Skocz do zawartości

IEMowy odpowiednik HD650 lub K550


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

A tak poza tym zależy do czego to podepniesz. Bo źle napędzona multiarmatura... przykładowe wykresiki poniżej

 

http://rmaa.elektrokrishna.com/Comparisons/Cowon%20D3,%20Sansa%20Clip+,%20Sony%20A845,%20Archos%2032%20-%2032%20Ohm/fr.png.pagespeed.ce.7iq0qdrCPq.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jvc ha-fx700 podobno wyraźną v-ką grają. Sam bym z ciekawości posłuchał, ale w ciemno na pewno bym ich nie kupił.

 

1000x500px-LL-aa0a6156_jvc.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak by the way, to wiecie moze o co chodzi z tym ze nikt sie nei chwali wykresami fr swoich customów? mam wydac 5k nie znajac nawet chcarakterystyki?

Nie prawda, ja do swoich UM Merlin mam :)

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, Kanał słuchowy ma inny sposób "podbijania" częstotliwości niż małżowina+kanału uszny i inny niż głowa+małżowina+kanał. Pewne rozwiązania jak np podbicie w niektórych miejscach czy wycięcie w innych jest potrzebne bo kanał słuchowy naturalnie rekompensuje te "braki"

 

Zakres 2kHz do 5kHz to już nie średnica a wysokie tony. Plastikowy dźwięk snare'a bierze się z nadmiernego podbicia zakresu ok 3-5kHz. Wszystkie słuchawki monitorowe będą miały ten zakres obcięty nie bez przyczyny.

2. porównujecie różne wykresy, wykonywane na różnych maszynach z różnym filtrem (diffuse filed) oraz w różnych skalach.

 

Fatso - jeśli zależy Ci na idealnie dostrojonych słuchawkach do ucha to bierz Etymotic ER4.

 

Do HD650 najbliżej SE530.

 

Pamiętajcie że źródło ma ogromne znaczenie przy armaturach - niska impedancja wyjściowa odtwarzacza = więcej basu mniej wysokich, wysoka impedancja wyjściowa = bezbasie/ sporo wysokich tonów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak kupie i do Ciebie wysle :) To jak ?

Co kupisz i do mnie wyślesz? Jak chcesz to za 15tys zł zestroje Ci takie słuchawki jakie tylko chcesz, i pokryje koszty przesyłek we wszystkie strony i zorganizuję Ci dokładne pomiary.

Edytowane przez piotrus-g
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso, gdybyś był zainteresowany, mogę Ci pożyczyć Phiatonów na chwilę. Grają bardzo szeroko, jednak są jasne z natury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Zawish, że napisałeś, że go nie słuchałeś. To że lampy grają ciemno i muzykalnie to jakaś kosmiczna bzdura. Każda lampa gra inaczej, jedne cieplej inne zimniej, niektore szczegółowo a chińskie lampy mulą :)

 

Akurat ten misiek, gra bardzo szczegółowo, z olbrzymim wykopem, niestety troche brakuje mu mocy do HD650, ale większość słuchawek pędzi jak szalony.

 

Co do moich AMPów, to poza Miśkiem mam jeszcze RSA Predator, O2, FIIO E7, FIIO E07K, FIIO E12(wypożyczone, ale jednak), FIIO E09K. Dzisiaj podłączałem się jeszcze pod Lehmanna BC. Dołek jest, a raczej był - bo dzięki dobrym radom wujków 4ndr3 i Piotusia-g znalazłem sposoba.

 

No chyba, że to co napisałem powyżej to kiepski tor. To przepraszam, rzeczywiście, posypuję głowę popiołem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dociałem szare triflangi od Jaysów, wsadziłem do środka tulejkę z Comply od W4, w ten sposób udało się je założyć na W4 i nie spadywują, a dzwięk mnie zabił - naprawde.

Właśnie po raz kolejny upewniam się, że Division Bell jest genialne !!!

4ndr3 i Piotrus-g - Macie u mnie antałek wina (jako, że piwo rzadko piję), zapraszam anytime :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności