dynamika w Xavianach Picolla jest fenomenalna. Są to jedne z najlepszych kolumn jakie słyszałem w takich pieniądzach, a bawię się odsłuchy hi-endów nie od pół roku tylko od lat 10. Subwoofer to se można wsadzić w.... budżetowe kino domowe żeby grał buum - cyk, buum -cyk jak komuś w 50 metrowym pokoju basu brakuje! I będzie dyskoteka :/ W pokoju 6x5 subwoofer klasy budżetowej będzie psuł każdy zestaw jak nic. Bowersy i Kefy wysokie grają sucho i twardo przy Xavianach które pokazują nieprawdopodobną plastyczność i przeźroczystość i kulturę grania - idealnie oddają to co gra w systemie. To samo się tyczy studio16 aries reference które grają podobnie co Xavian Picolla tylko jaśniej i bardziej transparentne. Oba modele trzeba napędzić naprawdę mocnym wzmacniaczem żeby wysterować wcale nie łatwe do napędzenia Scan Speaki - dlatego zasugerowałem lampę na KT88. Każdy ma swoje upodobania dźwiękowe - ja cenie zrównoważony dźwięk, spektakularną przestrzenność, "znikanie" kolumn z pomieszczenia, wciągającą średnicę - namacalny wokal i bardzo plastyczny i nisko schodzący ale naturalny bas. Dlatego wymieniłem te a nie inne kolumny. Oczywiście odsłuch przed zakupem jest najważniejszy - wydając taką kwotę warto się przejechać do Tychów gdzie miły Pan Grzegorz zaprezentuje na odpowiednim wzmacniaczu o co autorowi Ariesów chodziło...

Edytowane przez johnys
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo taka jest prawda , nie wiem na czym słuchałeś ale ja na Arcamie , studio 25 metrów i po prostu wyszedłem bo nie wiedziałem co się dzieje , zresztą potencjalny kupiec tez nie był zadowolony o czym jednoznacznie mówiła jego mina. Nie udzielam się na audiostereo więc zapewne mnie z kim pomyliłeś ale cieszę się że nie tylko ja tak sądzę.

 

Co do pytania twojego , polecam TOP-Hi FI Sopot , jeśli widzą że masz klops to obskakują cię jak złoto i podłączają co tylko chcesz.

 

Albatros Gdańsk ale tutaj "łysy Kojak" dostaje chyba pieniądze od Kefa bo hejtuje tą markę nie miłosiernie ale nie zmienia to faktu że ma kilka fajnych pozycji.

 

Oraz Premium Studio w Gdańsku , jak się nie mylę to po lewej stronie od wejścia mają parę wspomnianych przez ciebie Studio16 , mają Nady , Xindaka itp

 

"Hi FI ja i TY" w Gdańsku Oliwie , przemiły starszy Pan , nowe wysokie modele Tannoyów , bardzo dużo sprzętu wysokiej klasy , Naim , świetne studio.

 

 

Tylko te 4 miejsca warto odwiedzić. Najlepsze ceny ma Albatros tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avance musisz posłuchać sam , dla to one kują w uszy , po złych doświadczeniach z odsłuchu u Gdańskiego przedstawiciela mam dość tej marki a po drugie źle szukasz , myślisz że wzmacniaczem za 3 tys uciągniesz takie potwory ?

 

Klipsch prawie każdy świetnie gra , sprawdź

 

Canton , pierwszy raz widzę jakiś wyższy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no da radę złożyć piecyk w tej cenie na rewelacyjnych komponentach , zapewne Johnnys i Szatynbury by ci tu podpowiedzieli co i jak ale to nie zmienia faktu że kolumny musisz wybrać sam.

 

Ciężko tutaj cokolwiek pisać , wybór sprzętu audio to naprawdę jedna z najcięższych decyzji do podjęcia. Jak masz wolne to zwiedzaj większe salony Hi-Fi , weź ze sobą płyty i słuchaj wszystkiego co mają. Po miesiącu będziesz miał obraz czego spodziewać się po danej marce . Sięgnij również po miesięcznik HI-FI i Muzyka , trochę Ci rozjaśni sprawę i na kierunkuję czego szukać.

 

Mimo wszystko tak jak mówiłem spróbuj Rotel/NAD + Jmlab Electra , nie tam żebym jakoś autopromocję robił czy mega zaślepiony był ale ojciec posiada taki zestaw i słucha takiej samej muzyki jak ty i jak na razie po 3 latach dalszych spacerów po salonach nic godnego nie znalazł na następcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zainwestowal w te Canton-y i do tego jakis mocny, lekko cieply wzmak typu Vincent (link ponizej). Nie wiem jak pozostale dwa modele, ale widzialem na wlasne oczy wykonanie

Cantona Reference, po prostu mistrzostwo swiata !!! :o .

 

Niestety nie sluchalem ich, jednak sadzac po nizszych modelach wnioskuje, ze sa to neutralne kolumny. Dlatego wspomniany Vincent, moglby fajnie je podkolorowac i bylaby bajka :rolleyes: .

 

http://allegro.pl/vincent-sv-236mk-i3055680606.html

 

Choc z drugiej strony, wolalbym cos bardziej uniwersalnego, czyli 5.1 lub 7.1. W tym wypadku, postawilbym na monitory aktywne takie jak w linku ponizej i do tego sub ;) .

 

http://guitarcenter.pl/catalog/studio/monitory/monitory-aktywne/mackie-hr-824-mkii

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności