Skocz do zawartości

NuForce NE-700x – niech zatrzęsie się ziemia!


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

NuForce NE-700x – niech zatrzęsie się ziemia!!

 

NuForce wypuszczając pierwsze słuchawki nieźle namieszał na rynku budżetowych dokanałówek. Modele NE-6/7 zdobyły sobie szybko popularność dobrym stosunkiem jakości do ceny. Słuchawki kierowane były głównie basolubom.

Przez ostatni czas trochę się pozmieniało pojawiły się ciekawsze oferty tego typu słuchawek jak Klipsch S2, Fischer Audio Eterna i seria A od Jays’a. NuForce jednak nie w tym czasie nie spał i niedawno wypuścił nowy model słuchawek NE700x czy odniesie taki sukces jak poprzedni model? O tym dalej.

 

 

Pudło i akcesoria

 

Słuchawki dostajemy w bardzo skromnym opakowaniu z czarnego kartonu z okienkiem przez które możemy podejrzeć nasz nowy nabytek. Wewnątrz pudełka znajdziemy 3 komplety tipsów klasycznych oraz jedną parę triple flange’ów, wykonany z miękkiego materiału pokrowiec i same słuchaweczki. Pokrowiec jest dosyć spory, można do niego wrzucić odtwarzacz, na upartego nawet touch się zmieści. Jakość tipsów jest w porządku, nie zachwycają pozytywnie ani negatywnie. Dodatkowo znajdziemy krótką instrukcję jak nie zrobić sobie krzywdy słuchawkami. Ogólnie zestaw standardowy dla tej półki cenowej. Nie znajdziemy tutaj ekstrasów znanych z produktów Jays’a ale to co ma być, jest.

 

 

Budowa słuchawek

 

Na pierwszy rzut oka wyglądają na ogromne potwory. Ciężko nie odnieść wrażenia że mamy do czynienia z klonem Fischer Audio Silver Bullet. Nic bardziej mylnego. NuForce są od nich znacznie mniejsze i lżejsze. Według mnie wyglądają też znacznie lepiej zarówno same z siebie jak i w uszach ponieważ dużo mniej wystają.

 

Słuchaweczki są w miarę wygodne, zimą problemem może być efekt chłodzący od obudowy która dotyka ucha a jak widać na zdjęciach jest wykonana z metalu. Wrażenie znika po kilkudziesięciu sekundach ale może drażnić. Słuchawki siedzą stabilnie w uszach i nie uwierają, chociaż do wygody Etern sporo im brakuje. Szkoda że obudowa nie umożliwia wygodnego prowadzenia kabla over the ear. Sporo osób ma problem z rozpoznaniem kanałów prawy/lewy. Dla ułatwienia producent zamontował przy wylocie kabla z prawej słuchawki cieniutki czerwony pasek. NE700 są wybitnie wrażliwe na niedopasowanie tipsów do ucha. Należy starannie dobrać rodzaj tipsów i ich położenie w kanale.

 

Na szczególne pochwały zasługuje w tych słuchawkach kabel a właściwie nie sam kabel tylko wtyk oraz splitter. Zostały one wykonane z metalu w kolorze słuchawek. Dodatkowo przy wtyku jest też gumowy element elastyczny. Raz że wygląda to bardzo efektownie, dwa na pewno znacząco zwiększy wytrzymałość słuchawek w najbardziej newralgicznym punkcie.

 

 

Brzmienie

 

Ne700x to dość specyficzne słuchawki nie każdemu przypadną do gustu. Na pewno nie sprawdzą się w słuchaniu muzyki klasycznej i innej gdzie liczy się neutralna charakterystyka. Jeżeli słuchasz tego typu muzyki lepiej rozejrzyj się za K370 lub dołóż do Audeo. Nowe NuForce to słuchawki dedykowane osobom słuchającym elektroniki, okazjonalnie rocka, może jeszcze hip hopu.

 

Swoje wrażenia opieram na odsłuchach na moich ulubionych tipsach – tych z mee electronics głównie na touchu 4g, słuchałem ich również na i9. W przypadku i9 dźwięk jest nieco „chudszy” mniej basowy, bardziej neutralny z wyraźniejszym środkiem i górą ale też mniej dynamiczny.

 

Basowe potwory – o tak! Kiedyś tak mówiono o NE-6 później o Eternach. A jak wypada bas w nowych NE-700? W mojej opinii DUŻO lepiej niż we wspomnianych modelach. Przede wszystkim nie dudni w takim stopniu jak w NE-6 i nie rozłazi się tak bezpardonowo na pozostałe pasma. A jak w stosunku do Etern? Dla mnie również lepiej – przede wszystkim częściej schodzi do niskich rejestrów. W Eternach mamy do czynienia z nadmiarem midbasu który na dłuższą metę nieco denerwuje. NE700 z kolei oferują podbity najniższy bas, daje to efekt basu a’la duże głośniki w klubie. Bas nieco dudni ze względu na podbicie najniższych częstotliwości, jednak robi to w tak fajny sposób że jeżeli jesteś basshead’em nie sposób tego nie polubić. Nie powala szybkością, ale za to ma świetną barwę i wypełnienie. Ilościowo basu mamy tutaj bardzo dużo, dla mnie nieco za dużo, zdarzało mi się zdejmować bas na eq. Ograniczenie basu na eq powoduje że słuchawki stają się równiejsze. Grają pełniejszym pasmem i na dłuższą metę przyjemniej się ich słucha. Dodatkowo pokazują wtedy znacznie większą szczegółowość. Co do basu na eq normal w touchu jest on dominujący, prowadzi całą muzyką w każdym kawałku, świetnie brzmi w dubstepach i drum’n bassach.

 

Środek razem z górą grają w NE700 drugie skrzypce, co wcale nie oznacza że wypadają słabo. Wokale są wyraźnie ocieplone, jednak nie giną pod natłokiem basu. Wyjątkowo podoba mi się w NE700 taka zależność że w dubstepach (np. Vex’d) potrafią tak przywalić basem że czuć go aż na skroniach, a po chwili gdy puścimy sobie delikatniejszą muzykę typu np. Depeche Mode potrafi się pohamować i pomimo iż dalej nadaje rytm, nie jest nachalny i pozwala wsłuchiwać się w szczegóły gitar jak i wokal Dave’a Gahana. Chociaż nóżka dalej tupie w rytmie basu 

Środkowe pasma brzmią bardzo wiarygodnie w ne700x są podkolorowane, jednak brzmią interesująco. Środek i góra są bardzo szczegółowe jak na tą półkę cenową. Słyszymy doskonale nawet delikatne szarpnięcia strun gitar. Wokale są słodkie i ciepłe. Można by powiedzieć że brzmią relaksująco.

 

Góra obiektywnie patrząc jest jej w sam raz, gdy zejdziemy nieco z basem jest jej już sporo czyli na moje ucho w sam raz . W porównaniu do Etern nie mamy tutaj tak znaczącego roll-offa na górze. Soprany nie są przytłumione tylko wybrzmiewają jak należy. Potrafią zagrać znacznie wyżej niż te z Fischer Audio, ale nie są tak ostre jak te w K370. Wybrzmiewanie jest wystarczająco długie i nie mamy tutaj wrażenia że ktoś zgniata folię aluminiową. Talerze brzmią jak talerze .

 

Szczegółowość nowego produktu NuForce zbliża je do produktów ze znacznie wyższej półki cenowej. Doskonale słyszymy dźwięki o których istnieniu nie wiedzieliśmy podczas korzystania z NE6 czy S2. Myślę że jest na poziomie znacznie jaśniejszych K370 albo nawet nieco lepsza.

 

Przestrzeń – tutaj wśród basowych słuchawek prym nadal wiodą Eterny ze swoją potężną sceną. Ne700x budują scenę bardziej wgłąb niż wszerz. Nie można w żadnym wypadku powiedzieć że grają prosto w ucho, jednak czasami chciało by się żeby grały nieco szerzej. Scena jest na pewno ciekawsza i większa rozmiarami niż ta z Klipsch’ów S2 ale do Etern trochę im brakuje.

 

 

Podsumowanie

 

Czy według mnie Ne700 powtórzą sukces poprzedników? Zdecydowanie tak! Słuchawki spodobają się przede wszystkim miłośnikom ciężkiej elektroniki i muzyki gdzie największe znaczenie ma podstawa basowa. Oferują niezwykle dynamiczny i potężny dźwięk nie pomijając wszystkich pozostałych cech za które cenimy słuchawki.

 

Myślę że to co dostajemy za 199zł prezentuje aktualnie najlepszy stosunek jakości do ceny spośród wszystkich znanych mi słuchawek z budżetu do 250zł. Oczywiście przy założeniu że jesteśmy basolubami. Nowe NE700 to doskonały upgrade dla posiadaczy NE6/7 oraz dla kogoś kto szuka dokanałowego odpowiednika dla AKG K518 DJ. Mogę je z czystym sumieniem polecić.

 

 

Wrażenia dźwiękowe są sprawą subiektywną. Przed zakupem polecam indywidualny odsłuch :)

DSCN0573.JPG

DSCN0574.JPG

DSCN0575.JPG

DSCN0579.JPG

DSCN0580.JPG

DSCN0581.JPG

DSCN0582.JPG

DSCN0583.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Lawrence'a z Audiomagic stałem się szczęśliwym posiadaczem tych słuchawek.

Moje wrażenia są takie. Kiedyś w TV leciała reklama Forda Focusa drugiej generacji z hasłem czy drugi może być pierwszy?

Hasło to skojarzyło mi się z tymi słuchawkami więc zacząłem odsłuch. Fakt, że pudełko nie zachwyca, zwykłe czarne matowe ale większe niż te od NE-6

Komplet gumek i tu pierwsze spostrzeżenie, że każdy rozmiar jest troszkę większy od tych w NE-6 co mi bardzo przypadło do gustu ponieważ na tych od NE-6 brakowało mi milimetrów.

Futeralik nie jest ze skórki jak w NE-6 i nie jest taki malutki. Jest wykonany z materiału pokroju zamsz, ircha itp miły w dotyku, pojemny i zaciągany na sznurek.

Teraz słuchawki. No tu to prawdziwy cios. Wyglądają jak naboje 9mm, grubsze od NE-6 a zarazem krótsze od nich. Mi leżą w uchu na gumkach "L" lub triple flang a najlepiej na Comply.

Kabelek o odpowiedniej długości z prostym wtykiem a nie łamanym jak NE-6. Nie ma klamerki trochę szkoda bo zapewniała utrzymywanie kabla na tej samej długości podczas chodzenia lub jazdy na rowerze.

Tak jak napisał Kurop są to słuchawki do elektro, metalu ale i przy RAP dają niesamowite efekty. Słuchający popu, dance itp trzymajcie się z daleka. Te słuchawki nie lubią takich dźwięków. Co ciekawe słuchałem na nich Mike Oldfielda, Dire Straits, nawet Depeche Mode i brzmiały super. Wszystkie dźwięki bardzo dobrze słyszalne, sola gitarowe, wokalizy, instrumenty perkusyjne.

A bas? Tutaj naprawdę bas gra przestrzennie. Kiedy potrzeba prowadzi rytm z perkusją by innym razem delikatnie nadawać rytm w tle.

Słuchawli testowałem na iPod Touch 3G i z tym playerem tworzą idealne połączenie. Nawet nie musiałem gmerać po equalizerze aby znależć odpowiednie brzmienie. Na ustawieniach neutral gra pięknie.

Na koniec takie spostrzeżenie. Nowe NuForce bardzo lubią mp3 stworzone w Exact Audio Copy zwłaszcza w formatach CBR 320 i VBR 320. Brzmienie plików mp3 z tego programu znacząco odbiega od mp3 zrobionych innymi programami nawet od Easy CD-DA. Ale może to tylko kwestia gustu.

Podsumowanie. Mając 200zł i słuchając podobnych dźwięków te słuchawki spełniają oczekiwania.

Czy drugie przebiły pierwsze? Jak najbardziej !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nowe NuForce bardzo lubią mp3 stworzone w Exact Audio Copy zwłaszcza w formatach CBR 320 i VBR 320. Brzmienie plików mp3 z tego programu znacząco odbiega od mp3 zrobionych innymi programami nawet od Easy CD-DA.

To nie kwestia rippera, a kodeka. Jeżeli do Easy CD-DA wrzucisz ten sam kodek co do EAC, to pliki będą tak samo skompresowane - będą brzmiały tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie napisać parę subiektywnych uwag odnośnie ne-7 oraz ne700x. Rzeczone słuchawki początkowo odsłuchiwałem na nwz639f oraz cowonie d2. Różnice jakie dało się słyszeć pomiędzy tymi modelami były następujące: ne700x miały potężniejszy bas, generowały dźwięk okryty woalem, wokale były bardziej wycofane, góra mniej zarysowana, posiadały ciut większą scenę niż ne7, dało się na nich słyszeć mniej szczegółów oraz były bardziej prądożerne.

Zdecydowanie do tych dwóch playerów dokupiłbym ne-7 które zgrywają się z nimi bardzo ładnie, szczególnie z sony. Sprawa się jednak zmieniła diametralnie, gdy za radą Kuropa podpiąłem ne700x pod i9. Śmiało mogę za Kuropem powiedzieć, że jest to synergia. Zagrało to fenomenalnie. Od razu ne700x odżyły, nabrały barwy oraz przejrzystości. Był to zdecydowanie "dojrzalszy" dźwięk niż w przypadku pierwszych dwóch playerów. Słuchawki zagrały "jaśniej" z większą ilością szczegółów, dla mnie, bardziej dynamicznie i spójnie.

Po świętach dopiszę, jak się sprawa ma w przypadku iphona 3g i ne700x.

Edytowane przez voegelin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
nuforce tylko jak czytam po zagranicznych forach dzwiek maja niesamowity ale potrafia sie zepsuc po kilku tygodniach miesiacach.. i sam mam ten problem i nie wiem juz co kupic..

 

Właśnie mi padły te słuchawki :( .... najprawdopodobnie kabel przy wtyku.... szkoda, bo bardzo je lubiłem właśnie za ten niesamowity bas. Właśnie ta recenzja powyżej pomogła mi w zakupie ne700x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Pozwolę sobie napisać parę subiektywnych uwag odnośnie ne-7 oraz ne700x. Rzeczone słuchawki początkowo odsłuchiwałem na nwz639f oraz cowonie d2. Różnice jakie dało się słyszeć pomiędzy tymi modelami były następujące: ne700x miały potężniejszy bas, generowały dźwięk okryty woalem, wokale były bardziej wycofane, góra mniej zarysowana, posiadały ciut większą scenę niż ne7, dało się na nich słyszeć mniej szczegółów oraz były bardziej prądożerne.

Zdecydowanie do tych dwóch playerów dokupiłbym ne-7 które zgrywają się z nimi bardzo ładnie, szczególnie z sony. Sprawa się jednak zmieniła diametralnie, gdy za radą Kuropa podpiąłem ne700x pod i9. Śmiało mogę za Kuropem powiedzieć, że jest to synergia. Zagrało to fenomenalnie. Od razu ne700x odżyły, nabrały barwy oraz przejrzystości. Był to zdecydowanie "dojrzalszy" dźwięk niż w przypadku pierwszych dwóch playerów. Słuchawki zagrały "jaśniej" z większą ilością szczegółów, dla mnie, bardziej dynamicznie i spójnie.

Po świętach dopiszę, jak się sprawa ma w przypadku iphona 3g i ne700x.

jestem troche świeży w tych tematach to i9 to jakiś wzmacniacz słuchawkowy czy co???

 

nuforce tylko jak czytam po zagranicznych forach dzwiek maja niesamowity ale potrafia sie zepsuc po kilku tygodniach miesiacach.. i sam mam ten problem i nie wiem juz co kupic..

 

Właśnie mi padły te słuchawki :( .... najprawdopodobnie kabel przy wtyku.... szkoda, bo bardzo je lubiłem właśnie za ten niesamowity bas. Właśnie ta recenzja powyżej pomogła mi w zakupie ne700x

 

patrzyłem po alegro i znalazłem 700x i też koleżka pisał że mu padły przy w tyku ale że w wawie gdzieś naprawił.... poszperaj na forum może ktoś się tym zajmuje i ci doradzi ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przymierzam się do ich zakupu, ale jedno pytanie - da się też na tym posłuchać muzyki filmowej (np. Zimmera) i soundtracków z gier? U mnie Nu zagrają z Clipa (z FiiO E6, o ile będzie taka konieczność), czasami na kompie z Xonara DX. Martwi mnie trochę tylko ta ich podatność na uszkodzenia, a mieli to naprawić względem wersji pierwszej - nadal jest tak kiepsko i faktycznie tak szybko padają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sam sobie odpowiadam, ale tutaj jest co nieco na temat połączenia z Clip+:

 

http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-nuforce-ne-700x-wersja-2013/3/

 

Z tego wynika że będzie to raczej dobre połączenie.

Słuchawki kupię na pewno, nie wiem tylko kiedy (chwilowy brak gotówki).

Jeśli ktoś będzie zainteresowany może napiszę kilka słów jak zgrywają się z Clip+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności