Skocz do zawartości
  • 0

Nauszne, synergia z Colorfly C10, do 800zł


quakev

Pytanie

Rozglądam się za nowymi słuchawkami, moje poprzednie to Musical Fidelity MF100, sprezentowałem je siostrze, chociaż grały świetnie, ale marzy mi się przesiadka na coś półkę wyżej i kolejny opad szczeny, bo taki był podczas wielu odsłuchów na MF100. Chciałbym kolejne nauszne, tym razem zakrywające całe uszy, raczej zamknięte, ale otwarte też mogą być, najwyżej na miasto jakieś tańsze dokanałowe się kupi. Mój odtwarzacz to Colorfly C10, a muzyka jakiej słucham to rock, pop, metal. elektronika czasem też. Oczekuję super synergii sprawdzonej z tym odtwarzaczem i wygody. Polećcie coś proszę. Budżet to 800zł, ale w mogę coś dołożyć gdy będzie trzeba :)

Edytowane przez quakev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Rozglądam się za nowymi słuchawkami, moje poprzednie to Musical Fidelity MF100, sprezentowałem je siostrze, chociaż grały świetnie, ale marzy mi się przesiadka na coś półkę wyżej i kolejny opad szczeny, bo taki był podczas wielu odsłuchów na MF100. Chciałbym kolejne nauszne, tym razem zakrywające całe uszy, raczej zamknięte, ale otwarte też mogą być, najwyżej na miasto jakieś tańsze dokanałowe się kupi. Mój odtwarzacz to Colorfly C10, a muzyka jakiej słucham to rock, pop, metal. elektronika czasem też. Oczekuję super synergii sprawdzonej z tym odtwarzaczem i wygody. Polećcie coś proszę. Budżet to 800zł, ale w mogę coś dołożyć gdy będzie trzeba

Hehe, sam rozglądam się dokładnie za tym samym. I na dzień dzisiejszy lepsze wrażenie od MF100 ( a jestem jeszcze na etapie porównań) wywarły ma mnie stare superluxy hd 681 za jakieś 80 zł z tzw. modem skarpetkowym. Nie żartuję. W mf100 brakuje mi trochę dolnych rejestrów i góra trochę męczy. Ogólnie wydaje mi się że brakuje muzykalności. Ale to moje zdanie.

 

 

 

I jeszcze jedno - dobrą synergię z C10 mają podobno Meze 99.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki, rozważę wasze typy. W MF1000 akurat dolnych rejestrów było w sam raz, ale potwierdzam muzykalność mogła by być lepsza.

Które Meze, Classic czy Neo?

Brainwavez HM5 z opisów dźwięku myślę że byłyby bardzo OK, ale tu obawiam się ich wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dzięki, rozważę wasze typy. W MF1000 akurat dolnych rejestrów było w sam raz, ale potwierdzam muzykalność mogła by być lepsza.
Które Meze, Classic czy Neo?
Brainwavez HM5 z opisów dźwięku myślę że byłyby bardzo OK, ale tu obawiam się ich wagi.
Autor stwierdzenia napisał meze 99. Myślę że chodziło o classic. Bas w mf100 jest, ale mi chodzi o taki miękuśki, misiowaty, mruczący basik a tego tam mi brakowało. Co do meze może starzy użytkownicy c10 się odezwą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mialem meze99 classic i c10. Teoretycznie nie powinno to razem grac dobrze a jednak w praktyce sprawdzalo sie bardzo dobrze.

 

Dla mnie meze juz w momencie zakupu mialy byc ”tymi drugimi" sluchawkami i chcialem zebyc graly jak to okresla @audionanik "fpyte" czyli niepoprawnie w znaczeniu audiofilskim.

 

Gora w meze bardzo dobrze czytelna ale oslodzona przez colorflaja wiec niemeczaco aksamitna, srednica gruba i czarujaco dopalona a dol potezny, zmiekczony i lekko luzny z oslabiona kontrola. Nie byl rozlazly i wchodzacy na srednice tylko podbity z troche zamazanymi konturami. Ja uzywalem tej konfiguracji do elektroniki, rocka, metalu, popu z lat 80 (tina turner, jackson, fleetwood mac itd) oraz slabych realizacji. Gralo mi to super przyjemnie.

 

Sprzedalem meze tylko dlatego ze czesciej siegalem po sluchawki grajace w bardziej poprawny, wyczynowy sposob bez slodzenia ale ja jestem kopniety i podswiadomie zawsze wybieram sluchawki ktore wyciagaja z nagran zarowno to co dobre jak i zle zamiast tych grajacych po prostu "fajnie". 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Łał, super opis @Spawn, tak właśnie ma to grać, i ten pop z 80's, czuję że mogą mi się te słuchawki bardzo spodobać. Do tego są na bazarku za 800zł i w innym miejscu za 900 rok młodsze.

 

Czytałem też o dwóch rewizjach, wiadomo może od kiedy była w sklepach ta nowsza (podobno ciut gorsza)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
37 minut temu, Bokrug napisał:

Jakie max słuchawki pędzi C10?

 

Wszystko co nie wymaga prawdziwego mocnego wzmacniacza czyli 300ohmow to bedzie tak nagranicy, duze plenary typu lcd2 - zapomnij, Beyery T1 600ohm da sie sluchac ale bas nie taki i nie ma juz zadnego zapasu glosnosci.

 

@quakev costam ludzie plakali ze nowsze to juz nie to wiec niby starsze lepsze. Ja mialem pierwszy wypust z samej premiery i nie slyszalem zadnych innych.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ja miałem nieco nowsze Meze i potwierdzam, że grały super z c10, mocno nasyconym dźwiękiem, z werwą i wykopem.
 
T90 też były niezłe, choć lepiej brzmiały ze wzmakiem, Aune b1.
 
Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Czyli beyery dt770 pro 250ohm też powinien napędzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teoretycznie, jak napisał [mention=37501]Spawn[/mention], 300Ohm to już wartość graniczna.

Praktycznie to grają. Niestety kupiłem 770 pro z padami od dt880 ( moja niewiedza i brak info od sprzedającego) i na dzień dzisiejszy to kupa nie dźwięk. Pady dokupię to sprawdzę brzmienie.

 

Przeglądając neta wpadłem ( kiedyś już czytałem) na to:

https://kropka.audio/test/sluchawki/recenzja-beyerdynamic-dt990-250-ohm/

 

Po opisie myślę - o, to chyba to będzie. Ciekawe jakby sie zgrało z C10? Może już ktoś próbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności