Skocz do zawartości

iBasso DX100 Reference DAP


Tiges

Rekomendowane odpowiedzi

Grubość niestraszna dla kogoś kto nosił "kanapkę" iMod 5G 80 GB plus iBasso D10 ;) . Miałem do tego specjalne etui do paska. Obecna kanapka iMod plus SMSL jest chudsza. Jak kiedyś jeszcze wstawię w iModa kartę CF ...

Baterie są problemem.

 

@shakur1986 - nadal masz DX100 ? Używasz ewentualnie tylko w domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie, mam nadal i wolalem go od 901 (moze to kwestia zgrania ze sluchawkami). Slucham i w pracy i w drodze do pracy (noszac go czy to w kieszeni marynarki czy to w kieszeniu kurtki czy spodni). Dx100 dla mnie jest gruby, 901 przy nim to maluch. A tak naprawde jakby bateria trzymala tak z 8-9 godzin to byloby super.

Antycypujac wszelkie watpliwosci, nie mam zadnych problemow z obsluga, moim zdaniem o niebo bardzo rozwinieta od 901, nie mam problemow z bootem ktory przy zajetosci ok 50 gb pamieci wewnetrznej bootuje w ok 1 min (warunek jeden to wywalone wszystkie zbyteczne tagi, w tym okladka).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dx100 jest świetny, na ten moment zastępuje mi stacjonarny sprzęt. Nie mam czasu ostatnio na stacjonarkę i często zasypiam przy dx100. Zgrywa się prawie ze wszystkimi moimi słuchawkami (prawie, bo wszystkich nie sprawdzałem). Bardzo dobrze odmula ciemne słuchawki. W moim egzemplarzu bateria wytrzymuje dość długo, musza zrobić test aby dokładnie sprawdzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztują teraz DX100 ? Używki... W ogóle do dostania jest ? ;)

 

Czyli Leszek ma dobrą baterię w Setce. Ten co mam od Alla999 jest trochę zwariowany pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie, kupisz dx100 na headfi, cos powinno sie znalezc. Ja mialem na poczatku wariujaca baterie ale kupilem nowa od ibasso za 20 usd i trzyma mi iz pol roku ok 6,5 godziny. Moje sluchawy maja 135 ohmow impedancji, slucham na ok 176 w skali do 255 na low gain, ale fakt faktem ze ibasso podaje ze bateria trzyma ok 7 godzin wiec pewno wiecej sie nie wycisnie. Jak dla mnie dx100 ma dosc uniwersalne brzmienie, takie neutralne i naturalne zarazem, czyli powinien zgrac sie dobrze z wiekszoscia sluchawek, maciux i misiekbb maja mniej wiecej podobne zdanie tylko po testach mojego dx100 jeszcze nie napisali za wiele na forum;) choc zdawkowo cos tam napomkneli.

Plusem jest to ze ibasso zapewnoa serwis dx100 pomimo jego wycofania z produkcji. Za koszt przesylki wymienili mi wyjscie usb, mozna tez sobie za 10 dolcow kupic nowe tylne plecki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przerost treści nad formą .

Na uj ...mi taka cegła ...jak z portable to ma tyle wspólnego co koło od roweru do młynka od kawy ?

Choć ...tu i tu coś się kręci :unsure:

Kolejny pretekst dla niektórych na wydanie kasy lub firmy na naciągnięcie naiwnych .

Sam jestem audiofilem ...ale gdzie tu polityka ...jak coś wygląda ..wróć ..żle wygląda .

Poza tym ..stara śpiewka Ibasso ...o wydawaniu opinii na temat produktu i ...znowu milion wersji oprogramowania .W...kur..w na maxa.

Nie dziwię się, że dwóch znajomych ...pieprzło DX90 w kąt i zakupiło Taczkę 5 i po odpowiednim skonfigurowaniu mają banana na ryjkach .

Oczywiście jest to rozwiązanie dla posiadaczy małych przestrzeni lub niemożliwości słuchania bo ...np..sąsiedzi, albo baby jakieś .

Ale wydając na to cóś kasę ...sądzicie ,że jest to jedyne rozwiązanie ?

Posiadam dwa hi-endowe grajki i ...dx-a ...ale co głównie słucham na spacerze albo czasami przed snem? ...cóż ...takiego małego Sansa Clipa i

ktoś się puknie w głowę ...z senkami ie800 ..i jest fajnie ...i muza gra i płynie .

A Dap-y ...leżą :(

Natomiast gdy przychodzi wieczór piątek i cudowna sobota...siadam z moją połową i odpalamy sprzęt audiofilcowy firmy audiofilcowej stacjonarny i tu ....

ona zadowolona ...ja pod wrażeniem . Idzie winyl ...lampa winka i ...właśnie ...Dap-y mogę sobie w d..wsadzić .

Mam nadzieję ,że nie uraziłem miłych forumowiczów ...po prostu to tylko moja opinia .

Acha wybranka zapytała ile baterie chodzą na tych super grajkach (zastrzeliła mnie tym pytaniem ) ....jak usłyszała ...to śmiech i ironia i...palec pukający się na czole .

I ...zdanie z jej ust ..."ale trzeba być naiwnym ...

hmm......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerost treści nad formą .

Na uj ...mi taka cegła ...jak z portable to ma tyle wspólnego co koło od roweru do młynka od kawy ?

Choć ...tu i tu coś się kręci :unsure:

Kolejny pretekst dla niektórych na wydanie kasy lub firmy na naciągnięcie naiwnych .

Sam jestem audiofilem ...ale gdzie tu polityka ...jak coś wygląda ..wróć ..żle wygląda .

Poza tym ..stara śpiewka Ibasso ...o wydawaniu opinii na temat produktu i ...znowu milion wersji oprogramowania .W...kur..w na maxa.

Nie dziwię się, że dwóch znajomych ...pieprzło DX90 w kąt i zakupiło Taczkę 5 i po odpowiednim skonfigurowaniu mają banana na ryjkach .

Oczywiście jest to rozwiązanie dla posiadaczy małych przestrzeni lub niemożliwości słuchania bo ...np..sąsiedzi, albo baby jakieś .

Ale wydając na to cóś kasę ...sądzicie ,że jest to jedyne rozwiązanie ?

Posiadam dwa hi-endowe grajki i ...dx-a ...ale co głównie słucham na spacerze albo czasami przed snem? ...cóż ...takiego małego Sansa Clipa i

ktoś się puknie w głowę ...z senkami ie800 ..i jest fajnie ...i muza gra i płynie .

A Dap-y ...leżą :(

Natomiast gdy przychodzi wieczór piątek i cudowna sobota...siadam z moją połową i odpalamy sprzęt audiofilcowy firmy audiofilcowej stacjonarny i tu ....

ona zadowolona ...ja pod wrażeniem . Idzie winyl ...lampa winka i ...właśnie ...Dap-y mogę sobie w d..wsadzić .

Mam nadzieję ,że nie uraziłem miłych forumowiczów ...po prostu to tylko moja opinia .

Acha wybranka zapytała ile baterie chodzą na tych super grajkach (zastrzeliła mnie tym pytaniem ) ....jak usłyszała ...to śmiech i ironia i...palec pukający się na czole .

I ...zdanie z jej ust ..."ale trzeba być naiwnym ...

hmm......

[OT]

to tylko twój pkt widzenia

u mnie dx90 chodzi prawie nonstop z naciskiem na prawie oczywiście, bo i do pracy jak jadę w domciu robi między innymi za dac-a i ampa bo po co wydawać drugą kasę na kartę dźwiękową

a te 6h na baterii to tak musi być przy takim hardware także nikt nie jest naiwny.

8h deklarowane przez producenta to może na mp3 128kbps i pchełkach wyciągnie

[/OT] ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trochę przerost ...więc któryś pójdzie pod młotek . Sam się dziwię ,że zamiast słuchać Top Player słucham taniego grajka .

Myślę ,że po okresie ekscytacji i wariacji i...choroby wydawania i nadwyrężania budżetu trzeba czasami trochę przystopować ..odetchnąć na chwilę i zastanowić

się "czy naprawdę warto " ? Poza tym ...przyszła Nirvana i zamiast non stop słuchać sprzętu który i tak nie dorównuje dobrze skonfigurowanej stacjonarce ..nie koniecznie "drogiej " ...

przyszedł czas ...tylko na muzykę :)

Ale ...jak kto woli ...jego decyzja .

Mój wpis nie jest tylko krytyką i nie może być tak odbierany ...to trochę wewnętrzny bunt zwłaszcza przeciw polityce firm które trochę "przyznaj "...walą nas po tyłeczku ...

ceną , słabym designem , a najbardziej ...niedopracowym softem i żenada cienkim "ogniwem galwanicznym " ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, a ja słucham głównie wieczorami w łóżku i/albo w kuchni lub innym "mobilnym" miejscu i widzę sens dobrego przenośnego grajka i np: ciem'ów. Dla każdego coś miłego. I nie rzucam ujami na tych co kupują stacjonarne sprzęty bo wiem lepiej. Doceniam dobrą stacjonarkę i dobre granie słuchawkowe, ale najczęściej korzystam z dapa i dokonałówek, choć mam też tor stacjonarny. I ja widzę sens takiego DX100, czy innego dapa, bo jak sobie leżę, czy siedzę to nie przeszkadza mi jego wielkość i bateria.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie narzekaj, zawsze mogłeś gorzej zainwestować $ w A$K i tu byś sobie włosy rwał nie mówiąc o zdaniach kobity twojej ;)

 

Posiadam A&K AK120. Mam też włosów dużo i moja Lady ma piękne.... I nigdy ich nie rwaliśmy z powodu Kałacha. i nigdy się ze mnie nie nabijała, z powodu sprzętu. He,he....ja to mam dobrze :)

A DX100 to naprawdę świetna maszyna. Coś kiedyś ludzie gadali,że Rio Karma taka była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wielkosc urzadzen przenosnych nigdy nie przeszkadzala. Nie cenie sobie jak co poniektorzy wygody (wersja poprawna politycznie;). Slucham w drodze do pracy i w pracy i pod wzgledem ergonomii jest dobrze. Nie mam czasu w domu sluchac na stacjonarce wiec w moim przypadku grajek przenosny ma duzy sens. Owszem moglbym sluchac ze smartfonu, ale po co? Mam dx100 i po co mi kolejna zabawka. Zas zastapienie dx100 smartfonem jest bez sensu bo wtedy musialbym telefon ladowac minimum raz dziennie i dla mnie ergonomia komba all in one jest watpliwa. Ja juz skonczylem z szalem kupowania i emocjonowania sie kolejnym nowym sprzetem, slucham muzyki jak mi przyjdzie na to ochota i przestalem mysle w trakcie sluchania czy faktura basu jest ok i czy na innnym zestawie bedzie lepiej.

Dx100 zostal ze mna bo okazal sie dla mnie najlepszy w dzwieku. Podkresle jednak, ze w moim przypadku te roznice pokazaly dopiero odpowiednie sluchawki, bo na innych owszem dx100 gra b.dobrze ale jak 20 innych grajkow na rynku.

W skrocie - dx100 gra moim zdaniem swietnie ale jest dla osob dla ktorych wygoda i bajery nie maja znaczenia; oczywiscie roznice w dzwieku pomiedzy dx100 a niektorymi innymi grajkami nie sa duze, czesto na granicy percepcji, ale przy dx100 nie bylem w stanie sluchac ipoda video bo dzwiek brzmial tak skondensowanie i sztucznie. Jak komus zalezy na wiekszej szybkosci obslugi i mniejszych rozmiarach to sa inne grajki na rynku.

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie narzekaj, zawsze mogłeś gorzej zainwestować $ w A$K i tu byś sobie włosy rwał nie mówiąc o zdaniach kobity twojej ;)

 

Posiadam A&K AK120. Mam też włosów dużo i moja Lady ma piękne.... I nigdy ich nie rwaliśmy z powodu Kałacha. i nigdy się ze mnie nie nabijała, z powodu sprzętu. He,he....ja to mam dobrze :)

 

A DX100 to naprawdę świetna maszyna. Coś kiedyś ludzie gadali,że Rio Karma taka była.

 

Mam tak samo. Wszystko się zgadza oprócz moich włosów ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja też właśnie wymieniłem akumulator w swoim DX100 - teraz trzyma dużo lepiej.

 

@All999 - czy Ty może malowałeś swojego R10? Widziałem że był srebrny jak sprzedawałeś. Gdzie można coś takiego zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie wymieniłem akumulator w swoim DX100 - teraz trzyma dużo lepiej.

 

@All999 - czy Ty może malowałeś swojego R10? Widziałem że był srebrny jak sprzedawałeś. Gdzie można coś takiego zrobić?

Nie malowałem go, zdarłem farbę i wypolerowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności