Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sennheiser ie8

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 KapitanBomba

KapitanBomba

zaawansowany

• 291 posty/ów
  • Interests:Music/sailing/swimming

• odtwarzacz - iphone 6
  • słuchawki - phonak audeo

Napisany 07 kwiecień 2010 - 14:39

Znalazlem taka aukcje:http://allegro.pl/item982921546_nowe_sluchawki_sennheiser_ie8_bcm.html
CHyba org, ale nie wiem..

Słuchawki: Phonak audeo pfe 022, Superlux HD681Playery: iPhone 6Stereo: Cerwin Vega Cls-10

Audio processors: Maya u5

Amp: NAD C350

DAC: S.M.S.L sd 1955+ tuned max by mikolaj612

Comments: http://forum.mp3store.pl/topic/63376-kapitanbomba/

#2 aml

aml

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 531 posty/ów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 15:13

Jack nie jest przezroczysty więc wg mnie podróba.

#3 Jeycam

Jeycam

Earmaniac

• Zasłużony
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1083 posty/ów
  • słuchawki - AH-D2000

Napisany 07 kwiecień 2010 - 15:20

Jack nie jest przezroczysty więc wg mnie podróba.

Tak jest.

Co jest?

Słuchawkowo: iPhone 6 Plus / FiiO E10k | Denon AH-D2000 / CAL!

Głośnikowo: Technics SL-221 z Shure M95G / Denon UTU-F10 | Denon UPA-F10 | Canton Karat 30

Co było?

#4 KapitanBomba

KapitanBomba

zaawansowany

• 291 posty/ów
  • Interests:Music/sailing/swimming

• odtwarzacz - iphone 6
  • słuchawki - phonak audeo

Napisany 08 kwiecień 2010 - 17:47

Mam jeszcze jedna aukcje, i az sie wierzyc cenie nie chce:D
http://www.allegro.p...ki_nowe_gw.html

Słuchawki: Phonak audeo pfe 022, Superlux HD681Playery: iPhone 6Stereo: Cerwin Vega Cls-10

Audio processors: Maya u5

Amp: NAD C350

DAC: S.M.S.L sd 1955+ tuned max by mikolaj612

Comments: http://forum.mp3store.pl/topic/63376-kapitanbomba/

#5 aallen

aallen

...

• Legendarny
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2633 posty/ów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 17:53

czekajcie bo czegos nie rozumiem. Na tym niby Head Fi jest pokazane ze przezroczysty jack to podroba wiec dlaczego twierdzicie ze nieprzezroczysty to podroba /??

"Najlepiej zacząć od wygrzania wtyczki jack oraz jeśli jest w zestawie wygrzejmy najpierw przejściówkę z małego na duży jack ;-) Następnie wygrzewajmy kabel główny a później ten do lewej i w kolejności ten do prawej słuchawki" - x500 o wygrzewaniu

Headphones: STAX 007 MK I, STAX SR-507, STAX-404LE, AKG k1000, Sennheiser HD800, Beyerdynamic DT-R10 

Amp/DAC: NuForce Icon HDP, STAX SRM Xh, Sennheiser HEV70

DAP: iPod Touch 4g 64gb, iPod Touch 3g 64gb

#6 wkamil

wkamil

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 543 posty/ów

• odtwarzacz - Apple
  • słuchawki - różne

Napisany 08 kwiecień 2010 - 18:00

Moze na zasadzie, ze skoro przezroczyste sa rowniez podrobami to nieprzezroczyste tym bardziej ;)

IHMO na tych zdjeciach sa troche inaczej podswietlone - z innego kata - jacki wiec minimalnie sie roznia, ale obydwa sa polprzezroczyste. Roznica miedzy fake'ami a oryginalami jesli chodzi o jacka jest w wytloczeniach napisow. Mam IE8 kupione z dystrybucji Konsbudu i jack jest polprzezroczysty. BTW - uzytkownik Glancunio ma eleganckie podrobki, bylo juz o tym w innym watku...
DAP - iPod Touch 4G 64GB, iPod Classic 7tg Gen 240GB, Samsung Galaxy S3
IEM - BCDDE, Headphones - AKG K550, Earbuds - AKG K318, Cresyn C470E
Stacjonarnie - Pure i20, pre Krell, koncówka Usher i dwie paczki Ushera (3way) (okablowanie Neotech)

#7 aallen

aallen

...

• Legendarny
  • 2633 posty/ów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 18:42

w takim razie jest bardzo odważny jeśli to podrobki sprzedawac je az za 499zł :o

"Najlepiej zacząć od wygrzania wtyczki jack oraz jeśli jest w zestawie wygrzejmy najpierw przejściówkę z małego na duży jack ;-) Następnie wygrzewajmy kabel główny a później ten do lewej i w kolejności ten do prawej słuchawki" - x500 o wygrzewaniu

Headphones: STAX 007 MK I, STAX SR-507, STAX-404LE, AKG k1000, Sennheiser HD800, Beyerdynamic DT-R10 

#8 wkamil

wkamil

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 543 posty/ów

• odtwarzacz - Apple
  • słuchawki - różne

Napisany 08 kwiecień 2010 - 18:47

Moze mysli, ze jak wystawi za 200 zl to kazdy zacznie sie zastanawiac, a tak, to jakis naiwny (co nie czyta chociazby headfi albo mp3store) uzna to za okazje i kupi...
Stacjonarnie - Pure i20, pre Krell, koncówka Usher i dwie paczki Ushera (3way) (okablowanie Neotech)

#9 aallen

aallen

...

• Legendarny
  • 2633 posty/ów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 18:51

no tym bardziej zadziwia to ze pokazal jak podrobki wygladaja wlasnie na head fi

#10 piotrus-g

piotrus-g

Never lose your flames

• Zasłużony
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3429 posty/ów
  • Interests:Muzyka, Photo, Skateboarding

• odtwarzacz - iMP550,1100
  • słuchawki - UM Merlin

Napisany 08 kwiecień 2010 - 18:58

A moim zdaniem te za 499 to oryginały - przyjrzyjcie się dokładnie samej słuchawce - chodzi mi o te srebrne linie w okół "S" i widać ten czerwony element na wtyczce od kabla... Imo albo mega dobre fejki albo oryginały.

theCustom Art.com - custom In Ear Monitors & headphones repair service

#11 wkamil

wkamil

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 543 posty/ów

• odtwarzacz - Apple
  • słuchawki - różne

Napisany 08 kwiecień 2010 - 19:56

Ja z nim rozmawialem - linki do headfi dostal ode mnie, w trakcie korespondencji nie byl swiadom tego, ze bywaja podrobki albo zrecznie udawal ;) Wystawia kilka sztuk IE8 i za kazdym razem ten sam tekst ze dostal w prezencie i mu niepotrzebne (ile tych prezentow dostal?). Albo sa z podejrzanego co do legalnosci zrodla, albo sa to bardzo dobre fejki - ten czerwony element wydawal mi sie jakis taki troche innego koloru ;-) No i za duzo tych niewiadomych w sumie bylo jak dla mnie - wolalem nie ryzykowac.
A i jeszcze spojrzcie na ten element przy mocowaniu kabla, tam gdzie taka szczelinka jest. Moje nowki mialy idealnie rowniotkie brzegi tych szczelin - a tam sa takie jakies "wychebziane"...

#12 aallen

aallen

...

• Legendarny
  • 2633 posty/ów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:25

w takim razie jest sposob na takich ludzi. Po prostu nie zanizajcie maksymalnie cen i kupujcie tylko nowki bo takie płakanie nad cenami tworzy takie tego typu podrobki. Przez to tworzy sie taka linia ze 900zł to aj za drogo widzialem za 699zł a jak sa za 600 to okazuja sie podrobkami. Gdyby kazdy kupowal wylacznie oryginalne i nie beczał nad ceną to proceder podrobek drogich modeli byłby nieopłacalny a w ten sposob biedni ludzie wydaja 500zł na podroby a wystarczy dolozyc z 300 i maja pewny oryginal z paragonem lub faktura

#13 siwyIP

siwyIP

zaawansowany

• 211 posty/ów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:34

A nie wydaje ci się, że to jest naturalne? Szczególne w przypadku ludzi, którzy albo jeszcze nie zarabiają, albo mają kiepską pracę. Gdyby nie praca sezonowa to na słuchawki i odtwarzacz, które teraz mam musiałbym oszczędzać ponad rok, a gdybym kupił po cenach oficjalnych pewnie ze dwa lata. Nic dziwnego, że ludzie szukają okazji...
Player: Sony NWZ S638F
Doki: Sennheiser IE7
Chcę: Sony X1060/Ipod Touch 3G

#14 aallen

aallen

...

• Legendarny
  • 2633 posty/ów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:41

to juz zalezy od ludzi. Jak na cos nie stac to tego nie kupuje tym bardziej jak jest tyle idealnych podrobek w ktore można wtopic 500zl. 500zl to sa już jakies pieniadze, które jak przyznasz lepiej nie wtapiac w niepewne bagno bo tylko straci sie 500zl i nerwy

A pozniej sa takie kwiatki ze ktos sprzedaje (po zakupie nowych podrob przez kogos) w komisie uzywane za 499zł. Uzywane bo Uzywane ale jak jest to osoba zaufana znaczy ze sprzedaje oryginały

Pamietaj ze okazja tworzy okazje. Ci co szukaja okazji sa naciagani przez innych tylko dlatego ze ci pierwsi jej szukaja i setki złotych które mogły by zostać odlozone ida w błoto :(

#15 wkamil

wkamil

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 543 posty/ów

• odtwarzacz - Apple
  • słuchawki - różne

Napisany 09 kwiecień 2010 - 07:37

Nie moge sie nie zgodzic. Mnie stac na nowe, ale oczywiscie okazja kusi. Coz, po namysle stwierdzilem jednak, ze skoro istnieje ryzyko sprawienia sobie atrapy, taniej bedzie kupic te drozsze, od dystrybutora ;)

#16 Rolandsinger

Rolandsinger

First Music Than Machine

• Zasłużony
  • 2060 posty/ów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 10:45

Naturalną inklinacją każdego klienta jest kupić określone dobro po jak najniższej cenie. Interes oferenta jest dokładnie odwrotny. Ale ponieważ mamy wolny rynek, które wprowadza potężną siłę - konkurencję, więc wszystko się bilansuje.

A co do podróbek...z tego co wiem, oryginały są Made in China. Skoro podróby tłucze ta sama fabryka (a to dość częste w tym kraju), to dlaczego maja być gorsze?

Wie ktoś jak grają podróby? To mogłoby być bardzo pomocne. Bo jeśli grają bardzo podobnie, na granicy rozróżnialności, to niech się Sennheiser ze swoją ceną cmoknie w nos.
Nie odpowiadam na zaczepki i cokolwiek chamskiego w moją stronę napiszesz, mam to gdzieś. Nie przeszkadza mi czyjaś wiara w brzmienie kabli USB, myszy z piachem, stolików czy sieciówek, więc żyj swoim życiem i wydawaj swoje pieniądze jak chcesz, co nie znaczy, że nikt nie ma prawa uważać tego za śmieszne.

#17 aallen

aallen

...

• Legendarny
  • 2633 posty/ów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 10:51

Wiem że podróby takich Ex700 grają gorzej niż źle. Wnioskuje żeby IE8 grały dobrze musieli by przypadkiem trafic z odpowiednim przetwornikiem do srodowiska akustycznego w jakim graly by te przetworniki czyli obudowy IE8

#18 wkamil

wkamil

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 543 posty/ów

• odtwarzacz - Apple
  • słuchawki - różne

Napisany 09 kwiecień 2010 - 11:02

Chwileczke. Skoro da sie rozroznic podrobke i oryginal, to znaczy, ze nie powstaja w tej samej fabryce z tych samych czesci. W koncu matryca to matryca, a nie rekodzielo, gdzie kazda sztuka jest inna.

A jak graja podrobki - graja zle - co potwierdzja skuszeni naiwni z headfi w dziesiatkach watkow. W kazdym razie ja nie zamierzam przeprowadzac na sobie eksperymentu, moze ktos inny ma tyle nadwyzek i dusze ryzykanta, niech probuje.

Co do wyceny produktow, popytow, podazy itp. to wiadomo, ze kazda cena na taki produkt jest tzw. d....y wzieta i nie dotyczy to tylko IE8. Dlaczego nie powiesz specom od marketingu Sony, zeby sobie wsadzili w nos X-a z jego cena? Dlatego, ze nie ma podrobek na rynku?

#19 Rolandsinger

Rolandsinger

First Music Than Machine

• Zasłużony
  • 2060 posty/ów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 11:32

Kamilu drogi, nie powiem im, żeby sobie swojego playera wsadzili w...., gdyż Sony X składa się z co najmniej kilkuset komponentów elektronicznych o wielkiej skali integracji, projektowanych i wykonywanych przy użyciu robotów za ciężkie miliony $.

Tymczasem KAŻDE słuchawki, a zwłaszcza audiofilskie (bez elementów elektronicznych wprowadzających coś do sygnału na wyjściu) są arcyprymitywne w budowie, składają się wyłącznie z 4 prostych elementów:

- okablowania
- przetworników
- komór przetworników będących jednocześnie obudowami
- elementów nośnych - pałąk, system regulacji

Dokanałowe nawet nie mają tego ostatniego, są więc jeszcze prymitywniejsze. Stopień skomplikowania innych urządzeń elektronicznych w porównaniu do słuchawek, nawet najlepszych, jest niewyobrażalny.

Np. smartfon HTC czy Nokii kosztujący w detalu 1,5 kzł jak się ma stopniem zaawansowania do słuchawek w tej cenie? Słuchawki za tę cenę pod względem zaawansowania przypominają korab Flinstonów, tymczasem kieszonkowy komputer komunikacyjny z 2 kamerami, nawigacjami i bajerami jest niczym okręt podwodny o napędzie nuklearnym.
Nie odpowiadam na zaczepki i cokolwiek chamskiego w moją stronę napiszesz, mam to gdzieś. Nie przeszkadza mi czyjaś wiara w brzmienie kabli USB, myszy z piachem, stolików czy sieciówek, więc żyj swoim życiem i wydawaj swoje pieniądze jak chcesz, co nie znaczy, że nikt nie ma prawa uważać tego za śmieszne.

#20 Arthass

Arthass

Heavy isn't about volume, it's about attitude.

• Zasłużony
  • 2533 posty/ów
  • Interests:Muzyka / Filmy / Anime / Gry / Książki
  • testuję - Muzykę
  • chcę - Avant-Garde

Napisany 09 kwiecień 2010 - 11:46

A co do podróbek...z tego co wiem, oryginały są Made in China. Skoro podróby tłucze ta sama fabryka (a to dość częste w tym kraju), to dlaczego maja być gorsze?

Po części to prawda, ale podróbki są wytwarzane z gorszej jakości materiałów co wiąże się z niższą jakością dźwięku jak i wykonania. I zwykle nie tłucze tego ta sama fabryka, tylko inna wybudowana obok specjalnie do tego celu.
Poza tym kto w takiej fabryce przejmuje się tym czy słuchawki spełniają określone wymogi jakości? Mają jedynie wyglądać jak oryginały

Wyprzedaż! Nowe przedmioty co pewien czas

Player(s): Sansa Clip+ 4GB; Sansa Clip Sport 4GB;
Earphone(s): Sony MH1
Headphone(s): Philips SHP3000; Aiwa Shellz; Jays v-Jays; Koss Porta Pro
DAC/AMP(s):

Speakers:

Naprawiam: MP3, MP4, MP5 (z wyjątkiem maszynowych), słuchawki wokółuszne, nauszne, douszne, dokanałowe, wymieniam baterie, zużyte gniazda itp. Szczegóły do uzgodnienia poprzez prywatne wiadomości.

"This isn't life, it's just stuff. And it's become more important to you than living. Well, honey, that's just nuts."

