Skocz do zawartości

Co do Espressivo?


falman

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym poszedł w jakiegoś chińczyka albo DIY. na forum trochę tego było, tylko trzeba poszukać

 

Fakt że trochę uciekł nam główny wątek :-)

 

Załóżmy że na razie gram sobie na ZENku, zbieram drobniaki na Espressivo i szukam jakiegoś DACa z USB.

Co do szukania po forum to poszukam, czemu nie, tylko jakiś punkt zaczepienia by się przydał :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hakuri miał dobry dac w komisie.

 

 

Ja też propsuje DAC Hakuriego - genialny w tej cenie, jakbyś się zdecydował to mogę niedrogi transport odsprzedać (dobry XMOS), bo kupuje coś co go wygryzie ;)

 

Widziałem, tyle że ten Hakuriego to ma tylko optyczne wejście chyba, a chciałbym uniknąć kolejnego klocka bo za chwilę całą półkę zastawię :-)

Poszukam po forum czegoś z USB, najwyżej będę Was dalej dręczył :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to mam fiio e07k. Na razie rezerwacja do jutra, ale na razie cisza, więc jest szansa, że się odrezerwuje. Masz w nim prosty eq, baterię i tryb wzmaka. Nie mam już kabla do otg, ale z galaxy s4 też grał.

Masz recenzję na audiofanatyku jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem parę połączeń do espressivo-e.. Ponieważ nie miałem dt880, podpiąłem dt990 również 600ohm. W jakiś sposób , mam nadzieje , jest to miarodajne.

 

Jako dac używałem fiio e17, fiioe18, nuforce udac2, nuforce udac 3.

 

 

e17- nie brzmiało tragicznie, jednak starszy brat e18 popisał się większą sceną, rozdzielczością, bardziej naturalnym, delikatniejszym, detalicznym dźwiękiem

 

nuforce udac3 - zauważalny brak kontroli nad basem, który schodził bardzo nisko, wręcz "buczał", jednak byc może dla dt 880 nie byłoby takiego efektu

 

udac2 - bardzo dobre połączenie, w sumie nie mam się do czego przyczepić, na głębokość scena trochę mniejsza niż e18, ale z kolei udac2 miał większe nasycenie barwy dźwięku, podłączany zaraz po tym e18 powodował wrażenie , jakby słuchawkom brakowało mocy, ale oczywiście gdybym nie słyszał udac2, nie powiedziałbym że e18-stce coś brakuje. także większa intymność wokali w stosunku do e18.

 

Dla mnie wygrywa w tym zestawieniu , biorąc pod uwagę cenę i możliwości właśnie nuforce udac2, . Niestety z dostępnością może być niejaki problem. Kolejny jest fiioe18, też bardzo dobre połączenie, ale prawie 2x droższy od udac2.

Można powiedzieć, ze temat wałkujemy już trochę czasu,a można byłoby go zamknąć po pierwszym poście @Crysisa :)

 

Oczywiście moje małe zestawienie nie zamyka wszystkich dostępnych możliwości. Tym bardziej że opierałem się na dt990 , a nie na dt880, a ta różnica może być, choć nie musi, zasadnicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rezystor

Trafne spostrzeżenia, trochę niedrogich daców przewałkowałem jak miałem Feliksa i dla tego poleciłem uDac2... ale tyle mogę obiecać, że 2-ka nie będzie miała startu do wcześniej przeze mnie poleconego kombo ;)

Jest świetny konwerter USB XMOS w transporcie i są dobrze zaimplementowana super kostka WM8742, a całość gra ze świetną kontrolą i rozdzielczością.

 

A całość wciąż wychodzi poniżej ceny FiiO E18 (którego nie sparowałem, ale powinien również dobrze zagrać), bo w sumie tak patrzę, że z dostępnością uDaca to lipa jest :F

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja słuchał nie tylko 5 - mobilne w tej samej cenie zniszczy... ale vs inne stacjonarne... nie wiem czy taki killer ;)

Chyba jak miałem AMPa Q-Audio to to 5-tki odsłuchiwałem. Przyznam, że nie utkwił mi w pamięci :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komisie leży też HRT MusicStreamer II+, ja mam go połączonego z Espressivo i dla mnie gra to świetnie, zarówno z nim jak i z zenkiem duo... Aaaale nie miałem okazji podpinać innych dac pod espressivo więc nie wiem czy mam prawo głosu :ph34r: . W każdym razie grał mi duuużo lepiej z zenkiem od e17k na przykład i zdecydowanie lepiej od microstreamera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komisie leży też HRT MusicStreamer II+, ja mam go połączonego z Espressivo i dla mnie gra to świetnie, zarówno z nim jak i z zenkiem duo... Aaaale nie miałem okazji podpinać innych dac pod espressivo więc nie wiem czy mam prawo głosu :ph34r: . W każdym razie grał mi duuużo lepiej z zenkiem od e17k na przykład i zdecydowanie lepiej od microstreamera.

 

Dzięki poczytam sobie o nim trochę. Wygląda na pierwszy rzut oka jak chiński powerbank, ale to wszak nie ma wyglądać tylko grać ;-)

W każdym razie mam już trochę typów i za czym się rozglądać, dzięki :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W komisie leży też HRT MusicStreamer II+, ja mam go połączonego z Espressivo i dla mnie gra to świetnie, zarówno z nim jak i z zenkiem duo... Aaaale nie miałem okazji podpinać innych dac pod espressivo więc nie wiem czy mam prawo głosu :ph34r: . W każdym razie grał mi duuużo lepiej z zenkiem od e17k na przykład i zdecydowanie lepiej od microstreamera.

 

Dzięki poczytam sobie o nim trochę. Wygląda na pierwszy rzut oka jak chiński powerbank, ale to wszak nie ma wyglądać tylko grać ;-)

W każdym razie mam już trochę typów i za czym się rozglądać, dzięki :-D

 

Heheeee. No piękne to te wszsytkie HRT nie są. No ale to manufaktura, jak Grado, z USA, też jak Grado ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności