Skocz do zawartości

Małe monitorki na biurko


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na rynku jest szereg produktów które można postawić koło monitorka, aby wieczorem cicho posłuchać muzyki, czy też poraczyć się dźwiękami płynącymi z gry. Które z nich są godne polecenia i zagraja na jakimś przyzwoitym poziomie? Zainteresowały mnie Microlaby B-73 i Modecomy MC-HF24 i MC-HF40. Głównie przyciąga mnie do nich cena. Lubię dźwięk który nie jest mocno rpzybasowiony, z dobrą górą. O ile ilość basu mogę zniwelować pokrętełkiem, które chyba każde z tych satelitek mają, to już ładnie brzmiącej góry nie zdobędę poprzez żadne zabiegi, jeśli głośnik będzie słabo grał. Stąd moje pytanie, jakie głośniki do +-200zł będą miały ładne, naturalne brzmienie, oczywiście adekwatne do ceny. Zależy mi jeszcze na dwóch wejściach analogowych do takowych kolumienek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HF24 raczej nie warte uwagi, B-73 mają dobrą górę i środek ale bas jest słabiutki, co nie dziwi, są w końcu malutkie. HF40 mają bardzo dobry bas, soprany też dobre, ale średnica kuleje... Może Creative T20? Góra i średnica bardzo dobra, bas trochę gorzej ale jeżeli ci na nim nie zależy to polecam jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku zdecydowałbym się na Modecomy HF40 - tylko czy one za duże nie będą, poza tym mają bass reflex, a woalłbym żeby stały przy ścianie...

W jakiej konfiguracji słuchałeś tych wszystkich kolumienek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HF24 i B73 nie słuchałem, opieram się na opiniach innych. HF40 słyszałem tylko w sklepie ale nawet fajnie grały. T20 mam w domu i w sumie pod względem jakości dźwięku są bardzo dobre moim zdaniem, ale one są małe i basu nie ma za dużo, nie jest też jakiś niski... do tego bassreflex czasem lubi wybrzmiewać strasznie plastikowo. Nie mniej T20 powinny ci się spodobać, tylko tak jak mówię nie są to potwory pod względem mocy. Z tego co widzę masz chociażby Tonsile, Creativy to trochę inna szkoła, nie grają tak ostro i agresywnie jak Tonsile, bardziej klarownie, nie mniej do cichego słuchania przy kompie powinny się sprawdzić idealnie, a na głośniejsze słuchanie masz lepsze stereo. Co do bassreflexu, kolumn i tak się nie stawia maksymalnie do ściany, one powinny być pod kątem żeby grały w stronę słuchacza, nie mniej kilka cm od ściany powinno wystarczyć dla typowego bassreflexu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego ile chcesz wydać. Ja sobie sprawiłem aktywne kolumny sven royal 2 i jako monitory bliskiego pola sprawują sie znakomicie, mam je na biurku bilsko siebie a pomimo to grają bardzo dobrze, wręcz chyba do tego były stworzone. Grają lepiej od tego co słyszałem, od tanich 2.1, po jakieś starsze kolumny tonsila i na logitechach z906 kończąc. O ile masz więcej czasu i chęci zawsze możesz się rorzejżeć za fajnymi kolumnami na allegro. Te wzmacniacze co masz to sa takie słabe że na tampa chcesz wymieniać czy nie masz jak ich używać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile chcę wydać, miło by było nie więcej niż 200zł, ale jeśli uznam że coś jest warte wydania większej sumy to wydam. Dopóki będzie miało sens kupić coś droższego co z audigy se i rozstawione na biurku zagra sensowniej niż tańsze i ocenię że te zmiany są warte moich pieniędzy, to mogę dołożyc:D A temat założyłem żeby się rozeznać w rynku, co w ogóle szukać w sklepach.

Ależ ja uzywam zestawów wymienionych w sygnaturce i właśnie te tonsile grają dla mnie fatalnie, a Infinitki z denonem - cóż:D One są do słuchania w salonie, mam za mały pokój i nie mają bezpośrednio racji bytu. Ale jako że małolat jestem i z ojcostwem mieszkam to i dostęp mam do nich ograniczony. Zwłaszcza że komputer mam u siebie i gdy przy nim siedzę dysponuję tylko tandetnymi tonsilami. I właśnie dlatego chce je wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 200 zł lepiej od tonsili zagrają wspomniane prezemnie creativy, ew. HF40 jeżeli nie przeszkadzają ci braki w średnim paśmie. Moim zdaniem warto by dopłacić do Modecomów SHF56, grają naprawdę dobrze, ew. dorzucić do Modecomów SHF80u/120u jeżeli szukasz poważniejszego stereo, są to podobne konstrukcje do tych svenów co opowiadałem. Ew. zawsze możesz poszukać jakiś fajnych podstawkowych kolumn, do tego wzmacniacz który masz czy tamp i będzie miło. Gdy szukałem kolumn na allegro moją uwagę przykuły eltax monitor III, może na allegro znajdziesz. Z innych ciekawych kolumn są mission, whaderfale, niektóre kody... denony, tannoye, coś się pewnie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mają być satelitki, nie żadne podstawkowe. Głosno to ma nie grać, liczy się jakośc dźwięku. Nie mam żadnego wzmaka aby pod coś podpiąć. Już HF40 mogą być dla mnie za duże. Na czym polegają te braki średniego pasma? Słuchałeś dokładnie te tonsile które mam? W ostatnim zdaniu wymieniłeś kilka amrek i nic z tego... Ja chcę konkretnych opini, jednak jeśli miałyby to byc jakies malutkie podstawkowce, to takie które zagrają dobrze z bliska i są możliwe gdzieś do odsłuchania. A żadnych używanych kolumienek z tych firm raczej nie kupię bo to byłoby szukanie po omacku, bez słuchania. Jakby chciał normalne stereo to bym sobie pojechał i posłuchał.... Ja chcę małe głośniczki do monitora i tyle. Skoro HF24 nie słuchałes, czemu je tak krytykujesz? Mógłbyś przytoxczyć jakieś dobre źródło, recenzje? Bo ich wielkość i cena mi bardzo odpowiadają.

Edytowane przez iMpus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem małych rozmiarami kolumienek do cichego odsłuchu. Udało mi się kupić używane Logitech Z-10, świetnie grają zwłaszcza jak na swoje rozmiary. Mam też T20 do słuchania z tabletu w innym pomieszczeniu - źle nie jest, ale wolę jednak Z-10. Jeszcze podobno Z-520 są niezłe jak się im tylny głośnik zaklei/odlutuje. Nieraz są na allegro w okolicach 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z-520 wyglądają jak typowe pierdziawki, może za 100 zł się sprawdzą ;p HF24 nie grają jakoś super, HF40 zauważalnie lepiej, poczytaj: http://zakupek.pl/test/glosniki/porownanie-modecom-mc-hf24-i-mc-hf40/

Skoro chcesz coś małego to tak jak mówię, Creativy T20 się sprawdzą, jak kolega wyżej mówi to Z10 też ciekawe, akurat masz je na allegro: http://allegro.pl/rarytas-logitech-z-10-klasyka-i3077568954.html

Możesz jeszcze szukać używanych zestawów creativa czy logitecha, szczególnie te starsze jak Z-4 itp. w miarę fajnie grają, tylko to już 2.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego 2.1 Lubię stereo i chcę stereo.... Jakoś logitech nie przekonuje mnie jako firma, do tego nie ma ich nowych. A jeśli mam kupić takie malutkie omnitorki za psie pieniądze to tylko nówki... Jak będę w jakimś sklepiem po prostu odsłucham jakichs tanich microlabów czy też modecomów i na tym się skończy... Chyba że ktoś zapoda jakieś dobre kolumienki do t-ampa,tanie, nowe, nieźle brzmiące i dobre jako monitory bliskiego pola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Z-10 to naprawdę okazja. Nowe kosztowały co najmniej 2x tyle. Do tego mało kto je sprzedaje. Wg mnie w tej wielkości nie mają konkurentów, wcale dużo gorzej od mojej miniwieży nie grają, fakt, ze mocną V-ką, ale mają regulację tonów i u mnie zarówno bas jak i sopran w położeniu na minimum i jest bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności