Skocz do zawartości

Meizu E3


Antti888

Rekomendowane odpowiedzi

nie no zmiana firmware tak naprawde bardzo malo wnosi :)

Jesli nie jest Ci to potrzbne to szkode se głowy zawracac ;)

 

a co do utraty gwarancji to w sumie i tak upgradujesz w trybie awaryjnym playera.. gdzie wykrywa ci wogole inne urzadzenie a nie meizu.. czyli mysle ze nawet jesli player calkiem kaput to bedzie sie dalo upgreadnąc :P

 

a nawet jesli nie to z kad koles bedzie wiedzial ze odtwarzacz byl updateowany :P jesli go nie uruchomi raczej z fusów sobie tego nie wywrózy.. :P

 

No ale dobra opukac.. miejmy nadzieje ze gwarancja nie bedzie potrzebna :]

 

 

>>>edit>> co do czasu odtwarzania.. to chyba w kazdym playerze na AAA nie bedzie on sie jakos specjalnie roznił.. wiec jesli ci na tym zalezy.. w sumie bardzo wazna sprawa!.. to zostaje ci kupno czegos na AA (choc mozesz w sumie nosic w kieszeni jedna bateryjke wiecej :P .. w zapasie )

 

a co do dzwieku jesli nie jestes prawie audiofilem jak tu poniektorzy to raczej watpieze zobaczylbys pomiedzy tymi playerami jakies roznice.. ani ja ani kumpel nie dostrzeglismy w sumie roznic pomiedzy meizu a IFP895 na podobnych ustawieniach i sluchaweczkach MX400..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 368
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No a ja mam pierwszy problem z nim... zawiesil sie i nic nie da sie zrobic.

Normalnie uruchomilem playerka i stoi w miejscu. Zadnej opcji nie da sie wlaczyc, nie ma dzwieku. Hold nie jest wcisniete.

Wywalilem z niego cala muze i nic sie nie zmienilo, nawet zegar stoi w miejscu - co robic?

 

Zmiana baterii tez nic nie dala. Mial ktos podobny problem?

 

Dodam, ze jak playerek jest calkowicie pusty to wtedy dziala. Mozna wrzucic muze, ale w momencie, gdy kazemy playerkowi odtwarzac muzyke - zawiesza sie, nie reaguje na zadne bodzce...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna stracic gware przez wgranie firmware, ktore udostepnia producent playera.. lol? Przeciez to oczywiste ze wypuszcza je w celu poprawienia jakis bledow itp ktore zostaly przeoczone po wypuszczeniu playera na rynek, wrecz powinno byc obowiazkiem odrazu wgrac nowe firmware.... paranoja. Pan tele_hit ma chyba cos nie tak z garem i szuka wszelkich powodow by tylko wywinac sie od realizacji gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna stracic gware przez wgranie firmware, ktore udostepnia producent playera.. lol? Przeciez to oczywiste ze wypuszcza je w celu poprawienia jakis bledow itp ktore zostaly przeoczone po wypuszczeniu playera na rynek, wrecz powinno byc obowiazkiem odrazu wgrac nowe firmware.... paranoja. Pan tele_hit ma chyba cos nie tak z garem i szuka wszelkich powodow by tylko wywinac sie od realizacji gwarancji.

 

no bo probuje sie wywinac....to oczywiste :P wkoncu to on naklada gwarancje a nie producent, bo on importuje sobie te mp3 sam a nie przez producenta.....

 

 

I co teraz z MEIZU? Wykryto problem.....zaczynam się bać :(

 

 

A to co pisałem o słuchawkach? :>

 

 

I boję się kupic refuba T30......obawy są uzasadione? Bo 90 dni gwarancji to zadna gwarancja........no i to ze refub to nie znaczy ze nowy bo uzywany byl chocby minimalnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko ze warunki gwarancji powinny byc przedstawione a nie przypadkiem dowiadujemy sie ze zmiana firmware wiaze sie z jej utrata... Generals pisal ze dostal tylko paragon z zakupu i nic wiecej, a w pudle nawet jesli jest papier gwarancyjny to zakaldam sie o sto baniek ze nie pisze na nim o utracie gwary podczas zmiany firmware od producenta. Kupujesz playera, zmieniasz sobie firmware bo jeste spewien ze to legalne i nie tracisz gwary, cos nagle sie psuje w playerze, wysylasz do tele_hit a on ci odpisze ze nie moze uwzglednic gwarancji bo wgrales sobie firmware.... moglby chcoiaz na aukcji napisac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek,

moze update firmware`u...?? jaki tam masz 2.014? a moze wystarczy format pamieci..i ewentualnie wgranie jeszcze raz firmware..

swoj? drogg? dziwne. to to.. jak juz w któryms tam poscie wczesniej pisalem mi zawieszsza sie jedynie w jednym momencie player.. i to czasami... jak sie cofa przestanie sie cofac i 2 razy kliknie szybko joysticjk jakby sie chcialo przerzucic 2 razy utwor... ale wyjecie baterii resetowalo grajka.. a moze to jakis plik jest skopany... :huh: chociaz w to w?tpie.. najlepiej najpierw zrob formata, a jak bed? dalej problemy wstaw firmware ze strony producenta.. 2.014.. jesli dalej ?le zglos sie to ci dam bete 2.015 :)

 

 

a co do utraty gwarancji przez zmiane firmware.. to w sumie jakos strasznie sie nie zdziwilem.. siedze troche w sprzecie komputerowym i dosc czesto sie zdarza ze aktualizacja wewnetrznego oprogramowania niesie z sob? przynajmniej teoretycznie utrate gwarancji.. tak juz po prostu jest i nie ma co dewagowac nad m?drosci? takiej rzeczy a trzeba sie dostosowac :) I tak w wiekszosci przypadkow gdy nie da sie juz wrocic do oryginalnego softa, tak samo serwis nie moze zbadac jaki jest firmware :) z reszt? rzadko kto jest tak gorliwy i sprawdza wersje firmwarea, podczas pobytu w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Więc tak... powiem odrazu, ze nie znam sie na tym. Nie wiem jaka mam wersje firmware.

Jak zrobie format to wszystko dziala jak nalezy. Wrzucam muze, dalej wszystko jest ok - do momentu az nie zaczne jej odwtarzac :) Czyli daje Play i zaczynaja sie problemy... nic nie da sie zrobic, nawet wylaczyc. Trzeba wyciagac baterie, dopiero wtedy sie wylacza.

 

Dodam, ze mozna sluchac radia, uzywac dyktafonu. Problemy zaczynaja sie w momencie odtwarzania wrzuconej przez nas muzyki.

 

Zauwazylem rowniez, ze po wylaczeniu (wyciagnieciu baterii) wszsystkie ustawienia sie resetuja, wracaja do ustawien standardowych.

 

 

Robiony Format usuwa mi wszystkie pliki z playerka. Dopiero jak go uruchomie to automatycznie sie tworza katalogi: REC i SYSTEM. Ale sa one calkowicie puste.

Moze mi ktos podeslac standardowe pliki, jakie byly na playerze zaraz po kupieniu?

 

Nie chce narazie zmieniac firmware'a, bo cos czuje ze bede musial skorzystac z gwarancji... :(

 

 

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Więc tak... powiem odrazu, ze nie znam sie na tym. Nie wiem jaka mam wersje firmware.

Jak zrobie format to wszystko dziala jak nalezy. Wrzucam muze, dalej wszystko jest ok - do momentu az nie zaczne jej odwtarzac :) Czyli daje Play i zaczynaja sie problemy... nic nie da sie zrobic, nawet wylaczyc. Trzeba wyciagac baterie, dopiero wtedy sie wylacza.

 

Dodam, ze mozna sluchac radia, uzywac dyktafonu. Problemy zaczynaja sie w momencie odtwarzania wrzuconej przez nas muzyki.

 

Zauwazylem rowniez, ze po wylaczeniu (wyciagnieciu baterii) wszsystkie ustawienia sie resetuja, wracaja do ustawien standardowych.

 

 

Robiony Format usuwa mi wszystkie pliki z playerka. Dopiero jak go uruchomie to automatycznie sie tworza katalogi: REC i SYSTEM. Ale sa one calkowicie puste.

Moze mi ktos podeslac standardowe pliki, jakie byly na playerze zaraz po kupieniu?

 

Nie chce narazie zmieniac firmware'a, bo cos czuje ze bede musial skorzystac z gwarancji... :(

 

 

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam

maniek lepiej poradz sobie z tym problemem bo przez niego znowu nie wiem co kupic ;P

 

 

firmware zmien sobie na ten sam co masz (nie znam sie ale oni ci pomoga ;P) i nikt nie bedzie wiedzial ze to bylo ruszane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiec wgralem firmware 2.012 - tylko taki znalazlem. No i wyglada na to ze problem sie rozwiazal :) Ale jeszcze potestuje...

Wiecie skad moge sciagnac firmware w wersji min 2.014?

 

maniek lepiej poradz sobie z tym problemem bo przez niego znowu nie wiem co kupic ;P

Playerek zrobił na mnie fajne wrazenie, no i jak sie tylko uporam z moim problem (chyba juz sie uporalem) to szczerze bede mogl Ci go polecic. Zarowno wizualnie, jak i od strony fonii odtwarzacz robi swieta robote, ze tak powiem :)

 

 

Pozdrawiam

 

 

 

// EDIT:

No tak, zmiana firmware okazala sie zbawienna - wszystko szurga jak nalezy. Wiec na ta chwile moge POLECIC tego playerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiec wgralem firmware 2.012 - tylko taki znalazlem. No i wyglada na to ze problem sie rozwiazal :) Ale jeszcze potestuje...

Wiecie skad moge sciagnac firmware w wersji min 2.014?

 

wiemy :P

 

http://www.meizu.com/meizump3liveupdate/fi...0_1_4/2.014.rar

 

i chyba wlasnie tego miales standardowo wgranego, wiec radzilbym Ci tego wgrac :)

 

a co do bety 2.015 to nie da sie ot tak podac linka bo tylko na jednym chinskim forum go mają a w downloadzie maja hasla..ale ja go mam :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko powiedziec.. ale raczej watpie zebys sporo za niego wyciułał// gdyz to raczej malo znana marka. co innego iriver..

 

ale mysle ze taki player tak czy siak nie wytrzyma wiecej niz 3 lata.. a nawet jesli to za tyle czasu to juz pewnie bedą flashe 16Gb w standardzie :) i kto bedzie patrzyl na taki 1Gb... :_)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie chcę zakładać nowego tematu więc pytam tutaj.

 

czy istnieje dla meizu e3 coś takieego jak dla irivera "iriver plus", dla niewtajemniczonych chodzi mi o oprogramowanie przez które można zarządzać plikami, tworzyć tagi itp.

 

tak wiem, że meizu jest widoczny jako ums (pendrive) ;) ale taki program (wiem z doświadczenia) przydaje się

 

jestem zainteresowany kupnem owego sprzętu dla swojej dziewczyny (ładny jest może się ucieszy) ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no , z tego co wiem nie ma.. ale jakiz to problem.. odtwarzacze UMS dla komputera sie absolutnie niczym nie rozni?! tak wiec mozesz uzyc kazdego programu wraz z wspomnianym bardzo dobrym media monkey! czy innym oprogramowaniem.. taki problem to zaden problem :) Ja sam niczego w sumie nie uzywam do tagowania i takich tam, wystarcza mi winamp.. kiedys uzywalem WMP9 :huh: inna sprawa ze w playerze masz menedzer plikow.. mozesz usuwac z nigo pliki.. dodawac do playlisty (ulubionych), zapisywac w bookmarkach czy szeregowac muzyke wg nazw dat i jeszcze czegos tam ;p takze duuzo opcjii;.. nie wspominajac o trybach odtwarzania bo wtych to chyba niczego nikomu nie zabraknie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze jedno pytanie:

 

jak wygląda wyświetlacz do meizu e3 on ma jakąś liczbę kolorów, czy jest czytelny?

 

 

Kurcze a czytales ten tamat ,,? bo bylo o tym w recenzji...

wyswietlacz jest OLED koloru zielonego.. czyli są zielono swiecoące literki na czarnym tle.. ustawiajac kontrast (są 2 ustawienia ze wzgledu na godziny .. np od 7 do 19 jedno ustawienie od 19 do 7 drugie) mozna dojsc do naprawde bardzo wyraznego nawet w słoncu..

 

Tylko T30 pewnie przetrwa 3 lata.......

 

ale za 3 lata to wiesz.. wątpie czy dalej bedzie ci sie chcialo jechac na playerze na który mozna wpakowac relatywnie bardzo malo piosenek.. dla mnie 1GB to wcale nie jest tak duzo.. fajnie by bylo miec te 2 -4 GB :]

Irivery są uznawane za wytrzymale playery.. meizu są zbyt młode zeby tak mozna bylo o nich powiedziec.. napewno wygląda na mocny... ale czy tak jest naprawde? Kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, kupno odtwarzacza 1 GB to nie jest dobra inwestycja pieniedzy :) To raczej pasywo, ktore za wspominane 3 lata nie bedzie nikogo interesować, wiec nie bralbym pod uwage wartosci materialnej za X lat.

 

 

Meizu to dobry wybor. Potestowalem wczoraj dosc ostro i jestem zadowolony z dokonanego wyboru. Mimo, ze od czasu do czasu mi sie playerek zawiesi... Ale reset (wyciagniecie baterii) pomaga.

 

Co do wyswietlacza, to jest on raczej w kolorze niebieskim, przynajmniej w moim przypadku. Jest bardzo czytelny i swieci mocno. W nocy moze sluzyc za latarke :)

 

Jest jednak pewien minus, wedlug moich testow bateria trzyma ok 8 h, a nie jak zapewnia producent do 15h. Co prawda mieszałem troche w ustawieniach (na nowej baterii niewiele) więc wyswietlacz swiecil sie dluzej, niz w momencie zwyklego sluchania, jednak nie bylo z tym tyle zabawy zeby radykalnie skrocic zywotnosc.

Mysle ze 10 h to max sluchania na glosnosci `20. Wiec bardzo przecietnie.

 

Mimo to, odtwarzacz jest warty swojej ceny - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meizu to dobry wybor. Potestowalem wczoraj dosc ostro i jestem zadowolony z dokonanego wyboru. Mimo, ze od czasu do czasu mi sie playerek zawiesi... Ale reset (wyciagniecie baterii) pomaga.

 

Co do wyswietlacza, to jest on raczej w kolorze niebieskim, przynajmniej w moim przypadku. Jest bardzo czytelny i swieci mocno. W nocy moze sluzyc za latarke :)

 

Jest jednak pewien minus, wedlug moich testow bateria trzyma ok 8 h, a nie jak zapewnia producent do 15h. Co prawda miesza?em troche w ustawieniach (na nowej baterii niewiele) wi?c wyswietlacz swiecil sie dluzej, niz w momencie zwyklego sluchania, jednak nie bylo z tym tyle zabawy zeby radykalnie skrocic zywotnosc.

Mysle ze 10 h to max sluchania na glosnosci `20. Wiec bardzo przecietnie.

 

Z zawieszszaniem, to wydaje mi sie ze aby w tym wypadku co kiedys mowilem zsie zawieszsza, takze jesli bedziesz unikac takiej (w sumie nie czestej) czynnosci to nie powienien sie wogole wieszszac (przynajmniej tak u mnie jest :)

 

 

Wyswieltacz no sam nie weim jaki to kolorek :D taki jakis.. cos z zielonego w sobie ma :P ale tez w sumie z niebieskikego, na pewno jest jasny! :D

 

A na jakiej baterii testowales..? bo ja na aku 1000MaH energizer.. jesli na baterii alkaicznej to nie dziwota ze tak krotko :)

mi trzyma te 12h a nawet troszke d?uzej :)

 

edit>>> nie zapominajmy ze producent testowal go na bank bez podbicia babsow, bez wygaszacza ekranu, bez maski EQ i pewnie z jakims malo obciazaj?cym playerek kodekiem.. powiedzmy mp3 cbr 128Kb/s.. trudno o tak korzystne warunki na realu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej baterii testowales..? bo ja na aku 1000MaH energizer.. jesli na baterii alkaicznej to nie dziwota ze tak krotko :)

mi trzyma te 12h a nawet troszke d?uzej :)

 

edit>>> nie zapominajmy ze producent testowal go na bank bez podbicia babsow, bez wygaszacza ekranu, bez maski EQ i pewnie z jakims malo obciazaj?cym playerek kodekiem.. powiedzmy mp3 cbr 128Kb/s.. trudno o tak korzystne warunki na realu :)

 

no oczywiscie ze pruducent testowal dopiero co wyjety z pudelka na 1/2 glosnosci czyli 20 pewnie..... tak jak w iriver pisalo gdzie tam ;) a wygaszacz da sie wylaczyc? wkoncu po co on komu jak sie ma w kieszeni playerka.....tylko zasysa moc......

 

 

kurde.......small problem.........

 

zamierzam kupic MEIZU E3 + EP-630 + MINWA MW6186+4 AAA Energizer 1000mAh

 

Komplet miły, ale kazdy produkt z oddzielnej aukcji co daje 40 zl za przesylki :( Kiedys przesylka za łyzwy(!) kosztowala 8 zł a tu po 12-14 ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no nic na to nie poradzsz :)

 

Kupilem identyczny komplet :D jedynie jeszcze nie zakupilem epek.. ale tez mam zamiar ;)

 

da sie wylaczyc, nastawiac na ile tam sie chce ma sie wlaczac, da sie wylaczac po zaplanowanym czasie ekranik.. itp itd.. :)

player sie dostosuje do twoich zachcianek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no nic na to nie poradzsz :)

 

Kupilem identyczny komplet :D jedynie jeszcze nie zakupilem epek.. ale tez mam zamiar ;)

 

da sie wylaczyc, nastawiac na ile tam sie chce ma sie wlaczac, da sie wylaczac po zaplanowanym czasie ekranik.. itp itd.. :)

player sie dostosuje do twoich zachcianek ;)

 

 

rzeczywiscie patrze, że dużo funkcji ma ten meizu.....

 

 

może znajdę ładowarkę w moim mieście ;)

a ep'ki też kupię nie od razu ;P

 

Decyzja chyba wkoncu podjeta :) Napisze tutaj moje wrażenia jak zamówię ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności