Skocz do zawartości

IEMowy odpowiednik HD650 lub K550


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, jeszcze jedno. Pianki pasują z Kosz the Plug w komplecie ze słuchawkami są trzy, można kupować słuchawki dla pianek a słuchawki rozdawać znajomym. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa, że mam na biurki i UM3X - te to wogóle odpadają...Nie dość, że wokale jak zza młyna, to średnica cofnięta i ta sama dziura na częstotliwościach.

Cofnięta średnica w UM3x? :woot: Dobra, to ja głuchy jestem. To i PFE121 grające tym charakterem co PFE232 mi to udowodniło. Moim zdaniem akurat UM3x mają spory peak na średnicy i takie mają być. Kurde, jakby W4 miały ich body to były by dla mnie IEMami perfekcyjnymi...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nas są zamiennnikiem widocznie, masz źle dopasowane pianki... Być może nie jesteś do końca kompatybilny z armaturami i nigdy nie znajdziesz tego czego szukasz. Może Twoje HD650 nie grają tak jak nasze na 99% mamy inny tor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę peaka na średnicy -

83ca37492d2b157479134109d210d075.png

A dołek mają w tym samym miejscu co W4, fakt jednak, że jeszcze głębszy. Za to wygląd :) miodek.



Co to te pianki Kosz the Plug ?

 

A co do armatur - b. pasuje mi barwa HF3 Etymotica, ale niestety scena nie ta i ilość powietrza nie ta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i uważam, że tak grają najlepiej. Miałem kilka różnych kabli, tych polecanych na forum również i dla nas to pomyłka. Za to reszta toru raczej jest idealnie spasowana i raczej dość oryginalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doków ze sceną z prawdziwego zdarzenia nie ma zbyt wiele. Te z szerszą jakie słyszałem to: vSonic gr07 - jednak pewnie będą dla Ciebie grać zbyt "sucho", niestety nie mają zbyt realistycznego tembru, jednak pasma jest w miarę płaskie; potem Senki IE8 - scena ogromna, ale brzmienie ukierunkowane na dominujące niskie tony, średnica sprawia wrażenie cofniętych, no i góra też laid back, ogólnie takie zdystansowane i lekko ciemne granie; wymienione już Radius hp-twf11/21 - wg mnie najbardziej naturalne z wyżej wymienionych, myślę że warto posłuchać, może ktoś z forum użyczy na chwilkę? w polskich sklepach nie szukaj, bo nie znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak KaDargo i Andr3 uważam, że UM3x nie mają cofniętej średnicy. Średnica to jest to co pociąga w tych słuchawkach. :))

 

Bardzo szeroka scena w dokach to tylko w dynamikach lub customach.

Edytowane przez haesor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mamy fundamentalną różnicę, dla mnie hd650 przed wymianą kabla były niestrawne i zamulone. Teraz są bardzo równe i przypominają brzmieniem K550.

Takiego też brzmienia szukam w dokach, i takie w 90% są W4. Ale przeszkadza mi dołek na wysokiej średnicy i brak wybrzmiewania wysokich tonów. Dlatego pytam o inne opcje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle kiepski, co nie całkiem dopasowany do tych słuchawek. Użyłem słowa "kiepski" właśnie w tym znaczeniu.

 

Jedyny kabel który mam inny to ten fabryczny od phb bo inaczej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie jest to temat o HD650, a o IEmach. Jeśli masz tor na których HD650 brzmią na stockowym kablu tak jak UM3Xy, ktore mi się nie podobają, to dlaczego niby powinienem zmienić tor ? Żeby zaczeł mi się podobać UM3Xy czy żebym przestał lubić HDki ?

 

Ja nadal szukam IEMów które będą miały równe pasmo i szeroką scenę. Ety mają coś czego nie mają westony i odwrotnie. Stąd dalsze moje rozważania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro u Ciebie UM3x mają cofniętą średnicę, to coś jest nie halo. Ja odpadam.

 

A o torze wspomniałem w kontekście kabla, twierdząc że to nie kabel jest zły i stockowy na odpowiednim torze jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapajcie wykres:

 

arta-fr-sm3.png

 

Grają tak, że nic im nie brakuje... Może trochę więcej basu by się przydało... Wygoda na + w 2 wersji, bo pierwsza wersja SM3 przez tą kanciastą budowę była nie do zniesienia jak ktoś ma małą conchę..

Góra jest poukładana, łagodna, średnica jak w shure535.

Edytowane przez haesor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności