Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sennheiser ie8

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 KapitanBomba

KapitanBomba

zaawansowany

• 293 posty/ów
  • Interests:Music/sailing/swimming

• odtwarzacz - iphone 6
  • słuchawki - phonak audeo

Napisany 07 kwiecień 2010 - 14:39

Znalazlem taka aukcje:http://allegro.pl/item982921546_nowe_sluchawki_sennheiser_ie8_bcm.html
CHyba org, ale nie wiem..

Słuchawki: Phonak audeo pfe 022, Superlux HD681Playery: iPhone 6Stereo: Cerwin Vega Cls-10

Audio processors: Maya u5

Amp: NAD C350

DAC: S.M.S.L sd 1955+ tuned max by mikolaj612

Comments: http://forum.mp3store.pl/topic/63376-kapitanbomba/

#2 aml

aml

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 531 posty/ów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 15:13

Jack nie jest przezroczysty więc wg mnie podróba.

#3 Jeycam

Jeycam

Earmaniac

• Zasłużony
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1093 posty/ów

• odtwarzacz - iPhone 7
  • słuchawki - Denon AH-GC20

Napisany 07 kwiecień 2010 - 15:20

Jack nie jest przezroczysty więc wg mnie podróba.

Tak jest.

Co jest?

Mobilnie: iPhone 7 | RHA MA750i / Denon AH-GC20

Głośnikowo: Technics SL-221 z Shure M95G / Asrock Beebox z Aune X1S | Denon PMA-720AE | Dali Zensor 5

Co było?

#4 KapitanBomba

KapitanBomba

zaawansowany

• 293 posty/ów
  • Interests:Music/sailing/swimming

• odtwarzacz - iphone 6
  • słuchawki - phonak audeo

Napisany 08 kwiecień 2010 - 17:47

Mam jeszcze jedna aukcje, i az sie wierzyc cenie nie chce:D
http://www.allegro.p...ki_nowe_gw.html

Słuchawki: Phonak audeo pfe 022, Superlux HD681Playery: iPhone 6Stereo: Cerwin Vega Cls-10

Audio processors: Maya u5

Amp: NAD C350

DAC: S.M.S.L sd 1955+ tuned max by mikolaj612

Comments: http://forum.mp3store.pl/topic/63376-kapitanbomba/

#5 aallen

aallen

...

• Legendarny
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2927 posty/ów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 17:53

czekajcie bo czegos nie rozumiem. Na tym niby Head Fi jest pokazane ze przezroczysty jack to podroba wiec dlaczego twierdzicie ze nieprzezroczysty to podroba /??

"Najlepiej zacząć od wygrzania wtyczki jack oraz jeśli jest w zestawie wygrzejmy najpierw przejściówkę z małego na duży jack ;-) Następnie wygrzewajmy kabel główny a później ten do lewej i w kolejności ten do prawej słuchawki" - x500 o wygrzewaniu

"Powiem Wam że chyba sie skusze na Orfiego 2 bo po zastanowieniu cena wydaje się całkiem rozsądna skoro dostajemy do słuchawek nagrobek to kwatere w odpowiednim miejscu chyba też? - Radical o nowych Orpheusach 2
Headphones: STAX 007 MK I, Audeze LCD3, Sennheiser HD800, Beyerdynamic DT-R10m, AudioQuest Nighthawk
Amp/DAC: NuForce Icon HDP, STAX SRM Xh, Sennheiser HEV70, Questyle CMA800R
DAP: iPod Touch 4g 64gb, iPod Touch 3g 64gb

#6 wkamil

wkamil

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 544 posty/ów

• odtwarzacz - Apple
  • słuchawki - różne

Napisany 08 kwiecień 2010 - 18:00

Moze na zasadzie, ze skoro przezroczyste sa rowniez podrobami to nieprzezroczyste tym bardziej ;)

IHMO na tych zdjeciach sa troche inaczej podswietlone - z innego kata - jacki wiec minimalnie sie roznia, ale obydwa sa polprzezroczyste. Roznica miedzy fake'ami a oryginalami jesli chodzi o jacka jest w wytloczeniach napisow. Mam IE8 kupione z dystrybucji Konsbudu i jack jest polprzezroczysty. BTW - uzytkownik Glancunio ma eleganckie podrobki, bylo juz o tym w innym watku...
DAP - iPod Touch 4G 64GB, iPod Classic 7tg Gen 240GB, Xiaomi Redmi Note 3
IEM - BCDDE, Headphones - AKG K550, Earbuds - VE Monk
Stacjonarnie - Pure i20, pre Krell, koncówka Usher i dwie paczki Ushera (3way) (okablowanie Neotech)

#7 aallen

aallen

...

• Legendarny
  • 2927 posty/ów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 18:42

w takim razie jest bardzo odważny jeśli to podrobki sprzedawac je az za 499zł :o

"Najlepiej zacząć od wygrzania wtyczki jack oraz jeśli jest w zestawie wygrzejmy najpierw przejściówkę z małego na duży jack ;-) Następnie wygrzewajmy kabel główny a później ten do lewej i w kolejności ten do prawej słuchawki" - x500 o wygrzewaniu

"Powiem Wam że chyba sie skusze na Orfiego 2 bo po zastanowieniu cena wydaje się całkiem rozsądna skoro dostajemy do słuchawek nagrobek to kwatere w odpowiednim miejscu chyba też? - Radical o nowych Orpheusach 2
Headphones: STAX 007 MK I, Audeze LCD3, Sennheiser HD800, Beyerdynamic DT-R10m, AudioQuest Nighthawk

#8 wkamil

wkamil

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 544 posty/ów

• odtwarzacz - Apple
  • słuchawki - różne

Napisany 08 kwiecień 2010 - 18:47

Moze mysli, ze jak wystawi za 200 zl to kazdy zacznie sie zastanawiac, a tak, to jakis naiwny (co nie czyta chociazby headfi albo mp3store) uzna to za okazje i kupi...
Stacjonarnie - Pure i20, pre Krell, koncówka Usher i dwie paczki Ushera (3way) (okablowanie Neotech)

#9 aallen

aallen

...

• Legendarny
  • 2927 posty/ów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 18:51

no tym bardziej zadziwia to ze pokazal jak podrobki wygladaja wlasnie na head fi

#10 piotrus-g

piotrus-g

Never lose your flames

• Zasłużony
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3557 posty/ów
  • Interests:Muzyka, Photo, Skateboarding

• odtwarzacz - iMP550,1100
  • słuchawki - UM Merlin

Napisany 08 kwiecień 2010 - 18:58

A moim zdaniem te za 499 to oryginały - przyjrzyjcie się dokładnie samej słuchawce - chodzi mi o te srebrne linie w okół "S" i widać ten czerwony element na wtyczce od kabla... Imo albo mega dobre fejki albo oryginały.

theCustom Art.com - custom In Ear Monitors & headphones repair service

#11 wkamil

wkamil

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 544 posty/ów

• odtwarzacz - Apple
  • słuchawki - różne

Napisany 08 kwiecień 2010 - 19:56

Ja z nim rozmawialem - linki do headfi dostal ode mnie, w trakcie korespondencji nie byl swiadom tego, ze bywaja podrobki albo zrecznie udawal ;) Wystawia kilka sztuk IE8 i za kazdym razem ten sam tekst ze dostal w prezencie i mu niepotrzebne (ile tych prezentow dostal?). Albo sa z podejrzanego co do legalnosci zrodla, albo sa to bardzo dobre fejki - ten czerwony element wydawal mi sie jakis taki troche innego koloru ;-) No i za duzo tych niewiadomych w sumie bylo jak dla mnie - wolalem nie ryzykowac.
A i jeszcze spojrzcie na ten element przy mocowaniu kabla, tam gdzie taka szczelinka jest. Moje nowki mialy idealnie rowniotkie brzegi tych szczelin - a tam sa takie jakies "wychebziane"...

#12 aallen

aallen

...

• Legendarny
  • 2927 posty/ów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:25

w takim razie jest sposob na takich ludzi. Po prostu nie zanizajcie maksymalnie cen i kupujcie tylko nowki bo takie płakanie nad cenami tworzy takie tego typu podrobki. Przez to tworzy sie taka linia ze 900zł to aj za drogo widzialem za 699zł a jak sa za 600 to okazuja sie podrobkami. Gdyby kazdy kupowal wylacznie oryginalne i nie beczał nad ceną to proceder podrobek drogich modeli byłby nieopłacalny a w ten sposob biedni ludzie wydaja 500zł na podroby a wystarczy dolozyc z 300 i maja pewny oryginal z paragonem lub faktura

#13 siwyIP

siwyIP

zaawansowany

• 211 posty/ów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:34

A nie wydaje ci się, że to jest naturalne? Szczególne w przypadku ludzi, którzy albo jeszcze nie zarabiają, albo mają kiepską pracę. Gdyby nie praca sezonowa to na słuchawki i odtwarzacz, które teraz mam musiałbym oszczędzać ponad rok, a gdybym kupił po cenach oficjalnych pewnie ze dwa lata. Nic dziwnego, że ludzie szukają okazji...
Player: Sony NWZ S638F
Doki: Sennheiser IE7
Chcę: Sony X1060/Ipod Touch 3G

#14 aallen

aallen

...

• Legendarny
  • 2927 posty/ów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:41

to juz zalezy od ludzi. Jak na cos nie stac to tego nie kupuje tym bardziej jak jest tyle idealnych podrobek w ktore można wtopic 500zl. 500zl to sa już jakies pieniadze, które jak przyznasz lepiej nie wtapiac w niepewne bagno bo tylko straci sie 500zl i nerwy

A pozniej sa takie kwiatki ze ktos sprzedaje (po zakupie nowych podrob przez kogos) w komisie uzywane za 499zł. Uzywane bo Uzywane ale jak jest to osoba zaufana znaczy ze sprzedaje oryginały

Pamietaj ze okazja tworzy okazje. Ci co szukaja okazji sa naciagani przez innych tylko dlatego ze ci pierwsi jej szukaja i setki złotych które mogły by zostać odlozone ida w błoto :(

#15 wkamil

wkamil

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 544 posty/ów

• odtwarzacz - Apple
  • słuchawki - różne

Napisany 09 kwiecień 2010 - 07:37

Nie moge sie nie zgodzic. Mnie stac na nowe, ale oczywiscie okazja kusi. Coz, po namysle stwierdzilem jednak, ze skoro istnieje ryzyko sprawienia sobie atrapy, taniej bedzie kupic te drozsze, od dystrybutora ;)

#16 Rolandsinger

Rolandsinger

First Music Than Machine

• Zasłużony
  • 2060 posty/ów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 10:45

Naturalną inklinacją każdego klienta jest kupić określone dobro po jak najniższej cenie. Interes oferenta jest dokładnie odwrotny. Ale ponieważ mamy wolny rynek, które wprowadza potężną siłę - konkurencję, więc wszystko się bilansuje.

A co do podróbek...z tego co wiem, oryginały są Made in China. Skoro podróby tłucze ta sama fabryka (a to dość częste w tym kraju), to dlaczego maja być gorsze?

Wie ktoś jak grają podróby? To mogłoby być bardzo pomocne. Bo jeśli grają bardzo podobnie, na granicy rozróżnialności, to niech się Sennheiser ze swoją ceną cmoknie w nos.
Nie odpowiadam na zaczepki i cokolwiek chamskiego w moją stronę napiszesz, mam to gdzieś. Nie przeszkadza mi czyjaś wiara w brzmienie kabli USB, myszy z piachem, stolików czy sieciówek, więc żyj swoim życiem i wydawaj swoje pieniądze jak chcesz, co nie znaczy, że nikt nie ma prawa uważać tego za śmieszne.

#17 aallen

aallen

...

• Legendarny
  • 2927 posty/ów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 10:51

Wiem że podróby takich Ex700 grają gorzej niż źle. Wnioskuje żeby IE8 grały dobrze musieli by przypadkiem trafic z odpowiednim przetwornikiem do srodowiska akustycznego w jakim graly by te przetworniki czyli obudowy IE8

#18 wkamil

wkamil

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 544 posty/ów

• odtwarzacz - Apple
  • słuchawki - różne

Napisany 09 kwiecień 2010 - 11:02

Chwileczke. Skoro da sie rozroznic podrobke i oryginal, to znaczy, ze nie powstaja w tej samej fabryce z tych samych czesci. W koncu matryca to matryca, a nie rekodzielo, gdzie kazda sztuka jest inna.

A jak graja podrobki - graja zle - co potwierdzja skuszeni naiwni z headfi w dziesiatkach watkow. W kazdym razie ja nie zamierzam przeprowadzac na sobie eksperymentu, moze ktos inny ma tyle nadwyzek i dusze ryzykanta, niech probuje.

Co do wyceny produktow, popytow, podazy itp. to wiadomo, ze kazda cena na taki produkt jest tzw. d....y wzieta i nie dotyczy to tylko IE8. Dlaczego nie powiesz specom od marketingu Sony, zeby sobie wsadzili w nos X-a z jego cena? Dlatego, ze nie ma podrobek na rynku?

#19 Rolandsinger

Rolandsinger

First Music Than Machine

• Zasłużony
  • 2060 posty/ów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 11:32

Kamilu drogi, nie powiem im, żeby sobie swojego playera wsadzili w...., gdyż Sony X składa się z co najmniej kilkuset komponentów elektronicznych o wielkiej skali integracji, projektowanych i wykonywanych przy użyciu robotów za ciężkie miliony $.

Tymczasem KAŻDE słuchawki, a zwłaszcza audiofilskie (bez elementów elektronicznych wprowadzających coś do sygnału na wyjściu) są arcyprymitywne w budowie, składają się wyłącznie z 4 prostych elementów:

- okablowania
- przetworników
- komór przetworników będących jednocześnie obudowami
- elementów nośnych - pałąk, system regulacji

Dokanałowe nawet nie mają tego ostatniego, są więc jeszcze prymitywniejsze. Stopień skomplikowania innych urządzeń elektronicznych w porównaniu do słuchawek, nawet najlepszych, jest niewyobrażalny.

Np. smartfon HTC czy Nokii kosztujący w detalu 1,5 kzł jak się ma stopniem zaawansowania do słuchawek w tej cenie? Słuchawki za tę cenę pod względem zaawansowania przypominają korab Flinstonów, tymczasem kieszonkowy komputer komunikacyjny z 2 kamerami, nawigacjami i bajerami jest niczym okręt podwodny o napędzie nuklearnym.
Nie odpowiadam na zaczepki i cokolwiek chamskiego w moją stronę napiszesz, mam to gdzieś. Nie przeszkadza mi czyjaś wiara w brzmienie kabli USB, myszy z piachem, stolików czy sieciówek, więc żyj swoim życiem i wydawaj swoje pieniądze jak chcesz, co nie znaczy, że nikt nie ma prawa uważać tego za śmieszne.

#20 Arthass

Arthass

tyle wiem, co se zjem

• Zasłużony
  • 2629 posty/ów
  • Interests:Muzyka / Filmy / Anime / Gry / Książki
  • testuję - Muzykę
  • chcę - Avant-Garde

Napisany 09 kwiecień 2010 - 11:46

A co do podróbek...z tego co wiem, oryginały są Made in China. Skoro podróby tłucze ta sama fabryka (a to dość częste w tym kraju), to dlaczego maja być gorsze?

Po części to prawda, ale podróbki są wytwarzane z gorszej jakości materiałów co wiąże się z niższą jakością dźwięku jak i wykonania. I zwykle nie tłucze tego ta sama fabryka, tylko inna wybudowana obok specjalnie do tego celu.
Poza tym kto w takiej fabryce przejmuje się tym czy słuchawki spełniają określone wymogi jakości? Mają jedynie wyglądać jak oryginały

Player(s): Sansa Clip+ 4GB (Rockboxed +32GB microSD), Sony NWZ-S639F 16GB Speakers: Logitech s715i

Earphones: Sony MH1, VE Monk Headphones: Audio-Technica ATH-M50, Aiwa Shellz, Philips SHP3000

Silikonowe etui Clip Zip (sprzedam: 10zł) 

Kupię: Sony NWZ-S63x lub S73x

The ideally non-violent state will be an ordered anarchy. That State is the best governed which is governed the least. ~ Mahatma Gandhi

Anarchists do not live by laws. They live by principles.

Przełącz shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

Na Shoutboxie obowiązuje całkowity zakaz rozpoczynania rozmów, tylko i wyłącznie w celu uzyskania informacji "Co Kupić", "Lepsze to czy tamto". Nie stosowanie się do tej zasady, skutkuje natychmiastowym banem. Zainteresowanych zakupem zapraszamy do działu co kupić lub do kontaktu z najbliższym sklepem mp3store
@  Arthass : (25 luty 2017 - 04:12) czasem się przydaje, jest bardziej kompaktowa
@  Arthass : (25 luty 2017 - 04:12) taka paskowa forma wykresu kołowego
@  Arthass : (25 luty 2017 - 04:11) btw możecie polecić jakiś programik do robienie prościutkich wykresów? kołowe, słupkowe, czy jakby to określić... paskowe? w sensie jest pasek obrazujący 100%, podzielony wewnętrznie na kilka części obrazujących udział danej substancji w całości
@  Arthass : (25 luty 2017 - 01:03) podobnie produkty cyklizacji i polimeryzacji, z tego co kojarzę około 180 stopni
@  Arthass : (25 luty 2017 - 01:01) np. akrylamid tworzy się dopiero od 130 stopni celsjusza
@  Arthass : (25 luty 2017 - 01:01) ciekawe są garnki do "kąpieli wodnej", gdzie są podwójne ścianki a między nimi woda - to gwarantuje że wewnętrzna powłoka nie nagrzeje się powyżej 100 stopni, więc i wiele substancji szkodliwych się nie wytworzy4
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:50) rzadko*
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:50) @Arthass ja zazwyczaj duszę na wodzie, smażę na oliwie(lubie ten zapach) żadko teraz piekę.

Najczęściej mikrofala,
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:48) Pomyiliłem panów ze sobą :)
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:37) to tak jak zastanawianie się czy smażenie na patelni teflonowej jest zdrowsze od aluminiowej, jeśli w każdym wypadku i tak mamy do czynienia z dziesiątkami o niebo groźniejszych substancji powstających na skutek samego smażenia
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:36) więc po co mi się zastanawiać nad tym z czego produkują Colę skoro dla mnie mogłaby nie istnieć
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:35) w ogóle dla mnie nie GMO w składzie Coli nie ma żadnego znaczenia, bo jest wiele istotniejszych powodów dla których tego syfu do ust nie wezmę :D nawet jeśli robiliby to na "ekologicznym cukrze"
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:33) kurna ten nietypowy layout klawiatury mnie dobija na lapku
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:33) ta dyskusja jest bez sensu, jak dotąd żadnych argumentów kolega do dostarczył na potwierdzenie swojego zdania, rzucanie tylko jakimiś luźnymi spostrzeżeniami typu mnie się tak wydaje, jakieś przykłady "afer" typu nalepki na coli - ale co to ma do tematu uzasadnienia szkodliwości?
@  Robsonek : (25 luty 2017 - 00:32) na co odpowiadałem "owszem, ale rasowa, bo z ogonem z przodu" :D
@  Robsonek : (25 luty 2017 - 00:32) np często dziewczyny do mnie mówiły "ty świnio" :D
@  Robsonek : (25 luty 2017 - 00:31) @kopec23 bo świnie ewoluują :D
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:30) Paczcie boi się zjeść, a organu że świni wszepionego w nasz organizm.juz nie
@  kopec23 : (25 luty 2017 - 00:29) A obecne świnie to też w sumie nie są podobne do tych sprzed 10 lat, bo na tym polega postęp hodowlany
@  kopec23 : (25 luty 2017 - 00:28) Kmtiptop u nas też hoduje się świnie GMO, ba! Jest na to spory grant, ale są to zwierzęta, które mają służyć do przeszczepów
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:27) a i tak w przyszłości będziemy jedli chrząszcze i koniki polne, bo to wydajniejsze źródło spożywcze, szczególnie pod względem białka
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:25) zbierajcie panowie hajs, sprzedawajcie słuchawki, trzeba zapełnić kieszenie naszym "zbawcom" ratujących nas od Monsanto
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:24) O jakiś fajny moderator xD
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:24) a tymczasem powstaje kolejny sklep "zdrowa żywność", który będzie nam wpychał kurczaka za 5x wyższą cenę niż regularna
@  Robsonek : (25 luty 2017 - 00:23) "ty uważasz się za toruńczyka, gnoju zboczony? precz!" haha :D
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:23) @kmtiptop dobrze, mamy zapewnienie kmtiptop z mp3store
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:22) @kmtiptop czekam aż będzie w sprzedaży u nas. Mniejsze zużycie antybiotyków, więc koszt produkcji będzie tańszy oraz będzie zdrowiej.
@  Robsonek : (25 luty 2017 - 00:22) gdzie tam, androidowe ;) na rm to zbanowali mnie przy samym zakładaniu konta jak tylko nick wpisałem :D
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:22) to się nazywa wybiórcza moralność i w polskim prawie jest bardzo powszechna
@  kmtiptop : (25 luty 2017 - 00:22) zapewniam was ze nikt z władz monstanto nie tknie patykiem produkowanej przez siebie zywnosci
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:21) dalej nie wyjaśniłeś dlaczego GMO jest szkodliwe dla zdrowia
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:21) Nie rozliczają mnie czy prowadzę zbilansowaną dietę czy codziennie wpieprzam fastfoody popijając kolą zagryzając pół kilo chipsów. A będą decydować czy wolno mi GMO :D
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:21) no i co z tego? tak jak pisałem, brokuł to GMO z rodziny kapustnych, a jest uważany za jedno z najzdrowszych warzyw
@  kmtiptop : (25 luty 2017 - 00:19) czy wiecie ze w usa sa już w chodowli genetycznie modyfikowane swinie i losos , sprawdzcie to i smacznego
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:19) to jest komiczne, jest powszechnie przyzwolenie na używki takie jak alkohol, papierosy, kofeina (napoje energetyczne), a boją się GMO
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:18) @Robsonek a co to za forum? Na radio maryje wchodzisz?
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:17) Ach ta tyrania większości.
@  Robsonek : (25 luty 2017 - 00:17) na jednym z for napisałem "kurde" - od razu 2 powiadomienia - cenzura i edycja mojego posta jako [ciach] - co za dekle :D
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:17) A dlaczego zaraz zakaz? Ja liczę się z konsekwencjami przeciwników GMO i chce to jeść. Ciekawe co by zrobili gdyby inna partia dorwała się do władzy i jedyną legalną żywnością byłaby ta modyfikowana genetycznie.
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:16) a sklepy ze "zdrowa żywnością" rozrastają się w sieci, bo 5% społeczeństwa zgłasza na to zapotrzebowanie :D
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:15) Smalec kupuje sklepowy, ale jemu nie przetłumaczysz.
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:14) @kmtiptop tak, i dyskusja w rządzie o zakazie GMO w Polsce - rząd się zapewne zajmuje sprawami, które ekscytują 5% naszego społeczeństwa...
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:13) Ramę to mój kiedyś dziadek jadł na problemy z sercem.......
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:13) nikt z nich nie kłamie, więc nie można ich pociągnąć do odpowiedzialności karnej, oni tylko żerują na niewiedzy i ignorancji ludzi
@  kmtiptop : (25 luty 2017 - 00:13) @kopec23 mysle ze 90% ludzie nie reaguje na gmo, czego dowodem jest ta dyskusja:) dobranoc!
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:12) przecież Ramę - tłuszcz utwardzony - reklamują jako produkt bez konserwantów...
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:12) XD
@  Arthass : (25 luty 2017 - 00:11) sery bezglutenowe, frytki bezlaktozowe... czemu nie?
@  Sound John : (25 luty 2017 - 00:11) Gdyby jakimś cudem obeszli unijne przepisy i niepasteryzowali by mleka, to byłyby przesłanki za kupnem takiego mleka. I odradzam używanie napoju mlecznego UHT.
@  kopec23 : (25 luty 2017 - 00:10) Straszne jest to, że ludzie to łykają bez zastanowienia, a słysząc "GMO" przed oczami widzą chyba wszystkie możliwe plagi...