Skocz do zawartości

TEAC HA-P90SD


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu zauważam mocno niepokojący trend. Sprzęt przenośny który ma grać dobrze musi być niewygodny w użytkowaniu. Pochód w kierunku ciemnej strony mocy rozpoczął iPod Shuffle - ale ten przynajmniej miał jakieś uzasadnienie. Był mały i po prostu nie było miejsca na dodatkowe wyświetlacze. Później nastał czas HiFiMan. Od 801 przez 901 do 802 (innych nie używałem, przepraszam) wygoda użytkowania przypominała jeżdżenie Ferrari z pedałami i kierownicą z żywego ognia. Jeśli próbowało się cokolwiek zrobić, człowiek od razu zaczynał żałować. W sumie świetny sposób na to, żeby pakować po katalogach jak najwięcej utworów i słuchać od deski do deski. Wcześniej, chociaż u mnie później, był ColorFly C4 i C10. Urządzenia tak uproszczone w obsłudze, że aż strach. Niewiele brakowało, a przychodziły by w formie zestawu DIY, żeby Audiofil miał bardziej pod górkę. No a po drodze - iBasso DX - sprzęt, który pomimo świetnego brzmienia nie wytrzymał u mnie ze względu na obsługę, seria AK od irivera, w której niby wszystko jest w porządku, ale zgrzyty przy przewijaniu długich list przez te dotykowe ekrany, reagujące jak martwa kobieta na kwiaty, czy w końcu bohater dzisiejszej opowieści - TEAC HA-P90SD. Sprzęt który jakby mógł, to by wybuchał w twarz zaraz po pytaniu: "Czy jesteś naprawdę pewien, że chcesz mnie używać".

 

 

http://audioivoodoo.blogspot.com/2015/11/teac-ha-p90sd.html

 

20151120_073054.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usmialem sie co nie miara. Swietna recka! Tez jestem skonfudowany idiotycznosciami w tych wszystkich audiofilskich playerach. Rockbox w sansie clip to jest lata swietlne przed takimki sprzetami jak teac czy colorfly. Questyle kolejny wynalazek z kolkiem.... Ja narazie zostaje z c10 ktory jest znosny i sie nie wiesza ale szkoda ze jakosc dzwieku staje sie drugoplanowa przy takiej obsludze jaka serwuja toppwo grajace klocki. Mysle ze producenci sluchawek powinni tez pojsc ta droga to nowy wypust flagowcow oprocz tego ze bedzie mial cene razy cztery tp jeszcze korony cierniowe w palakach co by nam za wygodnie nie bylo ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DXy przy tym to chyba są proste w obsłudze jak młotek. Choćby ten TEAC grał najlepiej we wszechświecie, tak że już nic nigdy nie będzie lepiej grało, a do tego kosztowałby 2 zł, to nie kupiłbym go przez takie dziwactwa. Poza tym coś czuję, że DX80 może być takim "świętym graalem" jeśli chodzi o wygodę obsługi: duże fizyczne przyciski, duży ekran, system na androidzie. Zobaczymy po recenzjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do tej obslugi na prawde jak sie czloweik przyzwyczai to nic nie brakuje i nic nie wadzi.

 

 

Bliźniacze Onkyo można już za 1999zł kupić: http://www.redcoon.pl/B605054-Onkyo-DAC-HA300-czarny_Kable-i-adaptery?xtmc=DAC-HA300&xtcr=1

Reckę bardzo przyjemnie się czyta. U mnie TEAC niestety obsługowo średnio się sprawdził .

ma innego opka - ponoc nieco cieplejszy ale holograficznie, szczegolowosc, rozdzielczosc krok do tylu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczaić to się można prawie do wszystkiego. Dobre UI poznaje się po tym właśnie, ze nie trzeba się "przyzwyczajać".

Mój TEAC wrócił do sklepu. Teraz mam kanapkę i wszytko poza "portablnością" mi odpowiada...

to jeszcze nie mialem zadnego przedmiotu z dobrym UI :) bo do kazdego musialem sie szybciej badz dluzej przyzwyczajac zeby dzialac "z zamknietymi oczami".

I W TEAC bym powiedzial ze poszlo mi to szybko bardzo. Tylko otagowanie biblioteki stanowilo wyzwanie czasowe :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj do taczki duzo dluzej sie przyzwyczajac musialem - zwlaszcza biorac pod uwage wspolprace z PC.

Soniaka mialem e463 i tez musialem. Nie wiem jak x1050 sie roznil. ZX-1 to android i pewnie z tego wzgledu bym nie musial - bo juz raz to robilem ;)

 

tekze subiektywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci się mocno uwstecznili. Porównując obsługe do urządzeń z przed paru lat jak touch (pomimo itunesa....) czy wspomniany x1050 czy do dzisiejszych telefonów z powerampami czy innymi neutronami to mnie by było wstyd wypuścić coś takiego jak teac :) Brak osbługi folderów... no kaman

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło mi tylko wrażeń z LEA, jak wrócą napisz parę słów. Poza tym, jak zwykle, przeczytałem z przyjemnością.

Co do obsługi to ja nie marudzę, jakość dźwięku rekompensuje konieczność przyzwyczajenia się.


Wracanie do samej góry przy powrocie też jest uciążliwe (szczególnie gdy się ma 250 wykonawców). Malutki ekranik tez nie ułatwia nawigacji. Dla mnie mogli rozciągnąć go dalej w dół na niewykorzystana przestrzeń i le więcej by sie zmieściło.

w ZX1 przewinięcie 250 wykonawców też chwilę trwa, a soft w TEAC'u działa sprawnie i szybko w takim wypadku, nie widzę powodów do narzekań

 

na szczęście jest tyle różnych grajków o różnych rozwiązaniach, że każdy znajdzie coś dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy ma swoje preferencje.

dx mial zle kaliborwany ekran co mnie wkurzalo czesciej niz fizyczne przyciski w teac. Bardzo nadrabial fizycznyim przyciskami dla mnie. X5 nie nawidzilem z tym kolkiem - zupelnie do bani.

Ekran maly - po co mi wiekszy? Przewijanie duzej liczby utworow - moze wada. Trwa to wolniej ale precyzyjniej niz mialem wlasnie w dx90 czy x5. Zawsze cos za cos i pytanie na co zwraca ktory z nas uwage.

Ja nie musze miec okladek, pieknego napisu pelnej nazwy utworu z 10 wyrazow. Wiec dla mnie nie ma wad zwiazanych z ekranem. Dla innego beda.

 

Dla mnie wada to faktycznie brak chodzenia po folderach i bateria (ale to problem wielu wspolczesnych).

Taki sony zx1 dla mnie ma tez wiele wad - przyciski fizyczne zle dla mnie rozmieszczone, brak USB-DAC, brak WE/WY cyfrowych. Uzytkowo dla mnie tragedia - bo takie a nie inne mam priorytety. Dodatkowo dzwiekowo... no jednak uwazam TEAC jest tu oczko wyzej co najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat oprzyciski w Sonym są tak umiejscowione i naznaczone by można było przewijać/pauzować bez wyciągania z kieszeni. Po wyciągnięciu mamy przecież ekran i pełna funkcjonalność.

Płaski "joystick" TEACA nie ma niestety nawet połowy tej funkcjonalności.

Też uważam, że TEAC gra lepiej niż ZX-1 dlatego go nabyłem i zastanawiałem się nad pozostawieniem.. Teraz mam PHA-3 i to jest jeszcze SQ półeczka wyżej.

Niestety ZX-1 + PHA-3 to gabarytowo 2xTEAC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A określcie tak fajnie Teaca jak Fatso kiedyś C4 (sandały Mojżesza) ;)

 

Przy okazji. Obsluga starego AK jest ok. Tylko ekran za maly. Gdyby wtedy nie mieli idei mini HiEnd mielibysmy moze kalacha zcekranem 4.3 cala. Oczywiscie krocej by pracowal.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Madejowe Łoże? Żeby podkreślić obsługę dla mniej wytrwałych?

Pamiętacie Igraszki z diabłem?

Sztuka Jana Drdy ;) . Partyjka mariaszka ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa jest znośna... kto miał hisounda studio, ten poczuje się jak w domu. Mogło być gorzej. Klocek wielki, nie dla każdego, ale gra jak czołówka i ma ogromny zapas mocy.

No też tak myśle, choć hisounda nie miałem.

 

To może Madejowe Łoże? Żeby podkreślić obsługę dla mniej wytrwałych?

Pamiętacie Igraszki z diabłem?

Sztuka Jana Drdy ;) . Partyjka mariaszka ?
O duszyczkę? Ty Lordzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności