Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki z dobrą sceną


krzychulo10

Pytanie

Cześć wszystkim

 

Aktualnie użytkuję HyperX Cloud (kupione chwilę po premierze), ogólnie są spoko, ale co mi się nie podoba:
- wygoda - czuć, że są na głowie, latem w skórkowych padach nie da się długo posiedzieć, trochę ciężkie
- scena - mam wrażenie, że dźwięk jest za blisko ucha

- górne rejestry - ciut bym je schował, generalnie chodzi o to by słuchawki grały równie dobrze jakościowo, ale inaczej od Cloudów,
jestem laikiem, audio leszczem, cieniasem słuchawkowym, dopiero się uczę dźwięku i chciałbym mieć porównanie między różnymi modelami. Muzyka to głównie lekki rock, gitarka akustyczna i wokal.

Słuchawki muszą być niewybredne co do źródła, integry, laptopy, telefon Moto X Force. I przede wszystkim wygoda (idealnie gdyby dało się w nich spać :rolleyes: )!

 

Na forum przewijają się propozycje
Musical Fidelity mf100

BossHiFi B8

Takstar HD6000

 

Co można polecić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Musical Fidelity MF 100 grają przestrzennie i bardzo dobrze, ale są na tyle neutralne, że usłyszysz wszelkie niedociągnięcia utworów czy źródła. Po za tym wg mnie bardzo dobre słuchawki.

Bosshifi B8 to też dobre słuchawki bardzo dobrze wykonane i z niezłym dźwięku ale z mniejszą sceną niż MF100. Obydwie pary posiadam i polecam 

Takstarów HD6000 nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pobiłbym Niemca B8 i obie zachował. :) MF 100 trochę na początku uwierają ale pady dość szybko się wyrabiają. Ja mam MF100 1,5 roku, a B8 od 14 miesięcy. Obie sobie chwalę. B8 na pewno na większą głowę wejdą niż MF100. Ja B8 słucham na złożonych a MF100 na 1/3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak napisałem kwestia muzyki i sprzętu. One nic nie poprawiają. I nie mają góry piszczacej chyba że twój odtwarzacz piszczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Jaro54 napisał:

Tak jak napisałem kwestia muzyki i sprzętu. One nic nie poprawiają. I nie mają góry piszczacej chyba że twój odtwarzacz piszczy. 

 

Piszczały na każdym źródle w wysokich rejestrach typu >15k, więc jak ktoś już gorzej słyszy w tym paśmie to nie ma problemu, albo wręcz będą spoko, ale dla reszty to mogą być męczące. Pamiętam, że przykładowo tamburyn w "Hey Jude" był niesłuchalny przez to ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Używam 1,5 roku i nie narzekam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, wirkox napisał:

Używane k550 jak znajdziesz, mają złagodzoną górę i do tego nie czuć, że ma się je na głowie

Wolałbym jednak coś nowego, z pudełkiem, fakturą, gwarancją i wszelkimi przymiotami zakupu w sklepie, nieobciążone kontaktem z malassezią furfur. Czapki już używanej też nie chciałbym nosić, takie zboczenie.

 

Encore Rockmaster OE? Wyglądają dosyć tandetnie i martwiłbym się o trwałość i wygodę, słusznie?

 

ISK HD9999 - ponoć bardzo wygodne, ale wyglądem przypominają Superluxy HD 681, które mam do dziś, ale przez słabe materiały, skrzypienie przy każdym ruchu - wymieniłem na inny model. ISK cierpi na to samo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, krzychulo10 napisał:

Wolałbym jednak coś nowego, z pudełkiem, fakturą, gwarancją i wszelkimi przymiotami zakupu w sklepie, nieobciążone kontaktem z malassezią furfur. Czapki już używanej też nie chciałbym nosić, takie zboczenie.

 

Encore Rockmaster OE? Wyglądają dosyć tandetnie i martwiłbym się o trwałość i wygodę, słusznie?

 

ISK HD9999 - ponoć bardzo wygodne, ale wyglądem przypominają Superluxy HD 681, które mam do dziś, ale przez słabe materiały, skrzypienie przy każdym ruchu - wymieniłem na inny model. ISK cierpi na to samo?

 

 

 

Nowe tym bardziej polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, wirkox napisał:

 

 

Nowe tym bardziej polecam :)

 

Nie no, wiadomo, ale chcąc wydać więcej kasy pewnie bardziej przydałby mi się jakiś DAC, a nie słuchawki, których dobrze nie 'zaźródlę'.

A tak nie wczytując się w temat, DAC z opcją odtwarzacza z jakiejś pamięci wbudowanej/karty SD (albo DAP z funkcją DAC) sensownej jakości pod słuchawki <800zł, to jaki koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, krzychulo10 napisał:

I tak z czystej ciekawości, co to znaczy "z kartofla"?

Znaczy tyle, że zagrają dobrze z byle czego, nie są wymagające odnośnie źródła ;).

 

Edit.

Ależ proszę uprzejmie i nie ma za co. ;)

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na pewno z wygody i lekkości. Jedne z najbardziej komfortowych słuchawek jakie posiadam, jeżeli tylko zmienisz pady na welurowe. I na pewno dźwięk jest inny niż w cloudach, bardziej pełniejszy, scena większa, a jakościowo są lepsze, choć może to nie być tak wyraźnie odczuwalne na tych źródłach co podałeś.

Zawsze możesz doczytać http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-m220-pro/ , jeżeli tę recenzję ominąłeś.

Mógłbym Ci wmówić że bedziesz zadowolony , bo  jak napisałeś :

Dnia 05/04/2018 o 16:02, krzychulo10 napisał:


jestem laikiem, audio leszczem, cieniasem słuchawkowym, dopiero się uczę dźwięku

...ale tego niestety nikt nie wie, dopiero sam możesz to stwierdzić:)

Edytowane przez rezystor
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ze źródeł bardzo poważnie zastanawiam się nad zakupem SMSL M3

AKG M220 przemawiają do mnie pozytywnymi opiniami, od początku tylko podobały mi się MF 100, najchętniej wybrałbym obie pary, ale AKG można łatwo zmodować zmieniając pady, więc tak jakbym kupował dwa w jednym. Może ktoś z zainteresowanych tematem wie czy cena MF 100 na niemieckim amazonie to chwilowa promocja, czy tyle (45Euro) kosztują, a nasze polskie sklepy robią sobie jaja?

 

#edit

Jeszcze co do mojego gustu, to nie jest tak, że nie wiem co mi się podoba, mam tylko problem ze sprecyzowaniem tego co można nazwać jasnym/ciemnym udźwiękowieniem, wąską/szeroką sceną bo nie mam punktu odniesienia, którego właśnie szukam. Organoleptyka tego co się wie o dźwięku mnie zachwyca i przeraża jednocześnie.

Edytowane przez krzychulo10
filozoficzny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MF100 też możesz zmodwać. Pady od AKG K518 pasują i przyciemniają brzmienie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, krzychulo10 napisał:

 

#edit

Jeszcze co do mojego gustu, to nie jest tak, że nie wiem co mi się podoba, mam tylko problem ze sprecyzowaniem tego co można nazwać jasnym/ciemnym udźwiękowieniem, wąską/szeroką sceną bo nie mam punktu odniesienia, którego właśnie szukam. Organoleptyka tego co się wie o dźwięku mnie zachwyca i przeraża jednocześnie.

Jasne - więcej wyższych tonów, sopranów, ciemne - więcej niskich, dominuje bas, tak ogólnie. Jeszcze jest średnica wyższa, niższa, wyższy bas, niższy bas itd. Scena szersza, związana jest z wrażeniem i odczuwaniem przestrzeni w słuchawkach, czy czujesz się jak w hali  koncertowej czy w ciasnym pomieszczeniu, jest szerokość i głębokość. 

Może przeczytanie tego Ci trochę pomoże: http://www.audiofanatyk.pl/slownik-popularnych-pojec-audio/

 

M220 nie będą odpowiednie do telefonu czy słabej integry. Powinny mieć porządne źródło. Poza tym lekkie i bardzo wygodne słuchawki, z dużą sceną, weź uwagę, że półotwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem co w teorii znaczy jasne i ciemne słuchawki, tylko mam problem z określeniem czy to co mam na głowie jest jasne czy ciemne, może tak to ujmę. Tylko czytając o obrazach nie da się określić co jest 'dobre' jeśli sie czegoś nie obejrzy. Nie powiesz czy szary jest jasny czy ciemny jak nie widziałeś bieli i czerni. Podobnie ze słuchawkami mam wrażenie

Artykuły fanatyka bardzo szanuje, czytałem nie raz i tylko utwierdzam się w tym jak dużo mam do odkrycia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności