Skocz do zawartości

HA INFO U2 PLUS (V1 / V2)


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Przed moje odczucia są takie, dziwny, bardzo twardy bas, miałka średnica, bardzo matowe i wycofane wysokie rejestry, na dodatek ucięte gdzieś w połowie.

 

Ogólnie brzmienie było bardzo basowe, można je lubić ale dla mnie sama faktura basu już była powodem do zmian, urządzenie nie jest moje, aczkolwiek nawet jakby było to bym modyfikował je.

 

Co dalej ? Poprawie uległy wszystkie aspekty, bas się uspokoił, zarazem nabrał przyjemniejszej i bardziej namacalnej/realnej faktury, zniknęły szumy i wszystkie śmieci z pasma (a napewno większość, ja nic nie słyszę), góra zyskała na jakości, nie ma tego nieprzyjemnego roll-off, jest czystsza, bardziej przejrzysta, ładnie brzmi, naprawdę nie mam zastrzeżeń jeśli idzie o połączenie U2V2 z DT990 PRO, średnica zyskała emocje, jest agresywniejsza i konkretniejsza.

 

Ogólnie jak na cenę tegoż sprzętu to i tak gra fajnie, po drobnej interwencji nie byłbym zdziwiony jakby to była klasa drogich klocków powyżej 1000zł za ja wiem może niewiele więcej jak połowe tej 4-ro cyfrowej kwoty.

 

Zmiany oceniam jak najbardziej na plus, szczególnie, że to nie były drogie elementy i jakieś sciągane z drugiego końca świata, tylko dostępne rzeczy.

 

bakus1233 btw te HA INFO U2V2 co je robiłem, jeszcze nie dawno było Twoje hehehe :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wrócił mój Ha info u2plus v2 mikołaj612 edition. Zasilacz wielki, no może przesadzam- ale większy od samego u2. Ale ma przynajmniej ludzką wtyczkę. Kabel na tyle długi, że mogę sobie ustawić gdzie chce więc to też zaleta. Zmieniona dioda na niebieską, bardzo fajnie to teraz wygląda. Zmiany w środku obejmują, zmiana oampa na 2x NE5534N w stoliku Teradak, kondesatory i inne duperele- szczegóły u twórcy moda :)

 

Teraz jeśli chodzi o dźwięk:

Jeśli chodzi o stock to grał dobrze, tylko że bas był taki płaski i bez życia. Wysokie były gdzieś tam schowane i niestety separacja kulała przy okazji. jak teraz.

Scena się poprawiła, poszła szerzej i głębiej. Jestem pod wrażeniem jak to przestrzennie teraz gra. Sama średnica gra bardzo przyjemnie, słuchać wokali to czysta przyjemność. Ogólnie środek to dla mnie teraz bajka... Separacja- tutaj chyba największa zmiana na plus. W końcu wiem na czym uderza perkusista. Bas stał się aksamitny, dostał lekkiego rozmycia. Niski bas doszedł, wcześniej miałem wrażenie że gdzieś go tam brak- nie mówię że jest go dużo więcej, ale jest go na tyle by się cieszyć i mieć ciareczki na plecach. Wysokie? teraz to są ciareczki x2... Nie mogę się oderwać od słuchania.

 

generalnie, to urządzenie zachowało charakter grania. Zmiany są na poziomie ulepszenia tego co było słabsze albo średnie.

 

btw- zasilacz daje dosyć sporo, zwłaszcza w wysokich rejestrach (mam ten stary i sprawdzałem)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał poczytać wasze bezpośrednie porównania w stosunku do innych urządzeń w zakresie innym niż charakterystyka.

 

Brzmienie i sposób grania U2 plus v2 mi się podobały, nie mogłem tylko przeboleć braku dynamiki i szczegółowości. Bo akurat pod kątem separacji, prat'u i powietrza to fajny klocek był jak za cenę. Niestety te wady które wymieniłem były dla mnie dość dotkliwe. Tak jak ktoś to już wcześniej określił, całe granie było dość płaskie. Wierzę, że modyfikacje, szczególnie zmiana zasilania mogły coś poprawić, natomiast ustawianie go w rzędzie ze sprzętami dużo droższymi dla mnie jest pomyłką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ustawienie SMSL SD793 i jego klonów obok drogich DAC już nie jest pomyłką ? Ten HA INFO jest tak prosty, że aż głupi, tam jest tylko to co niezbędne do prawidłowej pracy urządzenia i dlatego to gra fajnie i nie ma się czego wstydzić w swoim przedziale jak i takim o kilkaset zł więcej.

 

Ten U2PLUSV2 to taki sam przypadek jak SMSL SD793, trzeba w niego trochę wsadzić by rozwinął skrzydła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ zawish

to musiała być niezła integra

@mrBrainwash- akurat właśnie już nie gra płasko i zyskało dynamikę :) szczegóły już opisywałem. Co do ceny- teraz spokojnie jest to poziom (liczcie cena za combo a nie dwa osobne klocki) to spokojnie te 500-800 zł.

Słuchałem sporo sprzętów. od malutkich po socha z wbudowanym daciem, kamyka różne. Akurat mam tą przyjemność, że mamy w Łodzi jednego z lepszych konstruktorów- Marka Bożka :)

 

Maya ale sorry to pomyłka, na 1 granie oki- ale potem jak porównasz to sorry... akurat uchy ha info zjada... i to nie tylko moja opinia. Dobre do głośników, ale dziurki już nie. nawet z forumem.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten HA INFO, gdyby miał większy gain to przyznam szczerze, że nie odstaje od takich klocków jak FiiO E7+E9 czy innych droższych Chińskich combo, które oferują większą funkcjonalność :)

 

Ale naprawdę jako urządzenie rezerwowe u mnie zajmuje pierwsze miejsce, pewnie je niebawem zakupię na zaś, bo za taką cenę to gratka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ustawienie SMSL SD793 i jego klonów obok drogich DAC już nie jest pomyłką ? Ten HA INFO jest tak prosty, że aż głupi, tam jest tylko to co niezbędne do prawidłowej pracy urządzenia i dlatego to gra fajnie i nie ma się czego wstydzić w swoim przedziale jak i takim o kilkaset zł więcej.

 

Zdanie zmieniasz jak rękawiczki. Mi pisałeś na gg, że z U2 się dużo nie wyciągnie i bardzo lipny układ.

 

Wydaje mi się że takie łopatologiczne porównania są trochę bez sensu. Ostatnio na PW ktoś opisywał mi jak wyciąga piękny dźwięk z jeszcze prostszego układu na Cirrusie. Jest dużo prostych układów na ebayu, co nie znaczy że wszystkie dobrze zagrają "po modyfikacjach" nie ze wszystkich można wycisnąć tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat okazało się, że można :) Dopóki do rąk nie weźmiesz i nie pobawisz się lutownicą to wszystko jest loterią, tutaj jak widać los mi i Azahielowi oraz Zawishowi sprzyjał :)

 

Prostszego układu niż te U2 nie ma chyba, tam sekcja DAC jest tak maksymalnie prosta i łopatologiczna, że szok, podobnie sekcja AMP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrBrainwash- akurat właśnie już nie gra płasko i zyskało dynamikę :) szczegóły już opisywałem. Co do ceny- teraz spokojnie jest to poziom (liczcie cena za combo a nie dwa osobne klocki) to spokojnie te 500-800 zł.

 

No to dobrze to słyszeć. I w to uwierzę. Lecz spójrzmy na to w ten sposób U2 plus ok. 300zł + modyfikacje i zasilacz też 300zł i daje to cenę 600zł i jak najbardziej może w tej półce powalczyć, bo swoją drogą w tej półce też nie ma nic specjalnego IMO.

 

 

Maya ale sorry to pomyłka, na 1 granie oki- ale potem jak porównasz to sorry... akurat uchy ha info zjada... i to nie tylko moja opinia. Dobre do głośników, ale dziurki już nie. nawet z forumem.

To ty tak uważasz. U2 tyle lepszy dla mnie co ma lepszego wzmaka, który daje lepsze wypełnienie. Dynamiką i szczegółówością Maya mi się bardziej podobała niż stockowy U2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrBrainwash- akurat właśnie już nie gra płasko i zyskało dynamikę :) szczegóły już opisywałem. Co do ceny- teraz spokojnie jest to poziom (liczcie cena za combo a nie dwa osobne klocki) to spokojnie te 500-800 zł.

 

No to dobrze to słyszeć. I w to uwierzę. Lecz spójrzmy na to w ten sposób U2 plus ok. 300zł + modyfikacje i zasilacz też 300zł i daje to cenę 600zł i jak najbardziej może w tej półce powalczyć, bo swoją drogą w tej półce też nie ma nic specjalnego IMO.

 

 

Maya ale sorry to pomyłka, na 1 granie oki- ale potem jak porównasz to sorry... akurat uchy ha info zjada... i to nie tylko moja opinia. Dobre do głośników, ale dziurki już nie. nawet z forumem.

To ty tak uważasz. U2 tyle lepszy dla mnie co ma lepszego wzmaka, który daje lepsze wypełnienie. Dynamiką i szczegółówością Maya mi się bardziej podobała niż stockowy U2.

 

 

 

żeby to jeszcze było tylko moje zdanie to pół biedy. Sam zrobiłeś na to hype i się okazało kitem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdania o Maya nie zmieniłem. Jak w komisie pojawia się nieraz za 150zł to się za każdym razem zastanawiam czy nie wziąć sobie jej tak "O". Porównywałem ją bezpośrednio do iModa z ibasso T4 i zagrała bardzo podobnie, trochę ciemniejszym tłem i lepszym wypełnieniem. A że masz Azahiel podobną tendencje do Mikołaja by jechać po produktach które nie podejdą pod twoje gusta to już inna sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ zawish

 

to musiała być niezła integra

 

spytaj MrB jaka, bo to on tak twierdzi.

 

mayi nie slychalem, cube i e10 to sie chowaja przy tym pudelku (a to jest jego konkurencja), cena jest przyjemna, ewentualna naprawa/mod prosty jak drut, opy mozna wymieniac... czego chciec wiecej za te pieniadze (nie, nie 600, cos drogo Ci to wyszlo)

 

nikt nie twierdzi chyba, ze jest to dac/amp, ktory kosztuje '600', a gra za '2600', bo tak nie jest, ale jako entry czy nawet mid level nie ma sie czego wstydzic, a nawet moze brylowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to Ty masz tendencję do robienia hype-u a potem nagle idealny sprzęt jest tylko dobry, a później z przyczyn "ograniaczania sprzętu oraz ekonomicznych" trafia w komis bo coś tam.

 

Nie bądź hipokrytą w tej chwili bo to do niczego dobrego nie prowadzi.

 

Lepiej chwalić to co się lubi i jest dla nas dobre niż wszystko jak leci :)

 

Ja na śmiecie czasu nie tracę, akuat U2 jest spoko, po modach to naprawdę super sprzęt co odstawia te Cube, U5, E10 o kilka długości.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o gusta, ale widzę wiesz lepiej i znasz mnie lepiej. Przestań robić to co zawsze- zmieniać prawdy i robić z siebie niewiadomo jakiego guru. Maya jest po prostu jakościowo dzisiejszych integr. Chce ktoś polepszyć sobie jakieś starsze, szumiące integry- proszę bardzo. Jednak dokładając nie wiele można już poszaleć. Nigdzie nie napisałem że graniem mi się nie podoba, tylko że to nie jest nic szczególnego i warte swojej ceny. Weź w końcu przełknij gorzką pigułkę i tylę. Naprawdę nie chce znów się kłocić, bo znowu potem wyjdzie na Twoje (szczęście, że teraz nie możesz zmieniać treści postów).

 

W porównaniu do Ciebie mam szersze obycie ze sprzętem na codzień- nie kisze się w swoim sosie. Po prostu nie mam czasu na moje gusta tak serio. Wymaga tego ode mnie moja praca jak i hobby.

Ja zdania o Maya nie zmieniłem. Jak w komisie pojawia się nieraz za 150zł to się za każdym razem zastanawiam czy nie wziąć sobie jej tak "O". Porównywałem ją bezpośrednio do iModa z ibasso T4 i zagrała bardzo podobnie, trochę ciemniejszym tłem i lepszym wypełnieniem. A że masz Azahiel podobną tendencje do Mikołaja by jechać po produktach które nie podejdą pod twoje gusta to już inna sprawa :)
Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to Ty masz tendencję do robienia hype-u a potem nagle idealny sprzęt jest tylko dobry, a później z przyczyn "ograniaczania sprzętu oraz ekonomicznych" trafia w komis bo coś tam.

 

A Ty nie rób wycieczek osobistych kiedy brakuje Ci argumentów :)

 

Mówię o tym co słyszałem. U2 plus gra przyjemnym charakterem. Ale stockowy nie miał u mnie dynamiki i a szczegółowości dużo można było zarzuć. Jeśli modyfikacje to poprawiają, to fajnie. Mała sprytna dobrze grająca karta. Jednak właśnie przestrzegam przed hypem na nią który próbujecie rozkręcić bo nie ma czym się podniecać. Dobry entry lvl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to jest właśnie argument, Ty robisz wycieczki osobiste na mnie, że na GG napisałem A a wyszło B.

 

Wyszło dla wszystkich oraz dla mnie nawet najlepiej :) Posłuchałem, zarobiłem i wiem, że sobie go kupie na zapas.

 

A Ty co mi możesz powiedzieć poza tym co już wszyscy wiemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aza - vicewersa. Ciebie też nikt nie uczynił jakimś guru, więc uszanuj odmienne zdanie od twojego. Ja wasze zdanie szanuję. Po prostu słuchałem tych kart i mam własne zdanie.

 

 

A kto zaczął ten hype? :D

 

 

 

Ja założyłem temat o tej karcie by poznać opinie innych. Ale to chyba nie równa się z rozpoczęciem hype? Szczególnie interesujące byłyby opinie "nie-posiadaczy" i osób których zdanie sobie cenie.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności