Skocz do zawartości

BBE System


Korba Wypych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!!!!

Spotkałem się z systemem BBE w co najmniej dwóch odtwarzaczach: Cowon D2 I Nationite N2. Moja prośba odnosi się właśnie do powyższego, a mianowicie chciałbym się dowiedzieć:

1/Kto go wymyślił i po co? To znaczy:do czego jest przeznaczony?

2/Jak się wywiązuje z założonych funkcji? Czy warto go używać?

3/Co oznaczają ustawienia i jakie jest ich działanie:

A/BBE System (select BBE EQ - can also be done in now playing screen)

B/BBE

C/BBE VIVA

D/BBE VIVA 2

E/BBE MP

F/BBE Headphone 1

G/BBE Headphone 2

H/BBE Headphone 3

I/Shutdown BBE (turn off BBE EQ)

Oraz:

J/BBE Setting (Set custom USER BBE here)

K/USER1

L/BBE Freq - zupełnie nie wiem o co chodzi, tutaj szczególnie prosiłbym o szczegółowe wyjaśnienie.

M/BBE Cont Level - podobnie j.w.

N/BBE Proc Level - podobnie j.w.

O/BBE 3D gain - dźwięk przestrzenny?

P/BBE MP Gain - wzmocnienie, tylko format MP3?

Q/USER2 (sub menu same as USER1)

R/USER3 (sub menu same as USER1)

S/Shut-down BBE

4/Jakie formaty obsługuje ten system? FLAC? MP3?

5/Czy jest to system zunifikowany, tzn. czy jest tak, że w różnych urządzeniach działa tak samo i ma taki sam interface? Czy są różne wydania tego systemu? Nowsze? Starsze?

6/Czy są różnice w jego funkcjonowaniu w różnych urządzeniach? To znaczy, czy jest tak, że w jednych odtwarzaczach warto go używać a w innych nie? Ja mam Nationite N2: w tym warto? A może nie?

7/Może jest gdzieś instrukcja do niego, po polsku może? (instrukcja, zaznaczam, a nie specyfikacja)

 

No to tyle, z góry dziękuję za pomoc.

Pozdro for all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, patrzyłem. Ale ta stronka poświęcona jest jakiemuś hardwarowi, poza tym jest po angielsku a z językamo obcymi u mnie zawsze, niestety, było krucho. Powtarzam: chodzi mi o wyjaśnienie, szczegółowe i przystępnym językiem (wiem, wiem: paradoks, ale z drugiej strony jak ktoś się na czymś zna to często potrafi opowiedzieć o różnych, nawet skomplikowanych problemach, prostym językiem), o co tu chodzi, że jak włączę to lub tamto to w dźwięku zajdzie taka lub inna zmiana. Pozdro

Edytowane przez Korba Wypych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. BBE to technologia optymalizacji dźwięku stworzona przez firmę Barcus-Berry Electronics (obecnie spółkę akcyjną pod nazwą BBE Sound). Znajduje się ona w interfejsach audio o ogólnej nazwie BBE Sonic Maximizer, jak również w wielu produktach elektroniki użytkowej.

2. Najprościej rzecz ujmując wywiązuje się bardzo dobrze z założonych funkcji. Są to nowoczesne technologie zbudowane na złożonych algorytmach, które w efekcie końcowym dają lepszą jakość, np. odbudowanie częstotliwości wysokich pasm. Czy warto używać? Na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć. Czy podoba Ci się dźwięk bardziej? Czy wolisz jednak słuchać na normal? Ja akurat lubię korzystać z BBE.

3. Nie rozgryzłem wszystkiego, ale to co mogę postaram się wytłumaczyć:

a) Wejście do menu/włączenie BBE?

B) BBE – podstawowy efekt (stworzenie efektu naturalności muzyki, wzbogacenie basu, zwiększeniu klarowności muzyki, jej głębi i szczegółowości).

c) BBE ViVa – uprzestrzennia (Oczyszcza wokale, sprawia, że efekty dźwiękowe są żywsze i realistyczniejsze. Ogólnie poprawia rozdzielczość dźwięków)

d) BBE ViVa 2 ( odmiana tego pierwszego efektu)

e) BBE MP – przywracanie jakości (używa się do skompresowanych formatów takich jak MP3, WMA. Dodaje wyższe harmoniczne częstotliwości, które zostały utracone podczas kompresji.)

f) BBE HEADPHONES 1 (jest to mix innych ustawień BBE m. in. BBE, MP, 3D, który ma zadanie dostarczyć jak najwięcej przyjemności ze słuchanej muzyki)

g) BBE HEADPHONES 2 (zapewne mix w innych proporcjach)

h) BBE HEADPHONES 3 (to samo co wyżej)

i) Shutdown BBE (wyłączenie opcji BBE)

j) BBE Setting (Set custom USER BBE here) – Wejście do ustawień BBE definiowanych przez użytkownika.

k) USER 1 – pierwszy profil

l) BBE Freq – sam tego do końca nie rozumiem, ale jest to tak jak poniższe 2 opcje jedna z właściwości BBE. Na swój rozum rozumiem to jako wzmocnienie(podbicie, w tym wypadku przesunięcie) częstotliwości.

m) BBE Cont Level - nie wiem, ale myślę że ma to przełożenie na „Output Level control variable” (pokrętło output level) w interfejsach audio, jakby ktoś wiedział co to jest to niech da znać. Zdaje mi się, że jest to jakieś wzmocnienie na wyjściu.

n) BBE Proc Level – to domyślam się jest pokrętło process w interfejsie. Które ma chyba coś wspólnego z kompensacja wysokich częstotliwości.

o) BBE 3D gain – Ta opcja uprzestrzennia dźwięk (daje wirtualny efekt dynamicznego otaczającego nas dźwięku. No i oczyszcza wokale)

p) BBE MP Gain – Poprawa jakości skompresowanych plików. (ilość rekonstruowanych, naprawianych, dodawanych wysokich harmonicznych częstotliwości)

q) USER2 – drugi profil

r) USER3 – trzeci profil

s) Shut-down BBE – wyłączenie BBE

4. Jakie formaty odtwarza? Ogólnie wszystkie, jednak na N2 na FLAC zostaje do wyboru tylko opcja BBE, nie wiadomo dla czego tak jest. Ja natomiast mam na to myk, że ustawiam opcje na mp3, przełączam na flac, a efekt zostaje. :D

5. Ogólnie wszędzie działa tak samo, gdyż jest to ta sama technologia. Jednak w różnych urządzeniach różni się ilością opcji. A na DAP z tego co wiem są 2 wersje BBE i BBE+ (czyli wzbogacona o nowe opcje).

6. Inaczej będzie działać bo i urządzenie ma inny dźwięk, a czy warto to tak jak wyżej napisałem, zależy od twojego słuchu. Na n2 moim zdaniem warto.

7. Instrukcja do czego? Włączasz profil, który Ci bardziej odpowiada. Ot, cała instrukcja.

Edytowane przez Syler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c) BBE ViVa – uprzestrzennia (Oczyszcza wokale, sprawia, że efekty dźwiękowe są żywsze i realistyczniejsze. Ogólnie poprawia rozdzielczość dźwięków)

d) BBE ViVa 2 ( odmiana tego pierwszego efektu)

W przypadku tego co jest w Cowonie E2 BBE Viva2 = BBE Viva + BBE Mach3Bass ;) Chyba najfajniejszy preset bo gra żywo, przestrzennie i z fajnym wykopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pigułce: http://web.archive.org/web/20080206165614/http://www.playfx.pl/playfx-inne_systemy.php

 

poza tym dodatkowy komentarz:

- czy się spodoba zależy od słuchacza i implementacji (patrz niżej)

- różne implementacje są zbliżone ale nie identyczne (np. zależą od zakupionej licencji czy mocy obliczeniowej danego odtwarzacza)

 

a czy warto go używać? może posłuchaj czegoś i sprawdź? mamy cię przekonać że to całe bbe się spodoba albo nie spodoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW, jest jakiś programik na PCta w stylu SRS Sandbox tylko że z BBE?

 

 

Np. to http://www.bbesound....mizers/d82.aspx , możesz wykorzystać to w Foobarze poprzez instalacje szyny dla efektów VST .

Edytowane przez Kosmaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4ndr3 Używasz SRS Sandbox do Audinsta?

Neeee, kiedyś jak miałem lapa Toshiby to Sandboxa próbowałem ale bodaj ówczesna Vista robiła jakieś problemy z wyjściem dźwięku i czasem zamiast ze słuchawek przez SRS grało z głośników a czasem oba... loteria. Albo ustawić nie umiałem... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności