Skocz do zawartości

VEDIA VP-SRS210BS


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

W roku 2008 VEDIA w planach sporo premier, nie tylko z zakresu odtwarzaczy audio-video. Ale o tym już pisał Bulbbo więc nic nowego nie napisałem.

 

To może czas na coś nowego ;) A nowe są z pewnością słuchawki VEDIA VP-SRS210BS. Jest to bluetooh'owa wersja znanych już VP-SRS200.

 

 

Co w nich nowego? Przede wszystkim bezprzewodowa komunikacja. To jest niezaprzeczalny kierunek rozwojowy na 2008 rok.

 

VP-SRS210BS to słuchawki które do komunikacji mogą wykorzystywać profile: A2DP, AVRCP, HSP oraz HFP.

 

Zastosowana wersja bluetooth to oczywiście 2.0. Jednak dużą nowością jest zastosowanie jest kości Wolfson oraz systemu SRS WOW HD.

 

Efekt współdziałania tych dwóch technologi znany jest wielu z np. odtwarzaczy iriver. Teraz jest on w słuchawkach :)

 

Rzecz jasna "z pustego nawet Salomon nie naleje", jednak nawet w przypadku kiepskich źródeł dźwięku odczuwa się poprawę brzmienia.

 

Dotychczas sparowałem je z kilkoma Nokiami i SE. I przyznać trzeba jedno - na SE brzmi wszystko lepiej - ale to już na inną rozmowę :P

 

 

Czy słuchawki po bluetooth'ie moga mieć bas? Już wiemy, że tak. Brzmienie VP-SRS210BS zaskakuje tym, że jest niemalże identyczne do tego znanego z VP-SRS200.

 

Po pierwszym podłączeniu do Nokii 6288 i wrażenie "boshe.. muzyka jak ze studni... dno". Szybko naprostował mnie SE K800i i "wow gra ładnie"

 

Później w zasadzie było tylko lepiej. Obecnie dość mocno katuje je na jednym odtwarzaczu (opartym o Sigamtela) i jestem zadowolony niezmiernie.

 

Dźwięk jest lekko stłumiony w stosunku do wersji przewodowej, ale brzmi naprawdę fajnie brzmi. W stosunku do tego co miałem okazjei kiedyś się bawić (Glofisha, Motoroli czy dawno temu Bluetake).

 

Przy niżej jakości utworach pojawiają się także szumy, które nie dają się wyeliminować ... ;( (tak tak, przez przypadek wgrałem Linkina w 128 kbps ;)

 

 

A czmeu parowałem je z telefonem? NIe tylko po to żeby słuchać muzyki ;) VP-SRS210BS posiadają guziczki, które pozwalają obsługiwać telefon!

 

I tak mamy przyciski "next / prev", "vol+ / vol-" oraz "play / stop" i "call / terminate / srs". Poza tym przełącznik do włączania.

 

Jak sie łatwo domyśleć, słuchawki te są też zestawem bezprzewodowym dla telefonów komórkowych oraz muzycznych.

 

Tu pojawiają sie pewne problemy. Bo pomimo, że udało mi się sparować VP-SRS210BS z każdym telefonem, to niektóe zwyczajnie nie chciały mi grać muzyki przez słuchawki.

 

Dlaczego? Tego jeszcze nie wiem, bo w zasadzie dopiero uczę się o tej technologii ;)

 

 

Ale, żeby nie było zbyt różowo. Mimo, tego, że podczas chodzenia (odtwarzacz/telefon w kiszeni - słuchawki na szyjni) nie wstępuje przerywanie sygnału...

 

... to oddalenie się od nadajnika o jakieś 3-4 metry powoduje juz przerywanie. Więc do biegania po domu, słuchawki się nie nadadzą.

 

W tym względzie od lat się już nic nie zmienia. Druga sprawa to czas pracy. Rożne źródła deklarują rożnie. Czas czuwania to ~100h.

 

Jednak czas gadania / muzyki to około 7h. Nie jest to mało - ale i czy jest to bardzo dużo? Nie wiem ile oferują inne produkty.

 

W tradycyjnie dla SRSów ładnym opakowaniu w zestawie oprócz naszyjnikowych słuchawek są także gąbeczki oraz ładowarka sieciowa i manual.

 

 

Poniżej trochę zdjęć, więcej będzie później, bo jak zacząłem robić te, to bateria mi padła ;) Jak są pytania to pisać.

 

 

 

 

 

VEDIA_VP_SRS210BS_real_01.jpg VEDIA_VP_SRS210BS_real_02.jpg VEDIA_VP_SRS210BS_real_03.jpg

VEDIA_VP_SRS210BS_real_04.jpg VEDIA_VP_SRS210BS_real_05.jpg VEDIA_VP_SRS210BS_real_06.jpg

 

 

 

 

EDIT: To nie jest test - nie znam się na temacie BT na tyle, żeby coś oceniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym podłączeniu do Nokii 6288 i wrażenie "boshe.. muzyka jak ze studni... dno".

Miałem identyczne wrażenie gdy połączyłem jakieś słuchawki Motki do Noki 5300.. Najgorzej to nie grało, ale 'studziany' dźwięk mnie mocno irytował, więc z zadowoleniem podłączyłem wtedy moje Cresyny do K750i ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem, z parowaniem / łączeniem się z tel raczej problemu nie ma. Z tymi konkretnymi przepadkami, postaram się sprawdzić (jeśli ktoś ma taki tel "wokół mnie").

 

Problem pojawia sie przy odtwarzaniu muzyki w K800i coś nacisnąłem i nagle zadziało. Ale z W300i mogę odbierać i gadać, ale słuchać muzyki nie. Nie wiem why.

 

Nie mam też pojęcia jak sparować je z notebookiem ;)

 

 

 

EDIT: maba > to chyba ogólna przypadłość Nokii. Po świętach będę miał kilka noki N do protestowania, to zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawia sie przy odtwarzaniu muzyki w K800i coś nacisnąłem i nagle zadziało. Ale z W300i mogę odbierać i gadać, ale słuchać muzyki nie. Nie wiem why.

Prawdopodobnie dlatego, że W300 nie posiada profilu A2DP, podobnie zresztą jak K750i. Czyli na tych telefonach nie posłuchamy muzyki bezprzewodowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wykluczone narazie czytam o tych wszystkich technologiach, później będę sprawdzać specyfikacje telefonów jak już będę wiedział czego w nich szukać ;)

 

 

 

 

ps. dodam, że od nowego roku nie tylko VP-SRS210BS będą dostępne, ale także VP-SRS200N (czyli VP-SRS200 ze smyczą). A pod koniec Q1 (lub w połowie Q2) pojawią się słuchawki dokanałowe ;) a i to nie będą jedyne słuchawki, które VEDIA chce wprowadzić do oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra po kilku dniach zabawy wiem już co następuje:

 

- z telefonami paruje się totalnie bez problemu. można odbierać połączenia, a także wybierać ostatnie numery, regulować głośność itp.

- jeśli chcemy słuchać muzyki, to duuuuuuuużo (ale to niewyobrażalnie dużo) zależy od źródła (więcej niż w playerze)

- brzmienie jest super - tak jak w SRSach, ale pojawiają się dziwne spowolnienia i przyspieszenia.

- z Samsugniem czy innymi playerami z BT jest SUUUUPER!!!!!!!

- Odległość mogła by być większa niż 3 metry (tak na oko jest).

- Jak się dowiem jak go sparować z kompem to dopiero będzie boskie ;D

 

Z tego co wiem, już w Q1 pojawią się słuchawki te słuchawki. A słuchawki dokanałowe SRS pojawią się do połowy roku 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie działania muzyki i nie działania, powodem jest brak profilu A2DP. Teraz praktycznie każdy telefon z bt ma ten profil, ale wcześniejsze modele jak właśnie SEK750i jeszc ze go nie miały, stąd problem.

 

Ja osobiście nie mogę się przekonać do bezprzewodowych słuchawek ;]

 

Znana jest data wydania SRS200 ze smyczą? Właśnie miałem kupować zwykłe SRS'y, ale wydanie ze smyczą byłoby dla mnie praktyczniejsze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem SRS210BS :) faktycznie w środku jest codec Wolfsona! Warto podkreślić, że konstrukcja jest mocno solidna.

 

Rozebranie tych słuchawek było wyzwanie a jakieś Koreańskie głowy dłuuugo nad tym myślały. Bateria jest bardzo solidnie umocowana.

 

Jednak jak ktoś je kupi to proponował bym ich nie rozbierać - bo niestety nie wiedza gdzie co i jak (czyli bez serwis manuala) na 100% kończy się minimum ułamaniem zaczepów.

 

 

 

 

ps. Połowa stycznia będą VEDIA SRS200N (czyli ze smyczą) z tego co wiem już są w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za co? SRS200N (czyli ze smyczą) będą po tyle samo co SRS200 - 79 zł.

 

Cena na SRS210BS znam, ale w tej chwili nie mogę podać, bo prowadzone są rozmowy o wprowadzenie tego produktu w pewne miejsce i cena nie może wypłynąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kto z tu obecnych dysponuje Samsungiem lub dobrym playerkiem z bluetoothem? :)

 

Bo póki co słuchawki testuje Khron, ale brakuje dobrego źródła. Te co ja mam, też nie powalają.

 

Bo chętnie komuś ze stażem na forum udostępnię sztukę do testów - bo ciekawi jesteśmy opinii (mimo, że mamy już od sieci komórkowych).

 

Jak wiemy opinie użytkowników więcej wnoszą... mimo, że często ich uwagi, są nie możliwe do spełnienia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności