Skocz do zawartości

Upgrade PC


Sconner

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka :) Trochę czasu minęło od mojego ostatniego upgrade komputera i teraz postanowiłem troszeczkę nadrobić zaległości, oto specyfikacja:
Intel Pentium Dual Core E6500 2.93 GHz

NVIDIA GeForce 9600 GT 1GB

Gigabyte G31M-ES2L

4GB RAM

 

Więc, chciałbym móc sobie pograć w jakieś nowsze produkcje na przyzwoitym poziomie (więcej niż aktualne 30 fps w Gulid Wars 2 czy Battlefieldzie 3) co warto tutaj zmienić? Dysponuje niewielkim budżetem, tak do 400 zł maksimum. Myślę, że najbardziej w tyle jest karta. Jakie jest wasze zdanie? Na co to zamienić? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jeszcze jaki ma tam zasilacz... swoją droga podobne się, bo mam podobnego kompa (mam tylko e8400 na 3ghz na razie).

i mam też geforce 9600gt (golden sample)- szukam czegoś cichszego i w miarę taniego i lepszego (tak do 300 zł) opłaca się coś?

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost wydajności będzie ogromny. Tutaj masz recenzję HD7770 i HD7750, w wykresach jest też między innymi 9600GT - http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_radeon_hd_7750_and_7770_review,1.html

Dobra uwaga Azahiel, chodź z tego co wiem HD7770 pobiera jeszcze mniej prądu od 9600GT - 28nm robi swoje :P

eż właśnie rozglądam się za GPU, miałem HD4890 ale po pierwsze brakuje mocy, a po drugie trochę się gotowała pomimo lepszego chłodzenia (miałem Sapphire Vapor-X) i była przez to głośna. Chciałem kupić właśnie HD7770 ze względu że jest wydajniejsza i dużo cichsza, ale chyba jednak dopłacę do HD7850 bo grafikę planuję zmienić minimum za 3 lata a resztę sprzętu nie mam takiej najgorszej bo mam Phenoma II 955 x4 3.2Ghz, 4GB RAM DDR3 więc nie będzie się jakoś specjalnie marnowała.

Co do producenta to polecam Gigabyte, nie są drogie, 3 lata gwarancji no i całkiem dobre systemy chłodzenia. Ewentualnie Sapphire jeżeli nie zależy na gwarancji. Warto też dodać że te radeony genialnie się kręcą, większość sztuk robi koniec suwaka w programie do podkręcania bez żadnych problemów.

Do 300zł szukaj jakichś używanych, może jakieś 5770, 5850 albo coś z serii 6xxx itd. wyrwiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim zależy mi na cichej karcie. Bo monitor i tak maks daje 1280X1024. Ta gt9600 gt jest strasznie głośnia- ale na tej rozdziałce większość gier idzie na full. Także szukam czegoś podobnego/ lepszego i cichego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spokojnie bież 7750, za niewiele więcej niż 300zł powinieneś mieć nową a ciepła to wydziela ona tyle co nic, możliwe nawet że znajdziesz jakąś pasywną a wydajność i tak kilka razy większa od 9600GT.

 

 

dzięki tak zrobię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podłączę, bo też mam 9600GT i już powoli nie wyrabiam, ona po prostu wyje. Komputer mam z 2008 roku jakoś, już wtedy nie była to super maszyna, podzespoły: Intel Pentium E2200 2.20GHz, 2GB RAM, GF9600 GT 512MB, płyta główna to jakiś szmelc, bodajże MEDIONPC MS-7366.

 

 

 

Mam dwie możliwości, albo kupno jakiejś taniej jak najcichszej karty, co by wydajnościowo była min. na poziomie 9600GT, albo złożenie nowego PC. Domyślam się, że nie ma zbytniego sensu kupowania tego Radka powyżej do mojego sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zapomniałem. W przypadku kupna samej karty to tak 200 zł max, nie chcę zbyt dużo ładować w ten komputer, tym bardziej, że już raz zjarało mi płytę główną, a ostatnio padł mi dysk twardy.

 

 

W przypadku kupna nowego kompa to 1000-1500 zł, wiadomo, chciałbym wydać jak najmniej. Priorytety: niezawodność podzespołów, cicha praca i w miarę solidna wydajność w grach. Być może akurat coś da radę kupić, a od mojego zestawu raczej na pewno coś lepszego się znajdzie.

 

 

Uprzedzając ewentualne pytania o problemy z zasilaniem: mam jakiś 400W zasilacz, nie wiem dokładnie, jakiej marki (musiałbym sprawdzić potem). Komputer był kupiony na Allegro w 2008 roku, więc podejrzewam, że raczej nie jest to dobry sprzęt.

 

 

Ale i tak problem tkwi w karcie graficznej; raz przez przypadek zatrzymałem wiatraczek i było cichutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kupna nowego kompa to 1000-1500 zł, wiadomo, chciałbym wydać jak najmniej. Priorytety: niezawodność podzespołów, cicha praca i w miarę solidna wydajność w grach. Być może akurat coś da radę kupić, a od mojego zestawu raczej na pewno coś lepszego się znajdzie.

 

 

 

 

 

Uprzedzając ewentualne pytania o problemy z zasilaniem: mam jakiś 400W zasilacz, nie wiem dokładnie, jakiej marki (musiałbym sprawdzić potem). Komputer był kupiony na Allegro w 2008 roku, więc podejrzewam, że raczej nie jest to dobry sprzęt.

 

Priorytetem w tym wypadku powinna być niezawodna działalność serwisu. Niewiadomo tak naprawde jak zachowa się karta tej czy innej firmy. Osobiście polecam Komputronik. Mimo dwóch reklamacji Kart Graficznych i to dość długich po miesiac kazda zawsze dostawałem możliwość otrzymania nowej w cenie zakupu a wtedy zawsze to już był model wyżej czyli np. HD7850 na 7870 a później na 7950 :)

 

 

 

 

ntel Pentium Dual Core E6500 2.93 GHz

 

NVIDIA GeForce 9600 GT 1GB

 

Gigabyte G31M-ES2L

 

4GB RAM

 

 

 

Więc, chciałbym móc sobie pograć w jakieś nowsze produkcje na przyzwoitym poziomie (więcej niż aktualne 30 fps w Gulid Wars 2 czy Battlefieldzie 3) co warto tutaj zmienić? Dysponuje niewielkim budżetem, tak do 400 zł maksimum. Myślę, że najbardziej w tyle jest karta. Jakie jest wasze zdanie? Na co to zamienić? Pozdrawiam

 

To zależy od twoich oczekiwań dotyczących gry a później monitora na jakim grasz. 30 FPS to troszke mało żeby mówić o płynnej grze. Jaka rozdzielczość jaka jakość ? Wg. mnie zamiast inwestować lepiej przeczekać, dozbierać na lepszy sprzęt niż wymiana poszczególnego podzespołu chyba że jest to karta która w przyszłości może posłużyć i myślę że warto byłoby poszukać czegoś używanego w granicach 7850 lub 7770 jak się nie ma wyobru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu kupiłem GTSa 450, ale miałem wąskie gardło na procesorze (core 2 duo 4400+ - swoją drogą jakby ktoś chciał to niech da znać). Po roku wymieniłem na 4 rdzeniowego phenoma II i teraz tak sobie myślę, że dopóki to od biedy ciągnie jeszcze nowe gry, to w nowy system nie idę. Kto wie co się porobi ze światem jak wyjdą nowe konsole, gry zaczną śmigać na nowych silnikach i znowu będzie peak w wymaganiach sprzętowych i chwilę później wyhamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tutaj kupił (utrafił) na allegro płytę z możliwością OC, chłodzenie (np spartana) i kręcił proca, a kartę? HD4850 to według mnie maks do tego zestawu. Do 400-500zł powinno być w budżecie.

 

Oczywiście kup jakiś dobry zasilacz, starczy do tego fortron 450w z allegro.

Edytowane przez ratosluaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze zasilacz na napisane 600W to nic nie znaczy .. ważne ile ma A na liniach +12V .. Co do DX 11 to na twoim CPU to możesz zapomnieć ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności