Skocz do zawartości

Recabling Shure 240A


Serji

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zakupiłem sluchawki jak w temacie, aczkolwiek nie jestem z nich do końca zadowolony. Grają fajnie, szczegółowo, ale brakuje mi w nich basu. Próbowałem wygłuszenia róznymi materiałami, jednak skutek zerowy. Byc moze jest to wina odtwarzacza (Sony A826), jednak coraz poważniej zastanawiam się nad recablingiem.

1. Najważniejsze ! - Czy to ma sens i czy nie lepiej zmienić źródełka.
2. Czy zmiana kabla wniosła by coś do dzwięku - głębszy bas, lepiej wybrzmiewające talerze ?
3. Ile by mnie taka operacja wyniosła - żeby to jakoś wyglądało no i powiedzmy, że koszty studenckie - max 150zł all.
Dzięki za wszelakie sugestię.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tyle

 

Lepiej kup nowe źródło, pisałeś już PM, ale tu też napiszę, to jest naprawdę mała zmiana, o ile w ogóle jest. Shure to ogólnie nie są słuchawki basowe, z nich raczej trudno będzie wydusić więcej basu.

 

Zmiana playera będzie lepsza. Ja gram pentagramem eonem cineo, gdy włącze bas na full, to jest go słyszałem więcej, o dużo więcej niż z telefonu.

 

IMO lepszą decyzją będzie zmiana playera

 

 

Wysłane z mojej Nokii 3310 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zakupiłem sluchawki jak w temacie, aczkolwiek nie jestem z nich do końca zadowolony. Grają fajnie, szczegółowo, ale brakuje mi w nich basu. Próbowałem wygłuszenia róznymi materiałami, jednak skutek zerowy. Byc moze jest to wina odtwarzacza (Sony A826), jednak coraz poważniej zastanawiam się nad recablingiem.

1. Najważniejsze ! - Czy to ma sens i czy nie lepiej zmienić źródełka.

2. Czy zmiana kabla wniosła by coś do dzwięku - głębszy bas, lepiej wybrzmiewające talerze ?

3. Ile by mnie taka operacja wyniosła - żeby to jakoś wyglądało no i powiedzmy, że koszty studenckie - max 150zł all.

Dzięki za wszelakie sugestię.

Pozdrawiam :)

 

1. Zmiana źródła wg mnie wiele nie wniesie, Soniaki ponoć są dość basowe

2. Rekabling w SRH240 daje pozytywne rezultaty, bas ma większy impakt ale nie jest go znacząco więcej, średnie są lepiej wypełnione, góra bez zmian. Nie są to zmiany ogromne, raczej subtelne, do zauważenia, ale najlepiej mieć druga parę do porównań (ja właśnie z drugimi porównywałem).

3. To zależy od użytych materiałów i ilości roboty - o dokładną wycenę pisz PM-kę. W budżecie na 150% się zmieścisz ;)

Osobiście polecałbym raczej modowanie - już mam pomysł co i jak, tylko bym musiał się jeszcze im dokładniej w środku przyjrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Perul

 

Serio różnice zauważasz? Ja zrobiłem swoje canarkiem i różnicy zbyt wielkiej (subtelnie basik się zmienił, ale nie adekwatne do ceny) nie widzę :/

 

Co do playera różnica pewnie będzie, to widać choćby podłączając je do telefonu, a potem playera, chyba, że tan Sony jest naprawdę tak dobry (nie znam tego modelu)

 

 

Wysłane z mojej Nokii 3310 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Perul Serio różnice zauważasz? Ja zrobiłem swoje canarkiem i różnicy zbyt wielkiej (subtelnie basik się zmienił, ale nie adekwatne do ceny) nie widzę :/ Co do playera różnica pewnie będzie, to widać choćby podłączając je do telefonu, a potem playera, chyba, że tan Sony jest naprawdę tak dobry (nie znam tego modelu) Wysłane z mojej Nokii 3310 za pomocą Tapatalk 2

Różnicę zauważyłem tylko dlatego, że miałem do porównania zwykły egzemplarz. Wg mnie zmiany są subtelne (o czym już pisałem). Podobnie sprawa ma się w CAL po rekablingu (też miałem 2 egzemplarze do porównań), choć wg niektórych to "zupełnie inne" słuchawki - imo siła autosugestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widać, że w moim modelu 240A piankę już chłopaki od Shure-a wyjęli ;)
EDIT - juz obczaiłem o którą gąbeczkę chodziło, zaraz powyjmuję i sprawdzę

Edytowane przez Serji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Wzmak pomoze, Fiio E11 lub Andes

W przypadku SRH240 wiele nie pomoże. Słuchałem ich bezpośrednio z grajka (Samsung P3), oraz z pośrednictwem tranzystorowca i lampowca. Najgorzej było na lampie, bo już nadmiernie rozjaśniła te słuchawki (są jasne z natury) a na playerze i wzmacniaczu praktycznie tak samo, no może ciutkę wzmacniacz pomógł, ale w porównaniu z tym co CAL zyskały to Shure nie zyskały praktycznie nic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności