Skocz do zawartości

Sansa Fuze


Gość Malas

Rekomendowane odpowiedzi

INTRO

Postanowiłem napisać recenzje! Sam w to nie wierze, ale cóż, trzeba wszystkiego spróbować :) Niby na forum są już dwie takie recenzje, ale brakowało mi tam opinii o dźwięku. Proszę również o wyrozumiałość, to moje pierwszego tego typu dzieło, które napisane jest strasznie haotycznie :)

Fuze- ot sandisk

Jaki fuze jest- każdy widzi, więc nie będę się skupiał na takich rzeczach, ponieważ wygląd to kwestia gustu, mi się osobiście mniej podoba od nowego nano :) . Mając już 3 odtwarzacz Sandiska, stwierdzam, że fuze znacząco wybija się przed szereg użytymi materiałami. Wszystko jest dobrze spasowane, nic nie skrzypi, nic nie chce odpaść, wyświetlacz nie chce się rysować(może dlatego, że do odtwarzacza dostajemy bajeranckie zamszowe etui, w którym ja swojego nosze?), tył jest gumowany, co ułatwia chwyt odtwarzacza.

Wyposażenie odtwarzacza to niezbędne minimum. A dokładniej- kabel do podłączenia do komputera, słuchawki(których pozwolicie, że słuchać nie będę, natomiast mają bardzo fajne gąbeczki), etui na odtwarzacz oraz zbędne papiery, które też jakoś mało mnie interesowały.

OBSŁUGA

no i przyszedł czas na zabawe odtwarzaczem.

No i pierwsza niemiła niespodzianka, aby podłączyć odtwarzacz musimy użyć dedykowanego kabla, który jest dla mnie dość durnym rozwiązaniem. Kabel wygląda na identyczny jak np. ten z serii e200.

No ale dobra, koniec tego narzekania, podłączamy odtwarzacz do kompa. W opcjach możemy wybrać czy odtwarzacz ma być widziany jako dysk. Czas na kopiowanie utworów, które kopiują się z prędkością ok. 3.5 mb/s. Niestety- po każdym wgraniu nawet jednego pliku cała baza danych się odświeża, tyle dobrze, że nie przy każdym podłączeniu odtwarzacza.. Trwa to chwile, odświeżanie 2Gb zajeło ok. 30sekund. Troszkę gorzej się ma sprawa z kartą.. Po każdym włożeniu karty baza buduje się od początku. Zapchaną 2gb karta odświeżała się ponad minute, a to już chwile moim skromnym zdaniem trwa.

Odtwarzacz obsługujemy poprzez kółko, które nie jest dotykowe, lecz najzwyczajniej w świecie się kręci, co akurat mi się średnio podoba, bo wygląda jak bajer na siłę, a w sterowaniu jest to mniej wygodne niż przyciski.

 

MENU

Menu- najprostsze jakie może być- ustawienia, muzyka, zdjęcia, radio, wideo, brak bajerów- ŚWIETNIE! Akurat to mi się podoba.

Menu jest najprościej w świecie zwyczajne, niezbyt skomplikowane, jak ktoś miał sanse- nic się ono nie zmieniło.

Miła jest możliwość tworzenia playlist z poziomu odtwarzacza..

A jak już jesteśmy przy playlistach to należy nadmienić, że można je tworzyć tylko i wyłącznie przy pomocy WMP a i tak są z nimi problemy. Zdarza się czasem, że nie wszystkie utwory na playlistach są widziane, niewiadomo dlaczego. Użytkownik Roger, a dzięki niemu ja, zauważył, że odtwarzacz na problem z przewijaniem plików na playlistach. Takie przewijanie trwa dużo dłużej niż przewijanie pojedynczych utworów.

Warto też wspomnieć o wyświetlaczu, który nawet w słońcu zapewnia nam odpowiednią widoczność.

Podczas odtwarzania muzyki możemy wybrać czy chcemy ile zostało nam czasu do końca utworu, zobaczyć słupeczki które skaczą w rytm muzyki albo następny utwór. Mi przypadły do gustu słupeczki, lecz nawet przy głupiej zmianie głośności zmieniają się one na czas, który został do końca utworu- odczułem smutek..

DŹWIĘK

 

Odtwarzacz zdecydowanie gra równomiernie, bez nachodzących się na siebie pasm. Bas jest bardzo dobrze kontrolowany, jest tam gdzie być powinien. Fuze ma troszkę wysuniętą wyższą średnice. Fuze gra ciepło, szczegółowo, potrafi zaskoczyć, szczególnie w utworach w których się dużo dzieje.

Powiedziałbym również, że fuze gra przyjemniej od szufli, lepiej.

Są oczywiście rzeczy, które w dźwięku mi się nie widzą- brakuje niskiego zejścia basu, ja tam lubię jak bas pojawia się znikąd oraz szybko jak ninja. Do tego jeszcze wrażenie lekko wycofanego wokalu- średnio fajne, ale staram się tego nie zauważać :D

Fuze średnio wybacza niski bitrate utworów, które brzmią na nim tragicznie, szufla lubiała wybaczyć błędy jakiegoś kiepsko zripowanego utworu- tutaj nie ma o tym mowy.

 

Odtwarzacz wyposażony jest również w EQ, 5-stopniowy, nieopisany, który dźwięku zbytnio nie zmienia, a jak zmienia to nie brzmi to fajnie, więc ja go sobie z miejsca darowałem.

 

Miłe też nie jest to, że fuze odtwarza tylko mp3 oraz wma, były ploty, że niby ma wejść firmware, który będzie obsługiwać ogg i flac, ale jak na razie brak większej ilości formatów boli

 

WIDEO

 

pliki avi- rozdziałka 448x352, 20fps. Przy kowertowaniu tworzony jest plik *.thm- po co? nie wiem, bo nawet bez nich filmy śmigają aż miło. Ekran 1.8- wystarczy jako komentarz? Jak nie to odtwarzacz może odtwarzacz filmy- ale na co to komu? oglądnąc teledysk to i tak dużo jak dla mnie. Chociaż oglądając 2(!!) teledyski zobaczyłem coś niemiłego, odtwarzacz przy zmianie głosności podczas video zaczyna lagować filmy- niefajne soł macz. Ale za to filmy przewijają się płynnie.

 

OUTRO

Plusy:

-Dźwięk

-Bateria

-Cena

-Slot na karte

-Dobry wyświetlacz

 

Minusy:

-Kiepski EQ

-Brak OGG, FLAC

-Dedykowany kabel

-Obsługa tylko i wyłącznie po tagach.

- Problemy z playlistami.

-Durnie umieszczone gniazdo słuchawkowe

-Niska moc w porównaniu z shuffle czy ifp

 

Jak widzę fuze po paru dniach użytkownia? Jako bardzo przyjazny użytkownikowi odtwarzacz, który gra bardzo ładnie, a do tego pozwala nam na oglądnięcie filmu. Jakbym miał mu stawiać stopnie, to dałbym na pewno 8+/10.

Wybaczcie też jakość zdjęć, poglądowe, robione telefonem :)

 

post-9644-1215883548_thumb.jpgpost-9644-1215883507_thumb.jpgpost-9644-1215883561_thumb.jpgpost-9644-1215883490_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna recenzja.. szczegolnie ze czekam na mojego ;]

Przy shufflu jak dajesz back to wraca do poprzedniej czy shuffluje nastepna?

 

A i wlasnie gdzie znalazles dane na temat mocy fuza?

jak dasz back to wraca do poprzedniej, nie losuje następnej :)

danych nie znalazłem, zbadałem to organoleptycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy clip brzmi tak samo jak fuze :P

poza tym- ifpa mam krótko, a porównywałem dzisiaj tak z godzine na bieżąco i dużo bardziej podoba mi się brzmienie ifp. Fuze brzmi dobrze, bardzo poprawnie, albo brak mu dynamiki jaką mi zapewnia ifp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no akurat moc i system sortowania to mozna najczesciej wyczytac z pierwszych lepszych parametrow. Recenzje sie przydaja do innych rzeczy ;]

 

Hm ale serio az tak zle z ta moca? Bo na anythingbutipod tez padlo to pytanie i autor recenzji napisal, ze bedz problemu bardziej wymagajace sluchawki dzwigal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ale serio az tak zle z ta moca? Bo na anythingbutipod tez padlo to pytanie i autor recenzji napisal, ze bedz problemu bardziej wymagajace sluchawki dzwigal.

nie mam bardziej wymagających słuchawek, jednak odczuwam dyskomfort psychiczny rozkręcając odtwarzacz ponad połowe na she9500 :P

mi osobiście mocy jako takiej nie brakuje- to taki mój powiedzmy wymysł, ale jest ona zauważalnie mniejsza niż w shuffli 1gen, ifp czy samsungu z5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh no potraficie zepsuc czlowiekowi cala frajde z nowego zakupu. Jeszcze player nie przyszedl a juz sie martwie;]

patrząc na Twoje słuchawki nie powinien to być żaden problem.

ja nie dobiłem ani razu do końca skali, po prostu sam stwierdzam fakt, że mocy nie tyle brakuje, co jest jej mniej.

Będziesz zadowolony, bo to serio bardzo fajny player i niczym się nie martw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, akurat do dzwieku to ja mam najmniej zastrzezen. Niewatpliwie jest bardzo dobry. Tylko nie wiem, czy to to, czego szukam.

Na pewno nie ma przy nim zadnego efektu "wow!" po przejsciu z T60. Jedyne co zdecydowanie lepiej brzmi to radio (jak akurat nie pierdzi), a reszta brzmi inaczej ale imho mniej wiecej na tym samym poziome jakosciowym.

 

Juz bardziej mi sie podobal dzwiek z M6+ px100.

 

Tak czy siak pewnie sobie go zostawie, bo nic ciekawszego nie widze, a obciach znowu wracac do T60 ;]

 

Jak bym chcial cos kupowac, to pewnie v39, a tam byl napisal duzo gorsze rzeczy o obsludze :>

 

A i dodam jeszcze do mojego komentarza, ze sluchalem tego wszystkiego na WMA, a wiadomo, ze robi dziwne rzeczy z przestrzenia.. no ale w .ogg niestety nie porownam z wiadomych przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja :) i miło zauważyć, że do czegoś się przydałem :)

 

co do tych playlist to jeżeli się je robi mając zainstalowany WMP 11 w trybie MTP (tak jak ktoś to opisał na forum) nie ma żadnych opóźnień na które tak bardzo narzekałem i wszystko jest ok. Szkoda, że jest to jedyny sposób na tworzenie poprawnie działających playlist, ale jakoś się już z tym pogodziłem :P

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności