Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne zamknięte


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poszukuję słuchawek nausznych, zamkniętych, szczególnie ważny jest dla mnie "idealny" bass, żeby był tylko tam gdzie jest przewidziany przez autora, czyli nie za dużo, nie za mało. Mój gust muzyczny jest dość rozległy poczynając od jazz'u, przez funk, soul, rock, Blues, lata 60-70, kończąc na Rapie, tym zza oceanu , a szczególnie lata 90 i chyba właśnie rapu najczęściej słucham przemieszczając się z punktu A do B, a takich słuchawek szukam, słuchawek na ulicę, takich w których nie będę słyszał miejskiego szumu i rap będzie w nich dobrze płynął. W domu używam: bezprzewodowych AKG K912 i to na nich najczęściej słucham Jazz’u itd.

 

Odtwarzacz: Niestety Samsung Galaxy S, gdyż Sansa Fuze odmówiła posłuszeństwa. (Możliwe, że niebawem Iriver e40)

Szukałem słuchawek raczej po cenie, bo co do specyfikacji znam tylko podstawy. Który model z tych byście wybrali?

 

1. Panasonic RP-DJS400AEW

2. Sony MDR-ZX600

3. CREATIVE AURVANA LIVE! (choć ich wygląd mnie nie powala)

4. AKG K518 DJ

5. SUPERLUX HD661

6. Audio-Technica ATH-SJ55 Dj

7. Shure SRH 240

 

Chyba, że możecie polecić coś co bardziej odpowiada mojemu gustowi muzycznemu :) Jestem jak najbardziej otwarty na wszelkie propozycje.

 

 

PS: Co sądzicie o Wzmacniaczu Słuchawkowym FiiO E3, da radę i czy przyda się przy Samsungu Galaxy S?

Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję,
Kamil.

Edytowane przez Gream
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k518 mają dużo, nawet chyba za dużo basu

shure za to mają go za mało

 

myślę, że to są dwie skrajności, które chyba, możesz wykreślić z listy

 

CAL!? na pewno są dobre, ale myślę, że znajdą sie lepsze ;)

 

reszty nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up

 

ty czytać nie umiesz?

dla niego ważny jest bas. shure są dobre, ale basu nie mają, mają takie pomruki na poziomie średnie-bas(mid-bas), brzmi to ładnie, ale jeżeli dla Greama ważny jest bas, to shure nie są dla niego...

 

to że uważasz je za dobre (ja z resztą też tak uważam) to nie znaczy, że trzeba je wszystkim wytykać niezależnie od tego, czego słuchają i czego wymagają od swoich sluchawek

Edytowane przez kieko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autor nie pisze że bass ma być "mocny" a ważny, tam gdzie powinien być, nie za dużo nie za mało i Shure mz dają własnie taki efekt, z mojej strony odnoszać się do listy także SRH240

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonica odrzuć, poza HTF600 i HTX7 reszta nausznych jest raczej nie warta swojej ceny. Z SRH240 może być różnie - do jazzu czy rocka są naprawdę świetne, w rapie może brakować basu (ilościowo, bo sama jakość basu bardzo dobra), jeżeli ktoś lubi łupnięcie w beacie, dlatego najlepszy będzie osobisty odsłuch i ocena. ZX600 nie słuchałem, ale podobno do rocka całkiem fajne słuchawki.

 

Jeśli chodzi o FiiO, to nie warto brać E3, dopiero od E6 warto rozmyślać kupno, choć to i tak różnie z tym modelem też bywa.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory, moim zdaniem shure oczywiście sie nadają sie do rocka, jazzu, mają mało, ale za to dobrej jakości basu, lecz jeżeli chodzi o rap, to sie nie sprawdzą.

 

G. napisał też, że słucha wszystkiego po trochu, moim zdaniem, jeżeli w tym 'wszystkim po trochu' trafia sie haus, muzyka klubowa, jakieś elekto, to raczej tego basu będzie zbyt mało i lepszym wyborem będą inne słuchawki

 

@NimnuL

 

sorki, może troszkę za ostro wystartowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Nie napisałem, że słucham "wszystkiego po trochu" tylko, że mam bardzo rozległy gust muzyczny, ale to tylko w doli ścisłości. Nie koniecznie znajdzie się muzyka klubowa, czy electro, ale jakiś dubstep mógłby się nawinąć, choć szczerze wątpię ;) Słucham wszystkiego co można samplować, więc przez moje słuchawki będą przewijały się wszelakie ww gatunki kończąc na rapie bo w sumie wszystko do niego zmierza. Tak więc poszukam Shure SRH 240, żeby móc je przetestować pod względem mojej już ułożonej (strasznie rozbiegającej się jeśli chodzi o brzmienie i dźwięki) playlisty.

A jeśli napisałbym, że słucham tylko rapu to jakie słuchawki byście polecili? Bo prawdopodobnie i tak będę musiał zakupić dwie pary w przeciągu miesiąca, gdyż brat się wyprowadza i zabierze swój sprzęt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "niestety SGS" to bym tak nie do końca się zgodził - do Fuze'a nie mam porównania, ale Wolfsonik w SGSie niezły jest. Znajomemu się podoba SRH240+SGS, ja sam nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam voodoo, odtwarzacz poweramp. Ale fuze z rockboxem i tak bardziej mi odpowiadał, teraz możliwe, że zdobędę Irivera E40 od kumpla po taniości. Ogólnie dziś słuchałem Panasonic'ów RP-DJS400 i odpadają... Sony MDR-ZX600 grały bardzo przyzwoicie, ale muszę wyrwać gdzieć CAL'e i AKG K518 DJ i Shure SRH 240, żeby porównać co i jak. Chyba, że na prawdę macie jakieś swoje typy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voodoo poprawia dźwięk, ale to nadal tylko smartphone (obecnie ten egzemplarz jest bez root'a więc voodoo nie działa ;) Dopiero wgram nowy system, choć nie wiem, czy zdążę bo pewnie będę zmieniał telefon), nie jestem przyzwyczajony do odtwarzania muzyki z telefonu, do tego jest odtwarzacz. To moje zdanie na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Dzięki za informacje, skorzystałem z Twojej rady i gra całkiem dobrze, a na pewno lepiej ;)

 

 

Znacie może jakieś tańsze słuchawki bezprzewodowe podobne do TDK WR700? To było by dla mnie najlepsze rozwiązanie bo i przy laptopie by się sprawdziło i odtwarzaczu.

Edytowane przez Gream
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności