Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do X1S, ok 1000zł


Smutny Joe

Pytanie

Ustatkowuję się, po zmianie fiio X3 na X1S czas zmienić Fidelio L2 na coś stacjonarnego.

Słuchawki lubię (albo się przyzwyczaiłem i polubiłem), ale uznałem, że czas na coś nowego, więc wylądują niebawem w komisie/allegro (no chyba, że będzie mnie stać na nowe bez sprzedawania L2, to chętnie zostawię :P ), a ja was proszę o poradę.

 

Co do X1S?

Ma być:

- w miarę dokładnie

- i jednocześnie w miarę przyjemnie i relaksacyjnie,

 

Lubię się zrelaksować przy muzyce na wieczór, lecz chcę słyszeć mniej więcej to, co jest nagrane :)

Nie będę podawał więcej szczegółów, gdyż ich nie ma. Chcę po prostu czegoś nowego.

 

Budżet to do 1000 PLN. (jeśli dobrze strzelam, że fidelio L2 chodzą za ok. 500). Oczywiście trochę więcej lub mniej nie gra dużej roli. Jeśli da się coś złapać w komisie/ na allegro używanego, dzięki czemu kupię w moim pułapie coś lepszego lub to samo taniej, to jak najbardziej; nawet preferuję, nie mam parcia na nówki w ogóle. Tak samo nie ma pośpiechu, operacja zaplanowana mniej więcej na grudzień ;)

 

Oczywiście domowe, nie jakieś malutkie przenośne. Obojętne, czy otwarte czy zamknięte, choć w domu zamknięcie nie jest mi potrzebne jeśli chodzi o izolację.

 

W przyszłości, w miarę potrzeb, mogę chcieć zainwestować w jakiś porządniejszy amplituner do toru.

 

Od razu mówię, że nie mam osłuchania wśród różnych modeli, jak wielu forumowiczów, dlatego zwracam się z pytaniem do Was ;)

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja bym dorzucil do tego X2-ki i HD600/650. K7XX z X1s to moze byc kiepskie polaczenie, poniewaz Aune jest mocno techniczny, a AKG potrafia dac po uszach ;).

 

K7XX to konkretny model, a nie określenie serii 7 - 701, 702, K712 jak zdaje się to zrozumiałeś (?). Bo o ile 701, 702 czy Q701 mogą dać po uszach, to tak 7XX czy 712 już zdecydowanie nie i jest to znacznie muzykalniejsze, przyjemniejsze i bezpieczne brzmienie.

Edytowane przez Mayster
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak po przejrzeniu recenzji też myślałem o akurat tych dwóch modelach ;p

Mimo tego, może z braku doświadczenia, miałem obawy o zbytnią analityczność połączenia ich z x1s.

Jeśli poprzedni właściciel potwierdza, że z k7xx nie będzie źle, to chyba jestem najbliżej tego modelu, tym bardziej, że ostatnio chyba często się pojawia ;d

 

 

Tak jak pisałem, chciałbym aby ostateczny efekt znajdował się między precyzja i analitycznoscia, a relaksem i trochę swobodniejszym podejściem do dźwięku. Słuchane będzie tylko w zestawie x1s plus słuchawki, które polecicie (oczywiście jeśli nie zmienię ich znów ;d)

Edytowane przez Smutny Joe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak pisałem, chciałbym aby ostateczny efekt znajdował się między precyzja i analitycznoscia, a relaksem i trochę swobodniejszym podejściem do dźwięku. Słuchane będzie tylko w zestawie x1s plus słuchawki, które polecicie (oczywiście jeśli nie zmienię ich znów ;d)

 

Zmienisz, takie hobby. Nikt Ci nic więcej nie podpowie, bo każde polecone tu słuchawki to przynajmniej półka wyżej od L2. Jeśli chcesz rozwinięcia L2 to X2 będą najlepsze w tej kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Ja bym dorzucil do tego X2-ki i HD600/650. K7XX z X1s to moze byc kiepskie polaczenie, poniewaz Aune jest mocno techniczny, a AKG potrafia dac po uszach ;).

 

K7XX to konkretny model, a nie określenie serii 7 - 701, 702, K712 jak zdaje się to zrozumiałeś (?). Bo o ile 701, 702 czy Q701 mogą dać po uszach, to tak 7XX czy 712 już zdecydowanie nie i jest to znacznie muzykalniejsze, przyjemniejsze i bezpieczne brzmienie.

 

Nie.. nie.. dobrze zrozumialem, bo juz dwa razy bralem udzial w drop-ie :D. Uwazam, ze mimo lagodniejszego przekazu od pozostalych modeli z serii 700, to i tak czesto

potrafia dac po uszach wyzsza srednica, niestety, taki juz ich urok, a nie parowalem ich z neutralnym sprzetem, bo bym tego nie przezyl :D.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dlaczego przesadza ? Tak je odbiera i kropka. Wczoraj sluchaliśmy T90 z Cayina i dla niego (a z tego co czytałem i dla Ciebie) było za jasno i za ostro, a ja byłem wniebowzięty. Każdy słyszy swoje.

 

Wytapaczone na Tapaczu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale kolego Mayster, HD800 to jednak nieco inaczej podany dzwiek i co najwazniejsze, nie wierci uszu, jak T90, czy wspomniane K7XX. K7XX odbieram jako nieco v-kujace,

poniewaz maja dosyc mocny bas, srednica chuda i lekko wycofana, natomiast przelom wyzszej srednicy z wysokimi troche uwypuklony.

 

Nie lubie V-kowego grania, preferuje pelna, nawet wyeksponowana srednice, dobra podstawe basowa, umiarkowane wysokie, i mniej wiecej tak mi graja HD800, choc

oczywiscie tez potrafia zakluc, od czasu do czasu, jednak mimo wszystko jest to przyjemniejsze "klucie" od w/w ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oczywiście, że inaczej podany od T90 czy K7XX, ale mając kilka par HD800 i K7XX z całą pewnością stwierdzam, że to te pierwsze z łatwością mogą zagrać nieprzyjemnie, podczas gdy K7XX trudno zmusić do czegoś podobnego.

T90 to jeszcze inne brzmienie i tutaj można mówić o 'V-ce' dopiero.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oczywiście, że inaczej podany od T90 czy K7XX, ale mając kilka par HD800 i K7XX z całą pewnością stwierdzam, że to te pierwsze z łatwością mogą zagrać nieprzyjemnie, podczas gdy K7XX trudno zmusić do czegoś podobnego.

T90 to jeszcze inne brzmienie i tutaj można mówić o 'V-ce' dopiero.

 

Dokładnie tak. Mam HD800, leżą obok mnie trzy pary K7XX (dwie to te w pudełkach) i o żadnej V-ce nie ma mowy. HD800 również pozostaje się zgodzić, że potrafią zagrać nieprzyjemnie z przysłowiowego "byle czego" przez ich zakres 6 kHz, podczas gdy z tego samego źródła K7XX są w stanie zagrać od razu przyjemniej, choć naturalnie z niższą jakością, bez tego detalu, z lekkim kocem, jaki często się spotyka w klasie Premium. Ale wciąż ma to swój urok, jak też bezpieczeństwo.

 

 

Każdy słyszy swoje.

 

Tylko czy zawsze musi to być usprawiedliwieniem, gdy dochodzimy do skrajności w odbiorze? Myślę, że nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dlaczego przesadza ? Tak je odbiera i kropka. Wczoraj sluchaliśmy T90 z Cayina i dla niego (a z tego co czytałem i dla Ciebie) było za jasno i za ostro, a ja byłem wniebowzięty. Każdy słyszy swoje.

 

Wytapaczone na Tapaczu

 

Tylko to nie oznacza od razu, że T90 nie są ostre czy też nie są jasne, bo takie są w porównaniu do wszystkich jakie słuchałem i to jest obiektywne stwierdzenie.

 

K7XX są nieco V-kujące podobnie z resztą, jak R70x, tylko te w mniejszym stopniu. W każdym razie to nadal bezpieczne wybory, bo te słuchawki do ostrych nie należą, są za to przyjemnie i relaksujące w odbiorze.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja tam naprawdę żadnej V-ki nie słyszę, a jestem przyzwyczajony do prezentacji typowo średnicowej. Ale tak, relaksujące są bardzo i jak pisałem wielokrotnie to taki półśrodek między klasycznymi modelami K7, a HD650, które w tym ostatnim przypadku były już dla mnie trochę zbyt relaksacyjne :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Akurat tu się z FeXem zgodzę - średnica w R70X gra z pewnego dystansu i tu już strojenie faktycznie zaczyna brzmieć w taki sposób. Może z HA-1A by to zagrało bliżej, ale mówię to głównie jako z domysłu, bo perspektywa HD800 to jedno, a jednak szkoła ATH to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mamy te same, tylko dla mnie to one mimo swego stonowania i przyciemnienia mają fajnie zaznaczoną górę, która jakby nie podąża za tą ciemnością średnicy i nadaje świetny ostateczny szlif tym słuchawkom. Może powinienem nadać temu brzmieniu inna literkę, bo V-ka zbytnio kojarzy się z typowo funowymi słuchawkami jak HP100, czy DT990Pro.

 

R70x z czasem można coraz bardziej polubić :)

Edytowane przez FeX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Akurat tu się z FeXem zgodzę - średnica w R70X gra z pewnego dystansu i tu już strojenie faktycznie zaczyna brzmieć w taki sposób. Może z HA-1A by to zagrało bliżej, ale mówię to głównie jako z domysłu, bo perspektywa HD800 to jedno, a jednak szkoła ATH to drugie.

że wysokie są ponad średnimi w nich?

Mamy te same, tylko dla mnie to one mimo swego stonowania i przyciemnienia mają fajnie zaznaczoną górę, która jakby nie podąża za tą ciemnością średnicy i nadaje świetny ostateczny szlif tym słuchawkom. Może powinienem nadać temu brzmieniu inna literkę, bo V-ka zbytnio kojarzy się z typowo funowymi słuchawkami jak HP100, czy DT990Pro.

 

R70x z czasem można coraz bardziej polubić :)

na pewno inną :)

dla mnie są równe jak na dynamiki i pokazują co w utworze piszczy

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Akurat tu się z FeXem zgodzę - średnica w R70X gra z pewnego dystansu i tu już strojenie faktycznie zaczyna brzmieć w taki sposób. Może z HA-1A by to zagrało bliżej, ale mówię to głównie jako z domysłu, bo perspektywa HD800 to jedno, a jednak szkoła ATH to drugie.

że wysokie są ponad średnimi w nich?

Mamy te same, tylko dla mnie to one mimo swego stonowania i przyciemnienia mają fajnie zaznaczoną górę, która jakby nie podąża za tą ciemnością średnicy i nadaje świetny ostateczny szlif tym słuchawkom. Może powinienem nadać temu brzmieniu inna literkę, bo V-ka zbytnio kojarzy się z typowo funowymi słuchawkami jak HP100, czy DT990Pro.

 

R70x z czasem można coraz bardziej polubić :)

na pewno inną :)

dla mnie są równe jak na dynamiki i pokazują co w utworze piszczy

 

 

hibi to dla mnie są naprawdę równe i ciekawe słuchawki, tylko widocznie nie ja nie potrafię dobrze opisać tego, co chcę powiedzieć albo Ty nie potrafisz mnie zrozumieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności