Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sennheiser ie8

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 KapitanBomba

KapitanBomba

zaawansowany

• 293 posty/ów
  • Interests:Music/sailing/swimming

• odtwarzacz - iphone 6
  • słuchawki - phonak audeo

Napisany 07 kwiecień 2010 - 14:39

Znalazlem taka aukcje:http://allegro.pl/item982921546_nowe_sluchawki_sennheiser_ie8_bcm.html
CHyba org, ale nie wiem..

Słuchawki: Phonak audeo pfe 022, Superlux HD681Playery: iPhone 6Stereo: Cerwin Vega Cls-10

Audio processors: Maya u5

Amp: NAD C350

DAC: S.M.S.L sd 1955+ tuned max by mikolaj612

Comments: http://forum.mp3store.pl/topic/63376-kapitanbomba/

#2 aml

aml

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 531 posty/ów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 15:13

Jack nie jest przezroczysty więc wg mnie podróba.

#3 Jeycam

Jeycam

Earmaniac

• Zasłużony
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1092 posty/ów

• odtwarzacz - S6
  • słuchawki - Denon AH-GC20

Napisany 07 kwiecień 2010 - 15:20

Jack nie jest przezroczysty więc wg mnie podróba.

Tak jest.

Co jest?

Mobilnie: Samsung Galaxy S6 | RHA MA750i / Denon AH-GC20

Głośnikowo: Technics SL-221 z Shure M95G / Asrock Beebox z Aune X1S | Denon PMA-720AE | Canton Dali Zensor 5

Co było?

Sprzedam Brainwavz S0, FiiO D03k i Denona UPA-F10

#4 KapitanBomba

KapitanBomba

zaawansowany

• 293 posty/ów
  • Interests:Music/sailing/swimming

• odtwarzacz - iphone 6
  • słuchawki - phonak audeo

Napisany 08 kwiecień 2010 - 17:47

Mam jeszcze jedna aukcje, i az sie wierzyc cenie nie chce:D
http://www.allegro.p...ki_nowe_gw.html

Słuchawki: Phonak audeo pfe 022, Superlux HD681Playery: iPhone 6Stereo: Cerwin Vega Cls-10

Audio processors: Maya u5

Amp: NAD C350

DAC: S.M.S.L sd 1955+ tuned max by mikolaj612

Comments: http://forum.mp3store.pl/topic/63376-kapitanbomba/

#5 aallen

aallen

...

• Legendarny
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2923 posty/ów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 17:53

czekajcie bo czegos nie rozumiem. Na tym niby Head Fi jest pokazane ze przezroczysty jack to podroba wiec dlaczego twierdzicie ze nieprzezroczysty to podroba /??

"Najlepiej zacząć od wygrzania wtyczki jack oraz jeśli jest w zestawie wygrzejmy najpierw przejściówkę z małego na duży jack ;-) Następnie wygrzewajmy kabel główny a później ten do lewej i w kolejności ten do prawej słuchawki" - x500 o wygrzewaniu

"Powiem Wam że chyba sie skusze na Orfiego 2 bo po zastanowieniu cena wydaje się całkiem rozsądna skoro dostajemy do słuchawek nagrobek to kwatere w odpowiednim miejscu chyba też? - Radical o nowych Orpheusach 2
Headphones: STAX 007 MK I, STAX-404LE, Audeze LCD3, Sennheiser HD800, Beyerdynamic DT-R10m, AudioQuest Nighthawk
Amp/DAC: NuForce Icon HDP, STAX SRM Xh, Sennheiser HEV70, Questyle CMA800R
DAP: iPod Touch 4g 64gb, iPod Touch 3g 64gb

For Sale: STAX 404LE

#6 wkamil

wkamil

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 544 posty/ów

• odtwarzacz - Apple
  • słuchawki - różne

Napisany 08 kwiecień 2010 - 18:00

Moze na zasadzie, ze skoro przezroczyste sa rowniez podrobami to nieprzezroczyste tym bardziej ;)

IHMO na tych zdjeciach sa troche inaczej podswietlone - z innego kata - jacki wiec minimalnie sie roznia, ale obydwa sa polprzezroczyste. Roznica miedzy fake'ami a oryginalami jesli chodzi o jacka jest w wytloczeniach napisow. Mam IE8 kupione z dystrybucji Konsbudu i jack jest polprzezroczysty. BTW - uzytkownik Glancunio ma eleganckie podrobki, bylo juz o tym w innym watku...
DAP - iPod Touch 4G 64GB, iPod Classic 7tg Gen 240GB, Xiaomi Redmi Note 3
IEM - BCDDE, Headphones - AKG K550, Earbuds - VE Monk
Stacjonarnie - Pure i20, pre Krell, koncówka Usher i dwie paczki Ushera (3way) (okablowanie Neotech)

#7 aallen

aallen

...

• Legendarny
  • 2923 posty/ów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 18:42

w takim razie jest bardzo odważny jeśli to podrobki sprzedawac je az za 499zł :o

"Najlepiej zacząć od wygrzania wtyczki jack oraz jeśli jest w zestawie wygrzejmy najpierw przejściówkę z małego na duży jack ;-) Następnie wygrzewajmy kabel główny a później ten do lewej i w kolejności ten do prawej słuchawki" - x500 o wygrzewaniu

"Powiem Wam że chyba sie skusze na Orfiego 2 bo po zastanowieniu cena wydaje się całkiem rozsądna skoro dostajemy do słuchawek nagrobek to kwatere w odpowiednim miejscu chyba też? - Radical o nowych Orpheusach 2
Headphones: STAX 007 MK I, STAX-404LE, Audeze LCD3, Sennheiser HD800, Beyerdynamic DT-R10m, AudioQuest Nighthawk

#8 wkamil

wkamil

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 544 posty/ów

• odtwarzacz - Apple
  • słuchawki - różne

Napisany 08 kwiecień 2010 - 18:47

Moze mysli, ze jak wystawi za 200 zl to kazdy zacznie sie zastanawiac, a tak, to jakis naiwny (co nie czyta chociazby headfi albo mp3store) uzna to za okazje i kupi...
Stacjonarnie - Pure i20, pre Krell, koncówka Usher i dwie paczki Ushera (3way) (okablowanie Neotech)

#9 aallen

aallen

...

• Legendarny
  • 2923 posty/ów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 18:51

no tym bardziej zadziwia to ze pokazal jak podrobki wygladaja wlasnie na head fi

#10 piotrus-g

piotrus-g

Never lose your flames

• Zasłużony
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3547 posty/ów
  • Interests:Muzyka, Photo, Skateboarding

• odtwarzacz - iMP550,1100
  • słuchawki - UM Merlin

Napisany 08 kwiecień 2010 - 18:58

A moim zdaniem te za 499 to oryginały - przyjrzyjcie się dokładnie samej słuchawce - chodzi mi o te srebrne linie w okół "S" i widać ten czerwony element na wtyczce od kabla... Imo albo mega dobre fejki albo oryginały.

theCustom Art.com - custom In Ear Monitors & headphones repair service

#11 wkamil

wkamil

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 544 posty/ów

• odtwarzacz - Apple
  • słuchawki - różne

Napisany 08 kwiecień 2010 - 19:56

Ja z nim rozmawialem - linki do headfi dostal ode mnie, w trakcie korespondencji nie byl swiadom tego, ze bywaja podrobki albo zrecznie udawal ;) Wystawia kilka sztuk IE8 i za kazdym razem ten sam tekst ze dostal w prezencie i mu niepotrzebne (ile tych prezentow dostal?). Albo sa z podejrzanego co do legalnosci zrodla, albo sa to bardzo dobre fejki - ten czerwony element wydawal mi sie jakis taki troche innego koloru ;-) No i za duzo tych niewiadomych w sumie bylo jak dla mnie - wolalem nie ryzykowac.
A i jeszcze spojrzcie na ten element przy mocowaniu kabla, tam gdzie taka szczelinka jest. Moje nowki mialy idealnie rowniotkie brzegi tych szczelin - a tam sa takie jakies "wychebziane"...

#12 aallen

aallen

...

• Legendarny
  • 2923 posty/ów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:25

w takim razie jest sposob na takich ludzi. Po prostu nie zanizajcie maksymalnie cen i kupujcie tylko nowki bo takie płakanie nad cenami tworzy takie tego typu podrobki. Przez to tworzy sie taka linia ze 900zł to aj za drogo widzialem za 699zł a jak sa za 600 to okazuja sie podrobkami. Gdyby kazdy kupowal wylacznie oryginalne i nie beczał nad ceną to proceder podrobek drogich modeli byłby nieopłacalny a w ten sposob biedni ludzie wydaja 500zł na podroby a wystarczy dolozyc z 300 i maja pewny oryginal z paragonem lub faktura

#13 siwyIP

siwyIP

zaawansowany

• 211 posty/ów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:34

A nie wydaje ci się, że to jest naturalne? Szczególne w przypadku ludzi, którzy albo jeszcze nie zarabiają, albo mają kiepską pracę. Gdyby nie praca sezonowa to na słuchawki i odtwarzacz, które teraz mam musiałbym oszczędzać ponad rok, a gdybym kupił po cenach oficjalnych pewnie ze dwa lata. Nic dziwnego, że ludzie szukają okazji...
Player: Sony NWZ S638F
Doki: Sennheiser IE7
Chcę: Sony X1060/Ipod Touch 3G

#14 aallen

aallen

...

• Legendarny
  • 2923 posty/ów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:41

to juz zalezy od ludzi. Jak na cos nie stac to tego nie kupuje tym bardziej jak jest tyle idealnych podrobek w ktore można wtopic 500zl. 500zl to sa już jakies pieniadze, które jak przyznasz lepiej nie wtapiac w niepewne bagno bo tylko straci sie 500zl i nerwy

A pozniej sa takie kwiatki ze ktos sprzedaje (po zakupie nowych podrob przez kogos) w komisie uzywane za 499zł. Uzywane bo Uzywane ale jak jest to osoba zaufana znaczy ze sprzedaje oryginały

Pamietaj ze okazja tworzy okazje. Ci co szukaja okazji sa naciagani przez innych tylko dlatego ze ci pierwsi jej szukaja i setki złotych które mogły by zostać odlozone ida w błoto :(

#15 wkamil

wkamil

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 544 posty/ów

• odtwarzacz - Apple
  • słuchawki - różne

Napisany 09 kwiecień 2010 - 07:37

Nie moge sie nie zgodzic. Mnie stac na nowe, ale oczywiscie okazja kusi. Coz, po namysle stwierdzilem jednak, ze skoro istnieje ryzyko sprawienia sobie atrapy, taniej bedzie kupic te drozsze, od dystrybutora ;)

#16 Rolandsinger

Rolandsinger

First Music Than Machine

• Zasłużony
  • 2060 posty/ów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 10:45

Naturalną inklinacją każdego klienta jest kupić określone dobro po jak najniższej cenie. Interes oferenta jest dokładnie odwrotny. Ale ponieważ mamy wolny rynek, które wprowadza potężną siłę - konkurencję, więc wszystko się bilansuje.

A co do podróbek...z tego co wiem, oryginały są Made in China. Skoro podróby tłucze ta sama fabryka (a to dość częste w tym kraju), to dlaczego maja być gorsze?

Wie ktoś jak grają podróby? To mogłoby być bardzo pomocne. Bo jeśli grają bardzo podobnie, na granicy rozróżnialności, to niech się Sennheiser ze swoją ceną cmoknie w nos.
Nie odpowiadam na zaczepki i cokolwiek chamskiego w moją stronę napiszesz, mam to gdzieś. Nie przeszkadza mi czyjaś wiara w brzmienie kabli USB, myszy z piachem, stolików czy sieciówek, więc żyj swoim życiem i wydawaj swoje pieniądze jak chcesz, co nie znaczy, że nikt nie ma prawa uważać tego za śmieszne.

#17 aallen

aallen

...

• Legendarny
  • 2923 posty/ów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 10:51

Wiem że podróby takich Ex700 grają gorzej niż źle. Wnioskuje żeby IE8 grały dobrze musieli by przypadkiem trafic z odpowiednim przetwornikiem do srodowiska akustycznego w jakim graly by te przetworniki czyli obudowy IE8

#18 wkamil

wkamil

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 544 posty/ów

• odtwarzacz - Apple
  • słuchawki - różne

Napisany 09 kwiecień 2010 - 11:02

Chwileczke. Skoro da sie rozroznic podrobke i oryginal, to znaczy, ze nie powstaja w tej samej fabryce z tych samych czesci. W koncu matryca to matryca, a nie rekodzielo, gdzie kazda sztuka jest inna.

A jak graja podrobki - graja zle - co potwierdzja skuszeni naiwni z headfi w dziesiatkach watkow. W kazdym razie ja nie zamierzam przeprowadzac na sobie eksperymentu, moze ktos inny ma tyle nadwyzek i dusze ryzykanta, niech probuje.

Co do wyceny produktow, popytow, podazy itp. to wiadomo, ze kazda cena na taki produkt jest tzw. d....y wzieta i nie dotyczy to tylko IE8. Dlaczego nie powiesz specom od marketingu Sony, zeby sobie wsadzili w nos X-a z jego cena? Dlatego, ze nie ma podrobek na rynku?

#19 Rolandsinger

Rolandsinger

First Music Than Machine

• Zasłużony
  • 2060 posty/ów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 11:32

Kamilu drogi, nie powiem im, żeby sobie swojego playera wsadzili w...., gdyż Sony X składa się z co najmniej kilkuset komponentów elektronicznych o wielkiej skali integracji, projektowanych i wykonywanych przy użyciu robotów za ciężkie miliony $.

Tymczasem KAŻDE słuchawki, a zwłaszcza audiofilskie (bez elementów elektronicznych wprowadzających coś do sygnału na wyjściu) są arcyprymitywne w budowie, składają się wyłącznie z 4 prostych elementów:

- okablowania
- przetworników
- komór przetworników będących jednocześnie obudowami
- elementów nośnych - pałąk, system regulacji

Dokanałowe nawet nie mają tego ostatniego, są więc jeszcze prymitywniejsze. Stopień skomplikowania innych urządzeń elektronicznych w porównaniu do słuchawek, nawet najlepszych, jest niewyobrażalny.

Np. smartfon HTC czy Nokii kosztujący w detalu 1,5 kzł jak się ma stopniem zaawansowania do słuchawek w tej cenie? Słuchawki za tę cenę pod względem zaawansowania przypominają korab Flinstonów, tymczasem kieszonkowy komputer komunikacyjny z 2 kamerami, nawigacjami i bajerami jest niczym okręt podwodny o napędzie nuklearnym.
Nie odpowiadam na zaczepki i cokolwiek chamskiego w moją stronę napiszesz, mam to gdzieś. Nie przeszkadza mi czyjaś wiara w brzmienie kabli USB, myszy z piachem, stolików czy sieciówek, więc żyj swoim życiem i wydawaj swoje pieniądze jak chcesz, co nie znaczy, że nikt nie ma prawa uważać tego za śmieszne.

#20 Arthass

Arthass

1968 - 2015

• Zasłużony
  • 2572 posty/ów
  • Interests:Muzyka / Filmy / Anime / Gry / Książki
  • testuję - Muzykę
  • chcę - Avant-Garde

Napisany 09 kwiecień 2010 - 11:46

A co do podróbek...z tego co wiem, oryginały są Made in China. Skoro podróby tłucze ta sama fabryka (a to dość częste w tym kraju), to dlaczego maja być gorsze?

Po części to prawda, ale podróbki są wytwarzane z gorszej jakości materiałów co wiąże się z niższą jakością dźwięku jak i wykonania. I zwykle nie tłucze tego ta sama fabryka, tylko inna wybudowana obok specjalnie do tego celu.
Poza tym kto w takiej fabryce przejmuje się tym czy słuchawki spełniają określone wymogi jakości? Mają jedynie wyglądać jak oryginały

Player(s): Sansa Clip+ 4GB (Rockboxed +32GB microSD) Speakers: Logitech s715i

Earphones: Sony MH1, Zero Audio Carbo Tenore (ZH-DX200) (sprzedam: 120zł klik) Headphones: Audio-Technica ATH-M50, Aiwa Shellz, Philips SHP3000

Silikonowe etui Clip Zip (sprzedam: 10zł klik) 

Kupię: Sony NWZ-S63x lub S73x

Przełącz shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

Na Shoutboxie obowiązuje całkowity zakaz rozpoczynania rozmów, tylko i wyłącznie w celu uzyskania informacji "Co Kupić", "Lepsze to czy tamto". Nie stosowanie się do tej zasady, skutkuje natychmiastowym banem. Zainteresowanych zakupem zapraszamy do działu co kupić lub do kontaktu z najbliższym sklepem mp3store
@  micbud : (23 lipiec 2016 - 07:48) Z czarnym papiezem to interpretatorzy przepowiedni twierdza, ze oliwka jest symbolem Benedykta, a oliwka przeciez moze byc czarna, wiec stad czarny papiez. Takze przepowiednie po fakcie, jak sie okazuje, ze sie nie sprawdzily, lud sobie nagina do wlasnych wyobrazen niczym horoskopy. Wystarczy kilka wpisow na wykopie i ludzie uwierza we wszystko:D
@  micbud : (23 lipiec 2016 - 07:30) A z uchodzcami i przepraszaniem gejow, to jak zwykle kwestia hejtu na ksiezy, nic nowego. Jakby powiedzial odwrotnie, to by po nim jezdzili, ze propaguje powrot do inkwizycji. Jeszcze gorzej.
@  micbud : (23 lipiec 2016 - 07:15) Skad masz to info, ze Franciszek zgodzil sie na jakies wystawy lgbt?
@  nismovsky : (23 lipiec 2016 - 00:19) Z takich mniej znanych historii lat współczesnych to polecę Wam poczytać historię Sławika Kraszennikowa.
@  nismovsky : (23 lipiec 2016 - 00:17) Ogólnie to te przepowiednie to bardzo ciekawy temat. Podobnie jak historie mistyków.
@  nismovsky : (23 lipiec 2016 - 00:16) Za "Papieża-Słońce" uznaje się Jana Pawła II (bo podróżował przez cały glob jak Słońce), potem był Benedykt XVI (jego herb rodowy zawiera murzyna) i zostaje "Piotr Rzymianin" czyli Papież-lewak Franciszek, który każe przepraszać homoseksualistów, zgadza się na wystawy LGBT na ŚDM oraz myje nogi muzułmanom i namawia do ich przyjmowania.
@  nismovsky : (23 lipiec 2016 - 00:15) Kwestia papiestwa też jest ciekawa. Kolejnośc miała być taka: "Papież-Słońce", "Czarny Papież" i "Piotr Rzymianin" (sprzymierzeniec Antychrysta).
@  nismovsky : (23 lipiec 2016 - 00:14) Szkoda tylko tych dzieł sztuki i zawartości archiwów
@  nismovsky : (23 lipiec 2016 - 00:13) Poza tym, w swojej wizji odnośnie "wielkiej Francji" był dość odosobniony. Powtarza się za to koniec papiestwa i utworzenie Islamabadu w miejsce Rzymu. Także bazylika w Watykanie najprawdopodobniej skończy jako meczet... Co biorąc pod uwagę "bitność" Włochów (i ogólnie Europejczyków)  nie jest wcale tak odległą wizją ;)
@  nismovsky : (23 lipiec 2016 - 00:11) Jak spojrzysz na kontekst tego, że pisał przepowiednie pod kuratelą władców Francji to wiesz już, że nawet jakby miał wizję, że Francja stanie się częścią Kalifatu to nie mógłby tego napisać, bo by go ścięli.
@  nismovsky : (23 lipiec 2016 - 00:11) On sobie upatrzył, że najpierw Francja upadnie przez saracenów, a potem odrodzi się i wraz z Polską będą rządzić Europą.
@  nismovsky : (23 lipiec 2016 - 00:10) Zobacz na przykład, że olewam kompletnie koncept wielkiego odrodzenia Francji u Nostradamusa.
@  micbud : (23 lipiec 2016 - 00:09) No ale w sumie niewazne
@  micbud : (23 lipiec 2016 - 00:08) *mniej
@  micbud : (23 lipiec 2016 - 00:07) Ale zeby to stwierdzic, musialbys wszystkie podobne do siebie zebrac w grupy i wtedy bys widzial, czy falszywych przepowiedni jest faktycznie mnie (w sensie, ze sie nie powtarzaja u roznych autorow)
@  nismovsky : (23 lipiec 2016 - 00:00) Tam nie ma zebranych wszystkich potencjalnych wariantów tylko są właśnie powybierane takie, które powtarzały się także u innych mistyków.
@  nismovsky : (22 lipiec 2016 - 23:58) Dlatego (tak jak autor tamtego "kalendarium") skupiam się na tych najczęściej powtarzających się i z nich wnioskuję co ma największą szansę się wydarzyć
@  micbud : (22 lipiec 2016 - 23:54) ale jesli wezmiesz wszystkie przepowiednie swiata i wrzucisz je razem do jednego naczynia, to to naczynie pasuje idealnie do tego co napisales o horoskopach. O ten wlasnie mechanizm mi chodzi
@  micbud : (22 lipiec 2016 - 23:50) Nismovsky: no wlasnie o tym pisalem
@  nismovsky : (22 lipiec 2016 - 23:48) Dodaj obrazek
@  nismovsky : (22 lipiec 2016 - 23:45) Podobnie działają mentaliści udający wróżbitów/magów/telepatów
@  nismovsky : (22 lipiec 2016 - 23:44) @micbud horoskopy bazują na wielkich ogólnikach, pod które można podpiąć każdego
@  micbud : (22 lipiec 2016 - 23:31) Tym bardziej, ze ja tam wierze akurat w te objawienia
@  micbud : (22 lipiec 2016 - 23:29) Nismovsky: a gdzie ja pisalem, ze pisales o horoskopach? :P wyluzuj, bo Jimmiego tu nie ma:p
@  micbud : (22 lipiec 2016 - 23:27) Horoskopy to szmatlawce, pasuja naiwniakom, ale wystarczy krotka analiza, zeby sie okazalo, ze sprawdza sie srednio co drugie zdanie
@  nismovsky : (22 lipiec 2016 - 23:27) @micbud gdzie ja pisałem o horoskopach? A co powiesz o Tajemnicach Fatimskich? Przecież to objawienie miało setki świadków, jego treść ujawnił Watykan i też opisuje mocno przyszłość
@  retter : (22 lipiec 2016 - 23:25) to nie jest matematyka ze 5+5 = 8+2, człowiek to bardzo złożona istota, ale pewne rzeczy da się opisać i o dziwo pasuje
@  retter : (22 lipiec 2016 - 23:21) zacznij czytać horoskopy a nie szmatławce ...
@  Kubasz : (22 lipiec 2016 - 23:19) od 19 do 00
@  Kubasz : (22 lipiec 2016 - 23:18) ale sobie pospałem ;)
@  Kubasz : (22 lipiec 2016 - 23:18) dobry!
@  micbud : (22 lipiec 2016 - 23:14) Takze raczej 10/100, ale ja tam nigdy cygankom nie ufalem, jak mnie zaczepialy pod dworcem
@  micbud : (22 lipiec 2016 - 23:12) Gdyby tak bylo, to wystarczyloby, zeby kazdy czytal horoskopy i bylby milionerem, wygrywajac 8 strzalow na 10 w lotto, za kazdym razem jak napisza: "w tym tygodniu usmiechnie sie do ciebie szczescie":D
@  retter : (22 lipiec 2016 - 23:01) min 80/100
@  micbud : (22 lipiec 2016 - 22:59) No a sa takie, ktore potrafia dosc niedobrze. Czyli kwestia przypadku, 50/50, a czlowiek widzi w opisie to co chce zobaczyc
@  retter : (22 lipiec 2016 - 22:47) wiesz micbud sa takie które potrafią opisać człowieka dość dobrze ...
@  retter : (22 lipiec 2016 - 22:46) każdy większy kombajn tak ma bo tworzą go inni ludzie, bo nie ma standardów po za ogólnym ...
@  micbud : (22 lipiec 2016 - 22:14) A, to mowisz o tej 1 z tymi lodkami. To fakt, ale to moze byc tak samo jak z przesadami zwanymi znakami zodiaku. Na 10 cech raka czy barana naiwniak widzi tylko te 5, ktore pasuja wierzy w znaki zodiaku, imiona, czy inne gusla, a pozostalych 5 cech, ktore nie pasuja, nie zauwaza. Tak samo z ta przepowiednia: powstalo zapewne pincet roznych przepowiedni, wiec to normalne, ze ktoras z nich sie spelnila. Nie to zebym zaprzeczal w nadprzyrodzone umiejetnosci jakiegos zakonnika, nie jestem Jimmi;D
@  Arkusz : (22 lipiec 2016 - 22:04) czemu jest tak, że każdy program ma interfejs z kosmosu. Jak się nauczyłem PS'a to teraz Corel =.=
@  nismovsky : (22 lipiec 2016 - 22:02) @micbud choćby dlatego, że sam czytałem je, kiedy jeszcze w głowie się nie mieściło, żeby banda analfabetów w gumowych pontonach szturmowała Europę nieniepokojona przez żadne wojsko, które powinno granic Europy bronić.
@  micbud : (22 lipiec 2016 - 21:58) Kiedy zyly, to oczywiste, ale skad jestes pewien, ze to one pisaly, a nie zostalo to dopiero zmanipulowane, jak te wydarzenia sie ziscily?
@  nismovsky : (22 lipiec 2016 - 21:54) @Arkusz ja się bawiłem w szkole :P Corelem także, ale nic z tego nie pamiętam, więc nie pomogę zbytnio.
@  Arkusz : (22 lipiec 2016 - 21:38) jest tu ktoś kto bawi się corelem? :P
@  nismovsky : (22 lipiec 2016 - 21:11) @rfzb ja pytałem o podobne do Huxleya książki na Wykopie i tam polecono mi Limes Inferior. Na forum nie zaglądałem w temat książkowy ;)
@  nismovsky : (22 lipiec 2016 - 21:10) Jeszcze za naszego życia będzie kolejna wojna światowa, możesz być tego pewny.
@  nismovsky : (22 lipiec 2016 - 21:10) @Gorionn nie namawiam Cię do uwierzenia w cokolwiek. Namawiam do spokojnego przeczytania tego wszystkiego i sprawdzenia KIEDY żyły i pisały te przepowiednie wymieniane tam osoby.
@  nismovsky : (22 lipiec 2016 - 21:09) Przykład: Ojciec Klimuszko i jego wyśmiewana mocno wizja, bo przecież UE taka cywilizowana i uzbrojona :P brzmiała tak:
"Widziałem żołnierzy przeprawiających się przez morze na takich małych, okrągłych stateczkach, ale po twarzach widać było, że to nie Europejczycy. Widziałem domy walące się i dzieci włoskie, które płakały. To wyglądało jak atak niewiernych na Europę. Wydaje mi się, że jakaś wielka tragedia spotka Włochy."
@  nismovsky : (22 lipiec 2016 - 21:06) @Gorionn wiesz, jak poczytałem stare pisma i te "przepowiednie" to kiedyś też tak to traktowałem. Teraz mniej mi do śmiechu, bo sporo z tego się spełniło już.
@  rfzb : (22 lipiec 2016 - 21:06) @nismovsky pytam, bo wspominałem kiedyś o Limes Inferior w naszym dziale o książkach i myślałem, że mój post się chociaż raz do czegoś przydał :P
@  Gorionn : (22 lipiec 2016 - 20:52) O, jesteś fanem sf? :)