Skocz do zawartości

Filmy, Filmy, Filmy!


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Hyde Park to Hyde Park, a ja aktywnie uczestniczę w jego działaniu! :P

 

Dziś byłem w kinie na 1408. Książki po prawdzie nie czytałem, bo i zdążyłem jakoś, ale film IMO - świetny. Trzymający w napięciu, miejscami na prawdę zaskakujący.

 

Sniffer - krótkometrażowy, norweski dramat. Nic rewelacyjnego, ale przyjemny przerywnik między innymi zajęciami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 942
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hitman - nigdy jakos nie ubustwialem tej gry, ale do kina poszedlem z ciekawosci (oraz z tego, ze daaawno tam mnie nie bylo). Film w sumie nie najgorszy - Timothy Olyphant jako Hitman - moze nie identyczny, ale wg swietnie oddaje klimat swego pierwowzoru z gry - styl poruszania sie, wejrzenie... no taki zimny profesionalista :) . Na plus - zdecydowanie muzyka. Oczywiscie jest pare niedociagniec... no ale jak t w grze - pare bugow zawsze sie znajdzie ;)

 

A jakis czas temu - Flatliners - Linia Zycia na telewizyjnej dwojce. Film o grupie studentow, ktorzy zafascynowani sa fenomenem zycia i smierci i chca sie przekonac co sie 'widzi', kiedy serce przestaje bic wprowadzajac sie w "kontrolowana" smierc kliniczna - brzmi banalnie? - ale kopie tylek niesamowicie :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Death at the Funeral - uśmiałem się do łez... aczkolwiek czarny humor :) .

 

Regin over me - interesujące ukazanie 11/9, a raczej skutków...

 

 

 

 

 

Przed chwilką Transformers - już w domowym zaciszu i stwierdzam, że to jeden z najlepszych "komercyjnych chłamów" jakie widziałem ;D !

Z tej szuflady... 300 - jak dla mnie świetne! Gdyby ktoś jeszcze nie widział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilką Transformers - już w domowym zaciszu i stwierdzam, że to jeden z najlepszych "komercyjnych chłamów" jakie widziałem ;D !

Z tej szuflady... 300 - jak dla mnie świetne! Gdyby ktoś jeszcze nie widział...

 

Potwierdzam. 300 jest pełne patosu, krwi, przekłamanej historii i klimatu! To taka filmowa wersja Manowaru. Transformers z kolei to idealna bajka dla dużych chłopców. No i te efekty specjalne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mialem okazje obejrzec calkiem sporo na Camerimage, m.in.:

 

Korowód - film Stuhra, niestety jak zwykle udowadniajacy, ze opinie o niskiej jakosci polskiego kina wcale nei sa przesadzone.

 

I'm Not There - swietny i psychodeliczny film o Bobie Dylanie (gra go tu 7 aktorow, w tym Cate Blanchett).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w kinie na 1408. Książki po prawdzie nie czytałem, bo i zdążyłem jakoś, ale film IMO - świetny. Trzymający w napięciu, miejscami na prawdę zaskakujący.

Potwierdzam - naprawdę dobry. Tylko zastanawia mnie to, dlaczego w kinach dopiero teraz - oglądałem go(niekoniecznie legalnie ofkorz :P) już w okolicach wakacji... najlepsza ta akcja, co idzie na poczte(czy co to tam było), a tu ją nagle rozbierają :E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baśń o ludziach stąd świetna niskobudżetowa komedia z udziałem młodego Stuhra i polskich kabaretów. Jakby tego było mało film nakręcony w Zielonej Górze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele filmów jest dobrych ja osobiście dosyć często wracam do takich filmów jak:

Amelia; American History X; Fanatyk; Forrest Gump; Leon Zawodowiec; Requiem for a dream; Symetria

Amelia i Forrest poprawiają mi humor, American history i Fanatyk skłaniają do przemyśleń,Leona właściwie sam nie wiem dlaczego go lubię ale to świetny film;) Requiem kiedyś wywarło na mnie ogromne wrażenie, a Symetria to według mnie jeden z najlepszych polskich filmów.polecam wszystkie filmy wymienione przeze mnie.W każdym bądź razie z kina mniej ambitnego polecam filmy Z.F.Skurcza tak jak 'wściekłe pięści węża' (nie wiem czy komuś się to spodoba;p) albo filmy Quentina Tarantino uważam za warte obejrzenia;)

 

Edit: a nawiązując do Godfathera to w podobnym klimacie Scarface jest bardzo dobry (tak właściwie który z tych filmów wolicie?;p)

 

Edit2: nie chcę mi się nowego posta pisać;p filmy poniżej oglądałem także uważam że dobre,nie obejrzałem tylko lotu nad kukułczym gniazdem jakoś nigdy nie mogę się za niego zabrać gdy leci:/ swojego czasu także oglądałem Family Guya strasznie bawiła mnie ta kreskówka:D a tak to jeszcze lubię south park ale wydaje mi się że kiedyś był lepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się chyba bardziej scarface podoba, chociaż godfather też fajny. Filmy tarantino - rzeczywiście naprawdę dobre. Warte obejrzenia są jeszcze np. Skazani na Shawshank, Zielona Mila albo Lot nad kukułczym gniazdem, też fajne ^^. No i oprócz tego w hurtowych ilościahc oglądam kreskówki - głównie The simpsons, Family guy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się chyba bardziej scarface podoba, chociaż godfather też fajny. Filmy tarantino - rzeczywiście naprawdę dobre. Warte obejrzenia są jeszcze np. Skazani na Shawshank, Zielona Mila albo Lot nad kukułczym gniazdem, też fajne ^^. No i oprócz tego w hurtowych ilościahc oglądam kreskówki - głównie The simpsons, Family guy

Jak już jesteśmy przy filmach na podstawie Kinga i filmach z Jackiem Nicholsonem, to warto wspomnieć genialne Lśnienie - na podstawie Kinga i z Jackiem, którego nudzą takie sprawy: dużo pracy, brak zabawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powiem co mnie ostatnio powaliło... No oglądałem go w kinie pnad pół roku temu, no ale ostatnio jeszcze raz w domu sobie obejżałem i musze powiedzieć, że jestem zachwycony filmem Apocalipto. Genialny film, aczkolwiek drastyczny. Jednak zauwazylem, ze zbiera bardzo niskie noty zarówno w gazetach jak i u moich znajomych kiedy rozmawiam o filmach. Czyli film nie doceniany. A tak oprócz tego to genialnymi filmami, które mi się natychmiast przypominają to: Piknik pod wiszącą skałą, The Blairwitch Project, Znaki, Zielona Mila i jeszcze pare ale musiałbym pomyśleć. Z animowanych to rządzi genialna wersja kinowa serialu Beavis And Butthead z 1996 roku. Prócz tego bardzo fajni są Simpsonowie.

 

Pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Filmy Shyamalana!

 

Szósty Zmysł, Niezniszczalny, Znaki, Osada, Lady in the Water.

 

Nie widziałem jeszcze Praying with Anger oraz Wide Awake ;/ .

 

Ale Znaki były zdecydowanie cienkie ... Serio... Porównując do pozostałych :) .

 

 

Edit:

Literówka się wkradła :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shining bardzo fajny, tylko reżyser podobno morderca aktorów - po kilka razy kazał powtarzać nawet udane sceny ;]

Jak mogłem zapomnieć - a oglądałem ponownie całkiem niedawno (To tak a propos mordercy aktorów ;)).

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb - na podstawie powieści Petera George'a "Red Alert" w reżyserii i ze scenariuszem rzeczonego Stanleya Kubricka.

Jedna z najlepiej zrealizowanych i najbardziej błyskotliwych czarnych komedii, jakie widziałem. Peter Sellers rozkłada na łopatki (i nie tylko on).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na TVP1 Wideo z Jezusem.

 

A ciekawe filmy które kiedyś oglądałem to Piąty Element, 12 Małp, Requiem dla snu. Tyle pamiętam jak na razie z tych sensowych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim film "Źródło"(The Fountain) autorstwa tego samego gościa, który nakręci "Requiem dla snu" i "Pi". W dodatku muzyka z tego filmu jest genialna :).

 

Mam po nim mieszane uczucia... Gdyby może przy kręceniu nie zmniejszyli mu budżetu...

Nie mówie, że jest zły, aczkolwiek ten element z motywacją i tą kulą wznoszącą się ... e ... Aż razi.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim film "Źródło"(The Fountain)

 

Również podpisuję się pod tym obiema rękami. Może nie najnowszy pomysł, ale za to jakie wykonanie !

 

Ja ze swojej strony polecam większość filmów M. Night Shyamalan'a (6 Zmysł, Osada to chyba jego dwa najlepsze)

 

 

Ostatnio tez widzialem bdb anime Wolf's Rain - znakomita muza i ciekawa historia, wiec polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności