Skocz do zawartości

Meizu E3


Antti888

Rekomendowane odpowiedzi

No więc, jak obiecałem, tak teraz piszę ten test :)

 

Obiekt główny: Meizu E3

Dołączone słuchawki: Meizu PT800 (a nie PT650 jak na focie z aukcji)

Dołączone inne rzeczy: Płyta CD z oprogramowaniem, instrukcja (brak polskiego!), spinka na słuchawki (dzięki niej możemy przypiąć kabel od słuchawek do ubrania), pokrowiec, ulotki.

 

Pierwsze wrażenie: Jest strasznie mały. Po moim poprzednim Zen Nano Plus na baterie AAA spodziewałem się, że Meizu również będzie podobnych rozmiarów. I tu miłe zaskoczenie: jest o wiele mniejszy!

 

Na modelu (załączona fotka z aukcjiMeizu_E3.JPG) po lewej widać klapkę od baterii. Wystarczy ją pociągnąć, a bateria sama wypchnie klapkę - na zasadzie sprężyny, bardzo wygodne rozwiązanie. Jeszcze co nieco o jakości wykonania. Obudowa jest z plastiku (kolor czarny), ale jest on dobrej jakości, nie takie ****o, jak w przypadku Creative czy no-name'ów. Całość solidnie skręcona metalowymi śrubkami. Joy metalowy, klik dobrze wyczuwalny, chodzi pewnie. Nie przesuwa się do końca, tak jak w IFP-895. Na potwierdzenie trwałości wpływa fakt, że kumplowi Meizu upadł z wysokości około 1 metra na wykładzinę (w klasie), a playerowi nic się nie stało, nawet nie miał żadnej ryski.

 

Jakość dźwięku.

 

Bardzo dobra. Cóż więcej pisać, prawie jak IFP. Przestrzeń dobrze wyczuwalna, scena dość szeroka. Wokal wyraźny. Bas jest niestety nie taki rewelacyjny jak w 895, ale to już chyba moje subiektywne uczucie :) Player jest imortowany przez MPowera (dane z instrukcji). Jednakże player lepiej brzmiał na moich MX400 niż na własnych PT800. Ale to raczej nie powinno nikogo dziwić. Dodam, że pomimo tych samych bebechów co IFP, Meizu grał nieco ciszej.

 

Efekty: Nie warto opisywać każdego z ustawień predefiniowanych. LifeVibes - coś strasznie podobnego do Extreme 3D Sound w IFP. Odpowiada za poszerzenie sceny, świetnie działa. Wypełnia pustą przestrzeń dookoła głowy. Nie psuje przy tym tak znacząco dźwięku, jak IFP. Equalizer ma 5 suwaków, 50Hz, 200Hz, 840Hz, 3,4kHz, 14kHz. Przeskok działa co 3 decybele, a niestety nie co jeden (plus dla T10 :)). Dodać trzeba, że mamy do dyspozycji nie jedno własne ustawienie EQ, jak w większości odtwarzaczy, a trzy. Dochodzi jeszcze oddzielna regulacja basów (co 3 dB). Spory plus.

 

Wyświetlacz.

 

Wyraźny, OLED. Nie gaśnie, włącza się wygaszacz (mamy ich kilka: Spektrum, Bubble (bąbelki lecą przez cały wyświetlacz), Star (lecą gwiazdki), Clock). Wyświetlacz o rozmiarach identycznych co IFP. Jego wielkość nie przeszkadza w wyświetlaniu wielu cennych informacji o odtwarzanej piosence.

 

Dyktafon.

 

Zbiera poprawnie, lecz nie rewelacyjnie. Sporo mu brakuje do iRiverów. Zapisuje nagrane pliki w formacie wav, co niestety nie wpływa na poprawę ich jakości względem mp3 w iRiverach. Słychać drobne trzaski. Czasami można mieć wrażenie, że przy nagrywaniu wiał wiatr.

 

Tuner FM.

 

Działa dobrze, łapie polskie stacje. Można zaprogramować kilkanaście pozycji. Ustawienie EQ nie wpływają na muzykę z radia.

 

Inne.

 

W odtwarzaczu mamy 2 wbudowane gry B) Są to Tetris i Snake. O graniu na tak małym wyświetlaczu można niestety zapomnieć... Często też w grach joy nie łapał za pierwszym razem. Miłym dodatkiem jest również kalkulator B) Cyferki wybieramy joy'em z dostępnej listy.

 

Obsługa stoi na wysokim poziomie. Nie mamy opcji balansu lewo-prawo, dostępnej w IFP, jak również wejścia line-in. W Menu możemy włączać lub wyłączać animację samego Menu. Włączone niestety nie chodzi zbyt płynnie... Denerwujące jest również samo przesuwanie piosenek, na zasadzie poruszeniem w lewo lub prawo. Po wciśnięciu joysticka trzeba odczekać około sekundy, zanim "załączy" kolejna melodia. Strasznie irytujące, przypomina mi Creative'a :lol:

 

Myślę, że Meizu E3 jest dobrym wyborem. Za 270 złotych otrzymujemy odtwarzacz w pełni funkcjonalny. Jakość dźwięku na wysokim poziomie, niewiele brakuje do iRivera. Czasami jednak to niewiele może zaważyć na decyzji o kupnie... Mimo tego, mogę polecić Meizu z czystym sumieniem, jeśli ma to być nasz pierwszy odtwarzacz, nie będziemy zawiedzeni :)

 

<Edit 19:42>

Jeszcze o obsłudze plików MP3 VBR. Otóż tutaj nie pokazuje się nam, jak w iRiverach napis "VBR", tylko mamy napisane, z jakim bitratem jest odgrywana melodia. Dane są aktualizowane co około 1 sekundę. WOW!

</Edit 19:42>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 368
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a móglbys do czegos porownac bas jakim gra..? do jakiegos inego grajka czy cos :)?

I jaki miales wgrany firmware bo w necie jak sie dobrze poszuka mozna znalesc 2.014 ...

Ciekawy tez jestem ile trzyma na baterii to cudo :P

Poza tym myslałem ze on jest caly aluminiowy...a nie tylko joy.. przynajmniej tak pisze na aukcji..

I jeszcze jedno radio dobrze odbiera zarówno kiedy sie idzie, stoi.. albo np jedzie samochodem/autobusem??

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a móglbys do czegos porownac bas jakim gra..?

 

To niestety za kilka dni. Porównanie trzeba robić w ciszy, a w szkole trudno ją znaleźć :) Porównanie prawdopodobnie będzie do T10 i mojego IFP.

 

I jaki miales wgrany firmware

Tego nie wiem. Jest to player z aukcji http://allegro.pl/item159825945_nowy_meizu...r_creative.html

 

Ciekawy tez jestem ile trzyma na baterii to cudo :P

 

Trudno powiedzieć, ale kumpel przy bardzo intensywnym używaniu zużył trzy baterie alkaliczne Kodaka w trzy dni :)

Edit: Poprawka, źle zrozumiałem. Trzeci dzień ciągnął na tej samej baterii, a był to alkaliczny Energizer. Przepraszam za błąd :)

Poza tym myslałem ze on jest caly aluminiowy...a nie tylko joy.. przynajmniej tak pisze na aukcji..

 

Niestety, kolor czarny to plastik, być może srebrny to aluminium...

 

Edit <24.01.2007 15:46>

Po dokładniejszym zmacaniu stwierdzam że jest to jednak aluminium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny opis sprzętu...ale ma pytanie. Czy da się go używać jak pendrive? Czy po podłączeniu do kompa widziany jest jako dysk wymienny czy trzeba instalować sterowniki?

 

Wiesz coś o tym?

Naturalnie że nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania, odtwarzacz działa jako pendrive :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja jeszce dodam słow kilka jako ze stalem sie takze jego posiadaczem :)

wszystko co wyzej jest opisane dobrze zostalo powiedziane :)

 

co do glosnosci dzwieku jest mega głosny! jest tam taki parametr którym sie wybiera jaki rodzaj sluchawek czy douszne czy duze.. i na duzych jest poprostu glosniejszy dzwiek.. i wogole jakis taki lepiej mi sie podoba nawet jak na malych slucham..i wtedy jest mega głosny jak doszedlem do 35/40 to juz wiecej nie moglem..:/ (chyba jakis slabeusz jestem:P)

jesszcze raz co do dzwieku przestrzennego jest super! tylko na nim slucham muzyki. basy mozna dodatkowo ustawiac oprocz normalnej skali w eq to jeszcze p-bas.. i wysokosc tonu basow. takze sporo tych kombinacji jest.

Jakosc mikrofonu jak dla mnie tez super.. nie weim czemu napisano ze aby poprawny.. choc w sumie nie slyszalem irivera.. ale ma 3 progi jakosci najwyzszy to 255kb/s redukcja zakłocen i dostosowanie poziomyu dzwieku do jakosci czy cos takiego :P mi tam ladnie nagrywal..ale nie mam za bardzo porownania.. jedynie do starej napy pa28.. ale ona cienko przedla :]

radio dziala ladnie nie trzeszczy podczas lazenia :)

 

a co do animacji menu mi tam chodzi plynnie (nast na fast)

trzeba rowniez powiedziec o genialnym resume.. opcjonalnie mozna nast ze przy wlaczaniu playera załacza sie automatycznie dokladnie w tym samym miejscu piosenka w ktorym ja wylaczylismy np 1:35sek.(choc moze teraz to juz standard nie weim :P

 

 

 

a teraz co wkurza:

gdy nastawimy wygaszacz ekranu..(np pokazuje aktualna godzine) to musimy najpierw nacisnac jakis klawisz a dopiero nast raz reaguje na to co chcemy zrobic.. tak jak w windowsie..ale juz np jak chcemy podglosnic to najpierw raz klawiszem aby wyjsc z wygaszacza pozniej glosnosc i pokaze aktualna i dpopiero nast razem za 3 wcisnieciem zareaguje..:/(wariant najpesymistyczniejszy..tylko w glosnosci trzeba 3 razy..)

 

-przy usuwaniu pliku na playliscie MP3 przestaje grac.. stopuje sie..:/

-na wspomnianym radiu nie mozemy uzywac eq

-jak dla mnnie z poczatku troszke nie intuicyjna obsluga:P (ale po dniu juz sie przyzwyczaja czlowiek.. ale koledzy dalej nie umieja obslugiwac :)))

-brak czasu dlugosci utworu (opcja albo czas ktory pozstal albo ktory upłynąl)

-przy wlaczeniu redukcji szumow z wyswietlacza podczas nagrywania z mikrofonu co kilka sekund mruga dzojstick.. jak chce sie byc dyskretnym podczas nagrywania moze przeszkadzac..:)

 

Nazbieralem tych wad troche.. ale zadna nie jest szczerze mowiac bardzo upierdliwa :P i takze poki co jestem z niego zadowolony :)

 

edit.i jakosc dzwieku jest superr!!:)

acha mi tam nie dali zadnego pokrowca...:( (pomylka w aukcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten pokrowiec to sylikon ??

mozecie wkleic jakies fotki tego playerka w tym pokrowcu ??(o ile jest to wspomniany sylikon) :),

 

 

a i mozecie powiedziec ile trzyma na jednym akumulatorku ??

 

ta klapka od baterii jest z plastiku ??

a i jezeli pokrowiec jest sylikonowy to czy player dobrze w nim siedzi??

tzn. czy nie ma zadnych luzow ??

a i zakladajac ze pokrowiec jest sylikonoiwy to jak player w nim siedzi to czy ta klapka (platkik, guma?) od baterii jest zakryta czy jest wyciecie w pokrowcu ??

3maj cie sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten pokrowiec to sylikon ??

mozecie wkleic jakies fotki tego playerka w tym pokrowcu ??(o ile jest to wspomniany sylikon) :),

 

sprzedawany player na allegro nie ma zadnego pokrowca ani silikonu ani woreczka.

 

 

a i mozecie powiedziec ile trzyma na jednym akumulatorku ??

 

ja dokladnie nie sprawdzalem.. ale jak tak mniej wiecej obliczam to na aku 1000Mha dziala ok 10 godz. z tymmze przez jakies 3 godz chodzil na 5 st mrozie. a to nie jest dobre dla aku, no i na dzwieku przestrzennym...mysle ze w normalnych warunkach z 12 pociagnie :)

 

ta klapka od baterii jest z plastiku ??

tak, ale ladnie to wyglada i mocno sie trzyma.

 

reszta n/c:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich - to moj pierwszy post :)

 

Meizu E3 dotarł do mnie w środę (zakupione na allegro w niedziele). Wszystko ładnie, szybko, nie mam zastrzeżeń. W środku bateryjka na której jadę do dziś (używam codziennie średnio 1-2h playerka). Wskażnik pokazuje jeszcze bodajże połowe mocy więc ok, narzekać nie moge :).

Dźwięk wypas, szczególnie jak się go doszlufuje equalizerem, lekkie podbicie basu ale nie włączam przestrzennych efektów. Słuchawki są niezłe, dużo lepsze niż jakieś sony w discmanach czy cos... jak zauważyłem to chyba są to otwarte słuchawki, mocno dają, słychać je na zewnatrz :)

Pewnie zakupię do playerka ep-630, wcześniej tylko bedę chciał je przetestować czy aby napewno mi spasuja (testowałem na nim koss sparkplug - porażka...)...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten pokrowiec to sylikon ??

mozecie wkleic jakies fotki tego playerka w tym pokrowcu ??(o ile jest to wspomniany sylikon) :),

 

sprzedawany player na allegro nie ma zadnego pokrowca ani silikonu ani woreczka.

W opisie na Allegro od e-kobieta jest napisane, że powinien być pokrowiec w zestawie. Niestety kumpel go nie dostał... Nie buduje to zaufania do sprzedawcy :(

Ja również sugerowałem się opisem aukcji i napisałem, że pokrowiec był w zestawie, za co przepraszam :(

Już to poprawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do e-kobieta i tele-hit na allegro to jedna i ta sama zaloga.. maja te same telefony i adresy :) wczeseniej u tele-hit tez bylo wspomniane o pokrowcu.. ale poprawili bład. widocznie u e-kobiety "zapomnieli" a ten pokrowiec z i przejsciowka USB jest w playerze E3C..wiec sie machneli troche :))

To tak w gwoli wyjasnienia :)

 

A co do aku calkiem prawdopodobne ze trzyma znacznie dłuzej.. bo poczatkowe 7 godz chodzil w pokojowej temp to rzadna kreska nawet nie spadla.. dopiero jak wzielem na dwor go to po 3 godz kaput..:] (ok -5st)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do e-kobieta i tele-hit na allegro to jedna i ta sama zaloga.. maja te same telefony i adresy :) wczeseniej u tele-hit tez bylo wspomniane o pokrowcu.. ale poprawili bład. widocznie u e-kobiety "zapomnieli" a ten pokrowiec z i przejsciowka USB jest w playerze E3C..wiec sie machneli troche :))

To tak w gwoli wyjasnienia :)

 

A co do aku calkiem prawdopodobne ze trzyma znacznie dłuzej.. bo poczatkowe 7 godz chodzil w pokojowej temp to rzadna kreska nawet nie spadla.. dopiero jak wzielem na dwor go to po 3 godz kaput..:] (ok -5st)

 

A na oficjalnej stronie Meizu przy akcesoriach do E3 znajduje się zarówno pokrowiec jak i przejściówka.

E3c to nieco nowszy model, który z wyglądu praktycznie się nie różni od swojego starszego brata,

ale dysponuje kolorowym wyswielaczem i pozwala na przeglądanie plików jpg i bmp.

Autonomia pracy podawana przez producenta dla E3 wynosi 15h a dla E3C 16h.

 

Czy w tych odtwarzaczach jest firmware w wersji 2.010 czy 2.012?

Jeżeli 2.010 to czy ktoś wgrywał nowy i może powiedzieć jakie wnosi zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmawre jest 2.014 na angielskiej stronie meizu są bardzo zaspali.:) wgrywalem firmware 2.012 i 2.013 ale tylko po to aby spr dzialanie pewnej jednej rzeczy.. z softami nie bylo problemu..ale nie wiem jakie zmiany wprowadzaja.

 

a co do futeralu..i przejsciowki.. z tego co pamiatm gdzis w jakiejs zagranicznej recenzji koles który testowal meizu takze nie otrzymal tych rzeczy.. choc zarowno na stronie jak i w instrukcji są one wymienione. :unsure: takze juz sam nie wiem jak to z tym jest.

 

acha i co do czasu dzialania.. faktycznie na ang stronie pisze 15.. ale bezporednio na chinskiej www.meizu.com podaja 16 :)

 

 

edit. :)

 

Czas pracy na aku 1000Mha energizer 12godz! (czy malo czy duzo sami ocencie:))

MP3 128-192kb/s właczony EQ niestandardowe i podbicie basow..tym razem temp pokojowa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antti888, kiedy można spodziewać się porównania z T10 i ze słuchawkami EP-630? I prośba - jak będziesz testował to korzystaj w T10 jak i w E3 z tych samych słuchawek. Pozdrawiam.

Nie wiem, czy w ogóle będzie porównanie do T10. Planowałem je na niedzielę, ale jutro mój brat pozbywa się T10 (dostał korzystną ofertę - kumpel napalił się we wtorek, załatwił kasę i chce zaszaleć ;) ). Porównanie będzie więc tylko do IFP-895. Niestety, siły wyższe :unsure:

Ze słuchawek to będę miał MX400, EP-630 i Meizu PT800. Skromnie, wiem, brakować będzie T10 i Cresyn :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, więc czekam na porównanie do ifp-895, zależy mi na tym jak wychodzi ifp w porównaniu z e3 na standardowych słuchawkach dołączonych do zestawu i czy różnica jest wyczuwalna na np. MX400, czy też epkach i jak spisuje się radio w e3 w porównaniu do ifp. Jakbyś mógł to jeszcze prosiłbym o pliki z nagrania dyktafonem z obydwu playerów. Zależy mi na tym teście, bo przymierzam się do zakupu jednego z tych odtwarzaczy(będzie to mój pierwszy). E3 ma 1gb, a IFP-895 512 mega. No i Meizu ma 2 lata gwarancji a nie 90 dni, no i E3 jest mały. Słuchałem dzisiaj Irivera T30 kumpla (z Cresynami) i mnie zachwycił. A nie chcę kupić czegoś syfnego. Dodam, że po jakimś czasie od zakupu playera chciałbym dokupić słuchawki EP-630. Pozdrawiam Antti888.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności