Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sennheiser ie8

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 KapitanBomba

KapitanBomba

zaawansowany

• 281 posty/ów
  • Interests:Music/sailing/swimming

• odtwarzacz - iphone 5
  • słuchawki - phonak audeo

Napisany 07 kwiecień 2010 - 14:39

Znalazlem taka aukcje:http://allegro.pl/item982921546_nowe_sluchawki_sennheiser_ie8_bcm.html
CHyba org, ale nie wiem..

Słuchawki: Phonak audeo pfe 022, Superlux HD681
Playery: iPhone 5
Stereo: Cerwin Vega Cls-10

Audio processors: Maya u5

Amp: NAD C350

DAC: S.M.S.L sd 1955+ tuned max by mikolaj612

Comments: http://forum.mp3store.pl/topic/63376-kapitanbomba/

#2 aml

aml

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 531 posty/ów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 15:13

Jack nie jest przezroczysty więc wg mnie podróba.

#3 Jeycam

Jeycam

Earmaniac

• Bywalec
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1053 posty/ów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 15:20

Jack nie jest przezroczysty więc wg mnie podróba.

Tak jest.

Co jest?
Domowo: Technics SL-221 z Shure M95G / Stoner Acoustics UD110v2 | Denon UPA-F10 | Canton Karat 30
Poza tym: Sennheiser HD 380 Pro | AKG K518 DJ | Philips SHE3590

Co było?

Obecnie w komisie:

Para NOS GE 6BZ7

#4 KapitanBomba

KapitanBomba

zaawansowany

• 281 posty/ów
  • Interests:Music/sailing/swimming

• odtwarzacz - iphone 5
  • słuchawki - phonak audeo

Napisany 08 kwiecień 2010 - 17:47

Mam jeszcze jedna aukcje, i az sie wierzyc cenie nie chce:D
http://www.allegro.p...ki_nowe_gw.html

Słuchawki: Phonak audeo pfe 022, Superlux HD681
Playery: iPhone 5
Stereo: Cerwin Vega Cls-10

Audio processors: Maya u5

Amp: NAD C350

DAC: S.M.S.L sd 1955+ tuned max by mikolaj612

Comments: http://forum.mp3store.pl/topic/63376-kapitanbomba/

#5 aallen

aallen

...

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2355 posty/ów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 17:53

czekajcie bo czegos nie rozumiem. Na tym niby Head Fi jest pokazane ze przezroczysty jack to podroba wiec dlaczego twierdzicie ze nieprzezroczysty to podroba /??

"on już wszystko napisał co było do napisania, po 3 razy, bo miał cierpliwość" - reakcja xar na liczbę postów KHroNa

#6 wkamil

wkamil

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 543 posty/ów

• odtwarzacz - Apple
  • słuchawki - różne

Napisany 08 kwiecień 2010 - 18:00

Moze na zasadzie, ze skoro przezroczyste sa rowniez podrobami to nieprzezroczyste tym bardziej ;)

IHMO na tych zdjeciach sa troche inaczej podswietlone - z innego kata - jacki wiec minimalnie sie roznia, ale obydwa sa polprzezroczyste. Roznica miedzy fake'ami a oryginalami jesli chodzi o jacka jest w wytloczeniach napisow. Mam IE8 kupione z dystrybucji Konsbudu i jack jest polprzezroczysty. BTW - uzytkownik Glancunio ma eleganckie podrobki, bylo juz o tym w innym watku...
DAP - iPod Touch 4G 64GB, iPod Classic 7tg Gen 240GB, Samsung Galaxy S3
IEM - BCDDE, Headphones - AKG K550, Earbuds - AKG K318, Cresyn C470E
Stacjonarnie - Pure i20, pre Krell, koncówka Usher i dwie paczki Ushera (3way) (okablowanie Neotech)

#7 aallen

aallen

...

• Admin
  • 2355 posty/ów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 18:42

w takim razie jest bardzo odważny jeśli to podrobki sprzedawac je az za 499zł :o

"on już wszystko napisał co było do napisania, po 3 razy, bo miał cierpliwość" - reakcja xar na liczbę postów KHroNa

#8 wkamil

wkamil

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 543 posty/ów

• odtwarzacz - Apple
  • słuchawki - różne

Napisany 08 kwiecień 2010 - 18:47

Moze mysli, ze jak wystawi za 200 zl to kazdy zacznie sie zastanawiac, a tak, to jakis naiwny (co nie czyta chociazby headfi albo mp3store) uzna to za okazje i kupi...
Stacjonarnie - Pure i20, pre Krell, koncówka Usher i dwie paczki Ushera (3way) (okablowanie Neotech)

#9 aallen

aallen

...

• Admin
  • 2355 posty/ów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 18:51

no tym bardziej zadziwia to ze pokazal jak podrobki wygladaja wlasnie na head fi

#10 piotrus-g

piotrus-g

Never lose your flames

• Zasłużony
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3204 posty/ów
  • Interests:Muzyka, Photo, Skateboarding

• odtwarzacz - iMP550,1100
  • słuchawki - UM Merlin

Napisany 08 kwiecień 2010 - 18:58

A moim zdaniem te za 499 to oryginały - przyjrzyjcie się dokładnie samej słuchawce - chodzi mi o te srebrne linie w okół "S" i widać ten czerwony element na wtyczce od kabla... Imo albo mega dobre fejki albo oryginały.

theCustom Art.com - custom In Ear Monitors audio cables & headphones repair service

#11 wkamil

wkamil

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 543 posty/ów

• odtwarzacz - Apple
  • słuchawki - różne

Napisany 08 kwiecień 2010 - 19:56

Ja z nim rozmawialem - linki do headfi dostal ode mnie, w trakcie korespondencji nie byl swiadom tego, ze bywaja podrobki albo zrecznie udawal ;) Wystawia kilka sztuk IE8 i za kazdym razem ten sam tekst ze dostal w prezencie i mu niepotrzebne (ile tych prezentow dostal?). Albo sa z podejrzanego co do legalnosci zrodla, albo sa to bardzo dobre fejki - ten czerwony element wydawal mi sie jakis taki troche innego koloru ;-) No i za duzo tych niewiadomych w sumie bylo jak dla mnie - wolalem nie ryzykowac.
A i jeszcze spojrzcie na ten element przy mocowaniu kabla, tam gdzie taka szczelinka jest. Moje nowki mialy idealnie rowniotkie brzegi tych szczelin - a tam sa takie jakies "wychebziane"...

#12 aallen

aallen

...

• Admin
  • 2355 posty/ów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:25

w takim razie jest sposob na takich ludzi. Po prostu nie zanizajcie maksymalnie cen i kupujcie tylko nowki bo takie płakanie nad cenami tworzy takie tego typu podrobki. Przez to tworzy sie taka linia ze 900zł to aj za drogo widzialem za 699zł a jak sa za 600 to okazuja sie podrobkami. Gdyby kazdy kupowal wylacznie oryginalne i nie beczał nad ceną to proceder podrobek drogich modeli byłby nieopłacalny a w ten sposob biedni ludzie wydaja 500zł na podroby a wystarczy dolozyc z 300 i maja pewny oryginal z paragonem lub faktura

#13 siwyIP

siwyIP

zaawansowany

• 211 posty/ów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:34

A nie wydaje ci się, że to jest naturalne? Szczególne w przypadku ludzi, którzy albo jeszcze nie zarabiają, albo mają kiepską pracę. Gdyby nie praca sezonowa to na słuchawki i odtwarzacz, które teraz mam musiałbym oszczędzać ponad rok, a gdybym kupił po cenach oficjalnych pewnie ze dwa lata. Nic dziwnego, że ludzie szukają okazji...
Player: Sony NWZ S638F
Doki: Sennheiser IE7
Chcę: Sony X1060/Ipod Touch 3G

#14 aallen

aallen

...

• Admin
  • 2355 posty/ów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:41

to juz zalezy od ludzi. Jak na cos nie stac to tego nie kupuje tym bardziej jak jest tyle idealnych podrobek w ktore można wtopic 500zl. 500zl to sa już jakies pieniadze, które jak przyznasz lepiej nie wtapiac w niepewne bagno bo tylko straci sie 500zl i nerwy

A pozniej sa takie kwiatki ze ktos sprzedaje (po zakupie nowych podrob przez kogos) w komisie uzywane za 499zł. Uzywane bo Uzywane ale jak jest to osoba zaufana znaczy ze sprzedaje oryginały

Pamietaj ze okazja tworzy okazje. Ci co szukaja okazji sa naciagani przez innych tylko dlatego ze ci pierwsi jej szukaja i setki złotych które mogły by zostać odlozone ida w błoto :(

#15 wkamil

wkamil

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 543 posty/ów

• odtwarzacz - Apple
  • słuchawki - różne

Napisany 09 kwiecień 2010 - 07:37

Nie moge sie nie zgodzic. Mnie stac na nowe, ale oczywiscie okazja kusi. Coz, po namysle stwierdzilem jednak, ze skoro istnieje ryzyko sprawienia sobie atrapy, taniej bedzie kupic te drozsze, od dystrybutora ;)

#16 Rolandsinger

Rolandsinger

First Music Than Machine

• Bywalec
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1891 posty/ów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 10:45

Naturalną inklinacją każdego klienta jest kupić określone dobro po jak najniższej cenie. Interes oferenta jest dokładnie odwrotny. Ale ponieważ mamy wolny rynek, które wprowadza potężną siłę - konkurencję, więc wszystko się bilansuje.

A co do podróbek...z tego co wiem, oryginały są Made in China. Skoro podróby tłucze ta sama fabryka (a to dość częste w tym kraju), to dlaczego maja być gorsze?

Wie ktoś jak grają podróby? To mogłoby być bardzo pomocne. Bo jeśli grają bardzo podobnie, na granicy rozróżnialności, to niech się Sennheiser ze swoją ceną cmoknie w nos.
Większość sprzętu na sprzedaż - ciekawe oferty wkrótce.

#17 aallen

aallen

...

• Admin
  • 2355 posty/ów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 10:51

Wiem że podróby takich Ex700 grają gorzej niż źle. Wnioskuje żeby IE8 grały dobrze musieli by przypadkiem trafic z odpowiednim przetwornikiem do srodowiska akustycznego w jakim graly by te przetworniki czyli obudowy IE8

#18 wkamil

wkamil

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 543 posty/ów

• odtwarzacz - Apple
  • słuchawki - różne

Napisany 09 kwiecień 2010 - 11:02

Chwileczke. Skoro da sie rozroznic podrobke i oryginal, to znaczy, ze nie powstaja w tej samej fabryce z tych samych czesci. W koncu matryca to matryca, a nie rekodzielo, gdzie kazda sztuka jest inna.

A jak graja podrobki - graja zle - co potwierdzja skuszeni naiwni z headfi w dziesiatkach watkow. W kazdym razie ja nie zamierzam przeprowadzac na sobie eksperymentu, moze ktos inny ma tyle nadwyzek i dusze ryzykanta, niech probuje.

Co do wyceny produktow, popytow, podazy itp. to wiadomo, ze kazda cena na taki produkt jest tzw. d....y wzieta i nie dotyczy to tylko IE8. Dlaczego nie powiesz specom od marketingu Sony, zeby sobie wsadzili w nos X-a z jego cena? Dlatego, ze nie ma podrobek na rynku?

#19 Rolandsinger

Rolandsinger

First Music Than Machine

• Bywalec
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1891 posty/ów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 11:32

Kamilu drogi, nie powiem im, żeby sobie swojego playera wsadzili w...., gdyż Sony X składa się z co najmniej kilkuset komponentów elektronicznych o wielkiej skali integracji, projektowanych i wykonywanych przy użyciu robotów za ciężkie miliony $.

Tymczasem KAŻDE słuchawki, a zwłaszcza audiofilskie (bez elementów elektronicznych wprowadzających coś do sygnału na wyjściu) są arcyprymitywne w budowie, składają się wyłącznie z 4 prostych elementów:

- okablowania
- przetworników
- komór przetworników będących jednocześnie obudowami
- elementów nośnych - pałąk, system regulacji

Dokanałowe nawet nie mają tego ostatniego, są więc jeszcze prymitywniejsze. Stopień skomplikowania innych urządzeń elektronicznych w porównaniu do słuchawek, nawet najlepszych, jest niewyobrażalny.

Np. smartfon HTC czy Nokii kosztujący w detalu 1,5 kzł jak się ma stopniem zaawansowania do słuchawek w tej cenie? Słuchawki za tę cenę pod względem zaawansowania przypominają korab Flinstonów, tymczasem kieszonkowy komputer komunikacyjny z 2 kamerami, nawigacjami i bajerami jest niczym okręt podwodny o napędzie nuklearnym.
Większość sprzętu na sprzedaż - ciekawe oferty wkrótce.

#20 Arthass

Arthass

Heavy isn't about volume, it's about attitude.

• Zasłużony
  • 2263 posty/ów
  • Interests:Muzyka / Filmy / Anime / Gry / Książki
  • testuję - Muzykę
  • chcę - Left-Field Hip-Hop

Napisany 09 kwiecień 2010 - 11:46

A co do podróbek...z tego co wiem, oryginały są Made in China. Skoro podróby tłucze ta sama fabryka (a to dość częste w tym kraju), to dlaczego maja być gorsze?

Po części to prawda, ale podróbki są wytwarzane z gorszej jakości materiałów co wiąże się z niższą jakością dźwięku jak i wykonania. I zwykle nie tłucze tego ta sama fabryka, tylko inna wybudowana obok specjalnie do tego celu.
Poza tym kto w takiej fabryce przejmuje się tym czy słuchawki spełniają określone wymogi jakości? Mają jedynie wyglądać jak oryginały

Player(s): Sony nwz-s639f; Sansa Clip+ 4GB
Earphone(s): Philips SHE3590 (25zł + przesyłka)
Headphone(s): Aiwa Shellz; Koss Porta Pro; Sennheiser PX90; Aiwa Shellz (30zł + przesyłka)
DAC/AMP(s): -
Speakers: -

Sprzedam (różności): Silicon Case dla Sansa Clip Zip (10zł darmowa przesyłka); Przedłużka ProfiGold 3,5 & Etui od Phiaton PS200 (30zł + przesyłka & 20zł + przesyłka)

"This isn't life, it's just stuff. And it's become more important to you than living. Well, honey, that's just nuts."

Przełącz shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

Na Shoutboxie obowiązuje całkowity zakaz rozpoczynania rozmów, tylko i wyłącznie w celu uzyskania informacji "Co Kupić", "Lepsze to czy tamto". Nie stosowanie się do tej zasady, skutkuje natychmiastowym banem. Zainteresowanych zakupem zapraszamy do działu co kupić lub do kontaktu z najbliższym sklepem mp3store
@  piotrek1004 : (21 kwiecień 2014 - 00:11) O koszulę aallen
@  piotrek1004 : (21 kwiecień 2014 - 00:10) Kurczę mój samsung Galaxy S2 po wgraniu żelki na miejsce piernika to od razu przyśpieszył o 100%
@  aallen : (21 kwiecień 2014 - 00:01) o co sie rozchodzi
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 22:44) bo to nie do naszej zakrystii masz uderzać ino takiej innej tamtejszej hamerykańskiej :D
@  piotrek1004 : (20 kwiecień 2014 - 22:42) W zakrystii takich nie ma bo kołnierzyk jest w tych koszulach :P a Will Smith nie ma stricte kołnierzyka w tej koszuli :)
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 22:39) trafne spostrzeżenie
@  retter : (20 kwiecień 2014 - 22:14) w zakrystii :)
@  piotrek1004 : (20 kwiecień 2014 - 22:04) A mam pytanie gdzie można dostać taką koszulę? http://joeystylesyou...agent-j-end.jpg
@  xar : (20 kwiecień 2014 - 21:58) nvm.
@  xar : (20 kwiecień 2014 - 21:58) pewnie przypadłość wszystkich nowych rang.
@  xar : (20 kwiecień 2014 - 21:58) Dodaj obrazek
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 21:44) no nie wiem ja mam w każdym razie
@  xar : (20 kwiecień 2014 - 21:28) i pewnie "Zarejestrowani" też mają.
@  xar : (20 kwiecień 2014 - 21:27) taka informacja była tylko na stronie głównej
@  piotrek1004 : (20 kwiecień 2014 - 21:24) Cześć niedźwiedziu :D
@  Filas : (20 kwiecień 2014 - 21:19) cześć misiaki
@  piotrek1004 : (20 kwiecień 2014 - 21:09) @xar a jak używam SB pod jakimś tematem to też byłem widoczny jako używający SB?
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 20:29) no widzisz taki fiutczer :D
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 20:29) no jest coś takiego :D
@  xar : (20 kwiecień 2014 - 20:28) grupa zielona już nie.
@  xar : (20 kwiecień 2014 - 20:28) albo mi się wydawało, albo bywalcy i moderatorzy maja nad shoutboxem informację ile obecnie jest używających sb.
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 20:27) narazie to albo video albo ip5s albo integra w kompie
@  MrSheep : (20 kwiecień 2014 - 20:24) Z jakim playerem ich słuchasz?
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 20:14) zaczyna to mocno szyczeć tak mało przyjemnie
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 20:14) spowrotem filtry założone bo ilość góry zabija bez filtrów :D
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 20:08) i take se mysle pogonic wsio i kupic music two :D myślałem o 330pro ale piotrus mówi że jak mnie audeo kręcą to 330-tki nie dla mnie :D
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 20:07) są fajne bo nie to że nie ma basu jest ale to taki typowy bas z aramtury nie ma duzego wypełnenia i dociążenia gitary brzmią poprawnie całkiem werbel też jest perfekto :D
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 20:06) ja będę swoje gonił ale najpierw wojtek chce ich posłuchać :D
@  MrSheep : (20 kwiecień 2014 - 20:05) Te Aurvany bym sprawdził, ale nie ma używek nigdzie.
@  MrSheep : (20 kwiecień 2014 - 20:05) O właśnie, muszę przetestować Audeo bez filtrów ;)
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 20:01) pierwsze wrażenie szerzej i równiej
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 19:58) właśnie testuje audeo bez filtrów
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 19:55) jest sobie tubular bells i pierwsze dwa utwory to wiatr uderzenie grzmota itd to na audeo jest mieso grzmot ma siłe wiesz ze to żywioł co trzesie ziemia a na auruvanach no pizdło se :D
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 19:52) jak dla mnie wygodne nawet bardzo fajny zestawik dużo gumek fajny futeralik przyjemne słuchawki :D ale niestety po podmianie na audeo pierwsze wrażenie jest takie jasne dużo góry i ktoś bas zajumał :D
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 19:51) nie ma na naszym forumie ani słowa o nich a tak w porównaniu do audeo mniej basu dużo, nie ma ten bas takiej faktury, środek bajka perka brzmi na nich całkiem ładnie, wysokie górka prezencja talerzy to też nie poziom audeo ale nie jest źle
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 19:50) powiem że to mocno nie docenione słuchawki
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 19:49) a fajne całkiem
@  MrSheep : (20 kwiecień 2014 - 19:47) A co sądzisz o Aurvanach InEar3 które posiadasz? Jak grają?
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 19:41) dlatego mam dylemata dorobic custom tipsy do audeo i poprawić im izolacje czy tez pogonic je na rzecz ciem
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 19:39) co kto lubi ja tam musze miec trzasniecie z basu wtedy kiedy potrzeba
@  MrSheep : (20 kwiecień 2014 - 19:38) Dla mnie również, z tym że ja preferuje jednoprzetwornikowe PFE 112 od PFE 232 :)
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 19:32) Aczkolwiek audeo dla mnie grają bardzo miodnie :D
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 19:27) poczebuje wygodne i dobrze izolujące słuchawy do auta :D
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 19:25) no właśnie chyba zamienie audeo na customy chyba :D
@  MrSheep : (20 kwiecień 2014 - 19:16) Customy od Pitera są świetne, można śmiało brać :) Warto też zainteresować się wyrobami Lime Ears.
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 18:34) ciekawym tego odpinaneno kabla bo odpinane i silikon to mnie się średnio z trwałością kojarzy :D
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 18:30) nie wiem robic custom tipsy do audeo czy zamówić sobie ciem-y :D
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 18:30) miał ktoś do czynienia z wyrobami od piotrusia-g konkretnie music two mnie interesuje :D
@  miaziol : (20 kwiecień 2014 - 18:29) elo robaczki
@  Mnementh : (20 kwiecień 2014 - 18:25) https://local.amazon...oneycalcuinf-21