Przełącz shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

Na Shoutboxie obowiązuje całkowity zakaz rozpoczynania rozmów, tylko i wyłącznie w celu uzyskania informacji "Co Kupić", "Lepsze to czy tamto". Nie stosowanie się do tej zasady, skutkuje natychmiastowym banem. Zainteresowanych zakupem zapraszamy do działu co kupić lub do kontaktu z najbliższym sklepem mp3store
@  touok : (31 sierpień 2015 - 02:20) Jakie gacie na gumie polecacie do 2 dych???
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 23:35) @EvilKillaruna - dobrej nocy zatem :)
@  Robsonek : (30 sierpień 2015 - 23:28) dobra świeżaki, Evil poszedł spać - można spamować haha Dodaj obrazek
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 22:51) Tymczasem życzę dobrej nocy, jutro mam na rano do pracy jak zawsze :).
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 22:49) Dzięki wielkie.
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 22:49) Wszystko mam.
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 21:48) Wszystkie 7
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 21:48) @EvilKillaruna - ok, zerknę na dniach co i jak w specyfikacji. Pliki już się uploadują dla Ciebie :)
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 21:47) Możliwe bowiem, że nie będzie aż tak źle.
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 21:46) Ale generalnie to najlepiej byłoby sprawdzić parametry prądowe interfejsu.
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 21:45) Może być nawet lampa, co tam, przeżyję.
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 21:45) Mi brakuje, aby puścili sam wzmacniacz, taki stacjonarny B1.
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 21:43) Aune S16 - za taką kasę to bym miał niezłe monitory studyjne :P
@  Noise : (30 sierpień 2015 - 21:41) Heh, tak myślałem, że te Soniacze od Fatso szybciutko pójdą
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 21:39) Nie ma co prawda tragedii, ale gdy słuchało się ich już z lepszego sprzętu, różnice tkwią potem człowiekowi w głowie i chodzą za nim po każdym innym sprzęcie.
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 21:38) Gdy DFy nie mają mocy, czuć jak brzmienie traci swoją wielowarstwowość, bas siada, spada dynamika, robią się anemiczne i zwyczajne.
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 21:37) *oporze
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 21:37) @nismo. Bardzo możliwe. X1S też ma z nimi problemy, ale to słuchawki których używam również do ewaluacji możliwości napędowych. To tylko 89 dB SPL przy 600 Ohmach oraz rating 200mW, a więc jednak mają swoje wymagania. Problemu nie ma z nimi Aune S16, ale tam jest przy takim oprze 300mW mocy. Dla 32 Ohm Aune podaje do 3W, także niestety jest to cena za ich brzmienie i możliwości.
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 21:32) @EvilKillaruna - ech, a pewnie takie Objective2 to też za mało, nieprawdaż? :P To poszły się kochać moje marzenia o K240DF ;)
@  xar : (30 sierpień 2015 - 21:31) ciekawe czy w ogóle działa :P
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 21:30) Więc niestety bardzo możliwe.
@  xar : (30 sierpień 2015 - 21:30) kupiłem dla jaj na większe muchy...
http://allegro.pl/el...5525628788.html
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 21:30) *niż
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 21:30) Chcą więcej DT990/600 czy T1 :).
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 21:28) Myślałem kiedyś nad vintage-AKG tylko musiałbym kupić jakiegoś ampa, bo wątpię że takie K240 DF napędzą się z interfejsu audio
@  Jimmi Dragon : (30 sierpień 2015 - 21:27) Inwazja komarów :/ Wiedziałem, że w końcu się pojawią.
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 21:25) A co do bitsów i trollowania:

Dodaj obrazek
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 21:21) SHP mają wiele wspólnego z K612 PRO moim zdaniem. To również bardzo mocny zawodnik w swojej cenie, do tego entry-premium. Na nich naprawdę wiele osób mogłoby skończyć poszukiwania sprzętu.
@  Noise : (30 sierpień 2015 - 21:20) Wiem o co chodzi ;) generalnie tor mam, bo iMod+E12A grają mi też na biurku. Kwestia kupienia słuchawek i mam co chcę :D
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 21:20) @Noise: K240 DF są naprawdę na każdą kieszeń, jedynie trudno je dostać w dobrym stanie i bardzo trudno napędzić. Z kolei SRSy kosztowały mnie naprawdę bardzo mało, znacznie mniej niż nowe HD800, a to dla mnie w zasadzie ta sama klasa. Także nie trzeba mieć fortuny, tylko z głową kupować bardzo konkretny sprzęt.
@  Noise : (30 sierpień 2015 - 21:18) No właśnie do tego ich potrzebuję. Do spokojnego słuchania w domu ;)
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 21:18) @Noise - ja nawet nie próbuję iść w topowe słuchawki. 500 zł przekroczyłem tylko dla Focali Spirit Professional i więcej nie zamierzam tego robić :P
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 21:17) @Noise polecam te Philipsy do spokojnych odsłuchów domowych. Killery w swojej cenie! :D
@  Noise : (30 sierpień 2015 - 21:16) Ale chciałbym móc kupić sobie jeszcze SHP9500, Macawy GT100S i może RHA MA750 :D
@  Noise : (30 sierpień 2015 - 21:15) Ja nawet nie celuję w typowy high-end bo wiem, że nigdy mnie nie będzie na to stać zarówno finansowo, jak i psychicznie :D
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 21:09) Jest to też o tyle plus, że każda recenzja opiera się o stały punkt odniesienia. Tak samo podejrzewam że jest u Ciebie, tj. że albumy, czy nawet utwory, nie różnią się dzięki temu między sobą sposobem nagrania.
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 21:04) @nismo, bardzo dziękuję ponownie za miłe słowa (i brak Adb) :). Co do sprzętu, jest dokładnie tak jak piszesz. Też jak widzę co rusz u niektórych "recęzętuf" nowy sprzęt w ramach platformy testowej i zmiany słuchawek w zasadzie co tekst + ciągłe poszukiwania co lepszych, droższych i bardziej karykaturalnych słuchawek to zastanawiam się, czy używając wspomnianych DFów w klasie poniżej 600zł mam jakiekolwiek prawo głosu. Tymczasem na eBayu powoli dobijają do 300$ i coraz bardziej są poszukiwane właśnie za to, że konstrukcję utworów oddają nienagannie jak na słuchawki. Wystarczy "znać swój śmietnik" i potrafić go wykorzystać.
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 20:54) @EvilKillaruna - zdjęcia u Ciebie zawsze są super! PS. Jesteś jedyną stroną, na której mam wyłączonego AdBlocka :P
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 20:53) @Noise - doświadczenie, chęć nauki i wytrwałość. Znam ludzi bez wielkiego talentu, ale z ogromnym samozaparciem i łoją potem te "złote dzieci muzyki" :D
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 20:52) @EvilKillaruna - to tak jak ja. Kwestia wprawy i znania własnego sprzętu. Niektórzy wolą zmieniać co chwilę narzędzie pracy zamiast je dokładnie poznać. Dlatego można robić kawałki w domu, na monitorach za 700 zł i słuchawkach za 500 i nie trzeba się potem wstydzić efektu.

A inni lubią mieć gratów za kilkadziesiąt tysięcy i nadal myśleć, że to od tego zależy jakość produktu finalnego :D
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 20:49) Możliwe, że gdybym zajmował się audio zawodowo to zainwestowałbym w lepszy sprzęt. Ale że to tylko i wyłącznie (zdrowe) hobby, nie widzę potrzeby. Wolę kupić sobie za 10k tablet do pracy, niż sprzęt audio/foto. 
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 20:48) Dobrym przykładem były chociażby zdjęcia w K7XX: http://www.audiofana...hawek-akg-k7xx/ - Ooo, musiałeś kupić niezły sprzęt. I obiektyw pewnie drogi. - Podstawowy Nikon D40 z defaultem. <cisza>
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 20:46) I światło dzienne ;). (w akurat moim wypadku). 
@  Noise : (30 sierpień 2015 - 20:45) @EvilKillaruna Talent, wiedza i doświadczenie ;)
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 20:43) A dziękuję za miłe słowo, choć za aż tak osłuchanego się absolutnie nie uważam. Podbiłem na PW. Tak samo sporo osób nie wierzy, że większość zdjęć na AF była robiona kompaktem samsunga za 500 zł. Dopiero niedawno pracuję na lustrzance cyfrowej i to też podstawowym modelu. Sprzęt jak sprzęt, ale to nie on robi świetne zdjęcia, czy utwory. To talent.
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 20:38) @EvilKillaruna - a wiesz, że to jest nagrywane w średnio zaadaptowanej akustycznie sypialni? Mikrofonem studyjnym za nieco ponad 100 EUR :P Kwestia monotonnej pracy ;) Ale fajnie, że tak osłuchanym ludziom podoba się jakość :)
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 20:36) Jeśli więc Cię to jakkolwiek zadowoli lub pocieszy na dziś, to zarówno na DFach, jak i na SRSach naprawdę nie mam uwag co do konstrukcji tego utworu. Co ciekawe DFy dają bardziej bezpośredni wokal, podczas gdy SRSy pokazują, że realnie jest pewien mały dystans między słuchaczem, a wokalistką. Oczywiście o ile pozwala na to jakość z YT
@  Noise : (30 sierpień 2015 - 20:36) No podoba się, podoba, a jestem metalhead'em :D
@  nismovsky : (30 sierpień 2015 - 20:35) @EvilKillaruna - z przyjemnością. Podbij na PW to dam Ci FLACzki (nawet w 24-bitach, jeśli chcesz) :) Mamy swój temat na forumku, tak przy okazji http://forum.mp3stor...ny-forumowicza/
@  EvilKillaruna : (30 sierpień 2015 - 20:35) Ludzie czasami szukają utworów, które wymieniam w recenzjach aby móc posłuchać konkretnych partii na własnym sprzęcie i spróbować przełożyć je na własny punkt odniesienia.