Skocz do zawartości

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że nie będzie kolejnego dropa, bo Fostex już się pozbył przetworników z TH600 które im zostały po wycofaniu modelu ze sprzedaży...

To samo pomyślałem, ale nie jestem mocno w temacie, więc nie chciałem pisać :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie będzie kolejnego dropa, bo Fostex już się pozbył przetworników z TH600 które im zostały po wycofaniu modelu ze sprzedaży...

 

Mi się wydaje, że jednak będą. Coś tam już kiedyś gdzieś czytałem na zagranicznych forach o wycofaniu TH600, które robią za dużą konkurencję modelowi TH900 (podobna sygnatura, a różnica cen za duża). Też kiedyś ktoś z recenzenujących pytał o kolejne dropy, czy nie będzie jakiś innych kolorów itp. i nie było nic na temat, że ten drop może być ostatni. Imo też za dobrze sprzedaż idzie, żeby ją kończyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

I jal wrazenia?

 

Na razie krótko - czekam na następny drop :ph34r:

 

 

3334 osoby już czekają ma massie :) może być tak, że kolejny rzut sprzeda się szybciej niż pierwszy...

 

podobno mają być w lutym

 

 

Jestem jednym z czekających, na pewno wezmę udział w kolejnym dropie:) Słuchawki świetne i grają bardzo dobrze z Mojo.

 

Jedna sztuka jest na Allegro.

http://allegro.pl/fostex-th-x00-edycja-limitowana-i5893049402.html

 

Panowie, nie chce nic mowic, ale jakby sie dogadac na 2250zl z wysylka, to jest bardzo dobra oferta, biorac pod uwage fakt, ze moga sie juz nie pojawic na Massdrop-ie.

Sluchawki sa warte doplacenia gosciowi 50zl za "fatyge". Ja bym bral i sie nie zastanawial, gdybym swoich na lbie nie mial zalozonych, ale mam :P.

Dynamikowi to wystarczy komorę akustyczną zmienić ;)

A nuż widelec drewniane DT1770 :F

Wybujala wyobraznie to Ty masz, ze .. ho.. ho.. :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mogę się mylić, ale napiszę to:

 

Prędzej DT1770 będą na Dropie w jakiejś wypaśnej opcji :)

Zeby byla "wypasna", to musieliby na nowo je zestroic :D. Bo w obecnej postaci sa niesluchable ;).

 

 

kurde temat o DT1770 czytałem tylko na początku to sypały się ohy a tu teraz patrze że już są be :)

 

Wracając do oferty na Allegro to jak miałbym kupić to bez zastanowienia jest to okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mogę się mylić, ale napiszę to:

 

Prędzej DT1770 będą na Dropie w jakiejś wypaśnej opcji :)

Zeby byla "wypasna", to musieliby na nowo je zestroic :D. Bo w obecnej postaci sa niesluchable ;).

 

 

kurde temat o DT1770 czytałem tylko na początku to sypały się ohy a tu teraz patrze że już są be :)

 

Wracając do oferty na Allegro to jak miałbym kupić to bez zastanowienia jest to okazja.

 

Zeby byly "ohy i ahy", to musialyby kosztowac 1/3 pierwotnej ceny, a i tak wolalbym HD650, jesli szukalbym zamulaczy :D.

Co do okazji, to 100% racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do oferty na Allegro to jak miałbym kupić to bez zastanowienia jest to okazja.

 

Niekoniecznie, nadal można dużo taniej kupić je z drugiej ręki za oceanem. Nawet jeśli naliczą vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, będą jeszcze te Fostexy... co to za bzdury z tymi przetwornikami, ludzie. :) gdzie indziej można sprzedać tysiąć par "na raz"? Zobaczcie ile K7XX było.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będą kolejne dropy - nie pamiętam sytuacji, żeby massdrop wypuszczał exclusive'a i potem nie robił kolejnych dropów - np. AKG K7XX były wielokrotnie

 

to nie jest kwestia "przetworników" po starych th600 - to kwestia wycofania th600 i przynajmniej na razie zastąpienia tego segmentu przez TH-X00

 

a według lawton - firmy od lat modującej fostexy - ptaszki ćwierkają, że kolejny drop w lutym...

 

 

okazja to 1700 za te słuchawki, jak komuś bez cła przeszły, a cena normalna po obecnym kursie to 2100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszlo 2170zl z clem :angry:.

 

mi 2200, ale mój bank to białokołnierzykowe złodzieje i za 414 dolarów policzyli... 1780 zł (jakoś 4,35 zł! za $), no i plus cło... wyszło 2200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to teraz ja. Jakie są Fostexy X00? Ano takie, że czekam na dropa.

 

W zasadzie to słuchawki kompletne. Tu jest wszystko: mocny bas, świetne uderzenie i całkiem dobre zejście, bliska, angażująca i baaaardzo szczegółowa średnica, dobra i nie zamulona góra. Jest masa funu, dźwięk ma energię, wykop i dynamikę ale przy tym jest baaaaaardzo czytelny, nie ma mowy o żadnym zamuleniu - co jest dość rzadko spotykane w słuchawkach z takim BASEM. Scena jest szeroka, w ogóle nie ma się wrażenia słuchania zamkniętej konstrukcji. Dla mnie one grają jak występ na żywo w pomieszczeniu z dobrą akustyką. Stopa perkusji jest taka, że czujesz ją na klacie, wokal bliski i soczysty, talerze brzmią jak talerze a nie jak szelest papieru. Mogłyby być bardziej zdystansowane i nie tak bezpośrednie w przekazie ale nie można mieć wszystkiego. Podsumowując: wyśmienite słuchafony, które u mnie zamykają temat poszukiwania słuchawek zamkniętych dla Staxowego towarzystwa. W zasadzie ciężko nawet przywołać słuchawki, które grają podobnie do Fostexów.

 

Z kwesti pozadźwiękowych:

  • mogą zmęczyć przy bardzo długich odsłuchach, bo wszystkiego jest dużo
  • przez śmiałą (ale nie ostrą górę) i bezpośredniość słabe realizacje brzmią właśnie tak - słabo
  • bardzo łatwe w napędzeniu
  • całkiem wygodne mimo raczej skromnego miejsca na ucho - niektóre uszy mogą być niekompatybilne
  • dosyć dobrze wykonane, muszle są piękne
  • kabel zakończony dużą wtyczką mnie osobiście denerwuje

PS. Słuchałem lekko zmodyfikowanych, ponoć ciut zmniejszony bas (choć nadal go dużo).

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś na Mojo ?

Ja słuchałem i właśnie zamówiłem swoje. Powinny być do dwóch tygodni:)

 

Podpisuję się pod wrażeniami Karmazyna, choć miałem wersję stockową, to przez dwa dni bas mnie nie zmęczył, choć mogę sobie je spokojnie wyobrazić z lekko mniejszą jego ilością. Świetne słuchawki i bardzo dobra synergia z Mojo.

 

Trzy słowa podsumowania:

 

1. Bas

2. Rozdzielczość

3. Scena i powietrze

 

No dobra, cztery. Dla mnie bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś na Mojo ?

 

Tak, z Mojo. Dla mnie w połączeniu nic nie brakuje, potrzebują śmiesznie mało prądu.

 

Ten dolny element jest metalowy. Da radę, poza tym chyba to samo co w 600 i 900 więc bym się nie bał.

 

@all, skąd zamówiłeś?

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za zmianę tematu, ale słuchał ktoś może dokanałówek Fostex TE-05? http://www.mp3store.pl/article/fostex-te-05-sluchawki-douszne-ean.2015210855855112520,2015210855855112520.html Wyglądają bardzo ciekawie, do tego odłączany kabel. Nie znalazłem wiele recenzji, ale tutaj wg gościa wygrywa z RHA MA750 http://linustechtips.com/main/topic/255777-fostex-te-05-iems-review-with-comparison-to-rha-ma750i/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności