Skocz do zawartości

Wzmacniacz/Amplituner + kolumny do 3500-4000 PLN


muf18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kiedyś już poszukiwałem zestawu stereo, i dzięki pomocy tutaj znalazłem to co chciałem.

Teraz pomagam komuś złożyć zestaw stereo, ale niestety jest kilka warunków, które powodują, że jest to dosyć trudne, aby był dobry jakościowo, i (w miarę) tani:

- Musi (no musi...) być nowy, bez żadnej skazy, osoba, ta nie chcę się niczym trudnić/poprawiać (chodzi o poprawki np. wśród używanych, zmęczonych sprzętów), tylko podłączyć i ma to grać

- być zbalansowany (główny gatunek muzyczny to muzyka klasyczna, jazz, stosunkowo mało pop-u, żadnych techno itp.)

- mieć gwarancje/rękojmie (nowy, więc ma...)

- najlepiej by był to amplituner, gdyż powinnien mieć radio/radio internetowe zintegrowane (...)

 

Te warunki są dosyć restrykcyjne jak na tą kwotę według mnie i wziąłem na pierwszy plan kolumny Boston Acoustics A250, które mi tutaj kiedyś polecono jako tanie i dobre (w tym zakresie cenowym, nie wymagam cudów, gdyż wiem, że to zupełnie podstawowa klasa kolumn, i jest dużo lepszych w tej cenie i niższej używanych).

Jestem też przekonany, że używane wzmiacniacze, byłby też lepsze/duże lepsze w tym zakresie cenowym.

Znalazłem coś takiego: https://kon-sul.pl/audio/zestawy-stereo-hi-fi-wieze/harman-kardon-hk3770-boston-acoustics-a250

Nigdy nie byłem przekonany do HK (za drogi sprzęt, do możliwości, najczęściej), chociaż z opinii i testu, widziałem, że nie wygląda najgorzej, oprócz tego, że jest za drogi do swoich mozliwości, jako wzmacniacz na pewno. Ale jako amplituner + w zestawie wychodzi to taniej, nie wyglądało to źle.

Czy moglibyście mi podpowiedzieć coś, czy wybrać coś innego/zupełnie innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój hmm... No pokój jest ogólnie dosyć duży (bo jest to całe otwarte piętro, ok. 110m2), ale miejsce gdzie to miejsce będzie osłonięte i stanowi jakieś 25% piętra, więc można myśleć ok. 25-30m2.

Ale akustyka będzie tam słaba, ze względu na to otwarte pomieszczenie...

Nie zestaw musi być nowy, wiem, to ogranicza dużo...

Edytowane przez muf18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by było lepsze ogólnie, HK 3770 podłączony do telewizora i kolumn (do tv po optyku), i odtwarzanie muzyki bezpośrednio z USB przez wyjście USB w Harmonie czy jakis wzmaczniacz, który byłby podłączony po optyku i odtwarzanie muzyki przez USB z tv. Czy optyk ma znaczenia dla jakości, przetworzenia dźwięku czy nie? Gdyż jeśli nie to chyba lepiej wziąć  (chyba wzmacniacz, gdyż sam wzmacniacz, w tej cenie będzie lepszy niż amplituner zawsze praktycznie).

Edytowane przez muf18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe yamahy to ładne mówiąc słaby sprzęt ;) . Tak samo denony.  Za taka kwotę nie kupisz dobrego amplitunera do KD z funkcjami sieciowymi. Te wszystkie nowe amplitunery do KD z niskiej półki grają tak plastikowo że krew z uszu leci :D . Poza tym taki stary wzmacniacz jak wytrzymał 20-30 lat to wytrzyma najpewniej i następne tyle (przy odpowiednim serwisie nie widzę żadnego problemu ;) )...a dzisiaj sprzęty z niskiej półki są robione na czas gwarancji :)

O wiele lepszym pomysłem i bardziej funkcjonalnym z większą ilością możliwości było by dokupienie wszystkiego osobno tylko tutaj znowu żeby to miało sens to wzmacniacz i kolumny lepiej używane...

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem używki nie wchodzą w grę, max to outlet jak już. Ja wiem używki itp ale no nie zawsze i nie każdy musi brac używany sprzęt, bo nie każdy to lubi.

Poza tym są amplitunery stereo, a nie kino domowe, powinny być lepsze przynajmniej teoretycznie od tych kd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności